Kardynał Tagle: Jezus urodził się jako uchodźca - zdjęcie
15.12.19, 19:40

Kardynał Tagle: Jezus urodził się jako uchodźca

28

„Jezus urodził się jako uchodźca, w biedzie i trudnych warunkach*. Jednak nigdy nie stracił miłości do ludzi. Mam nadzieję, że nikt z nas nigdy nie przestanie kochać” – napisał kard. Luis Antonio Tagle w przesłaniu na Adwent.

 

Przewodniczący Caritas Internationalis zwrócił uwagę, że Adwent wymaga od nas konkretnych działań i aktów solidarności z potrzebującymi. Okres ten stwarza sposobność, aby pomyśleć jak możemy pomóc migrantom i uchodźcom. „Ich trudności przypominają o tych, które przeżywała Święta Rodzina. Musieli opuścić swoje domy i ukrywać się, wielu nie zostało dobrze przyjętych w miejscach, do których trafili, nie było dla nich «miejsc w gospodach». Ich dzieci przyszły na świat w ubóstwie i chłodzie, z dala od rodzinnych stron” – powiedział hierarcha.

Zdaniem purpurata wskazuje to na podobieństwo do losów Świętej Rodziny. „Jeżeli wsłuchamy się w ich historie, zrozumiemy, że są one naszymi historiami. Mamy wspólną drogę i możemy ją razem dzielić” – powiedział kard. Tagle, nawiązując do kampanii Caritas „Share the Journey” przygotowanej na rzecz migrantów i uchodźców.

Inspiracją dla tej kampanii była młoda kobieta o imieniu Nasrin, która pracuje dla Caritas w Bangladeszu i zajmuje się dziećmi uchodźców. Zdaniem hierarchy jest przykładem „adwentowych cech”. „Poprzez swoją pracę i miłość Nasrin jest współczesnym świadkiem Matki Jezusa, Maryi. Te cechy to: miłość, radość, cierpliwość, pokora i dobroć” – wymienił kard. Tagle.

bsw/Łukasz Sośniak SJ, vaticannews.va


*Wbrew słowom kardynała Jezus nie urodził się jako uchodźca. W momencie narodzin nikt nie prześladował Pana Jezusa. Poszukiwanie miejsca do porodu w Betlejem nie ma nic wspólnego z żadnymi prześladowaniami. Do Egiptu wraz z Rodziną, uchodząc przed Herodem, Pan Jezus udał się dopiero później.

Komentarze (28):

sp2019.12.16 10:47
Czy to przejaw jakiegoś nowego "miłosierdzia", w którym dla rozwiązania ludzkich problemów należy porzucać prawdę?
AB2019.12.16 10:33
Jeśli rzeczywiście ten kardynał jest kreowany przez Franciszka na następcę, to już wiem na pewno, że antychryst stoi na czele Kościoła. Głoszenie kłamstwa zamiast prawdy to działanie antychrysta w najczystszej postaci, podobnie jak manipulacja przekazem ewangelicznym. I to ma być przesłanie na Adwent????? Boże, miej nas wszystkich w swojej opiece!!!!! Coś strasznego się dzieje!
Chocim i Wiedeń nasza odpowiedź na zalew2019.12.16 10:07
Brednie kompletne, pan niby kardynał zdaje sobie sprawę, że uchodźcy to nie Chrystusowie tylko dżihadyści, dla których nie ma innego boga po za Allahem i religii po za islamem. Pan kardynał pewnikiem straci robotę i głowę bo u miłosiernych nie ma miłosierdzia dla giaurów.
Samanta2019.12.16 9:52
uchodźca? Z całym szacunkiem, ale Pan Jezus urodził się w drodze do urzędu statystycznego....
OLI2019.12.16 9:06
Następny "teolog" na wzór Franciszka. Podobno kreowany na jego następcę. Nie do wiary, że wysoko postawieni duchowni mogą opowiadać takie kocopały. Teologia podwórkowa, tylko im jeszcze dać małpkę i katarynkę, byłby pełny obraz.
Stanislaw2019.12.16 8:33
Ale chyba jest różnica między Jezusem a bezimienną bandą islamistów! Nie obrażajcie Jezusa!!
anonim2019.12.16 0:00
Następny purpurat zgłupiał.
AB2019.12.15 23:58
Przykre, że kardynał opowiada bajki. To naprawdę świadczy o wielkim upadku hierarchii kościelnej. Fałsz, żeby tylko dopasować się do modnej narracji. Kłamstwo zamiast prawdy głoszone przez kardynała!!! Ewangelię pewnie zna, ale świadomie ją fałszuje. Kim on jest? Bo na pewno nie osobą wierzącą w Chrystusa. Rodzina Jezusa udała się do miejsca rodzinnego Józefa, żeby zapisać się w spisie zarządzonym przez cesarza. Udało się tam wtedy tak dużo ludzi, że nie było miejsca w gospodzie. Dochodziły tu też specjalne przepisy dotyczące porodu i połogu, stąd grota czy stajenka jako miejsce urodzenia Jezusa. A pomagać należy uchodźcom, ale mądrze. I prawdziwym uchodźcom, a nie islamistom.
Michał Pasierb 2019.12.15 22:45
„Jezus urodził się jako uchodźca, w biedzie i trudnych warunkach*. -A my mamy naśladować JEZUSA...więc kto powinien nam dać przykład?? ....Przynajmniej co do treści zawartych w po przecinku (tylko one są zgodne z prawdą), bo to jak i gdzie się ktoś urodził, odbywa się to poza nam,i bez naszego wpływu.J.E.ma tu pole do popisu...
Crabdis son of Herbundis2019.12.15 22:48
https://www.youtube.com/watch?v=8WQVb_nuKvs
hejt.stop2019.12.15 22:40
• https://www.youtube.com/watch?v=2QdwYY9rZL4
rebeliant2019.12.15 22:14
Do roboty ! Do roboty ! Do roboty ! - i wtedy się mądrzyć. Sami mamy masy własnych uchodźców gnieżdżących się w dzielnicach biedy, gdzie ojcowie i matki tyrają po 12 godzin dziennie. Szwedzi przyjęli pod swój dach to im córkę zbiorowo zgwałcili. Problem jest więc związany nie tylko z biedą pośród Polaków (wyrażoną w harówce), ale przede wszystkim z wrogością i skrywaną agresją wobec nas, która jest u ludzi podających się za uchodźców. "Inspiracją dla tej kampanii była młoda kobieta o imieniu Nasrin, która pracuje dla Caritas w Bangladeszu i zajmuje się dziećmi uchodźców." Uznałbym, że ta kobieta się zajmuje tymi dziećmi, gdyby w tym Bangladeszu chodziła do pracy i z tego co zarobi utrzyma te dzieci. Takie pomaganie to fikcja w stosunku do tego co proponuje nam kardynał, bo wówczas wy byście musieli nie tylko harować na nich, ale również pilnować miru domowego (jest to niewykonalne i niemal pewne zakończeniem aktem agresji wobec białej k...y). Do roboty kardynale i pokaż to, a nie zastawiaj się cudzymi wysiłkami.
JONASIK2019.12.15 22:10
"Wbrew słowom kardynała Jezus nie urodził się jako uchodźca. W momencie narodzin nikt nie prześladował Pana Jezusa." Czyli jest się uchodźcą tylko i wyłącznie jeśli jest się prześladowanym? Czegoś tak głupiego i stopo strzelnego dawno nie czytałem.
otto2019.12.15 22:28
Jest się uchodźcą tylko, kiedy jest się zmuszonym "uchodzić". Jezus z Józefem i Matką nie uchodził przed nikim i niczym z Nazaretu. Jeśli pojedziesz z żoną w ciąży z Warszawy do Krakowa załatwić urzędowe sprawy i w Krakowie nastąpi poród, to twoje dziecko urodzi się jako uchodźca? Czegoś tak głupiego dawno nie czytałem.
killpedryll2019.12.15 21:08
głupek bez szkoły
guess who kagan2019.12.15 21:05
A co? Może nie? Może napiszecie że to była taka "przenośnia literacka" której nie należy "rozumieć dosłownie" jak zawsze, gdy coś wam nie podpasuje w Biblii w zderzeniu z waszymi "prawdami wiary" ? https://i.imgur.com/tlYjDYF.jpg
Opus Lanti2019.12.15 22:46
+
guess who kagan2019.12.15 23:32
anonim2019.12.15 21:02
Uchodźcą był później. W Egipcie.
Ewelina2019.12.16 14:04
Ale wrocil do siebie kiedy minelo niebezpieczenstwo, Nie zostal w Egipcie aby zyc na koszt tamejszego spoleczenstwa. Oto lekcja dla dzisiejszych "uchodzcow".
Danuta2019.12.15 20:51
Co za kłamstwa mówi ten człowiek który ma zostać nowym prefektem Kongregacji Ewangelizacji Narodów! W Ewangelii jest napisane o Narodzeniu Jezusa - Tymczasem August, rzymski cezar, wydał dekret o powszechnym spisie ludności w swoim państwie. Był to pierwszy taki spis od chwili, gdy Kwiryniusz został gubernatorem Syrii. Wszyscy udawali się więc do swoich rodzinnych miejscowości, aby dać się tam zapisać. Józef musiał wyruszyć z Nazaretu w Galilei do Betlejem w Judei, rodzinnego miasta króla Dawida. Pochodził bowiem z jego rodu.Wybrał się więc w drogę wraz z Marią, swoją narzeczoną, która była już w zaawansowanej ciąży. Gdy tam dotarli, nadszedł czas porodu i Maria urodziła swojego pierwszego Syna. Owinęła Go w pieluszki i położyła w stajennym żłobie, gdyż nie było już dla nich miejsca w tamtejszym zajeździe.
Otto2019.12.15 20:12
panu Kardynałowi się coś po........ ! Otórz Jezus nie był żadnym uchodźcą ! Cała rodzina święta przybyła z Nazaretu do Betlejem aby się zarejestrować i właśnie taą Maria urodziła Jezusa. Jakiś czas potem rodzina wróciła do Nazaretu, dlatego Jezus jest znany jako jezus z Nazaretu, a nie z Betlejem. Tak czy owak, były to tereny bliskie Jerozolimy i mówienie, że Jezus był uchodźcą jest nie na miejscu !!!
ZERR02019.12.15 20:20
W zasadzie powinno się pisać, że przybyli do Betlejem, aby dać się opodatkować. Celem spisywania było nałożenie haraczu.
leszczyna2019.12.16 11:28
Nieprawda, to nie był spis podatkowy, ale lojalnościowy wobec cesarza Augusta, przeprowadzany w jego imieniu przez lokalnego władcę, czyli króla Heroda. Spis podatkowy odbył się w 6 roku i przeprowadził go Koponiusz pod nadzorem Kwiryniusza, i wtedy nałożono podatki, przeciw czemu wybuchł bunt wspomniany w Dziejach Apostolskich.
ZERR02019.12.15 20:11
Atakujący Polskę czerwonoarmiści też byli uchodźcami Uchodźcami z bolszewickiego raju. na szczęście nasi przodkowie nie otwierali im serc i drzwi swoich chat, tylko strzelali do nich z karabinów, dział albo rąbali szablami gdy nabojów brakło.
ZERRO2019.12.15 19:59
Do polskich szowinistów wiadomość ta nie dociera.
ZERR02019.12.15 20:01
Co nie dociera? Lewackie kłamstwa czy lewackie usprawiedliwienia zbrodni?
Ewelina2019.12.16 13:52
Nie dociera, bo to falszywe porownanie. Niby kardynal, a nie wie, co mowi. Swieta Rodzina przybyla do Betlejem aby wziac udzial w spisie ludnosci, nie uciekala znikad. Owszem, uciekala potem to Egiptu, ale wrocila do domu kiedy minelo niebezpieczenstwo. Nie zostala w Egipcie na socjalu. .