Kard. Burke: Kto jest automatycznie ekskomunikowany? - zdjęcie
09.04.21, 10:10Screenshot Youtub - EWTN / Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kard. Burke: Kto jest automatycznie ekskomunikowany?

14

Kardynał Raymond Leo Burke wydał oświadczenie w kwestii łamania prawa moralnego przez osoby, które jak podkreślił – znajdują się w stanie apostazji.

Były prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej podkreślił, że takie osoby są automatycznie ekskomunikowane i nie wolno im przyjmować Komunii Świętej.

Kardynał zaznacza, że dokument ten powstał po to, aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące przyjmowania Komunii przez katolików, w szczególności polityków, którzy otwarcie wspierają przepisy czy programy godzące w nauczanie Kościoła. Szczególnie wskazał tu na kwestię promocji aborcji na żądanie czy integralności ludzkiej seksualności.

Dalej zaznaczył też, że biskupi oraz kapłani powinni upominać wiernych, którzy znajdują się w takim stanie w celu zapobieżenia wykroczeniom przeciwko Bogu przez przyjmowanie Komunii świętej w sposób niegodny. Dodał, że wiedzie to do ich własnej krzywdy oraz prowadzi innych do grzechu.

Kard. Burke nie wskazuje nikogo z imienia, jednak można się domyślać, że ma na myśli między innymi prezydenta USA Joe Bidena. Podaje się on a katolika, jednak z całą mocą wspiera sprawę aborcji, określając ją mianem „niezbędnej opieki medycznej”. To samo ma miejsce w kwestii agendy LGBT.

Już wcześniej kardynał w rozmowie z Catholic Action for Faith and Family powiedział, że katolikom, którzy „uparcie i publicznie” kwestionują naukę Kościoła katolickiego, sprzeciwiając się prawdom wiary, należy nie tylko nie udzielać Komunii Świętej, ale także zaciągają oni na siebie ekskomunikę, gdyż stoją w obliczu „przestępstwa apostazji”. Ekskomunika jest w takim przypadkiem „karą kanoniczną”. Wynika z tego, że Joe Biden, który popiera zarówno aborcję, jak i tzw. „małżeństwa homoseksualne”, może zaciągnąć na siebie ekskomunikę.

Więcej piszemy o tym także tutaj:

Kard. Raymond Burke sugeruje ekskomunikę dla Joe Bidena

dam/pch24.pl,LifeSiteNews.com

Komentarze (14):

Prezydent2021.04.12 12:24
jest przedstawicielem całego narodu a naród składa się z ludzi wierzących, wierzących w różne religie i niewierzących. Katolik ma prawo wyboru w tych sprawach ale nie ma prawa narzucać ich innym osobom. A najczęściej katolik martwi się o grzechy i zbawienie innych sądząc, że wtedy staje się lepszy a już na pewno zasłuży na niebo.
jp2021.04.10 20:05
A jeśli ktoś popiera aborcję i lgbt niejawnie, tylko ma taki pogląd, ale go nie głosi. albo głosi, że w pewnych sytuacjach jest konieczna- zagrożenie życia matki? Albo że samo jej zupełne zakazywanie nic nie da, a trzeba raczej wychowywać ludzi? Albo gdy ma się opisane powyżej poglądy, ale głosuje na partie katolicką, prolife?
Jakub2021.04.10 3:59
Nie może zaciągnąć tylko zaciągnął. Dalej macie problem z nazywaniem rzeczy po imieniu!
jj2021.04.9 16:55
Ciekawy art, czyli apostazja jest przestępstwem? Zawsze myślałem, że grzechem? Takie postawienie sprawy oznacza, że moja obecność w kk jest czymś zadekretowanym, a tu nagle ktoś nakłada ekskomunikę i stwierdza apostazję oraz nazywa mnie przestępcą? WOW, CZYLI JUŻ NIE MA GRZESZNIKÓW, A PRZESTĘPCY? I CO, DELIKWENTA ZA FRAKI I POD PRĘGIERZ, DO CIUPY BISKUPIEJ, ŁAMANIE KOŁEM? MOŻE JESZCZE SĄDY KAPTUROWE? CZYLI JAK GŁOSZĘ NIEPRAWOMYŚLNE POGLĄDY, TO JESTEM PRZESTĘPCĄ? CO ZA BEZCEREMONIALNE, ARBITRALNE, UZURPACYJNE, ABSOLUTYSTYCZNE I ANTYDEMOKRATYCZNE, APODYKTYCZNE PODEJŚCIE. MACIE LUDZI ZA PODDANYCH, NIE OBYWATELI.
MaxFiend2021.04.9 15:05
Marzą mu się zaoczne inkwizycyjne sądy kapturowe? To se ne vrati :-D
Hakatumba2021.04.9 14:34
Gwalcenie dzieci ekskomuniki nie powoduje?
matis892021.04.9 13:23
Szatanistyczny, lewacki PIS też udaje katolików, a oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Szatanistyczny PIS organizuje szczepienie Antychrysta produktami na bazie dzieci zamordowanych w aborcji. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
45454542021.04.9 14:57
Jesteś nudny , Moskalu !
qwerty2021.04.9 11:14
To dla czego udzielacie komunii Kaczorównej? Rozwódka 4 mężów nieślubne dzieci. Kurskiemu? Terleckiemu? itd
Czarek2021.04.9 10:37
Kardynał Burke to wspaniały kapłan. Ale trzeba pamiętać że mamy wielu wspaniałych kapłanów, którzy po cichu wypełniają swoje obowiązki.
Artur2021.04.9 10:36
Powinniśmy zaglądać czasem do dokumentów kościelnych aby uniknąć np. znieważenia Komunii. Wiele osób popierających gender i aborcje może przystępować nie wiedząc o tym że zaciągają nowe kary i popełniają nowe grzechy.
Grizzly2021.04.9 11:08
Każdej niedzieli przystępuję do komunii, wychodzę z kościoła, wypluwam i zawierzam kler Szatanowi :D
Grizzly2021.04.9 14:18
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won bydle!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 10:29
a co ten gudłaj burek ma do powiedzenia na temat pedofilnych klechów i biskupów którzy ich kryli typu głódź czy janiak, ich ekskomunika nie dotyczy za swoje zbrodnie?