Kard. Walter Kasper: Papież nie jest liberalny - zdjęcie
22.02.20, 17:30

Kard. Walter Kasper: Papież nie jest liberalny

10

„W adhortacji «Querida Amazonia» Papież pozostał całkowicie wierny sobie. Ci, którzy naprawdę go słuchali, zamiast tylko projektować na niego swoje pobożne życzenia, już dawno mogli to zauważyć” – stwierdził na łamach niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung kard. Walter Kasper. Skrytykował on przebieg reform w Niemczech i dodał, że Papież „jest reformatorem, ale nie liberalnym, lecz radykalnym; jest radykalnie ewangelicznym Papieżem w pierwotnym tego słowa znaczeniu”

 

Były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan napisał, że w „Niemczech zrobiono wszystko, co możliwe, aby wzbudzić podejrzenie, że Papież chce znieść celibat. Wywłaszczając ubogich amazońskich chrześcijan, przekształcono synod amazoński w przedbiegi do własnej drogi synodalnej, zgodnie z przekonaniem, że «niemieckość uzdrowi świat». Ktoś się jeszcze dziwi – pyta kardynał – że w Rzymie biją na alarm?”.

„Katolicki Związek Kobiet strzelił sobie w kolano, wymuszając odpowiedź Rzymu poprzez ogłoszenie diakonatu kobiet jako podgrzewacza dla ich przyszłych święceń kapłańskich i biskupich” – powiedział kard. Kasper i przestrzegł, że kto w niedoskonałym świecie i Kościele chce wszystko albo nic, ten zazwyczaj dostaje nic. „Kapłaństwo kobiet spadło z wokandy, na której w istocie nigdy nie było” – dodał i zauważył, że również diakonat kobiet okazał się w dwóch komisjach eksperckich skomplikowany i kontrowersyjny i mało prawdopodobne, by trzecia komisja to zmieniła. „Ale «Querida Amazonia» jest czarująca i wyraźnie pokazuje, że w przyszłości będzie i musi być o wiele więcej różnego rodzaju stanowisk kierowniczych dla kobiet” – zauważył purpurat.

Od celibatu, zdaniem kardynała, nie zależy przetrwanie Kościoła. „Papież Franciszek wychodzi z założenia, że skoro od tysiąca lat się o nim dyskutuje, to może tak być dalej w trzecim tysiącleciu”.

bsw/Vaticannews.va, Tomasz Kycia - Berlin

 

Komentarze (10):

dz2020.02.23 20:54
kobiety przed menopauzą , po , czy w trakcie ?
Leszek2020.02.22 21:45
Arcybiskup Lenga odpowiada MOCNO na zakazy Biskupa Meringa! Tylko wRealu24! - YouTube
Polak katolik2020.02.22 21:25
I kard. Kasper i Franciszek to liberałowie, i wszyscy o tym wiedza. Ale teraz coraz wiecej ludzi widzi tez, niestety, że potrafią tez swietnie manipulować, zwodzić, oszukiwać...
matis892020.02.22 18:44
Słudzy Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika, lewakoateiści w sutannach dla picu sami nadmuchali balon celibatu, kapłaństwa kobiet by móc później powiedzieć, zobaczcie my i Bergoglio wcale nie jesteśmy takimi heretykami. Ich cele są inne, zmiana liturgi, podmianka sakramentów, Religia Światowa, decentralizacja..... To niech teraz Bergoglio przeprosi Jezusa, katolików i KK za swoje czczenie bożka pachamamy, bo demona pachamame już przeprosił. Niech się Bergoglio wycofie z Komunii Św. dla cudzołożników w nowych związkach i tego zakaże.....
Och, jak ja lubię "katolickie hooje" obciągać!!! 2020.02.22 18:33
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie bylo znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
KATOLICY TO C H U J E !2020.02.22 18:23
swoje c h u j o s t w o wyssali z, c h u j a księdza podczas spowiedzi!!!
katolik2020.02.22 17:52
ale to chyba Kasper był prowokatorem zmian ?Niestety, niech lepiej powie,że to co zasiali na synodzie, w adhortacji jednak wybrzmiało ,ale jako wejście tylnymi drzwiami i oni to wiedzą.
Nie daj się wpuścić w "maliny"! 2020.02.22 17:48
@Filmy o online Dlaczego nie napiszesz, że trzeba za nie płacić kartą i że filmy jakościowo są do DOOPY! Nie daj się wpuścić w "maliny"! Wyczyszczą ci konto i kartę.
nie bądź frajerem!!2020.02.22 17:45
@Lena Iwanienko - Lech Keller-Krawczyk Chcesz na swego komputera złapać, jak banku, malware - virusy? Bądź ciężkim frajerem i wejdź na ta stronę! Chcesz na swego komputera złapać, jak banku, malware - virusy? Bądź ciężkim frajerem i wejdź na ta stronę! Chcesz na swego komputera złapać, jak banku, malware - virusy? Bądź ciężkim frajerem i wejdź na ta stronę!
Filmy online2020.02.22 17:35
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!