Kard. Nycz: Zjednoczenie z Bogiem pokonało śmierć - zdjęcie
16.04.17, 16:10Fot. Piotr Rymuza, lic. CC SA 3.0 via Wikipedia

Kard. Nycz: Zjednoczenie z Bogiem pokonało śmierć

Kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył Triduum Paschalnemu w Archikatedrze Warszawskiej. W czasie nabożeństwa Metropolita Warszawski mówił o znaczeniu Zmartwychwstania Pańskiego. Powiedział, że było ono możliwe dzięki temu, że Chrystus był zjednoczony z Bogiem.

Wskazał, że Zmartwychwstanie było aktem jednorazowym, ale miało bardzo duży wpływ na życie całego świata i Kościoła. A było tak dlatego, że Chrystus był głęboko zjednoczony z Bogiem. - Dlatego, kiedy umarł, to zjednoczenie pozwoliło pokonać śmierć - powiedział metropolita warszawski.

Kardynał Kazimierz Nycz mówił także o znaczeniu Zmartwychwstania dla żyjących. Podkreślił, że Zmartwychwstaniem może być nowa jakość życia, pomoc innym i dawanie dobra. Przypomniał szeroki odzew na apel o pomoc uchodźcom z terenów objętych wojną. Zaznaczył, że ludzie, którzy żyją zgodnie z nauką Chrystusa, zmartwychwstają.

Kardynał przypomniał, że ludzie, którzy czynią dobro, mogą patrzeć z nadzieją, ponieważ Chrystus zmartwychwstaje także w nich i pozwala realizować swoje piękne życie i swoje człowieczeństwo, które jest człowieczeństwem nowego człowieka.

Metropolita Warszawski podkreślał też znaczenie chrztu. Zaznaczył w czasie homilii, że jest on nie tylko przyjęciem do wspólnoty wiary, ale także przemienieniem w nowe życie.

emde/Polskie Radio