Kard. Müller: Pandemia jest wykorzystywana do ujarzmiania Kościoła - zdjęcie
25.05.20, 18:23

Kard. Müller: Pandemia jest wykorzystywana do ujarzmiania Kościoła

27

„Państwo jako takie nie może powiedzieć: Zakazujemy kultu religijnego. Posiadamy fundamentalne prawa religijne, prawa człowieka i państwo musi szanować te prawa każdego” – powiedział kard. Gerhard Müller w wywiadzie z Raymondem Arroyo w telewizji EWTN. „Nikt nie ma prawa zabronić księżom, duszpasterzom, odwiedzania ludzi, którzy umierają lub są chorzy” – dodał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Kardynał w wywiadzie bronił swojej decyzji podpisania apelu abp. Marii Carlo Viganò, od którego odcięła się część biskupów niemieckich i który był oskarżany o upowszechnianie „teorii spiskowych”. Kard. Müller przyznał, że kwestie medyczne związane z COVID-19 nie są przedmiotem wypowiedzi hierarchów Kościoła. „Ale musimy wypowiadać się przeciwko instrumentalizacji tego wirusa, tego wielkiego światowego kryzysu przez niektóre państwa albo inne grupy ideologiczne, które chcą wykorzystać sposobność, by ujarzmić Kościół i dokonać zerwania życia sakramentalnego Kościoła” – powiedział niemiecki duchowny.

„Bezpieczeństwo naszego życia nie jest jedyną wartością. Mamy także wartości duchowe. Nie możemy w pełni izolować całej populacji. Mamy inne choroby i inne niebezpieczeństwa w naszym życiu i nie możemy całkowicie pozostać w naszych domach” – kontynuował kard. Müller. Zwrócił też uwagę na to, że nie można ograniczać „ludzkiej egzystencji, także w materialistycznej interpretacji, tak jakbyśmy byli zdolni zbudować raj na ziemi”.

Kardynał Müller, podobnie jak np. kard. Raymond Burke czy bp. Athanasius Schneider, skrytykował ponownie taką sytuację, w której otwarte są sklepy, a Kościół traktuje się z jakiegoś powodu jako większe zagrożenie dla zdrowia, ograniczając możliwość sprawowania kultu.

Za główne zadanie po kryzysie koronawirusa były prefekt Kongregacji Nauki Wiary uznał ewangelizację oraz „danie ludziom nadziei, że także w przypadkach naszych chorób i naszej śmierci, naszego krótkiego życia i wszystkich wypadków, jakie występują w tym świecie, mamy szerszy horyzont”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (27):

XD2020.05.26 18:52
Ten tytuł jest tak cudownie absurdalny <3 Loffciam teorie spiskowe <3
John2020.05.26 2:49
Ciekawe, czy kardynał słyszał o śmiertelnym grzechu 5 przykazania nałożonym przez "naszego" prymasa za udział w rezurekcji.
Zatroskany2020.05.26 1:25
Także w Polsce. Dziś policja rozgoniła łowicką pielgrzymkę na Jasną Górę, a nie liczy ile osób i jak wchodzi do marketów czy do lasu!! Dronami liczyli wchodzących do kościołów i wlepiali proboszczom kary!!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.05.25 21:45
Müller. weź zamknij ten swój zboczony pysk! Ilu pedofilów w sutannach ukrywasz?
STANISLAW2020.05.25 20:30
Księże Kardynale, to raczej Kościół zrezygnował z inicjatywy. Czyn charytatywny, troska o chorych, ochrona życia agrożonych zwłaszcza w epidemii - to przecież chrześcijanskie zadanie i od wieków domena uczniów Pańskich. Szkoda, iż w tej pandemii wszystko to przekazali siłom politycznym, nie wykazując inicjatywy nawet na swoim terenie??
Jacek Placek2020.05.25 20:28
Ja podzielam zdanie kardynała, że nie możemy całkowicie pozostawać w domach bo nie o to w życiu chodzi. Jedni chcą do kościoła lub na pielgrzymkę, inni na festiwal lub koncert, a państwo im tego zabrania.
Jan2020.05.25 19:47
Czy fronda nie może zbanować kogoś kto podpisuje się jako k kretynizacja p? Wstyd, żeby taki poziom wredności komentarzy umieszczać dobrowolnie na niby katolickim portalu
naczelny teolog Kremla "Lesiu" ostrzega2020.05.25 19:22
𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
anonim2020.05.25 19:07
Chrystus Król juz w drzwiach. Ja, a nie mój anioł, Ja sam przysięgam, że kiedy umilknie dźwięk siódmej trąby i kiedy się dopełni groza siódmej plagi, a potomkowie Adama nie uznają Chrystusa Króla, Pana, Odkupiciela i Boga, wzywając Jego Miłosierdzia, Jego Imienia, w którym jest zbawienie, przysięgam na moje Imię i moją Naturę, że zatrzymam tę chwilę na wiecznośd. Skooczy się czas i zacznie się Sąd: Sąd, który oddzieli na wiecznośd Dobro od Zła, po tysiącleciach ich wspólnego mieszkania na ziemi. Dobro powróci do źródła, z którego wyszło. Zło zostanie strącone tam, gdzie został już strącony w chwili buntu Lucyfer i skąd wyszedł, aby przez zwodzenie zmysłów i pychę wpływad na słabośd Adama. Wtedy misterium Boga się dokona. Wtedy poznacie Boga. Wszyscy, wszyscy ludzie na ziemi, od Adama do ostatniego zrodzonego, zgromadzeni jak ziarnka piasku na wiecznym brzegu morza, ujrzą Boga - Pana, Stwórcę, Sędziego, Króla. Tak, ujrzycie tego Boga, którego kochaliście, przeklinaliście, naśladowaliście, wyszydzaliście, błogosławiliście, którym gardziliście, któremu służyliście, od którego uciekaliście. Ujrzycie Go. Wtedy dowiecie się, jak bardzo On zasługiwał na waszą miłośd i jak zasługujące było służenie Mu. O! Radośd tych, którzy sami siebie wyniszczyli w miłowaniu Go i w posłuszeostwie! O! Przerażenie tych, którzy stali się jego Judaszami i jego Kainami; tych, którzy woleli iśd za Przeciwnikiem i Zwodzicielem zamiast - za Słowem wcielonym, w którym jest Odkupienie, za Chrystusem, Drogą do Ojca, za Jezusem, Prawdą najświętszą, za Słowem, które jest Życiem prawdziwym.
naczelny teolog Kremla "Lesiu" ostrzega2020.05.25 19:04
𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
anonim2020.05.25 19:11
Trol Frondy ....za srebrniki sp. duszyczke.
matis892020.05.25 19:03
Dodajmy że ta niby pandemia jest wykorzystywana do masońskiego ujarzmienia Kościoła przez samego Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika budującego Synkretyczną Religię Światową antychrysta i jego kościół w miejscu Kościoła Jezusa.
Michal2020.05.26 2:01
Chłopie, słyszałeś o przecinkach ? Taki jesteś Polak prawdziwy a nie szanujesz nawet swojego języka i to, o zgrozo, w formie pisanej....
anonim2020.05.25 19:02
Jak widac Król nadchodzi. Antychryst to będzie osoba wysoko postawiona, wysoko jak gwiazda. Nie tak jak gwiazda ludzka, która jaśnieje na ludzkim niebie, lecz gwiazda ze sfery nadprzyrodzonej. Ulegając urokowi Nieprzyjaciela, pozna pychę po pokorze; ateizm - po wierze; rozwiązłośd - po czystości; głód złota - po ewangelicznym ubóstwie, pragnienie zaszczytów - po życiu ukrytym. Mniej przeraża widok gwiazdy spadającej z firmamentu niż ujrzenie, jak wpada w sidła szatana to wybrane stworzenie, które powieli grzech swego wybranego ojca. Lucyfer, przez pychę, stał się przeklętym i ciemnym. Antychryst, przez pychę jednej godziny, stanie się przeklętym i ciemnym, po tym jak był gwiazdą mojego wojska. W nagrodę za swe wyparcie się - z powodu, którego zadrżą dreszczem grozy Niebiosa, a kolumny Kościoła zatrzęsą się z przerażenia wywołanego jego upadkiem - otrzyma całkowitą pomoc od szatana. On da mu klucze czeluści, aby ją otwarł. Ma ją otworzyd na oścież, aby wyszły narzędzia grozy, które przez tysiąclecia szatan produkował, chcąc doprowadzid ludzi do całkowitej rozpaczy, tak aby sami wzywali szatana jako Króla i biegli za Antychrystem. On jest jedynym, który potrafi otworzyd na oścież bramy czeluści, aby wypuścid Króla czeluści - tak samo jak Chrystus otwarł bramy Niebios, aby wyszła łaska i przebaczenie. One sprawiają, że ludzie stają się podobni do Boga i są królami w wiecznym królestwie, w którym Królem królów jestem Ja. Jak Ojciec dał Mi wszelką władzę, tak szatan da mu pełną władzę, a zwłaszcza wszelką moc kuszenia, aby pociągnąd za sobą słabych i zepsutych przez gorączkowe ambicje - takich jak on sam, ich głowa. W niepohamowanej ambicji jeszcze zbyt małe wydadzą mu się nadprzyrodzone pomoce *otrzymywane+ od szatana. Będzie poszukiwał innej pomocy, u wrogów Chrystusa. Ci zaś będą mu pomagad, uzbrojeni w broo coraz bardziej zabójczą - taką, jaką żądza Zła potrafi skłonid do stworzenia, aby zasiad rozpacz w tłumach. Aż Bóg powie swoje: "Dośd", i spali ich na popiół przez wspaniałośd swego ukazania się.
"czajka" Trzaskowski alarmuje2020.05.25 18:53
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
anonim2020.05.25 18:49
Masoński wirus w Kościele i radość Zmartwychwstania. Abp Jan Paweł Lenga wRealu24! www.youtube.com/watch?v=ouXfsTqhf7g
BÓG JEST - JS2020.05.25 18:47
TO NADEJDZIE BARDZO SZYBKO !!!! CZEKA NAS PRZEŚWIETLENIE NASZYCH SUMIEŃ I OSTRZEŻENIE PRZED OSTATECZNYM LOSEM PO ŚMIERCI !!!!!!!!!!!! PRZYGOTUJMY SIĘ DO TEGO BO KAPŁANI NIE DADZĄ RADY NAS WYSPOWIADAĆ !!!
anonim2020.05.25 18:45
Czy Bergoglio jest papieżem, czy jest heretykiem? O wilkach w owczarni! Rozmowa z abp J. P. Lengą www.youtube.com/watch?v=FQ69KQY67JU
JS2020.05.25 18:39
Pan Jezus zapowiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła. Mamy "dobroczyńcę" ludzkości p. Bill Bramy. Z pewnością jest wysłannikiem nie Jezusa ale Jego przeciwnika, któremu wirusy i szczypionki potrzebne były do zniewolenia całego świata. Nie martwmy się jednak. Bill Bramy piekielnie nie przemoże Kościoła, bo nawet gdy nasi uczeni kapłani niczego niedobrego nie zauważą w tej całej sprawie z pandemią, to zanim dostaniemy zastrzyki ze znakiem bestii, Pan Bóg im i nam pokaże nasze życie i z kim chcemy być. Z Jezusem czy z szatanem ! Króluj nam Chryste ! NIE dla antychrysta ! Pozdrawiam
T2020.05.25 18:44
Amen! Jeśli Bóg z nami, to któż przeciwko nam!
Glaudiusman2020.05.25 18:38
Kardynał ma rację. Pandemia jest po nadmuchana medialnie, aby odebrać ludziom wolność i wiarę w Pana Boga. To te typy masoni - miliarderzy są za to odpowiedzialni. I dlaczego te typy jeszcze chodzą zamiast na twardych pryczach puszczać bąki???
anonim2020.05.25 18:32
A prezydent Dudus tez nie bronil wiary katolickiej, taki z niego katolik. Zona zydowka by na to nie pozwolila, dlatego to Dudus popychadlo. Takie nic bez przyrodzenia. Na Intronizacji byl bez swojej zony, czysty przypadek. A mogl zachowac sie jak prawdziwy facet. Drugiej okazji nie bedzie. Dopiero jak poleje sie krew , to Polacy zrozumieja kto jest ich obronca. Trwoga do do Boga.
T2020.05.25 18:35
Bo mijają wieki, a my dalej pokładamy nadzieje w ziemskich sojuszach, żyjąc tak jakby Wszechmogący Bóg nie istniał. Jesteśmy naprawdę żałośni.
tadek2020.05.25 18:31
kardynale Müller ilu biskupów i księży domaga się możliwiści sprawowania sakramentów, można to policzyna palcach jednej ręki i jeszcze zostanie kilka palców wolnych. To nie rządy tylko księża uciekają od wiernych tłumacząc się pandemią
T2020.05.25 18:31
Pytanie czy nie była w ogóle wywołana celowo? Bo to coraz bardziej śmierdzi. A nasi politycy jak te małpki robią to co im światowe jelity wskażą. Żałosne.
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 18:27
pandemia tylko obnażyła że cały ten kościół to wymysł cwaniaków którzy z bogiem nie mają nic wspólnego!
skuter2020.05.25 19:43
A ja myślę że pandemia obnażyła tzw Zatokę Sztuki czy jak nie którzy mówią zatokę świń