Marek Suski: ,,Nowa Solidarność''? Raczej ,,Nowy PRON''! - zdjęcie
14.10.20, 07:15Screenshot Youtube - TVP Info / Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Marek Suski: ,,Nowa Solidarność''? Raczej ,,Nowy PRON''!

6

Wczoraj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział inaugurację ruchu „Nowa Solidarność”, która ma mieć miejsce 17 października i odbywać się w formie online. Bardzo krytycznie inicjatywę Trzaskowskiego ocenił poseł Marek Suski

Jak stwierdził polityk w rozmowie na antenie TVP Info:

„Oni powinni się nazwać raczej >>Nowym PRON-em<<, albo czymś takim i to byłoby bardziej stosowne”.

Wczoraj Trzaskowski napisał na Twitterze:

„Ponad 4 tys. zgłoszeń w raptem 3 dni. Dziękuję! Startujemy 17.10 - przez epidemię nie spotkamy się na żywo, ale możesz wziąć w udział w inauguracji online”

Suski odpowiadając na te wieści odparł:

„Nie wiem, czy dużo, czy mało... Biorąc pod uwagę, ile członków ma Platforma Obywatelska, to w porównaniu do tego, to jest niewiele, zaledwie kilka procent”.

Dodał, że jego zdaniem osoby „po tamtej stronie” Solidarności raczej nie lubią:

„Oczywiście nie wszyscy, bo jest część ludzi, która ma korzenie w Solidarności. Ale przecież KOD, to ludzie, którzy byli przeciw, to tacy jak pułkownik Mazguła, który mówił o >>ścieżkach zdrowia<<, że to była taka w gruncie rzeczy rozrywka. Dla nich Solidarność raczej nie jest czymś, co jest kultowe”.

Suski dodał, że ruch Trzaskowskiego z Solidarnością nie ma nic wspólnego, bo ta walczyła o wolność Polski, a nie anarchię i poddaństwo.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (6):

feldkutatkatz2020.10.19 10:50
Suski - tytan intelektu na miarę partii Dwa Kłamstwa i Spójnik. Dziwię się, że oddychanie i wypróżnianie ogarnia z takim potencjałem intelektualnym.
Oga2020.10.14 9:00
Skoro mamy nowego pierwszego sekretarza partii rządzącej (I Sekretarz Komitetu Centralnego), podobieństwo zresztą coraz większe do Breżniewa - stary pierdziel, to możemy też mieć nowy PRON
Ja, Szatan2020.10.14 8:57
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny, pretendujące do śmiesznych a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło stoi otworem. Do zobaczenia! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!
feldkuratkatz2020.10.19 10:46
Co tam dziś w stołówce KGB na obiad było?
Anonim2020.10.14 7:32
Siuśki Marek to typowa, PiSowska, nierozgarnięta facjata
do ciebie kretynie2020.10.14 10:23
a ty nie masz jaj żeby się ujawnić