Jerzy Owsiak solidarny z Natalią Nitek-Płażyńską - zdjęcie
09.09.20, 18:41fot. yt/super polska/gazeta.pl

Jerzy Owsiak solidarny z Natalią Nitek-Płażyńską

25

Polskę obiegła informacja o skandalicznym wyroku w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej, w którym sąd wydał wyrok, w którym ukarał poszkodowaną, a uniewinnił oprawcę, który w Polsce promuje faszyzm, zniesławia Polaków i stosuje mobbing wobec pracowników. Sąd nakazał też w wyroku wpłatę kary na fundację WOŚP.

Do tej sytuacji odniósł się szef Fundacji Jerzy Owsiak, który w solidarności z Natalią Nitek-Płażyńską napisał:

Do Pani Natalii Nitek-Płażyńskiej

Droga Pani Natalio,

Sąd nakazał Pani wpłacić pieniądze na rzecz WOŚP. Wyrok sądu, który literalnie trzymał się prawa, jest według mnie bardzo kontrowersyjny. Słowa, które padły z ust Pani pracodawcy, są rasistowskie i budzą także moje ogromne wzburzenie.

Jeśli będzie miała Pani wpłacić pieniądze na konto naszej Fundacji – to ja osobiście obiecuję, że nie podejmiemy żadnych kroków by je wyegzekwować, a jeśli zostanie Pani jednak do tego zmuszona, to z moich własnych pieniędzy, zwrócę je Pani natychmiast.

Współczuję Pani, że była Pani świadkiem takiej rozmowy.

Serdecznie pozdrawiam, Jerzy Owsiak

W odpowiedzi Nitek-Płażyńska napisała:

- Szanowny Panie,

Dziękuję za Pańską wypowiedź.
W tej sprawie nie chodzi oczywiście o pieniądze, a o zasady. Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu.

Fakt, że wyrok w mojej sprawie został uznany za bulwersujący przez osoby o bardzo różnych poglądach politycznych napawa otuchą.

Moim zdaniem potwierdza to również, że Polacy oczekują od sądów bezstronności, elementarnej sprawiedliwości i sprawnego działania.

Wierzę, że tego doczekamy.

mp/facebook

Komentarze (25):

Polak.2020.09.10 9:35
Kuriozalny wyrok "sądu", syn hitlerowca ambasadorem i NIC ? Gdzie są rządzący ? Mam wrażenie, że oni też już nie pracują dla Polski. Boże. Miej ten kraj w swojej opiece.
Memento2020.09.10 6:51
"Sąd wydał wyrok". Wyrok wydała osoba z imienia i nazwiska. Tak ukrywają się sędziowie, którzy coś mają na sumieniu wydając taki wyrok. Hańba dla Polski za polskie pieniądze.
Hanys GórnoŚląski2020.09.10 4:39
Problemem są idioci w togach, którzy nie używaja rozumu i nie stosują rozsądku przy rozstrzyganiu spraw, podpierają się tylko wyrąbanymi na pamięć regułkiami, których się nauczyli w toku tzw. "studiów" prawniczych - to ci ludzie są problemem i tych ludzi trzeba się pozbyć z sytemu prawnego RP, a Pan Jarek w tym czasie zabawia sie w obrońcę zwierząt...
Japa2020.09.10 7:24
Roztomiły " Hanysku " Masz rację , co do wiedzy w jakimś tam nie wielkim procencie . W podobnym procencie masz rację nazywając ich idiotami w togach . Gdyby to złożyć do kupy , to zostanie trochę procentów na uczciwość , honor i szacunek do człowieka.Prawo nie oni opracowują . Oni je stosują . A stosować można różnie . I oni z tego korzystają bezkarnie . Pytanie tylko co widzą w tym totalni ,że ich tak bronią ." Nie bo nie " mi nie wystarcza .
ladychapel2020.09.10 3:10
Portal ten jest zaprawdę portalem poświęconym. Można tu pogłębiać swą wiarę, znaleźć zrozumienie, gdyż panuje tu tolerancja przez duże T. Inne wyznania, mniejszości seksualne, inne poglądy polityczne - wszystko to spotyka się tutaj ze zrozumieniem a nie z odrzuceniem, gdyż jak na katolików przystało - miłuje się TU bliźniego jak siebie samego. Portal ten jest lustrem polskiego, prawdziwego katolicyzmu.
Japa Masz2020.09.10 7:36
Ma pani rację madam " ladychapel ". Fronda to jest ,,obraz " Tyle tylko ,że z katolicką jej jakoś nie wychodzi . Artykułu niby pisowskie i katolickie . "Przemówienia " komentatorów ciągle w większości stałych jak w Hyde Parku , Tyle że polskim . Pełne chamstwa , ( nie wszystkie ) i braku uzasadnień do swoich diagnoz
Jerzy2020.09.10 0:50
owsiak - zamiast lansu na tej Pani, lepiej pokaż faktury, a nie robisz z siebie dobroczyńcę, ty byś jednej złotówki na nią nie poświęcił (swojej), wyżebrane przez dzieci na mrozie lekką rączką oddajesz...
jk2020.09.9 21:44
Odpowiedź pani Natalii potwierdzająca Jej klasę. Jestem pod wrażeniem. Brawo! Propozycja Owsiaka pełna hipokryzji, albo niezrozumienia istoty problemu.
Joanna2020.09.9 21:15
Tu nie chodzi o 10 tys. zł, ale o haniebny wyrok sądu, który osobę pokrzywdzoną skazuje, a bandziora - bo tylko tak można nazwać hitlerowca, który nienawidzi Polaków i deklaruje, że chętnie by ich zabijał - uniewinnia i uważa za pokrzywdzonego. Ta sprawa powinna mieć następujące konsekwencje; po 1. wydalenie z Polski hitlerowca za de facto GROŹBY KARALNE pod adresem Polaków i PROMOWANIE FASZYZMU; po 2. odebranie mu koncesji na działalność gospodarczą w Polsce; po 3. POZBAWIENIE IMMUNITETU sędziny, która wydała tak haniebny wyrok, świadczący o nieznajomości prawa i jawnym zaangażowaniu w bieżącą politykę!
Alojzy Cedzidło2020.09.10 7:49
Pełna racja, pani " Joanno " Jureczek widzi tylko kasę . Litościwe , namawia skazaną do pogodzeni się z wyrokiem , a on patriota Polak , dobroczyńca odda Jej kasą po cichu. Wstydzę się napisać co o tym mylę......
Jurek2020.09.10 8:28
Tacy jak Alojzy widzą wszędzie kasę. Nawet jeśli drugie zdanie listu Owsiaka brzmi "Słowa, które padły z ust Pani pracodawcy, są rasistowskie i budzą także moje ogromne wzburzenie". Alojzy (ksiądz może - kasa ponad wszystko) wstydzi się napisać tego, co o tym myśli. Całe szczęście - byłby kolejny jadowity rzyg. A Alojzy sam nie myśli - powtórzy to, co różne mamusie kur.y wypisują, a potem odszczekują.
Alojzy Cedzidło2020.09.10 11:04
No dobra , ma Pan ,panie Jureczku rację . Kasa dla mnie ważna . Tylko ,że Owsiak z tej " tacy " niezły majątek zarobił . Ma tylko problem ze znalezieniem papierów. A to Jego dobre serce dla " skazanej" . Potępia powód ,ale namawia do wykonania wyroku . Czyli co ? Komu rację przyznaje ?
Jurek2020.09.11 8:14
Alojzy to kolejny oskarżyciel bez podstaw. Może by Alojzy podał konkretne dane na temat majątku Owsiaka? Bo na zasadzie nieznalezienia papierów to ja twierdzę, że niejaki Cedzidło (nazwisko do ustalenia) dorobił się na krzywdzie ludzkiej, kradzieżach i wymuszeniach sporego majątku. A "namawia do wykonania wyroku" to kolejny przykład polskiego analfabetyzmu i nieumiejętności czytania ze zrozumieniem: "JEŚLI będzie miała Pani wpłacać..."
"z moich własnych pieniędzy zwrócę"2020.09.9 21:02
Tych za zamówione witraże?
Ułaskawienia tym razem nie będzie?2020.09.9 20:52
j.w.
m2020.09.9 20:43
Na odlew w wytapetowaną buźkę sędzi
chamlet2020.09.9 20:35
Jestem po stronie prześladowanych. Myślę, że ich krąg wkrótce się znacznie rozszerzy. Obejmie, niestety, również braci starszych w wierze. A potem - nas.
Alojzy Cedzidło Pan Pan2020.09.9 20:35
Pan Owsiak pokazał litościwe serce . Współczuje pani Natalii , I forsę Jej odda .... O Boziu , jakie to prymitywne rozumowanie . On to wie . Bo sam oberwie na opinii . A on jej nie chce , tej opinii , u nikogo stracić . Z Sądami z pan brat , więc buntu Pani Płażyńskiej chwalił nie będzie . Już lepiej dla niego jak " oskarżona "uzna swoją winę , zapłaci karę a pan Jurek jakoś krzywdy wyrówna . Fajne , prawda ? Tyle tylko ,że pani Natalia postąpić a i ustąpić też nie chce . Czyli wie co to znaczy HONOR . POLSKA i PRAWDA . co naszemu sadowi jest całkiem obce. Zaś pan Jurek jest zwolennikiem teorii . " Trzeba zjeść bułkę i mieć bułkę . I se tu i se tam.
Anonim2020.09.9 20:24
Bardzo ładnie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 19:14
a ja jestem solidarny z tym którzy są solidarni z solidarnymi!
Juras dołączył do grona ałtorytetów Frondy?2020.09.9 18:53
j.w.
Anonim2020.09.9 18:50
W kontekście bezsensownego wyroku sądu Owsiak dość sprytnie się zareklamował.
Japa2020.09.9 20:46
Zareklamował ? Sam ? A Sąd jak wpadł na pomysł aby Owsiaka zasilić kasą . Jest tyle innych potrzebujących a on , ten Sąd wybrał Owsiaka i jego Orkiestrę . "Pani zapłaci . Forsę oddam . Będzie wilk syty i owca cała " A te inne sprawy ... sprawiedliwość prawda , honor .... E tam....Takie to" owsiakowate " Kościoła nie kocha , ale pod kościół , w niedzielę dzieci , z puszkami stawia .
W Hamburgu też stawia pod kościołami?2020.09.9 20:49
j.w.
Japa2020.09.9 22:23
W Hamburgu nie byłem . Nie wiem . Ale tam podobno już kościołów niema . Pozamieniali na meczety.A pan Jurek na samą myśl o postawieniu pod meczetem ma pełne gacie.