Ks. prof. A. Kobyliński: Czy Kościół katolicki tonie?  - zdjęcie
30.09.20, 19:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. prof. A. Kobyliński: Czy Kościół katolicki tonie?

9

Gościem Tomasza Terlikowskiego w Polskim Radiu 24 był ks. prof. Andrzej Kobyliński. Duchowny komentował głośną sprawę rezygnacji kard. Angela Becciu z praw przysługujących kardynałom. Jak podkreślił, to kolejny wielki skandal pokazujący w jak głębokim kryzysie pogrążony jest Kościół katolicki.

Papież Franciszek przyjął rezygnację kardynała Angelo Becciu, jednego z najważniejszych hierarchów Kurii rzymskiej:

- „Jest to bardzo gorsząca historia i kolejny wielki skandal, jeśli chodzi o serce kościoła Katolickiego. Z dużym smutkiem obserwuję tę historię. Kard. Becciu był przez kilka lat sekretarzem stanu, a więc trzecią osobą w strukturze władzy watykańskiej. Pytanie co się dzieje w Watykanie i czemu te skandale nie mają końca” – komentuje ks. prof. Andrzej Kobyliński.

- „Widać, że wszelkie próby reformy podejmowane na przestrzeni ostatnich lat nie przynoszą większych efektów. Możemy zapytać jak to się stało, że kościół Katolicki popadł w tak głębokich kryzys i czy nie rozpadnie się w konsekwencji tych skandali” – dodaje.

Rozmowy na temat wielkiego kryzysu Kościoła, jaki obserwujemy przez ostanie lata, możemy wysłuchać na portalu Polskiego Radia.

kak/polskieradio24.pl

Komentarze (9):

ryszard2020.10.1 13:22
<<"Możemy zapytać jak to się stało, że kościół Katolicki popadł w tak głębokich kryzys i czy nie rozpadnie się w konsekwencji tych skandali” >> MUSIMY się o to zapytać (i to znacznie szerzej bo o całe chrześcijaństwo) i mamy obowiązek (wszyscy chrześcijanie) na to pytanie szukać odpowiedzi. Moim zdaniem szukamy rozwiązania w obszarze zbyt ograniczonym błędnie przyjętymi warunkami brzegowymi. Dlatego są to poszukiwania skazane na porażkę. Po pierwsze, śmiertelne zagrożenia wewnętrzne (podziały. lawendowe układy, pedofilia, złodziejstwo, schizmy, itd), zaistniały w skutek zorganizowanych działań zewnętrznych zmierzających do destrukcji kościoła poprzez wprowadzoną do najwyższej hierarchii agenturę, Po drugie wielowiekowe lenistwo intelektualne (oderwanie kościoła od nauki,) osłabiło bardzo znacznie odporność na tego rodzaju atak. Po trzecie, nawet ten słaby upadający kościół wciąż stanowi wielką potęgę stającą w poprzek zamiarom światowej faszystowskiej finansjery, dążącej do wprowadzenia: - jednego globalnego państwa w obszarze cywilizacji post chrześcijańskiej, jednej światowej religii i powszechnego neoniewolnictwa. Po piąte, ostateczne ukształtowanie grupy "właścicieli świata" (jednego procenta ludzkości, który posiada tyle co jej reszta), która aby utrzymać swoją pozycję (stan posiadania, wiecznie przedłużaną młodość i marzenia o nieśmiertelności) spowodowało musi uczynić z nas bezkształtną masę niewolników.
Anonim pisze2020.10.1 9:08
"kryzys jest potrzebny żeby oczyścić Kościół" tylko kto tam ma to zrobić jak się okazuje, że ci najwyżsi są najbardziej ubrudzeni.
Edzio - pedzio2020.10.1 8:07
Kościół był zawsze taki - jaki jest teraz. Skandali nie było - bo ich nie ujawniano. Nie było odważnych. Teraz są - ale nie w Polsce. I w Polsce skandali nie ma.
Po 11....2020.09.30 21:52
Absolutnie nie tonie. KK zagrzebuje się w mule. Zagrzebany i przyczajony wystawia jedno Oko (tak to Oko z Krakowa) i czycha na ofiary (tu w podwójnym znaczeniu)
AAAtomek2020.09.30 19:39
Tonie, tonie, ale jeszcze wg mojej opinii, za wolno!
Anonim2020.09.30 20:00
Próżne te twoje nadzieje,Kościół nie zatonie,przeżywa kryzys to prawda,ale wyjdzie z tego odrodzony ,kryzys jest potrzebny,żeby oczyścić Kościół. .
AAAtomek2020.09.30 21:08
Tylko się pospieszcie z czyszczeniem!
Anonim2020.09.30 21:36
Nie martw się ,będzie dobrze.
Po 11 ...2020.09.30 22:18
Tylko po tym oczyszczeniu spuście wodę i nie zapomnijcie wywietrzyć lokalu.