Koronawirus: Szczepionka dotarła już do Wielkiej Brytanii - zdjęcie
04.12.20, 07:20Fot. via Pixabay

Koronawirus: Szczepionka dotarła już do Wielkiej Brytanii

4

Pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi dotarła już do Wielkiej Brytanii. To pierwsze państwo na świecie, które dopuściło do użycia preparat Pfizer/BioNTech.

Szczepienia mają się rozpocząć już we wtorek. Ma to mieć miejsce w około 50 szpitalach na terenie całego kraju. W pierwszej kolejności zaszczepieni mają zostać pensjonariusze domów opieki oraz ich opiekunowie.

Wczoraj jednak zastępca naczelnego lekarza Anglii Jonathan Van-Tam podkreślił, że w związku z trudnym wyzwaniem logistycznym jakim jest transportowanie szczepionki (musi być przechowywana w temperaturze -70 stopni Celsjusza, a produkowana jest w zakładach Pfizera w Belgii), konieczna tu będzie pewna elastyczność jeśli chodzi o ustalanie kolejności szczepień.

dam/PAP,Radiozet.pl

Komentarze (4):

jle_ffm2020.12.4 8:14
Trzej byli amerykańscy prezydenci zaszczepią się przed kamerami aby zachęcić społeczeństwo do szczepienia przeciw Covid19. A nasz bezobjawowy prezydent mówił w kampanii że się nie szczepi i że nie jest zwolennikiem szczepień obowiązkowych...
Anonim2020.12.4 7:44
Mam pewna obawe natury rasowej: dawniej wybuchala pandemia, by wynalezc szczepionki dla zwierzat. Czlowiek otrzymywal szanse na udowodnienie, jak bardzo kocha zwierzaki.
I bardzo dobrze,2020.12.4 7:31
że jako pierwsi. Popatrzymy, jakie będą powikłania. Oby do nas dotarła szczepionka, jak najpóźniej.
Kassandra2020.12.4 11:08
Zobaczymy ile będzie zgonów i powikłań po szczepieniu , jeśli rząd Great Brytain to ujawni