Jarosław Kaczyński o PO: Bez bardzo daleko idących zmian czeka ich droga w dół - zdjęcie
19.05.21, 06:05Fot. Rafał Zambrzycki (SEJM RP) via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński o PO: Bez bardzo daleko idących zmian czeka ich droga w dół

8

Losy Platformy Obywatelskiej nie są jeszcze przesądzone – zapewniał prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński dodał jednak,że jego zdaniem bez dużych zmian czeka „droga w dół”.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 mówił też na temat reformy sądownictwa:

Jeśli chodzi o reformę sądów, to jest planowana, tyle, że Polski Ład dotyczy kwestii społecznych i gospodarczych, a to kwestia o innym charakterze. My będziemy reformowali państwo, bo obecny kształt nie jest przystosowany do obecnych warunków politycznych, kulturowych”.

Dodał, że zmiany są oczywiście potrzebne, jednak teraz nie należy się na tym koncentrować, ale na tym aby „szybko dojść do poziomu europejskiego”.

Mówiąc o kolejnych wyborach i możliwej trzeciej kadencji, Jarosław Kaczyński przyznał, że w polityce nie istnieją pewne zwycięstwa. Przypomniał sytuację AWS, którego politycy mieli być przekonani co do wygranej, a jednak ponieśli klęskę.

Odnosząc się do tematu obecnej sytuacji politycznej, Jarosław Kaczyński ostro skrytykował pojęcie „opozycji totalnej”. Podkreślił, że samo słowo „totalny” łączone jest z czym bardzo złym, a potrzebna jest merytoryczna kontrola. Dodał, że opozycja totalna jest po prostu szkodliwa.

Mówiąc z kolei o przyszłości Platformy Obywatelskiej, prezes PiS podkreślał, że nic nie jest przesądzone:

Już tyle razy leżałem w politycznym grobie i jakoś powstawałem. Różnie może być, chociaż wydaje mi się, że bez bardzo daleko idących zmian w PO, będzie to droga w dół. Czy takie zmiany są możliwe, tego nie wiem”.

dam/PR24,Fronda.pl

Komentarze (8):

Sex randka2021.05.19 15:28
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Orban już padł na kolana2021.05.19 14:17
Orban już padł na kolana. Teraz kolej na Kulawego, Euro albo praworządność, wybieraj! We wtorek parlament Węgier unieważnił ustawę dotyczącą finansowania organizacji obywatelskich otrzymujących wsparcie z zagranicy, a także znowelizował ustawę o szkolnictwie wyższym. W zeszłym roku za sprzeczne z prawem unijnym uznał je Trybunał Sprawiedliwości UE. I znowu Orban wpuścił Kulawego w maliny.
chłopka2021.05.19 8:53
Ano czeko , że polecom w doł ze zmianami czy bez nich . Polecom na złomani karku .
ladychapel2021.05.19 8:50
Pomimo, że nie znoszę wszystkiego co związane z PiSem i całą tą katoprawicą, prawdą jest, że PO to kicha. NIC nie zaoferowali przez lata swych rządów co obywatel odczułby tak jak to słynne pińcet+, które dał PiS. Z naszych pieniędzy. Poza tym PO po przegranych wyborach jest opozycją nijaką a wszelkie szczury uciekające z tonącego okrętu na inny - nowszy - to prostytutki, bo polityka to prostytucja. Od kilkunastu lat nie biorę udziału w wyborach, nie zależy mi na tym wiecznie skłóconym wewnętrznie i podzielonym kraiku.
jula2021.05.19 8:13
Dziękuję za rozważne słowa. Fakt, PO jeszcze dycha.
kefas2021.05.19 7:40
mam nadzieję, że ty i twoi towarzysze będziecie siedzieli za kratami.
POdPIS2021.05.19 6:36
Opodatkowanie emerytur od samego początku było świństwem wobec ludzi którzy je wypracowali i nie były im one dawane jak chce to rząd tylko zwracane. Teraz świństwem jest czynienie z dzieci ulgi kredytowej wycenionej na 12 tysięcy bo dla wielu Rodziców są one bezcenne o czy stary właściciel kota nie wiele wie.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.05.19 6:25
Funkcjonariusze polityczni oddani doktrynie totalnej, prawie równie głupiej, jak „socjalizm albo śmierć” nie są w stanie powrócić do normalnego, politycznego dialogu z przedstawicielami innych kierunków politycznych.