17.10.19, 09:00Screenshot Youtube - Radio ZET / Fot. Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.pl via Wikipedia, CC 4.0 / Screenshot Youtube - Polskie Radio

Opozycja: Tusku wróć - musisz!!!

Opozycja ma naprawdę spory problem. Wygląda na to, że poza Donaldem Tuskiem, któremu jak widać wcale nie spieszy się z powrotem do polskiej polityki, w zasadzie nie ma kogo zaproponować w wyborach prezydenckich.

Pracownia IBRiS w sondażu dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” sprawdziła, który z polityków opozycji mógłby w przyszłym roku powalczyć z Andrzejem Dudą o prezydenturę. Okazało się, że nie nadaje się w zasadzie… nikt.

Najwięcej głosów zebrał za to Donald Tusk. Na byłego premiera zagłosowałoby 27 proc. zwolenników opozycji, połowa zwolenników Koalicji Obywatelskiej, a spośród wszystkich badanych – tylko 16 proc.

Wynik ten nie jest więc nazbyt optymistyczny, jednak i tak wysoki w porównaniu do pozostałych polityków. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską spośród sympatyków opozycji zagłosować chce bowiem tylko 17 proc. badanych i 10 proc. jeśli brać pod uwagę ogół. Jeszcze gorzej wypada Robert Biedroń.

Niektórzy swego czasu mówili o możliwej kandydaturze Rafała Trzaskowskiego czy Aleksandry Dulkiewicz. Sondaż jednak nie daje im szans. Na obecnego prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 5,6 proc. zwolenników opozycji, 8 proc. KO oraz 3,6 proc. ogółu. W przypadku urzędującej prezydent Gdańska to zaledwie niespełna 4 proc. zwolenników opozycji oraz KO i tylko 2,5 proc. ogółu badanych.

Sondaż przeprowadzony został 12 października.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

StanPio2019.10.17 16:50
Merkel, marionetka neolewactwa UB (skrót od Unii Brukselskiej). Niemka, a nie Rosjanka, jak wielu myśli, Imperatorowa Katarzyna, „Gwiazda Północy”, „gardziła Polakami, bo stawiali pomniki swoim zdrajcom”. Agent Oskar, marionetka STASI, dla którego „polskość to nienormalność”, i który „wstydzi się polskości” wróci dokończyć likwidację „polnische wirtschaft” na „białym koniu prezydenta Europy” i zaprowadzi „wtymkraju” praworządność, czyli niemiecki ordnung oraz posłuszeństwo neolewackiej konstytucji Kwaśniewskiego zatwierdzonej przez „kastę oświeconych prawników” Sądu Najwyższego wbrew przepisom o referendum oraz arbitralne podporządkowanie Trybunałowi Konstytucyjnemu ustanowionemu w 1986r przez Jaruzelskiego i Kiszczaka - generałów sowieckich odznaczanych orderami bohaterów sowietskowo sojuza. Dopilnuje tego 5000 agentów STASI (przejętych później przez BND) pozyskanych spośród też „wstydzących się polskości” osobników za zgodą Kiszczaka w okresie „wojny polsko-polskiej”, po umowie Jaruzelskiego z Rockefellerem i Bankiem Światowym w NY w 1985r. o podziale łupów między „czerwoną burżuazją” i banksterami. Dopóki nie wykształci się nowa elita Polaków z młodych, nie wstydzących się polskości Polaków w Polsce niewiele się zmieni. Wtedy nie będziemy Platformą, czyli kastowo wyniesioną Płaszczyzną - „Obywatelami”, tylko, po prostu, dbającymi o dobro wspólne Polakami. Niestety, wielu hierarchów Kościoła Katolickiego nie pomaga w tym dziele. A osobników rodzaju ludzkiego nazywa Osobami.
Mikołaj 2019.10.17 15:59
Powiem po czesku : Tusk reaktywacja , to se ne budet !
Urszula2019.10.17 11:36
Zapomniałaś, Frondo, napisać o Rzeczniku Praw Obywatelskich.
T.2019.10.17 10:36
Niech wraca, ludzie którzy nie lubią PIS, ale jeszcze bardziej PO i Tuska oddadza głos na Dudę tylko po to aby znów nie oglądach chyżego ruja.
Maria2019.10.17 10:30
Tusk nie będzie chciał pracować tak intensywnie jak prezydent Duda, zresztą wiedza też nie ta...
anonim2019.10.17 10:26
Tyko Andrzej Duda się nadaje - reszta to niedouczone oszołomy - ludzie złej woli
jula2019.10.17 9:26
Kandydaci z gangu,pocioty zatrudnionych w miejskich spółkach i fundacjach będą twardym elektoratem
gosciu2019.10.17 9:14
Wygląda na to, że różnica pomiędzy Dudą a Kidawą-Błońską jest w II turze poniżej 1%, o czym frondelek zapomniał napisać.
TwojaStara2019.10.17 9:12
Tusk zmiażdży PiSS!