Katolicki polityk nie może promować aborcji - zdjęcie
08.09.20, 13:03fot. vatican media

Katolicki polityk nie może promować aborcji

7

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przypomina, że katolicki polityk nie może promować aborcji ani opowiadać się za jej legalizacją. Abp Vincenzo Paglia włączył się do debaty toczonej w kilku krajach Ameryki Łacińskiej na temat prawnej ochrony przerywania ciąży w kontekście ostrej dyskusji na ten temat, jaka prowadzona jest obecnie w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.

Hierarcha przypomniał, że nauczanie Kościoła w tym względzie jest bardzo jasne i zostało przedstawione w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie ma w nim zgody na aborcję i eutanazję. Zaznaczył, że przywódcy polityczni powinni starać się ulepszać „złe i grzeszne prawo” oraz promować zasadność wspierania życia każdej osoby, od jej narodzin po naturalną śmierć.

Zapewnił także, że Kościół nie chce cenzurować polityków, ale jedynie zachęca ich do przemyślenia swoich decyzji w świetle wyznawanej wiary. „Są oni w błędzie, jednak nie chcemy ich potępiać. Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika. Spoczywa na nas odpowiedzialność, aby jego członkowie nawracali się na Ewangelię życia” - zapewnił abp Paglia.

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia poruszył także temat ideologii gender, którą nazwał „komplikacją kulturową”. „Katolicy muszą przypomnieć jej propagatorom, że cofają się oni do czasów przeddarwinowskich. Negują ewolucję, która tak ukształtowała nasz gatunek, że dzieli się ona na dwie płcie” - podkreślił abp Paglia.

Wezwał wszystkich katolików do refleksji nad treściami zawartymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego i promowania ich w edukacji, kulturze i sztuce, „Kościół musi przestać grać jedynie w defensywie. Musimy być zawsze gotowi, aby być w stanie ukazać głębię i piękno tajemnicy chrześcijańskiej” - zaapelował hierarcha.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watyka

Komentarze (7):

herona2020.09.8 21:15
kobieta poroniła kilkanaście razy...księża każą jej chować fragmenty niedorosłych płodów i nadawać imiona...więc panna Gabrysia poroniła edka, michała, annę, gretę, biankę.....grobów a grobów!....i to ma być normalność? to jest jakiś dramat! ci księża nadają się do leczenia psychiatrycznego
czaj2020.09.8 17:32
A nie napisano w tym katechizmie, że Bóg dał ludziom wolną wolę? Bo w Biblii napisano a które niby ważniejsze?
Katolicki polityk nie może promować aborcji2020.09.8 17:10
Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przypomina, że katolicki polityk nie może promować aborcji ani opowiadać się za jej legalizacją. Abp Vincenzo Paglia włączył się do debaty toczonej w kilku krajach Ameryki Łacińskiej na temat prawnej ochrony przerywania ciąży w kontekście ostrej dyskusji na ten temat, jaka prowadzona jest obecnie w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA. Hierarcha przypomniał, że nauczanie Kościoła w tym względzie jest bardzo jasne i zostało przedstawione w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie ma w nim zgody na aborcję i eutanazję. Zaznaczył, że przywódcy polityczni powinni starać się ulepszać „złe i grzeszne prawo” oraz promować zasadność wspierania życia każdej osoby, od jej narodzin po naturalną śmierć. Zapewnił także, że Kościół nie chce cenzurować polityków, ale jedynie zachęca ich do przemyślenia swoich decyzji w świetle wyznawanej wiary. „Są oni w błędzie, jednak nie chcemy ich potępiać. Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika. Spoczywa na nas odpowiedzialność, aby jego członkowie nawracali się na Ewangelię życia” - zapewnił abp Paglia. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia poruszył także temat ideologii gender, którą nazwał „komplikacją kulturową”. „Katolicy muszą przypomnieć jej propagatorom, że cofają się oni do czasów przeddarwinowskich. Negują ewolucję, która tak ukształtowała nasz gatunek, że dzieli się ona na dwie płcie” - podkreślił abp Paglia. Wezwał wszystkich katolików do refleksji nad treściami zawartymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego i promowania ich w edukacji, kulturze i sztuce, „Kościół musi przestać grać jedynie w defensywie. Musimy być zawsze gotowi, aby być w stanie ukazać głębię i piękno tajemnicy chrześcijańskiej” - zaapelował hierarcha.
Randka juz dzis2020.09.8 15:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Marco Bresalviano2020.09.8 14:41
To ten hierarcha, który ma predylekcję do golizny. Raz uraczy nas na Twitterze gorszącym zdjęciem przedstawiającym mężczyznę i kobietę z dziećmi nago, innym razem zleci pewnemu porno malarzowi Ricardo Cinalli przedstawienie w katedrze w Terni obściskujących się sodomitów, prostytutek i transwestytów/transseksualistów. Bardzo postępowy pasterz.
A ja prof. doktor J. Hertrich-Woleński2020.09.8 13:33
jestem dumny z mojej parchatej rodziny, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe. Na szczęście moja kürwa żydowsko-UB-cka matka i żyd-skürwysyn NKWD-wiec ojciec pozdychali. Kolej na mnie. Zatem zapraszam dziatwę szkolną (chłopców) do odwiedzin, bez maseczek, i zabawimy się lekarza.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 13:08
"Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika..." w polsce kościół interesuje się przede wszystkim pieniędzmi i przywilejami...