Litwa solidaryzuje się z Polską. Idzie o Rosję - zdjęcie
04.03.20, 12:00

Litwa solidaryzuje się z Polską. Idzie o Rosję

5

Minister spraw zagranicznych Linas Linkevičius proponuje, by Sejm Litwy oficjalnie potępił próby fałszowania historii przez Rosję, a także próby obarczenia Polski winą za rozpętanie II wojny światowej i usprawiedliwienia paktu Ribentropp-Mołotow.Linkevičius zarejestrował we wtorek projekt rezolucji, w którym potępia się „prowadzoną przez Federację Rosyjską politykę rewizjonizmu historycznego i rozpowszechnianie dezinformacji na temat udziału Związku Radzieckiego w rozpoczęciu II wojny światowej oraz przerzucanie odpowiedzialności za to na ofiary agresji”. Z rezolucją tą Sejmas zwróci się do Parlamentu Europejskiego, parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej, organizacji i społeczności międzynarodowych, „aby wspólnie przeciwstawiły się działaniom Rosji”.

Linas Linkevičius wskazuje w projekcie rezolucji, że Rosja rozpowszechnia dezinformację w celu usprawiedliwienia obecnej agresywnej polityki i agresji przeciwko sąsiednim państwom, a także w celu wywołania nieufności wśród społeczności zachodniej i rozbicia Unii Europejskiej i NATO.

bsw/Kresy24.pl

Komentarze (5):

KATON STARSZY2020.03.4 18:25
Do-sex portal- wypnij ci....ę na rogu ulicy,jak cię mocno swędzi,może ktoś zdrowo kopnie cię w dupę i będziesz zaspokojona,a nie wpie......j się na ten portal.
Sex portal2020.03.4 16:20
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Andrzej 2020.03.4 12:53
Rzeczpospolita obojga Narodów - szczera przyjaźń zawsze buduje i umacnia. Razem zawsze będziemy silniejsi. Musimy tylko nawzajem się szanować i współpracować za zasadach partnerskich.
ladychapel2020.03.4 13:23
Z Polską nie da się razem - LT i RP tworzyły unię z poszanowaniem własnej państwowości a jak było? Zawłaszczyliśmy Wilno choć Litwa nigdy nam go nie oddała...
ladychapel2020.03.4 12:32
Apel Polaków LT do Polaków w macieży: https://zw.lt/opinie/kozicz-marszalek-lubil-zadymy-ale-nie-takie/