Karta 'Otyli+'? Zaskakujący pomysł radnego PiS - zdjęcie
27.03.19, 16:50zdj. domena publiczna, Wikimedia Commons, CC0

Karta 'Otyli+'? Zaskakujący pomysł radnego PiS

11

Radny PiS ze stołecznego Grochowa, Marek Borkowski zaprezentował dość ciekawą odpowiedź na podpisaną w lutym przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, kartę LGBT+. Samorządowiec zwrócił się do burmistrza Pragi-Południe, Tomasza Kucharskiego z interpelacją dotyczącą dyskryminacji osób otyłych. Borkowski postuluje wprowadzenie karty "Otyli+". 

"W autobusie czy tramwaju nikt nie chce obok nich siadać, bo zajmują za dużo miejsca. Siedzenia nie są dostosowane do ich gabarytów. Stąd tracą możliwość komunikowania się i rozmowy z ludźmi. To samo jest w przychodniach, urzędach, restauracjach i innych instytucjach"- czytamy w interpelacji grochowskiego radnego. Marek Borkowski przekonuje, że bardzo martwi go los osób otyłych, których w jego ocenie w Warszawie może być "nawet 500 tysięcy". Radny przekonuje, że chciałby walczyć z dyskryminacją, której ofiarami są osoby otyłe i przyznaje, że zareagował w ten sposób na deklarację LGBT+. Polityk wskazuje, że ludzie borykający się z poważną nadwagą zdecydowanie potrzebują wsparcia w walce z tym problemem.

"Dlatego uważam, że ratusz powinien powołać kogoś w rodzaju tzw. „sygnalizatorów” bądź „latarników”, którzy chodziliby po ulicach i wyławiali takich ludzi. Jak trafią na takiego człowieka to powinni z nim rozmawiać aby przekonać ich do udziału w Miejskim Programie Walki z Otyłością w ramach polityki zdrowotnej. W ramach tego programu powinny być np. specjalnie wyznaczone miejsca dla osób otyłych w autobusach, tramwajach urzędach kinach itp."- przekonuje. Zdaniem Marka Borkowskiego, powinien również powstać specjalny fundusz na programy edukacyjne, zdrowotne i profilaktyczne, w postaci diet, leków i produktów żywnościowych.

"Czy mógłby pan zwrócić się do prezydenta miasta o opracowanie i podpisanie Karty Otyli+ zgodnie z wytycznymi WHO w sprawie polityki zdrowotnej?"- pyta burmistrza radny. 

 

yenn/metrowarszawa, Fronda.pl

Komentarze (11):

Max Fiendlich2019.03.28 10:46
Przecież Borkowski ma rację. To jest społeczny problem, który powinno się w jakiś sposób rozwiązać. Dlaczego z moich pieniędzy ma być finansowane leczenie otyłych lub palaczy? Powinni płacić wyższą składkę zdrowotną.
Zbigniew2019.03.28 7:49
Niech placa wiecej za przejazdy komunikacja miejska.
violencja2019.03.27 19:59
ŻP-Żryj Połowę , a problem zniknie.:) Proste? Można?
Asa s2019.03.27 19:43
Trolowanie hard level. Kto następny? Łysi?
Marcin2019.03.27 18:48
Kto uczciwie cięzko pracuje to takiego sadła się nie dorobi, oj nie ;) PiS niech wprowadzi "kamieniołom+" i sprawa się rozwiąże ;P
anonim2019.03.27 18:16
To znaczy facet chce upokarzać otyłych, łapiąc ich, jak przestępców, walcząc z nimi i wsadzając do getta, żeby dokuczyć... homoseksualistom? Skąd się tacy ludzie biorą?
Jozin z Bazin2019.03.27 18:05
Każdy peowiec i jego wyborca tak wygląda :) a to zdjęcie jest tego zboczeńca poliamorysty :) widzicie jak debile wyglądają ? polia-moria ?
anonim2019.03.27 19:23
Pawłowicz, Sobecka i Wróbel przeszły do PO?
anonim2019.03.27 17:57
Skąd się biorą tacy idioci? Zatem w pociągach, tramwajach i autobusach powinny być miejsca specjalnie oznaczone "TYLKO DLA PIS" żeby żaden normalny człowiek obok takiego czegoś nie siadał bo można zarazić się głupotą!
Asa s2019.03.27 19:47
Nie napinaj się tak. Borkowski sobie jaja robi, z Ciebie też. Jeżeli brak poczucia humoru byłby zaraźlwy, to faktycznie, przedziały osobne dla takich jak ty
SI2019.03.27 17:56
"...przekonać ich do udziału w Miejskim Programie Walki z Otyłością..." - to jest przerażające!!! ;-) Gdyż - przez analogię - widzę w tym podtekst: "przekonać ich do udziału w Miejskim Programie Walki z Homoseksualizmem"... To jest przerażające!!! Aż strach się bać!!! ;-)