Jan Hartman: Nadchodzi czas kary dla Kościoła. My nie chcemy jego dobra - zdjęcie
14.05.19, 17:30

Jan Hartman: Nadchodzi czas kary dla Kościoła. My nie chcemy jego dobra

121

"Nadchodzi dla Kościoła czas kary, a dla narodu czas słusznego gniewu i wyzwolenia. A będzie tą karą podporządkowanie Kościoła prawu jednakiemu dla wszystkich organizacji, równy z innymi organizacjami status" - pisze na swoim blogu Jan Hartman.

 

Krakowski filozof przekonuje, że trzeba odrzucić narrację, według której krytycy Kościoła powinni się o niego troszczyć.

"Dziś wyzwoliliśmy się z tej oślizłej manipulacji. Nie chcemy dobra Kościoła, atakujemy go otwarcie i ani nam się śni o niego troszczyć. Niech się Kościół troszczy i modli o dobro ukochanej przez siebie masonerii, skoro uważa, że zwalczanie zła i rzeczy złych nie przystoi. My, ludzie stojący na gruncie dobroci serca i sumienia, które każą być wyrozumiałym dla złodziejstwa i pedofilii, ale tylko do pewnych granic, nie pozwolimy już wmawiać sobie, że Kościół jest dobry i szlachetny, a tylko niektórzy ludzie Kościoła błądzą i grzeszą" - pisze.

"To kłamstwo. Kościół zawsze był i nadal jest systemowo zły, jego doktryny fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie. Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień" - kontynuuje myśliciel.

"Są w końcu i tacy, którzy wierzą, że jakkolwiek zepsuty i ohydny, Kościół daje dostęp do życia wiecznego, a przeto trzeba z nim trzymać. Ale i to się kończy. Jeszcze kilka lat…" - zapowiada.

Wreszcie oskarża św. Jana Pawła II. "Apogeum rozpasania Kościoła – złodziejstwa i zboczenia – przypadło na lata pontyfikatu Jana Pawła II. To on był głową Kościoła i na niego spada odpowiedzialność za wszystkie potworności, które działy się pod jego nosem, tuż obok. Ich sprawcami byli nierzadko ludzie, których gorąco protegował i którzy z tej osłony korzystali, by gwałcić i kraść" - wskazuje.

Zdaniem Hartmana jest "śmieszne" twierdzenie, że św. Jan Paweł II nic nie wiedział, bo nie mówili mu o problemach jego współpracownicy (w tym kard. Stanisław Dziwisz). "To obrażać inteligencję i jego, i naszą [...]. W gazetach pisali, filmy kręcili, gadali i plotkowali po całym Kościele, a ten akurat głuchy jakiś i nic nie słyszał. Tak jak śmieszne jest w swej naiwności myślenie, że niewiedza cokolwiek usprawiedliwia. Gdyby Wojtyła nie wiedział, że Watykan jest zboczonym burdelem i siedliskiem mafii, to tym bardziej byłby winny" - przekonuje Hartman.

Jak pisze dalej filozof, mierzi go, że sam przez lata bał się krytykować św. Jana Pawła II, bo ściągnęłoby to na niego represje. Teraz już się nie boi i jest przekonany, że wkrótce z Polski znikać zaczną pomniki papieża, który - jak twierdzi - stał na czele "Watykanu - gniazda węży".

"Wkrótce skończy się płaszczenie się przed księżmi i biskupami, składanie niekończących się danin i hołdów, lęk przed nadprzyrodzoną mocą zaklętą w insygniach kapłaństwa, obrzydliwy, niewolniczy odruch uniżoności wobec księdza, jaki do dziś jeszcze zdarza się u starszych ludzi. Skończy się zabobonna wiara w moc obrazków i święconej wody, skończy się bulgot nienawiści o „dżenderach” i „seksualizacji dzieci”, w wykonaniu owładniętych obsesją seksualną pogromców masturbacji.

Skończy się też kult Jana Pawła II – te wszystkie szkaradne pomniki, te wszechobecne nazwy. To zniknie jak senna mara. Za dwie, może trzy dekady – po ciężkiej walce" - twierdzi krakowski filozof.

Tak... I wówczas wreszcie nastaną rządy mężów oświeconych. A prym wśród nich wieść będzie profesor Hartman. Jednym dekretem zgniecie klerykalną pedofilię, drugim - ustanowi nowe prawo o kazirodztwie. Niech Polacy poznają, czym jest "wolność"...

bsw/hartman.blog.polityka.pl

Komentarze (121):

Marek2019.05.23 15:51
Instytucja roszcząca sobie prawo do moralnego przywództwa musi być bez zarzutu ,tu nie są istotne grzechy poszczególnych ludzi , ale wieloletnia powszechna organizacyjna nikczemność. Marcin Luter miał rację , dziś jest tak samo - na to nie wolno ludziom prawym się godzić .
okularnik2019.05.17 6:15
panie Hartman cos panu przypomni "pies panu morde lizal". Czy pamieta pan kiedy pan uzyl to powiedzonko w artykule na lamach Polityke
Fearless Wretch2019.05.16 8:09
Panu Hartmanowi chyba dawno ktoś nie obił kufy... Chyba jednak bardziej go zaboli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z artykułów 196 i 277 Kodeksu karnego. Jeśli go nie posadzą w mamrze, to będzie musiał sypnąć szeklami
Jurand2019.05.15 14:21
Ten durny rabin śmie pouczać nas o pedofili skoro jakiś czas temu był jej propagatorem.
Trocki2019.05.15 8:52
A zaraz potem będzie wyrok na lewaków, marksistów i masonerię. Pozdrowienia od Trockiego bez oka.
anonim2019.05.15 8:35
A propos, kto jest Ministrem Szkolnictwa Wyższego w tym kraju i czym się zajmuje?!
anonim2019.05.15 8:11
Ci "oświeceni" to oczywiście od Lucyfera( wszak niosący światło). Proszę też zobaczyć co dzieje się z człowiekiem, który odwraca się od Dobra i zwraca się w stronę Zła. Poszerza pole dopuszczalności zła. Hartman twierdzi, że do pewnego stopnia można kraść i wykorzystywać seksualnie dzieci. Do kogo ta mowa : do przestępców! Niech powie ofiarom: w moim państwie do pewnego stopnia będzie można was okradać i wykorzystywać seksualnie! Oczywiście to dopiero początek, wszak na tym etapie nie może nam powiedzieć: Wierz we wszystkich bożków poza nim, uzasadniaj wszelkie zło jego imieniem, profanuj niedzielą, odrzuć tradycję rodziców, kradnij, zabijaj, cudzołóż, kłam, pożądaj żony bliźniego i jego dobytku, Tak Panie Hartman?!
Bernad2019.05.15 8:09
Chodzę do Kościoła tylko z tytułu, że wierzę w Boga i to co stworzył i zrobił.
lex2019.05.15 5:30
Obrzydliwe. Ten człowiek edukuje młodzież na UJ"
circ2019.05.15 4:11
Genialny Żaryn o wielkości Kościoła, jego poświęceniu , mądrości i ofiarności. https://youtu.be/JRFEe_B_4qA?t=40
Piotr2019.05.15 1:00
A kiedy nadejdzie czas kary na wszelkiej maści lewactwo, zboczeńców i zwyrodnialców z pod innych sztandarów ??? Jest ich zdecydowanie więcej niż tych w czarnych sukienkach działających pod kuratelą SB.
rybak2019.05.15 0:43
To satanista. PRECZ!
andrzejhahn32019.05.14 23:52
kosciol katolicki jest to zbrodnicza organizacja....................SRAM NA NIEGO
Trebla2019.05.14 23:58
Pana zdanie nikogo nie interesuje. Sancte Michael Archangele, defende nos in praelio, contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.
rybak2019.05.15 0:48
A coś ty wyrocznia jakaś?? Masz pewnie niejedno za uszami, a tu wielce "srasz na niego" FFFUUUUJJJJ!
Piotr2019.05.15 1:01
A ja na ciebie, istoto podłego stanu.
Andy2019.05.14 23:46
hartman to Ch... To pewne jak 2+19= 21
Alojzy Cedzidło2019.05.14 23:19
Ajwaj , ajwaj , panie prof Hartman , ajwaj .... Czy nie za wcześnie na radochę . Jak Pan będzie tak ,,walczył " to jak sie trafi jaki Hitler , to na kogo Pan wtedy zwali winę za jakie nowe Jedwabne .
Zibi442019.05.14 22:56
Szanuję Pana Brudzińskiego i gdyby to był mój rejon to głosowałbym na niego z całą moją rodziną.Niemniej jednak widzę wiele wad ,myślę tu o rządzie i PiS.Dlaczego mając wszystkie służby bezpieczeństwa pod sobą a Pan Brudziński reprezentuje jedną z nich,do tej pory nie pozamykaliście wszystkich złodziei z czasów SLD,PO,NOWOCZESNEJ ?Co z Palikotem który zapomniał w zeznaniach podatkowych wpisać helikoptera?Co z NOJMANEM który jakieś szwindle na lekach robił,a Arłukowicz?Sami o tym pisaliście.Co z sędziami którzy udają biednych i pokrzywdzonych, a ich wille z basenami złotem opływają,za 20 tys miesięcznie ,urząd podatkowy śpi ?Macie wszystko w rękach CBŚ,ABW,CBA i nie wiecie skąd płyną pieniądze do TVN do fundacji KRAMKA czy innej Kultury Politycznej ?Teraz wszystkie te kanalie atakują kościół za pedofilię,wiem oczywiście że ona jest i trzeba ją wypalać gorącym żelazem, ale czy nie ma jej wśród nauczycieli,sędziów, trenerów,prawosławnych,protestantów?Nie zniszczył Stalin i Bierut kościoła to lewaki przy Waszej bierności to zrobią.Co z katami Żołnierzy Wyklętych ? Czy któremu z nich krzywda się stała ?Czy oprócz Humera ktoś ze zbrodniarzy doczekał się procesu? A oni lub ich uczniowie i dzieci nadal kręcą tym całym systemem.Co z IV departamentem przecież oni nadal działają.Co z Urabnem,Millerem,Cimoszewiczem śmieją się Wam a co gorsza nam w twarz.Niestety jesteście nadal jak dzieci we mgle, Panie Brudziński. I przez tą Waszą bierność ta nasza ukochana Polska z takim mozołem i ofiarami wywalczona może lec w gruzach.Proszę Was weźcie się do roboty.Działajcie jak MOSAD nie da się wsadzić bo sędziowie czerwoni ,to jak wyrok w AK odczytać go i robić to co nasi dziadkowie "w imieniu Rzeczpospolitej........i Narodu.....,.Mimo wszystko pozdrawiam i liczę na poprawę.
ada2019.05.14 22:48
Zajmij się swoimi rabinami. Won z Polski.
gibon2019.05.14 22:19
Jasio pederasta. Kto takiemu matołkowi dał tytuł profesora? Chyba jakiś ziomuś od czyszczenia odbytu.
ddt2019.05.14 22:16
Pederastów powinno się leczyć. Najlepsze efekty przynosi kuracja ołowiem w dawce uderzeniowej. Skuteczność 100%
infor2019.05.14 22:05
hartman - typowy lewacki przygłup i tylko tacy mogą tym śmieciem się zachwycać
Poldek2019.05.14 21:51
Idąc tokiem myślenia tego "wielkiego" filozofa śmiecia. Holokaust był czasem gniewu i kary. A toś cebulak Hartmann.
Poldek2019.05.14 21:50
Idąc tokiem myślenia tego "wielkiego" filozofa śmiecia. Holokaust byś czasem gniewu i kary. A toś cebulak Hartmann.
YARO2019.05.14 21:39
SŁUCHAJĄC WYPOWIEDZI LEWICOWO-LEWACKICH AUTORYTETÓW UTWIERDZAM SIĘ W PRZEKONANIU, ŻE MĄDROŚĆ JEST DAREM DUCHA ŚWIĘTEGO, KTÓREGO, JAK WIERZĄ WSPOMNIANI, NIE MA....
ff2019.05.14 21:11
Powinien zająć się swoimi braćmi w wieże, a od katolików wara
stan2019.05.14 21:09
Owszem nadchodzi kara ,ale dla takich jak on .Bóg stara się po przez te wydarzenia jakie dzieją się na świecie sprawić żeby tacy jak on się opamiętali.
Kazimierzwielki2019.05.14 20:42
Będą chcieli zniszczyć POLSKĘ uderzą w KOŚCIÓŁ
Jazzz2019.05.14 20:31
Pan Hartman chyba nie rozumie co się dzieje. Księża to jednak niewielki odsetek pedofilów, ale wtym kontekście mówi sie tylko o nich. Teraz zaczyna się mówić o ogromnej grupie pozostałych zboczeńców. Trzeba wszystko wyciągnąć na swiatło dzienne. Środowisko pedofilów jest chronione przede wszystkim przez sądy, bo należą do niego wysoko postawieni ludzie i dużo homoseksualistów.
tadeusz Kulczycki2019.05.14 20:19
Kiedy przyjdzie czas kary dla ciebie czerwony faszysto hartmann?
Bogusław2019.05.14 20:14
Żydzi skazali Jezusa zgodnie z prawem a Jana Chrzciciela wg kaprysu córeczki.Nic się w tej mentalności nie zmieniło. Gdyby prawo było najważniejsza rzeczą nigdy by sie nie narodził Jezus który wprowadził Miłośc i Miłosierdzie. Kościół nie upadnie ani nie jest karany albowiem Kościół to Osoba Jezusa Chrystusa który Zmartwychwstał i żyje wiecznie Zatem jest pan w wielkim błędzie Panie Profesorze.Ten film to drobnostka i za miesiąc będzie o nim cichutko.
Agnieszka2019.05.14 20:23
Cichutko? Jasne, zamknijcie usta ofiarom. Bardziej oburza was atak na Kościół, niż cierpienie ofiar. Niedługo symbolem kościoła w Polsce zostanie pluszowy miś z zakneblowanymi ustami.
Beata Anna Maria2019.05.14 20:09
Patrz chłopie na kary twoje i twoich braci w wierze
Wojtek Polak2019.05.14 19:59
to taki sam profesor jak p. Platek profesorowie od gender zboczeń. a od kiedy to lewacy są przeciw pedofilom jak p,prof. Platek pisałA ŻE PEDOFILE NIE KRZYWDZĄ DZIECI to całe FRONDOEW LEWACTWO piało z zachwytu i jej przyklaskiwali. jak to się nazywa mądrość etapu czy tylko hipokryzja a może debilizm wrodzony?
izydor2019.05.14 19:35
Hartman. A o ile się założysz że kara pierwsza dosięgnie ciebie.
Pokręć2019.05.14 19:19
Panie profesorze, być może i nadchodzi taki czas. Ale ani Pan ani nikt z Pańskiego środowiska Kościoła nie tknie palcem bez przyzwolenia Boga. Bo to Bóg zadecyduje o tym, jak owa kara ma wyglądać. A na koniec... Nie chciałbym być w Pańskiej skórze. Bo to nie Wy będziecie się śmiali jako ostatni.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 19:12
Kara za zbrodnie pedofilii w kościele musi być surowa i nieuchronna. Wszyscy biskupi i inne arcybiszkopty, którzy ochraniają swoich sutannowych koleżków pedofilów powinni być wyprowadzeni w kajdanach i postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.
Jestem w Kościele2019.05.14 23:55
Kara to przyjdzie za promowanie homoseksualizmu i ruchy LGBT. To dopiero będzie kara. Pan Bóg już raz dał nam przykład przez Sodomę i Gomorę.
Piotr2019.05.15 1:09
To nie wiesz, gostku, że największy odsetek pedofili jest w środowisku gejowskim ???
jotbart2019.05.14 19:07
Z opracowania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, iż w latach 2010 – 2013 orzeczono 1949 wyroków za czyny pedofilskie. Tych 19 dotyczących księży stanowi więc zaledwie 0,97 %. Czyżby ta cala afera z ujawnieniem tych zwyrodnialców z KK, to przykrywka, aby ukryć kilkaset razy większy problem w środowisko LGBT?
Albert2019.05.15 9:49
Nie, to tylko dowód na to, że Kościół kryje swoich jak tylko może i nie pozwoli, żeby pedofilowi w sukience choćby włos z głowy spadł.
Batko2019.05.14 19:03
Lewacko-Izraelicki Śmieć.
21:37 xD2019.05.14 19:00
BRAWO HARTMANN! SUKIENKOWYCH CISNĄĆ!
anonim2019.05.14 18:45
" My, ludzie stojący na gruncie dobroci serca i sumienia, które każą być wyrozumiałym dla złodziejstwa i pedofilii, ale tylko do pewnych granic." Czy Państwo rozumiecie to zdanie etyka, kto ustala granice i na jakiej zasadzie? A logicznie mówi ono, że kraść wolno i pedofilię uprawiać wolno, ale i nie wolno. Że są one dobre i złe równocześnie. Odwrócenie się od LOGOSU to wejście w taki świat, świat sprzeczności, chaosu, zamętu i arbitralności władzy!
anonim2019.05.14 18:37
Ale My Polacy chcemy ,aby ten zydowski profan wyjecha do Izraela, tam czekaja na tego osobnika . Tego zyczy ci ARON>
anonim2019.05.14 18:37
>My nie chcemy jego dobra Przynajmniej szczerze...
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 19:10
Nie piierdol, tylko zadośćuczyniaj bepkowa suko ----> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start
asd2019.05.14 20:10
Widać że tobie też nie zależy już nawet żeby zachować jakąś kulturę. Zachowujesz się jak zgorzkniały, wulgarny cham, który ma wielkie mniemanie o sobie. Nie masz nic do powiedzenia. Wszystko co wypisujesz jest jak trucizna pełna półprawdy i uogólniających oskarżeń. Wierz mi że przyjdzie czas kiedy ktoś ukróci twoją głupotę. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami.
Żydzi zdejmują maski 2019.05.14 18:35
Nie krakowski, a żydowski. Z uporem to pomijacie. Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith może być dumne z Jana Hartmana byłego vice tej paramasońskiej organizacji. Przypomnieć trzeba, że "Zakon Synów Przymierza" zdelegalizował, nie bez powodu, prezydent Ignacy Mościcki, a reaktywował Lech Kaczyński...
bogdanus2019.05.14 18:34
To dekalog też musi być zły? KK został stworzony przez Jezusa i dekalog jako droga do Boga. Szkoda ze Hartman nie rozumie tych prawd. Nie rozumie bo jest masonem i walczy z KK, brzydzą go prawa boże. Mimo grzechów dokonywanych przez kapłanów, wiernych, KK zwycięży takich hartmanów i jemu podobnych Ganicie biskupów, wykorzystujecie grzech a nie winicie służby państwowe, które wiedziały o pedofilii kapłanów i nic nie zrobiły, tylko ich wykorzystywali a nie powstrzymali. Niektórzy biskupi przez swoje zaniedbania też są winni ale nie tylko oni. Mam nadzieję że w końcu KK oczyści się z tych obrzydliwych grzechów.
Michał Pasierb2019.05.14 23:42
Daj BOŻE,ale niestety to może potrwać...
Jarek2019.05.14 18:26
To potomek Judasza ???????????????????
michu2019.05.14 18:26
Nie lekceważyłbym pana profesora. Przed 1917 r. w Rosji przed 1910 r. w Portugalii, w latach 20-tych w Meksyku i w latach 30-tych w Niemczech, też socjaliści posługiwali się mową nienawiści ;).
Już były katolik2019.05.14 18:24
W przyszłym tygodniu jestem umówiony Pastorem Ewangelickim przechodze na protestantyzm zachęcam innych do tego samego,dużo lepsza atmosfera
Leon Napoleon2019.05.14 18:39
Jesli tak szybko zmieniasz zdanie, tzn, że nigdzie nie przechodzisz bo nigdy nie należałeś do wspólnoty kościoła!
Już były katolik2019.05.14 18:58
Nie tak szybko pare czynników na to wplywało ale teraz przyśpieszyłem decyzje i wiem że jest słuszna, myślałem o wolnych chrześcijanach zielono świątkowcach ale wolę wiekszą wspólnotę zachęcam do podobnego kroku jest dużo bardziej chrześcijańsko
sinusoida2019.05.14 19:17
Stuknij sie w swój durny czerep
Leon Napoleon2019.05.14 20:27
Wstrząsy się zdarzają. Nawet tak bardzo bolesne i koszmarne. Trzeba ziarno oddzielić od plew. Księża powinni bezwzględnie siedzieć w więzieniu za tak odrażające czyny. Ludzie zaufania. Jeśli dokonują tak potwornych czynów prawo musi być bezlitosne. Kościół... to ludzie, nie tylko księża.
Piotr2019.05.15 10:35
Protestantyzm to też tylko ludzie. Ludzie zwiedzeni przez Lutra, Husa itd. Myślisz, że tam nie ma wypaczeń, zazdrości, oszustw, przestępstw? Zapomniałeś, że w Kościele Katolickim mamy dużo świętych, czemu nie poczytasz np biografi o św.Faustynie itd. Święci katoliccy też Ci nie pasują? Życzę Ci opamiętania, bo tak będziesz skakał przez całe życie od religii do religii, bo ci ludzie nie pasują.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 19:02
Przeczytaj życiorys Lutra. https://www.youtube.com/watch?v=kU8c2GFxetQ powodzenia :)
Jestem w Kościele2019.05.14 23:52
Cóż. Wybrałeś to co wygodniejsze i fajniejsze, nie to co słuszne i prawdziwe. Twoja wola.
Wiesław Kaloryfer2019.05.14 18:20
"Życzenie" prof. Hartmana oznacza wypowiedzenie Konkordatu i nie zawieranie nowego. Ale wówczas, by byc w zgodzie z Konstytucją należałoby uchylić wszystkie ustawy regulujące stosunki RP z poszczególnymi związkami wyznaniowymi (które co niewielu wie dają tym związkom takie same "przywileje" jak Konkordat daje KRK). Prawu "zwyczajnemu" podporządkowany by wtedy stosunki z zielonoświątkowcami, religia wyznania mojżeszowego, muzułmanami, prawosławnymi itd. Oj, cienko to wiedzę, bo nie tylko Kościół by protestował.
Zorro2019.05.14 18:18
Hartman podskakuje a jest zwykłym robakiem co nawet nie wie ile lat pożyje, co bez wody i jedzenia nie jest wstanie żyć a do Pana Boga skacze i się rwie do walki, z motyką na księżyc, kara idzie ale na całą ludzkość
W\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\odek2019.05.14 18:14
czy to jeden z tych "ekspertów" który rozmawiał z delegacją Izraela w sprawie just 447?
anonim2019.05.14 18:12
Jakiś czytelnik "Nie" Urbana mówił mi, że w Polsce porywa się młodych ludzi i sprzedaje na narządy. Czy to prawda?
TW Siekierski2019.05.14 18:38
No Giertychowi przeszczepili łeb starego porwanego konia ... a niesiołowski ma swój łeb tylko wygląda jakby mu przyszyli ...
rybak2019.05.15 0:45
Tak, to "prawda", tak jak ta "Правда"
ja2019.05.14 18:11
Tylko że tu nie chodzi o "Kościół" jako wspólnotę wiernych. Chodzi o "instytucjonalny kościół katolicki" i jego funkcjonariuszy, którzy są zwykłymi ludźmi. Jedzą, chleją, ćpają, ruchają (nie tylko dzieci), wożą się na kasie, kłamią, oszukują i manipulują ... To tylko ludzie i ich ludzkie cechy. żadni bogowie (mimo że się za takich mają i tak wam wyprali mózgi że też tak myślicie) I to oni mają za to "beknąć" Nie żaden Kościół.
TW Boniecki2019.05.14 18:34
Ty bidaku masz swoje homonto w korpo , obserwuj bat i ciągnij swojego pana , nie zajmuj się Kościołem itp instytucjami bo nie masz o tym pojęcia a bredzisz na każdy temat alfo i łamago.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 18:44
to typowy ćwok, nie kapuje nic i zaraz w obronę wezmą go panienki :) etatowe frondowe laski :D
Sebastian Lorenc2019.05.14 18:53
Kretyn nie mający odwagi pisać ze swojego konta. W dodatku zazdrośnik,
anonim2019.05.15 8:05
laska?
sinusoida2019.05.14 19:16
No własnie ta instytucja wam kością w gardle stoi.Nic z tego Kosciół był jest i bedzie a wy lewaki na smietnik
ja2019.05.14 19:18
Jak w Irlandii? :) OK.
sinusoida2019.05.14 21:33
Powiedziałem na smietnik lewackie pólgłowek Nowak nie rozumie?
Jahu2019.05.14 18:09
Hartus a jak tam kazirodztwo, jeszcze uprawiasz czy już na zoo się przerzuciłeś?
anonim2019.05.14 18:07
I ten człowiek jest etykiem w Uniwersytecie Jagiellońskim. Rozumiem pracownik "Nie" Urbana, ale wychowawca elit?! Gdzie my jesteśmy?!
michu2019.05.14 18:29
Efekt braku dekomunizacji i lustracji na uniwerkach ;).
jan2019.05.14 19:22
to są tzw elity. Ale już nie polskie
Zygfryd2019.05.14 18:03
Temu gościowi już nawet egzorcyzmy nie pomogą to mowa typowo diabelsko opentańcza jego niewypażony pysk i debilne wizje kościoła dzięki któremu istniejemy żyjemy mamy wolnośc i przetrwanie , są naszą wiarą od pradziada wielkich Polaków Powstań i Rewolucji a taka gnida mały smutny diabełek może tylko głośno pyskować i tak przegrał i przegra to Jezus wygrał i Zmartwychwstał pokonał diabelskie śmierci wrota.
Jestem w Kościele2019.05.14 18:00
"Jest pewien argument na rzecz tolerowania kazirodztwa. Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko- siotrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku. Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi" Źródło: Jan Hartman
Michał Pasierb2019.05.14 23:35
Niestety, ten pan specjalista od moralności tak się był wypowiedział; cytat jest rzetelny...
Piotr2019.05.15 1:17
Z tego wynika, że moralista Hartman jedne zboczenia toleruje inne nie. Ciekawe ... . Dla mnie, takie "autorytety" są g...no warte.
Kresowiak2019.05.14 18:00
Już się trzęsę ze strachu, Hartman jestem gotowy, przyjdź i mnie ukarz. Boże, daj mi możliwość z takimi mężami zawżdy czynić.
Jack Em2019.05.14 17:56
Uwaga stary zbok Hartman ... wieszczy :-))) hehe
Zbyszek2019.05.14 17:52
Niektórzy Żydzi znowu judzą przeciwko Kościołowi - repertuar znany od 2000 lat.
Świecki hetero 2019.05.14 17:50
Przecież to zbok od kazirodztwa. Ohydnie się robi ostatnio na Frondzie. W jednym kącie Hartman, w innym Głódź, same obleśne ryje.
anonim2019.05.14 17:49
Naczelny propagator kazirodztwa zaszczekał.
Poliamorysta2019.05.14 17:41
To ten zboczek, który chciał legalizować kazirodztwo? Czy policja nie mogałby się mu bliżej przyjrzeć?
gest2019.05.14 17:41
tak wygląda człowiek przesycony nienawiścią do bólu, ham obrażający ludzi którym do pięt nie dorasta
Albert2019.05.14 18:33
Tak wygląda przeciętny katolik i wyborca PISu. Czyli patologia połączona ze skrajnym analfabetyzmem. Niestety w demokracji tacy ludzie też mają prawo głosu.
Wojciech2019.05.14 17:39
A PiS wpisuje się w narrację Hartmana ulegają antykościelnej propagandzie.
Edi2019.05.14 17:38
W USA komuniści w latach 50-tych wprowadzili na polecenie Stalina do seminariów KK ponad 1 000 homoseksualistów - w Polsce również SB robiło to samo - TAKIE SĄ TEGO EFEKTY !!
Albert2019.05.14 18:07
Jesteś debilem, czy tylko zwykłym trollem?
X2019.05.14 20:59
a kim ty jesteś, Goju?
Stef2019.05.14 19:50
Do Albert -> Zapoznaj się z materiałami źródłowymi na temat, chociażby z "The Naked Communist" autorstwa W. Cleon Skousen i nie zachowuj sie na tym forum jakbyś był na krótko przed wymianą mózgu.
Trebla2019.05.14 23:54
He he, albo krótko po pierwszym etapie wymiany mózgu...
Albert2019.05.15 9:47
Ale chętnie poznam jakieś rzeczywiste materiały źródłowe, a nie stek bajek wyssanych z palca, jak zacytowana przez ciebie książeczka.
Stef2019.05.15 12:55
Cytowana bajeczka ma to do siebie, że przedstawia scenariusz dokonania zmian paradygmatów w społeczęństwach zgodnie z oczekiwaniami wyznawców ideologii komunistycznej. Gdy ta bajeczka została opublikowana w 1958 r. jej tezy brzmiały niedorzecznie - dzisiaj z koleji wiemy, że ziściły się one praktycznie w 100 % na naszych oczach. Niesamowicie prorocza bajka, która wgł. Ciebie zostałą wyssana z palca... Prześledź założenia, cele i działania tzw. "Szkoły Frankfurckiej". Zapoznaj się z "Morals and Dogma" Alberta Pike, z "The Rules of Radicals" Saula Alinsky. Dowiedz się co powodowało św. Piusem X gdy pisał encyklikę "Pascendi Dominici Gregis", jaka jest jej treść i dlaczego podczas wprowadzania przez niego przysięgi antymodernistycznej komentował on ten fakt słowami: "Wróg KK nie próbuje go zniszczyć atakując go od zewnątrz, lecz próbuje przeniknąć do jego struktur i rozsadzić go od środka". Zastanów się dlaczego Paweł VI zniósł przysięgę antymodernistyczną i dowiedz się dlaczego Pius XII (i za co!) wyrzucił go Montiniego z Watykanu i nie miał z nim styczności do końca swojego życia, pomimo faktu i Montini (późniejszy Paweł VI) był jego osobistym sekretarzem. Zapoznaj się z treścią bajeczki pt. "Paweł VI błogosławiony?" Luigiego Villa i jakie było powinowactwo pomiędzy Janem XXIII a wybranym na urząd papieski lecz zawetowanym przez polskiego kardynała Puzynę w roku 1903 kardynałem Mariano Rampolla del Tindaro oraz dlaczego Mariano Rampolla del Tindaro ma w Kaliforni tablicę ku jego czci i ze względu na jego zasługi ufundowaną przez miejscową masonorię. Zapoznaj się z kolejną bajeczką pt. "Czwarta tajemnica fatimska" Antoni Socci zwłaszcza w kontekście póżniejszego wyboru na urząd papieski kardynała Bergoglio. Przeczytaj "Politykę Jana XXIII i Pawła VI" Stanisława Markiewicza wydanej w PRL w roku 1964 przez Ministerstwo Obrony Narodowej i przemyśl przytaczane w niej (weryfikowalne w dużej większości) fakty pod kątem flirtu pomiędzy ówczesnymi hierarchami kościelnymi a ideą komunizmu, jak i dość ciepły wydźwięk treści całej książki zasadzający się na stwierdzeniu, iż KK wreszcie się "otwiera"...
man.of.Stagira2019.05.14 17:36
. . Każdy mądry wie jak skończyła Liga Polskich Rodzin i jak skończył mec. Roman Giertych. To samo grozi tym którzy pójdą za Konfederacją. Czyli zniszczą jedyny od 30 lat rząd który w jakimkolwiek stopniu przeciwstawia się złodziejom i mafii w urzędach rodem z PRL. . . W 2007 roku to właśnie LPR pogrążył rząd który nie musiał upadać. Panowie z Konfederacji to, niestety, powtórka z Romana Giertycha. Przy pierwszej okazji, dla rzekomo pryncypialnych powodów odwrócą się i będzie Giertych+. . . Ś L E P E ambicje Konfederatów rodzaju Sośniarz lub Braun - pierwszy chce związków partnerskich w formie umów cywilnych, drugi chce neutralności (!) Polski, Bartyzel proponuje LGBT+, zaś red. Michalkiewicz staje pryncypialnie po stronie Obywateli UB - WYKLUCZAJĄ ich z gry. . Sama ANTY-europejskość to trochę mało jak na program. Dodatkowo nienawiść do PiS czyni ich niezdolnymi do jakiejkolwiek k o a l i c j i. GŁOS ODDANY – GŁOS STRACONY. Szach - Mat. . Konfederacja = Giertych + . Pamiętajcie.
Albert2019.05.14 17:41
"jedyny od 30 lat rząd który w jakimkolwiek stopniu przeciwstawia się złodziejom i mafii w urzędach rodem z PRL" Przeciwstawia się kradnąc jeszcze więcej.
Piotr2019.05.15 1:23
Spadaj trollu do Schetyny. Może da ci lizaka ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 17:36
12 milionów Polaków obejrzało czym w istocie jest Kościół katolicki. TYLKO NIE MÓW NIKOMU ---> 🔥 https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 🔥 Masz prawo nie przynależeć do organizacji, która wspiera pedofilów ---> https://wolnoscodreligii.pl/ Instrukcja wystąpienia z sekty kościoła katolickiego http://www.apostazja.info/index.php/procedura-b
desa2019.05.14 18:13
film pokazał margines kościoła a nie to czym jest kościół w istocie, czarne owce zdarzają się wszędzie, tak się składa że akurat te czarne przylazły do KK w większości z twojego środowiska na dodatek zarejestrowane jako TW. To tylko 3% tego wstrętnego stada, szukaj reszty 97% wokół siebie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 19:05
Niestety nie masz racji i bynajmniej nie chodzi o liczbę pedofilów w kościele. Największym problemem jest to, że są systemowo chronieni, przenoszeni na inną parafię, dalej dopuszczani do kontaktu z dziećmi pomimo zakazów sądowych. Nad sutannowymi pedofilami roztoczony jest parasol ochronny biskupów. Prokuratura wraz z policją musi wkroczyć do parafii i zacząć wyprowadzać w kajdanach tych biskupów, którzy chronią pedofilów i kluczą, żeby nie dosięgła ich sprawiedliwość.
DS.2019.05.14 20:48
Drogi Panie: 12 milionów kliknięć a nie ludzi. Jesteś ateistą to użyj rozumu. Emeryci i niemowlaki też oglądały??.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 21:46
Prepraszam za moje wpisy ale tez byem molestowany przez gejów
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 22:02
wania znowu nieudana prowokacja, postaraj się bardziej (ten prawdziwy)
Piotr2019.05.15 1:32
Większość pedofili jest z twojego środowiska, sodomito, nie z Kościoła. W Kościele to margines, V kolumna SBeckich kundli. Wina Kościoła polega na tym, że nie oczyścił swojego środowiska z tych zboków. Prokuratura powinna się baczniej przyjrzeć twojemu środowisku. Tam na pewno jest więcej pedofili niż w KK.
tango2019.05.15 9:37
Jesteś zwykłym pedofilem, ale nie chcesz się do tego przyznać.
Jurand2019.05.15 15:22
"12 milionów Polaków obejrzało........" Pie***lisz jak mały pedofil po dużym piwie! to było 12mln odsłon a nie oglądań ,a między nimi jest zasadnicza różnica na niekorzyść tych drugich!! "12 milionów Polaków obejrzało...." hahahhahahahahaha!!! -odsłony..
Cogito ergo sum2019.05.14 17:32
Oho, nadchodzi Hartmann inkwizytor kościoła. Oczywiście jako błazen i pajac. Tu nic się nie zmienia.
Tylko nie mow nikomu2019.05.14 17:37
Wielki szacun Panie profesorze. Oby miał pan rację.
polak2019.05.14 17:45
on taki profesor jak ty Polak
Tylko nie mow nikomu2019.05.14 18:13
No takim polakiem z małej litery na pewno nie jestem. Chociażby dlatego, że nikomu bym nie zakwestionował polskości.
sinusoida2019.05.14 19:19
Tylko nie mów nikomu ze jestes głupkiem
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 17:38
Kogucikowemu błaznow wciążi wydaje się, że kościółek to "święta" i "moralna" instytucja, która nie podlega ocenie, wyjęta spod wszelkiej krytyki i sprawiedliwości.
polak2019.05.14 17:49
ten niby profesor to cham, debil, antypolak i żydowski sku......yn
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 18:40
to ten hartman od zoofili, nekrofilii, kazirodztwa i całej tej bolszewickiej kultury? no to wiemy o czym mażą żydzi! do ciebie hartman to z małej litery i bez słowa pan, do tego trzeba mieć porządne urodzenie. Ot żydowskie życzenie, tu jest Polska i to Katolicka hartmanie!!! :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 19:02
marna prowokacja podróbko (ten prawdziwy)