Kardynał Burke: Kościół nie może nauczać herezji! - zdjęcie
18.09.15, 21:35

Kardynał Burke: Kościół nie może nauczać herezji!

6

Kardynał Raymond Leo Burke w zdecydowanych słowach wypowiedział się o dążeniach części biskupów, chcących zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Zgodził się z kardynałem Brandmullerem, który kilka miesięcy wcześniej nazwał osądy części biskupów niemieckich herezją.

W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”, kardynał Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, przyznaje, że nauczanie, iż stosunki homoseksualne nie są zaburzone lub mają pozytywne elementy, jest herezją. Te mocne słowa padają w kontekście kolejnej sesji synodu biskupów, która zaplanowana jest na październik tego roku.

Kardynał Burke w filmie mówi także o niebezpiecznej sytuacji, w której niemiecki Kościół postawili tamtejsi hierarchowie. Zapytany o słowa kardynała Marksa (przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec), który powiedział kilka miesięcy temu: „Nie jesteśmy filią Rzymu”, kardynał Burke stwierdził: Nie znam konkretnych słów użytych przez niemieckich biskupów, kiedy mówili, że nie są częścią Rzymu. Wszyscy jesteśmy jednością Kościoła, Wszyscy jesteśmy umieszczeni w Chrystusie. A jest tylko jeden Chrystus, jeden Rzym i jest tylko jeden Kościół. Nie wiem, co ci niemieccy biskupi swoim oświadczeniem próbują powiedzieć. Jeśli mówią, że są niezależni od Kościoła powszechnego, to oznacza, że nie są już katolikami. To krytyczny moment w historii Kościoła, w którym musimy dać z siebie wszystko, by nie tylko rozprzestrzeniać prawdy wiary, ale i chronić ją – stwierdził duchowny.

Film ZOBACZ TUTAJ

mm

http://www.pch24.pl

Komentarze (6):

anonim2015.09.18 22:18
Oby była większość takich biskupów
anonim2015.09.18 23:01
Niestety, nie jest chyba zaproszony na Synod.
anonim2015.09.18 23:37
Potrzeba wielkiej modlitwy i POSTU w intencji uniknięcia wypaczeń doktrynalnych i zachowania na tym synodzie jedności opartej na Ewangelii . Jeżeli w parafiach nie wzywają do tego proboszczowie - każdy z nas powinien rozpocząć modlitwę i post w tych intencjach!
anonim2015.09.19 0:00
Polipid Na większość podczas tegorocznego zgromadzenia Synodu raczej nie ma co liczyć. Co prawda Synod jest tylko ciałem doradczym a ostateczny dokument tworzy papież ale myślę że są powody do niepokoju. Mam złe przeczucie że skończy się jak zwykle- modernistycznym, zgniłym kompromisem...
anonim2015.09.19 2:24
Głupi ten, co chce przezwyciężyć Jezusa i na nowo chce zinterpretować Ewangelię.
anonim2015.09.19 12:56
@kors Wybitnie żałosne...