Jak św. Tomasz z Akwinu obalił ideologię gender - zdjęcie
28.01.20, 08:49

Jak św. Tomasz z Akwinu obalił ideologię gender

4

- Człowiek na bazie natury rozumu jest w stanie poznać istnienie prawdziwego Boga – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz.

3 kwietnia 2016 r., w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie ks. prof. Tadeusz Guz wygłosił wykład pt. „Chrześcijańska koncepcja człowieka według świętego Tomasza z Akwinu a ideologia gender”.

Okazuje się, że myśl św. Tomasza z Akwinu, choćby w części sumienia, jest niezwykle konieczna dla naszej polskiej duchowości, dla polskiej racji stanu [...] dla publicznej debaty m.in. w kwestii obrony życia człowieka od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci - przekonywał ksiądz profesor.

 

 

bz/yt

Komentarze (4):

west2020.01.29 13:32
Tak sobie myślę, że filozofia jest mimo wszystko potrzebna na każdym etapie rozwoju człowieka. Dla jednego podstawy, dla innych pogłębiony poziom i dla nauczycieli - mistrzowski. Problem polega niestety na tym, że takich popularnonaukowych publikacji z filozofii una mniej niż na lekarstwo. Rozumiem zatroskanie księdza profesora, jednak jak zwykły, prosty człowiek, pozbawiony od małego nauki zdrowego, analitycznego myślenia może mieć pierwszy kontakt z tą piękną dziedziną by rozpocząć dalszą z nią przygodę. Może ktoś z naszych filozofów podjąłby trud opracowania takiego filozoficznego abecadła. Chętnie bym w to wszedł. Problem w tym, by była to filozofia bliska, nie zaś przeciwna naszej tożsamości.
Michal2020.01.28 22:24
Obalić to może flaszkę pan Głódź.
andrzejhahn32020.01.28 22:02
ten tomasz to typowy imbecyl ze zrytym beretem ......prawdziwy chory psychicznie kretyn
acotomadorzeczy2020.01.28 21:11
"Człowiek na bazie natury rozumu jest w stanie poznać istnienie prawdziwego Boga" Równie dobrze tytuł mógłby brzmieć: "Jak św.Tomasz z Akwinu obalił rząd mecenasa Olszewskiego".