15.07.19, 21:30zdj. screen Youtube/Radio Maryja

Ks. Paweł Bortkiewicz: Lewactwo atakuje brutalną, wulgarną parodią religii

W minioną niedzielę odbyła się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz odniósł się do homilii bp. Ignacego Deca, ordynariusza świdnickiego, który ostrzegał przed lewackim atakiem na chrześcijaństwo. 

"Przez nasz kontynent europejski przesuwa się dzisiaj nowa fala agresji na chrześcijaństwo, a w szczególności na Kościół katolicki – przeszła fala oświeceniowa, bolszewicka, nazistowska, a nadeszła fala neomarksistowska, liberalno-lewacka. Nie jest to agresja militarna. W Europie nie ma dziś, przynajmniej na razie, gilotyny i więzień dla wyznawców Chrystusa, ale jest dyktatura relatywizmu, zjawisko chrystianofobi, demoralizacji, ośmieszania tego co chrześcijańskie"-mówił w niedzielę w Częstochowie ksiądz biskup Ignacy Dec. Słowa duchownego skomentował na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz. 

"Myślę, że wszyscy potrzebujemy dziś jasnego stanowiska Kościoła, jeżeli chodzi o atak lewackich ideologii na Kościół. Przez lata byliśmy wychowywani na jednoznacznym stanowisku płynącym zarówno z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, Benedykta XVI, a starsi mogą jeszcze pamiętać Pawła VI czy Jana XXIII"-mówił ksiądz i wykładowca akademicki w programie "Aktualności dnia". 

"Z drugiej strony mieliśmy też potwierdzenie tego nauczania w przekazie pasterzy. Dzisiaj, nie próbując oceniać siły i mocy nagłośnienia tego przekazu pasterskiego, chcę zwrócić uwagę, że w najlepszym wypadku mamy zagłuszony ten przekaz poprzez szum medialny różnych publicystów mniej lub bardziej pseudokatolickich, którzy niejednokrotnie osłabiają ten przekaz nauczania Kościoła"-podkreślił etyk.

Ksiądz profesor ocenił, że obecnie jak tlenu potrzebujemy słów prawdy, takich jak te wypowiedziane na Jasnej Górze przez ordynariusza świdnickiego. 

"Mamy różne próby godzenia, tworzenia jakiejś hybrydy – tęczowego chrześcijaństwa. Mamy do czynienia z próbami usprawiedliwienia ruchów ideologii genderowej we współczesnej kulturze"-zauważył ks. Bortkiewicz. Rozmówca Radia Maryja ocenił, że podobnie jak kiedyś w systemie komunistycznym, tak obecnie, w lewackim systemie neomarksistowskim, mamy do czynienia z "bardzo brutalną i jeszcze bardziej wulgarną parodią religii".

"Z jednej strony jest to religia bazująca na swoistych dogmatach związanych z zafałszowaniem antropologicznej prawdy o stworzeniu. Okazuje się, że człowiek nie został stworzony mężczyzną i niewiastą, tylko zostaje utworzony przez kulturę, systemy społeczne, ekonomiczne, środowiskowe – i ten człowiek jest zróżnicowany pod względem płci w sposób absurdalny, żeby nie powiedzieć – idiotyczny"-zauważył kapłan. 

"Trudno znaleźć wyznawcę tej religii, który będzie w stanie określić z pamięci, ile orientacji seksualnych ten utworzony przez współczesną kulturę człowiek miałby reprezentować"-ocenił ks. Bortkiewicz. 

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Beno2019.07.16 9:25
Lewactwo i zboki kwiczą. To dobrze. Ksiądz trafił w dziesiątkę. Kwiczcie dalej. Lubię ten kwik - aż serce rośnie.
Beno2019.07.16 12:08
Ha ha debilu :D
nikt2019.07.16 9:22
Jak się ma diaboliczny wyraz twarzy , to nie ma się prawa mieć imienia Jezusa na ustach . Kogo w końcu to lewactwo atakuje ? Katolików czy Chrześcijan ? Chrześcijanie to też Prawosławni , Świadkowie Jehowy , Protestanci , Grekokatolicy , wiele pomniejszych odłamów i owce biegające luzem ( jak ja ) . Nie spotkałam się z żadnym atakiem . Katolicyzm musi przyjąć do wiadomości fakt , że to już koniec jego szesnastowiecznego panowania na świecie . Teraz nadszedł czas rozliczeń .
nikt2019.07.16 9:41
Jezus mówił o tym , że wkrótce po nim nadejdzie Szatan . Przepowiednie mówią o tym , że ludzie będą myśleli , że to Jezus i będą doń wołać " JEZU " . Przecież to hostię ludzie nazywają Jezusem . A świat czeka na Antychrysta . :):):):):):):)
mirynda2019.07.16 8:09
klechy mają jedna jedyną najwspanialszą orientacje sexualną !
ciekawy2019.07.16 7:44
"Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki." - Tadeusz Kościuszko
anonim2019.07.16 5:55
A pseudouczeni, którzy upowszechniają idiotyzmy w swoich uniwersytetach, powinni od razu przejść na śmietnik historii, a nie być wzorem dla kogokolwiek, Ministrów Szkolnictwa Wyższego nie pomijając. Jeżeli król jest nagi to należy o tym głośno mówić!
anonim2019.07.16 5:47
Była kraina głupich kroków, obecnie mamy krainę głupich ideologii!
anonim2019.07.16 5:45
Oczywiście, 23 płcie istniejące w pustych głowach, których istnienie w tych głowach powinno się przełożyć na język i literaturę, a potem prawodawstwo. Anty logos przede wszystkim, czyli kraina twórców idiotyzmów!
Janek2019.07.16 1:11
uła ! Poszły u księdza "profesora" konie po betonie. Kiedy zacznie nawoływać do ....
JONASIK2019.07.16 1:09
Jak miło czytać te katolickie komentarze :) Jak miło patrzeć na to samo zaoranie. Przed obliczem Stwórcy już nie będzie tak miło.
ArcyPierdziochuSzykujMiliardDlaOfiaryKleroPedofila2019.07.15 23:09
Episkopalne dziadygi wpadły w drgawy. Szykują się w całej Polsce MILIARDOWE kwoty odszkodowań za całe bezkarne dziesięciolecia pedofilskich praktyk kleru. Najlepsze, że kościół w Polsce sam wpadnie we własne sidła - prawnicy wiedzą, że tam aż kipi od bogactwa, miliardy z budżetu państwa płyną rok w rok. Jest z czego ściągać i na czym zarobić. Zachodnia praktyka pokazuje, że kiedy społeczeństwo odwróci się od kleru po poznaniu pedofilskiej prawdy, to i sądy zaczynają chętniej wsadzać klechów do więzień i przyznawać ofiarom tych zboczeńców olbrzymie odszkodowania. Tak będzie i w Polsce. Cios finansowy to jedyne, czego boi się kler. Bozia, pambuk, jezusek, sumienie - to tylko puste frazesy dla tej kasty podłych wyzyskiwaczy. Licytacja komornicza takiego kato-kloca w Licheniu to będzie coś pięknego. Może kupi szejk albo emir i urządzi nowe stajnie dla arabów, które strach trzymać w PiSowskich stadninach. Tam dyrektorskie pijusy z PiSowskiego awansu sami próbują zapładniać klacze i wędzić końskie kabanosy z ogierów, które nie poszły na aukcjach.
andrzejhahn32019.07.15 23:30
prawdziwy miodzik dla uszu i oczu
violencja2019.07.16 0:08
Czy jesteś szczęśliwy?
violencja2019.07.15 22:46
Nie tykajcie moich pomazańców
violencja2019.07.15 22:43
Prawda znana jak stary jest ten nasz świat : szatan nieudolnie parodiuje , naśladuje Boga , a najlepszym słowem jest-"małpuje". Widać to na każdym kroku.Dużo to kupuje , ale ...MĄDREMU DOŚĆ
Zdechły Kaczor2019.07.15 22:39
Lewactwo chciało nas zmusić do pełnienia jakieś funkcji w unii europejskie,j nie damy sie! Pani Szydło znów wygrała ,należy się bukiet kwiatów
twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 22:32
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Janka2019.07.15 22:26
Bo to wzmożone siły szatana przed klęską. Pan Prezes w końcu sie ujawni i zrzuci ich w ogień piekielny bo on to Chrystus czasów ostatecznych przepowiedni apokalisy
ZYZ2019.07.15 22:19
Co tam z kandydatką B Szydło,znów przegrała a wy nie ogłaszacie tego całemu światu.
Filip 2019.07.15 22:12
Co za brednie, w żadnym kraju nie ma takiego ataku na kościół katolicki jak w Polsce, przyczyn jest wiele ale wg mnie najważnieszą jest fakt że jedynie kościół katolicki polski nie chce zaakceptować zmian zachodzących w społeczeństwie. Kościół nie chce przyjąć do wiaomości że ludzie mają dość wątpliwych prawd głoszonych przez księży, mają dość niedemokratycznych praktyk nawoływania do podporządkowania się. Kobiety są tej kościelnej dyktaturze podwójnie krzywdzone. Kolejny dowód na zerowy autorytet kościoła, brak miłości tylko sianie niezgody, wytykanie. Relatywizm jest bardziej potrzebny niż się wydaje, dogmaty katolickie dla jednych wydają się nie do obejścia podczas gdy środowiska LGBT i inne ruchy już dawno żyją w pełnej symbiozie z kościołem na zachodzie. Relatywizm pozwala szerzej spojrzeć na chrześćjaństwo i Boga. Bóg jest jeden i nie każdemu musi się podobać jak kościół Polski rości sobie do niego prawo. Nieskutecznie zresztą, wszyscy moi znajomi i rodzina mają Boga w sercu, nie potrzebują zepsutej instytucji dziadków w sutannach i ich średniowiecznych wywodów. Coraz więcej ludzi przeciera oczy ze zdumienia jak to wogóle możliwe że w XXI wieku jest jeszcze miejsce na takie mydlenie oczu. Stąd wielka potrzeba relatywizmu, refleksja na temat Boga i to bez dychotomii. Kościół wyklucza że można być "innym"(np LGBT) i dobrym, poki kościół rozlicza to i będzie rozliczany z grzechów m.in ignorancji i pychy.
stahu2019.07.15 23:44
CZEKAJ czekaj ... ale już jest kościół w USA twoich- waszych oczekiwań i marzeń nazywa się on ... Satans of Church.
mb2019.07.16 11:07
Żyjesz już w oparach relatywizmu, który jest śmiertelną trucizną - prowadzącą do całkowitego wypaczania prawdziwej wiary, do tworzenia sobie własnego obrazu Boga, człowieka i świata. Ulegając relatywizmowi, człowiek staje na niebezpiecznej drodze, na której końcu może okazać się, że sam uznał siebie za mesjasza, a nawet boga. A w najlepszym wypadku wchodzi w przestrzeń fałszywej wiary, w której zwraca się jak ku Bogu, ku czemuś, co Bogiem nie jest. Dla katolików prawda posiada imię: BÓG - On jest Prawdą Absolutną i źródłem wszelkiej prawdy. Ta Prawda umożliwia odkrycie prawdy o nas samych, o naszym życiu, pochodzeniu i celu naszej ziemskiej historii, jak też o całym świecie. Jeśli się odrzuca Boga, wówczas opiera się ją na ludzkim rozumie, a przez to się ją relatywizuje, to znaczy uznaje się tylko to, co wydaje się być słuszne lub wygodne dla konkretnego człowieka. Kiedy człowiek nie uznaje nic ponad sobą jako ostatecznego, wówczas ostatecznym kryterium staje się własne „ja” i zaspokojenie swych najbliższych pragnień. W społeczności, która nie uznaje prawdy obiektywnej i niepodważalnej, w której uważa się, że niebezpiecznie jest mówić o prawdzie, a tego, kto mówi o prawdzie posądza się o autorytaryzm, zaczyna brakować światła prawdy i panuje zamęt – co właśnie dzieje się na naszych oczach, w całej Europie zachodniej. Polska się jeszcze broni, ponieważ wielu Polaków nosi w sercu Trójjedynego Boga. Na Zachodzie szatan dokonał już swojego spustoszenia, a ponieważ Polska jest ostatnim bastionem, dlatego wszystkie ostrza ideologiczne są wymierzone właśnie w nasz kraj. Dlatego im więcej będzie Boga w sercach Polaków tym więcej naszej Ojczyzny ocaleje!
andrzejhahn32019.07.15 21:59
wulgarny to jest zbrodniczy koscio katolicki a skoro gadasz nierobie koscielny o parodii..to najwieksza religijna parodia to jest poganskie sekciarstwo katolickie
Jeremiasz2019.07.15 22:48
Pajacu, gdzie zgubiłeś rozum ?
andrzejhahn32019.07.16 1:23
ty go ciemny i zacofany katolu nie zgubiles albowiem go nigdy nie miales
Wojtek Polak 2019.07.16 7:59
stary UBek andrzejhahn3 kat narodu Polskiego miał dobrą emeryturę. pis mu tą emeryturę zamiast odebrać tylko ją obniżył. UBek andrzejhahn3 nawet zaczął chodzić do kościoła myśląc że mu tą emeryturę zostawią ale tu się pomylił. dlatego nie lubi a wręcz nienawidzi Polaków i KK. UBek jak to UBek żadną pracą się nie kalał co najwyżej wypić zakąsić, ale z chama zrobili milicyjnego oficera z bardzo wysoką emeryturą.ta nienawiść sekciarza z za uralu do Polski i KK prędzej czy puzniej cię zabije więc opamiętaj się chłopie.
kapiszon Kaczynskiego2019.07.15 21:49
Bortkiewicz, daj no jaki przykład na te zarzuty.
matis892019.07.15 21:42
Dlatego lewakoateiśći i sodomici najbardziej padają na kolna prze Głową Watykanu ze wszystkich religii. Są do tego pierwsi jak i ich politycy. Lewakoateiści i sodomici już nie walczą z wiarą w Boga tylko sami robią profanacyjne msze religijne itp. Bo to lewakoatetiśći są odpowiedzialni za islamizację UE jako że dązą już jawnie do Religi Światowej NWO masonerii, ich panów.