Koncert ,,Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy  - zdjęcie
02.08.20, 08:43screenshot youtube- Muzeum Powstania Warszawskiego

Koncert ,,Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

5

Wczoraj wieczorem na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Wziął w nim udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Jadwiga Emilewicz. Koncert był częścią obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ramach tego wydarzenia uczestnicy zaśpiewali kilkanaście piosenek, które towarzyszyły powstańcom w walce. Koncert był częścią obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, Jadwiga Emilewicz. Pojawili się też przedstawiciele opozycji jak np. Aleksandra Dulkiewicz. Byli oczywiście również, jak co roku, powstańcy warszawscy.

Koncert w tym roku ze względu koronawirus odbył się w mniejszej liczbie osób niż zwykle. Uczestniczyło w nim kilkaset osób.Warszawiacy uczcili pamięć o powstańcach, śpiewając wspólnie m.in.: „Warszawo, moja Warszawo” czy , „Hej chłopcy, bagnet na broń”.Między piosenkami wyświetlane były wspomnienia powstańców i czytano powstańcze listy. Na koniec koncertu publiczność odśpiewała hymn Polski. 

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców.

Rr, tvpinfo.pl

Komentarze (5):

XD2020.08.4 12:17
Ej! WyPAD z "Warszawki" panie prezydencie "wszystkich Polaków"!
A po amerykańsku z Panią Ambasadoressą2020.08.2 11:08
można śpiewać?
Agnieszka2020.08.2 9:48
To Emilewicz jest przyboczną Dudy. No to wiele by tłumaczyło z jego głupoty skoro obok cwanych Żydów wrogich Polsce a zadaniowanych na przyjaciół ma jeszcze za doradców, wsparcie Porozumienie Gowina. Hańba i klęska
Szybka Randka2020.08.2 9:46
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
czekista2020.08.2 8:57
Mam nadzieje, ze nie pozwolonu Panu Prezydentowi spiewc Hava Nagila.