W „Naszym Dzienniku” Małgorzata Rutkowska opisuje maryjność Argentyny i obecnego Papieża Franciszka, który „z najwyższą czułością i delikatnością mówi o naszej Matce i od pierwszych chwil zawierza Jej swój pontyfikat. Wprost dziecięce oddanie Franciszka Najświętszej Dziewicy uderza we wszystkich jego wypowiedziach, gestach, wskazując, że to jest Papież zawierzenia.” - czytamy.

„Argentyna jak cała Ameryka Łacińska jest maryjna” – pisze autorka - „a o szczególnej czci dla Matki Bożej mówią nazwy miast noszące Jej imię. (…) W 1947 r. Papież Pius XII oddał Argentynę pod opiekę Matki Bożej z Luján. Miłość do Maryi jest tak silnym rysem katolicyzmu argentyńskiego, że nawet oficjalne instytucje obierają Ją za Patronkę, np. marynarka wojenna, wojska lądowe, lotnictwo, poszczególne urzędy administracji. 11 czerwca 1982 r. przed bazyliką w Luján Mszę Świętą odprawił Jan Paweł II, który przybył z krótką pielgrzymką do Argentyny w dramatycznym momencie apogeum konfliktu o Falklandy (Malwiny)”

„Nasz Dziennik” opisuje przejmujące różańcowe świadectwo nowego Papieża: „Po śmierci Jana Pawła II ks. kard. Bergoglio w rozmowie z włoskim miesięcznikiem „30 Giorni” wspomniał modlitwę różańcową w 1985 roku. – Jego świadectwo mnie uderzyło – mówił argentyński kardynał. Przebiegając w myślach całą drogę życiową Ojca Świętego, od Wadowic po Watykan, uświadomił sobie, jak wielką rolę odgrywała w niej Matka Najświętsza. Przypomniał sobie słowa wypowiedziane przez Maryję w Guadalupe do św. Juana Diego: „Nie bój się, czyż nie jestem Twoją Matką?”. Świadectwo Jana Pawła II pogłębiło maryjność ks. kard. Bergoglio – przyznał, że od tamtego dnia odmawia codziennie cały Różaniec.”- pisze Małgorzata Rutkowska.

Polecamy cały artykuł: Franciszek odmawia różaniec

JW/NaszDziennik.pl