Mariusz Dzierżawski: Hanna Gronkiewicz Waltz - katoliczka nowego typu - zdjęcie
24.08.14, 13:22Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. Wikipedia)

Mariusz Dzierżawski: Hanna Gronkiewicz Waltz - katoliczka nowego typu

28

Wyznaję te same wartości, co prof. Chazan - oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz w Radiu dla Ciebie. Zatem pani prezydent uważa zabijanie nienarodzonych za zbrodnię. A jednocześnie popiera zabijanie nienarodzonych. W dodatku uważa, że tak powinno być. Pamiętam czasy, kiedy robienie rzeczy sprzecznych z wyznawanymi wartościami uchodziło za obrzydliwe i było nazywane hipokryzją lub obłudą. Obłudnik zdemaskowany, spotykał się ze społecznym odrzuceniem.

Gronkiewicz-Waltz sama demaskuje swoją obłudę. W dodatku czyni to przed wyborami, w których wystartuje. Dlaczego to robi? Może przez głupotę? A może myśli, że czasy się zmieniły i bycie obłudnikiem to nic wstydliwego? Możliwa jest jeszcze trzecia opcja. Pani prezydent chce przekonać publiczność, że bycie obłudnikiem to dobra rzecz. Swoją obłudę przedstawia jako cnotę. Istnieje obawa, że nawet sama w to wierzy. Zakłamanie to straszna rzecz. Pani prezydent należy się współczucie i modlitwa.

Sprawa ma jednak również wymiar społeczny. Wspólnota, która akceptuje zakłamanie, niszczy sama siebie. Prawdomówni mogą mieć do siebie zaufanie, obłudnicy nie. Dotyczy to zarówno wspólnoty obywatelskiej, którą Hanna Gronkiewicz-Waltz reprezentuje, jak i wspólnoty religijnej, do której się przyznaje. Na Bliskim Wschodzie chrześcijanie są prześladowani przez muzułmanów. Gronkiewicz-Waltz proponuje nam nowy podejście: prześladowanie katolików przez katolików. To istotna nowość. Można powiedzieć, że p. prezydent jest pod tym względem nowoczesna. Ciekawe, czy mieszkańcy Warszawy ten nowy typ katolicyzmu zaakceptują.

Mariusz Dzierżawski/Stopaborcji.pl

Komentarze (28):

anonim2014.08.24 13:36
Dwulicowa zołza teraz ma czelność podawać się za Katoliczkę niech się przyzna otwarcie że jest ateistką dla której dziecko jest płodem.
anonim2014.08.24 13:38
Nowy typ katolicyzmu prezentuje też profesor Chazan: rozwodnik w nowym związku z nieślubnym dzieckiem. Ciekawe czy Polacy ten nowy typ katolicyzmu zaakceptują?
anonim2014.08.24 16:03
Ciekaw jestem jak do waszych wywodów będą pasować słowa z Ewangelii mówiące że "Wiara bez uczynków jest martwa ".
anonim2014.08.24 16:47
@wrzos "Pani Gronkiewicz-Waltz pokazuje tylko że swoją wiarę oddziela od pracy i jest prezydentową dla wszystkich warszawiaków a nie tylko dla katolików!" Jak to, wrzosie, nie zauważyłeś, że jest odwrotnie? Jeżeli p. Gronkiewicz jest za aborcją, to nie jest prezydentem katolików. Jest więc prezydentem garstki aborcjonistów, a nie społeczeństwa katolickiego!
anonim2014.08.24 16:49
@AnitaF, skąd ten katolicyzm, który Pani zachwala. Z jakiej Ewangelii? Spod jakiej etyki?
anonim2014.08.24 16:53
@Axal: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone". Axalu, nie ma czegoś takiego, jak odpuszczanie bez pokuty! Nie ma zakazu osądzania poglądów! Nie ma zakazu potępiania grzechu! A może w Twojej Ewangelii jest inaczej?
anonim2014.08.24 17:01
@Piogal, piszesz, że: "HGW ma obowiązek oddzielić swoje wierzenia od sprawowanej funkcji." A to czemu wojujący ateiści tak często zarzucali katolikom, że nie są konsekwentni, bo rzekomo poza świątynią nie realizują wyznawanej wiary? Czy coś się w waszej propagandzie zmieniło? Naprawdę może władca publiczny iść drogą Piłata, który chciał tylko dogodzić prawu cesarskiemu?
anonim2014.08.24 17:24
Jeżeli HGW umożliwia zabijanie nienarodzonych to jest współwinna zbrodni więcej nawet jako osoba posiadająca "władzę" w danym aspekcie ponosi taką samą odpowiedzialność za zabójstwo jak "lekarz" który tej zbrodni się dopuszcza! I nic tutaj nie pomogą naiwne rojenia HGW o godzeniu "wiary i stanowiska"! Adolf i Józek Wisarionowicz też tak godzili. Zresztą takich tzw katolików jest coraz więcej. Uważam że Kościół powinien zająć jasne stanowisko w tych kwestiach! Na pewno będzie to z pożytkiem dla innych chrześcijan bo osoby pokroju HGW sieją tylko zamęt i fetor moralny u niezorientowanych katolików (pomijam tutaj automatyczną ekskomunikę latae sententiae bo zdaje się że ta pani nawet nie zdaje sobie sprawy w jakim jest stanie duchowym)!
anonim2014.08.24 17:32
@nowakowska tylko że prof.Chazan przyznał że był "zgniły duchowo", odwrócił sie od zła i robi co może aby za to zło którego w przeszłości się dopuszczał jakoś wynagrodzić! Dla takich jest miłosierdzie i przebaczenie, HGW deklaruje się jako wierząca, praktykująca katoliczkaa a umożliwia zabijanie dzieci i uparcie trwa w grzechu zabójstwa naiwnie rojąc sobie to co dzisiaj jest bardzo modne wśród tzw elyt - poprawność polityczną! To taki współczesny grób pobielany z zewnątrz ładny i uroczy a w środku zgnilizna i syf! I tak niestety postępuje bo "...z obfitości serca mówią usta..." Chrystus Pan mówił że dla niektórych bezcelowa będzie jego męka i odkupienie...
anonim2014.08.24 17:36
@Nowakowska, napisałaś mi, że "Czasami trzeba użyć tej swojej jedynej komórki mózgowej zanim się coś napisze" To znaczy? Czy HGW wyraziła już publiczny żal i przeproszenie? Czy przywróciła do pracy Chazana? Czy Chazan nie dawał dowodów, że odwrócił się - i to naprawdę - od dzieciobójstwa? ( bo o stanie jego spraw rodzinnych nie mam informacji. I czy o to tu naprawdę chodzi?).
anonim2014.08.24 17:53
Polecam serdecznie niezrównanego ks. Stanisława Małkowskiego! 9 genialnych minut! http://gloria.tv/media/WFN2EAEPLZp
anonim2014.08.24 18:17
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek...
anonim2014.08.24 19:23
"Majestic Sie 24, 2014, 3:36 po południu Dwulicowa zołza teraz ma czelność podawać się za Katoliczkę niech się przyzna otwarcie że jest ateistką dla której dziecko jest płodem." Chyba dla wszystkich dziecko w łonie matki jest płodem, nie tylko dla ateistów, prawda? Najpierw jest płodem, potem (po urodzeniu) staje się niemowlakiem itd, aż staje się nastolatkiem i w końcu dorosłym. Chyba że katolickie dziecko wg Ciebie inaczej się rozwija...
anonim2014.08.24 19:29
@marekmar to nie HGW dopuszcza wykonywanie aborcji, tylko polskie prawo. I to z prawem niezgodnie zachował się prof. Chazan, więc musiał odejść ze stanowiska. Zresztą, gdyby był człowiekiem honorowym, to w momencie, gdy stwierdził, że Jego obowiązki jako dyrektora placówki są sprzeczne z Jego wiarą, podałby się do dymisji. I wystartowałby do parlamentu, żeby zmieniać prawo. A tak, robi z siebie ofiarę... A prezydent miasta nie ma uprawnień do zmiany prawa w kwestii aborcji. I HGW na szczęście to rozumie. Dyrektor szpitala też nie ma tego uprawnienia, ale prof. Chazan tego najwyraźniej nie rozumiał.
anonim2014.08.24 20:40
[email protected] Twoim tokiem rozumowania człowiek nie może nawet określić co jest dobre a co złe bo wchodzi w kompetencje Boga . Grzech to czyny nie osoba i każdy mu podlega a upominać jest obowiązkiem każdego "Po owocach ich poznamy ".
anonim2014.08.24 22:03
@arbiter a może robił to za darmo no i pewnie żona go już nie chce, co?
anonim2014.08.24 23:52
Widzę katolikom bardzo się podoba osiąganie celu za pomocą kłamstwa i oszustw. Na całe szczęście urzędy nie uznają zasady 'cel uświęca środki' i za złamanie praw kobiety wynikających z konstytucji i kodeksu etyki lekarskiej poniósł karę. To, że celem była ochrona życia(jakie ono by już nie było)może być co najwyżej okolicznością łagodzącą, na pewno nie uniewinniającą
anonim2014.08.25 6:34
Tak to jest, jak politycy chcą podawać się za wierzących, a nimi nie są. Czyny nie idą wtedy w parze ze słowami. Gronkiewicz, Hoffman, Kaczyński...
anonim2014.08.25 8:46
marekmar; "jeśli żona go (Chazana) już nie chce"- no pomyśl sam, że to Ciebie zdradziła żona i odeszła z innym. Czujesz do niej odrazę i jej już nie chcesz. Ale czy to znaczy, ze żona może już spokojnie żyć z kochasiem, bo nie ma powrotu do Ciebie (męża?). To byłaby wspaniała nowina dla wszystkich porzucających rodziny, bo mogą życ w drugich związkach bez wyrzutów sumienia, gdyż "żona/mąż już ich nie chce".
anonim2014.08.25 11:34
Hanna Gronkiewicz Waltz - sama się ekskomunikowała to raz a dwa robi pod dyktando masonerii czy jak kto woli nowej lewicy i tyle w temacie.
anonim2014.08.25 13:16
wiadomo ile podatku płaci Dalkia Warszawa ?
anonim2014.08.25 13:29
Groniewicz i katolicyzm wolne żarty, Komunie Świętą przyjmuje świętokradczo.
anonim2014.08.25 16:40
[email protected] Ja natomiast mówię że prawdopodobnie jesteś durniem który gdybając lansuje jakieś teorie wzięte z własnych widzi mi się . GW jest osobą publiczną jak miasto na górze więc niech daje przykład godny swojego miejsca
anonim2014.08.26 1:13
@arbiter no kto jak kto ale Ty raczej powinieneś zrozumieć człowieka samotnego :) Możesz nie wierzyć ale dowodów nie masz, nie pośredniczyłeś w przekazywaniu kasy, nie?
anonim2014.08.26 1:16
@kwiecien ten koment był ironią...
anonim2014.08.26 18:19
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki.- Ahaaa.pl
anonim2014.08.27 7:25
A dlaczego nie w cudzysłowie: katoliczka "nowego typu"? Stale walczę z Wyborczą i Frondą o niekłamanie w tytułach artykułów! Frono, nie ścigaj się w tym z Wyborczą, bo nie osiągniesz jej mistrzostwa!
anonim2014.08.27 7:27
@kwiecień, nie znam rodzinnych spraw Chazana, ale Twoje informacje odbieram raczej jak te o kochance papieża albo ks. Popiełuszki!