Ks. Stanisław Małkowski nie może w Londynie odprawić mszy świętej ani wygłosić kazania! - zdjęcie
13.09.14, 08:36

Ks. Stanisław Małkowski nie może w Londynie odprawić mszy świętej ani wygłosić kazania!

31

Ks. Stanisława Małkowskiego został dziś zaproszony przez Polonię do Londynu. Okazało się jednak, że   zaprosił tamtejsza Polonia - informuje "Gazeta Polska Codziennie". – Okazało się, że rektor polskiej Misji Katolickiej w UK ks. prałat Stefan Wylężek wystosował list do Koła Członków Indywidualnych Zjednoczenia Polskiego, którzy zaprosili ks. Małkowskiego do Londynu, w którym czytamy, że mogą oni „zaprosić” ks. Małkowskiego do Anglii, ale może on jedynie „wygłosić referat”. Nie może natomiast wygłosić referatu w sali parafialnej, nie może odprawić mszy świętej oraz wygłosić kazania. Ksiądz prałat powołuje się na rozmowę z kanclerzem kurii archidiecezjalnej w Warszawie, który prawdopodobnie powiedział, że ks. Małkowski może wygłaszać kazania tylko w miejscu „kanonicznej rezydencji”. „Ksiądz Stanisław Małkowski może koncelebrować Mszę Świętą, [...] ale przewodniczyć musi ksiądz proboszcz i to on głosi homilię. Nie może ksiądz Małkowski wygłosić konferencji w Sali Parafialnej przy Kościele” – czytamy w liście.

"Gazeta Polska Codziennie" spytała o sprawę warszawską archidiecezję. – Ks. Stanisława Małkowskiego obowiązuje rozporządzenie archidiecezji warszawskiej jeszcze z okresu kard. Józefa Glempa. Jest w nim mowa o tym, że proboszczowie zostali poproszeni, by ks. Małkowski pełnił posługę jedynie w miejscu kanonicznej rezydencji – mówi "GPC" ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy warszawskiej archidiecezji. – To rozporządzenie obejmuje jedynie archidiecezję warszawską, a rozszerzenie go na terytorium Londynu to prawdopodobnie decyzja rektora polskiej misji katolickiej w Anglii i Walii –przyznaje ks. rzecznik.

Wierni z Londynu są oburzeni: "Okazało się, że dla przyjaciela bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie ma miejsca w polskim Kościele".

mod/Gazeta polska Codziennie

Komentarze (31):

anonim2014.09.13 8:49
Jeszcze zacząłby politykować. Kuria nie chce kolejnego męczennika.
anonim2014.09.13 9:03
Szkoda mi go. Jego casus potwierdza jednak, to że nie ma co się za bardzo wychylać w żadnym środowisku. Gdyby nie egzorcyzmował parlamentu czy prezydenta to pewnie by mu się lepiej wiodło. Gdyby nie gadał o Popiełuszce i politycznych kazań nie głosił, to pewnie miałby jakąś bogatą parafię gdzie spasłby się dobrze. A tak... bieda. Niech mu Pan Bóg błogosławi.
anonim2014.09.13 9:28
?????
anonim2014.09.13 9:40
Po prostu rektor polskiej misji katolickiej w Anglii i Walii wykazał się nadgorliwością albo zwykłą ignorancją w kwestii prawa lub został wprowadzony w błąd.
anonim2014.09.13 9:46
wystarczy bronić Krzyża Świętego i uznawać Jezusa Królem Polski i jechać do Medjugorie by zostać prześladowanym w kościele przez bandę mosońską
anonim2014.09.13 10:02
Kościół Katolicki, Matka Nasza, nagradza układnych urzędasów kurialnych oraz proboszczów troszczących się o swoją kabzę. Święci kapłani chwaleni są dopiero po śmierci.
anonim2014.09.13 10:57
#maria.lu "Widocznie w opinii włądz koscioła jest takim samym warchołem jak Lemanski. W organizacjach autorytarnych nie ma zmiłuj." "włądz-e koscioła KK som nat wyras milosierne dla Wszystkich gżesznikuf nie nazywajac ih w zaden sposub obrazliwie jak ty np."warholy"
anonim2014.09.13 11:11
@maria.lu Tylko absolutny ignorant może porównać ks. Małkowskiego do ks. Lemańskiego...
anonim2014.09.13 12:00
Masoneria w KK ma się dobrze szczególnie w Warszawie FUJ!
anonim2014.09.13 12:18
No cóż, ks. Małkowski z zakazem, a jego zwierzchnik kard. Nycz zeznaje przed sądem... - ciekawa zbieżność - surowość kard Nycza wobec ks. Małowskiego, tyle że konkretnie dlaczego - nie bardzo wiemy, nie podano jasno, tylko jakoś enigmatycznie... i jakaż pobłażliwość kard. Nycza wobec innego księdza, tyle że homoseksualisty podejrzanego o pedofilię, która to pobłażliwość zawiodła hierarchę przed sąd - na razie jako świadka...wymowne?
anonim2014.09.13 12:25
Ojca Pio również odsunięto od pewnych czynności, a jakoś się temu poddał w imię świętego posłuszeństwa. Niesprawiedliwość się zdarza i trzeba to przyjąć w milczeniu podobnie jak Chrystus, który dla Naszego zbawienia cierpiał nie za swoje grzechy. Bez podnoszenia larum i nakręcania całej sprawy należy wspierać księdza modlitwą i prosić o prowadzenie Boga na Jego drodze - jakakolwiek by nie była.
anonim2014.09.13 13:00
#maria.lu "Nie ze mną te numery"-hehehehehehheehee! I tak jesteś na celowniku inkwizycji .
anonim2014.09.13 13:17
#maria.lu Dla przypomnienia -na klawiaturze jest taki kwadratowy -guziczek-"alt"
anonim2014.09.13 13:23
@Nabi To co piszesz o Nyczu przypomina mi układy ludzi świeckich - tego lubię, tego nie lubię - piaskownica, a gdzie jest Pan Bóg w tym wszystkim...?
anonim2014.09.13 13:25
Poprosili by biskupa miejscowego żeby użyczył jakiś kościół - tego nawet i kard. Nycz zabronić nie może. Według mnie ks Małkowski powinien wystąpić z diec Warszawskiej i znaleźć biskupa który go by przyjął.
anonim2014.09.13 13:39
#Michal260189 I po co to piszesz i tak jak inni fałszywi obrońcy KK nie weźmiesz w tym swego udziału duchowego jako "wierny".
anonim2014.09.13 15:25
@Szalony - wyjasnij mi prosze, bo nie rozumiem czegos.... Piekna sprawa - SWIETE POSLUSZENSTWO! np. Jezus byl >swiecie posluszny< swojemu Ojcu....pelnil milosierna ( wobec ludzi ) wole Ojca, przyjmujac na swoj grzbiet kare nalezna grzesznikom... Ale faryzeusze KOMU byli posluszni?! A Weronika (coz za nieposluszna starszyznie medrcow baba!) KOMU byla posluszna?! I dlaczego krzyzowany Jezus wynagrodzil jej gest NIEPOSLUSZNEJ (faryzeuszom) milosci odbiciem Swojego Oblicza?! To Jezus wynagradza nieposluszenstwo?! Proponujesz, zebysmy w imie posluszenstwa wrzeszczeli z tlumem "UKRZYZUJ"?! A co na to Twoje sumienie?! "I wsrod wielu przyjaciol psy zajaca zjadly" - mysle, ze naprawde jestes szalony....
anonim2014.09.13 15:29
@maria.lu Ks. Stanisław Małkowski nie jest suspendowany. Ma zakaz głoszenia kazań w diecezji warszawskiej gdyż zdaniem biskupa za bardzo angażuje się politycznie...To samo czynił inny ksiądz, blisko współpracujący z ks. Małkowskim przed laty ale ojcowie założyciele III RP rozwiązali ten problem bestialsko mordując ks .Jerzego Popiełuszkę... Wystarczy sobie wyobrazić dzisiejsze kazania tego charyzmatycznego i nieprawdopodobnie odważnego kapłana aby wiedzieć, że nie miał prawa żyć. Podobnie jak Lech Kaczyński... Napisane jest "uczcie się od drzewka figowego"
anonim2014.09.13 15:44
"Orędzia Pana Jezusa do kapłanów" Don Vittorio Michelini pokazują wyraźnie, że Kościół potrzebuje oczyszczenia w szczególności wśród biskupów i kapłanów. Takie są fakty. Duch Święty odpowiedział powołując Ojca Świętego Franciszka, który z wielką mocą mówi to samo. Dlatego właśnie Ks. Małkowski , ale też ks. Natanek, gorliwy orędownik oczyszczenia kleru są tak prześladowani... Osobiście mam wielu kolegów księży (efekt młodzieńczych lat osiemdziesiątych z oazami i pielgrzymkami), którzy wiele mi opowiadali o stosunkach panujących w kuriach. Powiem wprost, gdyby nie wiara w Chrystusa, który jest obecny w Kościele, całkiem prawdopodobnie zasilałbym szeregi dyżurnych ujadaczy frondowych... Ale wiem, że Bóg jest zawsze wierny a młodzieńcze zaangażowanie było autentyczne i szczere, to dostałem na Anioła Stróża niezłego komandosa, który mi mój głupi łeb zawsze trzymał w dłoniach gdy chciałem walić w jakieś ściany...
anonim2014.09.13 16:28
kuria stała się tanią dziwką Tuska?
anonim2014.09.13 17:20
hamaczku nie wymagaj ode mnie wypowiadanie się za Pana Boga - no coś Ty... To co napisałem, napisałem z mojego własnego, prywatnego, subiektywnego punktu widzenia marnego grzesznika. A Pan Bóg? Pan Bóg wie co robi i robi to co jest najlepsze dla każdego z nas, i nie musi się tłumaczyć, ani my nie musimy pojmować tego naszymi marnymi umysłami. Zwykle czas pokazuje dobro, czyli skutek, jaki wynika z z Jego działania - poczekamy, może będzie już nam dane zobaczyć dobro płynące z tej sytuacji.
anonim2014.09.13 18:23
#Weronika13 "Szalejesz" swoja wiedzą biblijną z twym zasadniczym błędem merytorycznym ad posłuszeństwa kapłanów wobec przełożonych jako przysięgi posłuszeństwa składanej wobec Boga. Weź przykład księdza Isakowicza- Zaleskiego. PS.Nie wyrywaj tekstów Biblii wybiórczo i przypadkowo gdyż słowa pisane nieprzemyslane mogą uderzać rykoszetem.
anonim2014.09.13 18:30
ufam Wrz 13, 2014, 6:28 po południu "kuria stała się tanią dziwką Tuska?" Od kogo ta informacja? Od Rozenka czy Lemańskiego?A może z twego burdelu?
anonim2014.09.13 21:36
Mszy Św, a nie mszy św. "Okazało się jednak, że zaprosił tamtejsza Polonia" W jakim języky piszecie te artykuły?
anonim2014.09.13 21:49
@Ondraszek1 - masz racje, ze miotam sie i szaleje, nie potrafiac pogodzic potrzeby soliarnosci z krzywdzonym, wspanialym czlowiekiem z wielka potrzeba swietego posluszenstwa.... widze sens i posluszenstwa i solidarnosci.....ALE CZEMU te dwie wielkie wartosci musza byc ze soba w konflikcie?! Dobrze! Zgadzam sie! Zawsze ratunkiem i jedynym wyjsciem moze byc wewnetrzna, duchowa i gleboko ukryta modlitewna "walka" o Kosciol i Czlowieka (tak,jak to zrobil Benedykt XVI). Masz racje, ze zbyt duze jest zagrozenie "odbicia sie rykoszetem" "swietego" nieposluszenstwa! Wiec wycofuje moj poprzedni, "szalony" wpis! Dziekuje za przywolanie mnie do rozsadku!
anonim2014.09.14 9:41
Jakby chciał odprawić Mszę Św w Klasycznym Rycie Rzymskim to też mu by zakazali? Zgodnie z prawem kanonicznym każdy prezbiter ma prawo do samodzielnego odprawienia Mszy Świętej. Niech odprawi Starusa czytanego.
anonim2014.09.14 17:52
çOndraszek1 - a jednak moje szalenstwo miota sie dalej i nie umie sie pogodzic tak prosto ze "swietym posluszenstwem"! NAJWAZNIEJSZE przykazanie: kochaj Boga z calego serca,umyslu,woli a blizniego swego jak siebie samego!!! Czyli Bog i blizni to jak awers i rewers tej samej Bozej monety! Nie mozna linczowac czlowieka nie linczujac Boga!!! Jezus jest zabijany, kiedy niszczy sie (fizycznie, moralnie,duchowo) prawego czlowieka! Zgoda! Maryja milczala i wspolcierpiala z katowanym Synem! Nie walczyla z nikim! ALE BYLA BLISKO przy Synu, NIE przy faryzeuszach!!! Swoim milczacym bolem wskazywala wyraznie, gdzie jest PRAWDA!!! Wygodny "swiety spokoj" i "swiete posluszenstwo" moze niesc tak samo duzo groznych zagrozen! Ondraszek! TO NIE TAKIE PROSTE jak Ci sie wydaje! Zgoda! Ksiedza Malkowskiego obowiazuje posluszenstwo przysiegi! Ale my - tlum gapiow - jak sie mamy zachowac?! Czekam! Wytlumacz mi prosze!
anonim2014.09.14 18:24
#Weronika13 Nie udzielam porad ! Najprościej nie zabieraj głosu w sprawach o których nic nie wiesz a posiłkujesz się doniesieniami z niepewnych i tendencyjnych źródeł np.Gazeta Koszerna,Fakty lub jedyna słuszna tv.
anonim2014.09.14 20:16
@ Ondraszek - uspokoiles mnie....juz wiem, ze nie ma sensu powaznie traktowac Twoich opinii....bo pewnie ze wszystkimi trafiasz jak kula w plot,( podobnie jak "odkryciem", ze czytam G.K.,Fakty i ogladam tv! Usmialam sie, bo nawet nie mam w domu ani tv,ani tych gazet! ) Wiec spoko! Na pewno nie bede szukac wiecej u Ciebie madrosci i wiedzy! Juz mi lzej na sercu!! Ciao! Ciao! Delektuj sie swoimi pewnymi doniesieniami i nietendencyjnymi zrodlami tylko Tobie dostepnymi! O jasnie wtajemniczony!
anonim2014.09.14 21:40
No i Weronika13 okazała się lewa, jak znakomicie Ondraszek doprowadził do odsłonięcia jej prawdziwego oblicza... Ale nie martw się Weroniko13, dla ciebie tez jest nadzieja - a oto jak jak możesz sobie poradzić: - najpierw spowiedź ( o ile wiesz o czym mowa, bo jeśli nie, to przygotowanie na katechezach dla dzieci II klasy szkoły podstawowej) - potem ukończ katechezę na poziomie szkoły podstawowej (do 6 klasy) - jeśli nadal nie będziesz rozumieć - zapytaj księdza w parafii - chętnie ci wytłumaczy. oczywiście wątpię, żebyś skorzystała z mojej rady, bo jak się okazałaś w swoich wpisach, ty niczego nie chcesz wiedzieć, ty jesteś tu po to żeby trolować, sprowadzać rozmowy na boczne tory i ogólnie robić zamieszani, szkodzić i przeszkadzać w dyskusji itp.
anonim2014.09.15 3:23
#Weronika13 Wiedziałem że grasz w cioola i twa "wiedza" z tej gry,