Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, wiceminister Patryk Jaki chce zlikwidować miejskie rowery Veturilo? Tak sugeruje stołeczny Ratusz. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Jakiego. 

"Ratuszowi puszczają nerwy - mówiłem o rozbudowie Veturilo, a oni ordynarnie kłamią, że chcę likwidować miejskie rowery; nie wykluczam pozwu w trybie wyborczym"- napisał na Twitterze kandydat Zjednoczonej Prawicy. 

Chodzi o wypowiedź Patryka Jakiego z poniedziałkowej konferencji. W ramach akcji "Nie mówcie, że się nie da", polityk chce udać się w środę do Sofii. Jak zapowiadał wczoraj podczas konferencji, celem będzie porównanie polskiego i bułgarskiego metra. W ocenie wiceministra sprawiedliwości, metro jest "największą porażką" Platformy w stolicy. Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska odniosła się do tej wypowiedzi Jakiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Kaznowska stwierdziła, że metro w Sofii jest budowane "po taniości", jeździ trzy razy rzadziej niż to warszawskie, pociągi są krótsze niż u nas, natomiast na niektórych stacjach nie ma nawet ruchomych schodów i wind. Zastępczyni Hanny Gronkiewicz-Waltz przekonywała również, że warszawskie metro jest największą inwestycją w naszej części Europy. 

Renata Kaznowska wskazała również, że w stolicy Bułgarii doszło do  „ogromnych zaniedbań” w naziemnym transporcie publicznym na rzecz rozbudowy metra, zaś Warszawa w zrównoważony sposób inwestuje we wszyskie rodzaje transportu.

„Metro według pana Patryka Jakiego oznacza: likwidację 150 km SKM-ki, likwidację części tras tramwajowych - obecnie jest ich 24 (…) w Sofii jest tylko 15, likwidację Veturilo, zaprzestanie wymiany taboru (…), budowę metra bez schodów ruchomych i wind oraz zmniejszenie częstotliwości kursowania metra (…)”- stwierdziła wiceprezydent Warszawy. 

Patryk Jaki skomentował całą sprawę na Twitterze. Zdaniem kandydata PiS na prezydenta Warszawy, ratuszowi, zaangażowanemu w kampanię jego najmocniejszego przeciwnika, Rafała Trzaskowskiego z PO, "puszczają nerwy". Pracownicy ratusza, w ocenie wiceministra sprawiedliwości, "ordynarnie kłamią". 

"Mówiłem o rozbudowie Veturilo, a oni kłamią, że chcę likwidować miejskie rowery. Nie wykluczam pozwu w trybie wyborczym. Dałem sprawę do analizy"- poinformował kandydat na prezydenta Warszawy.

yenn/Twitter, PAP, Fronda.pl