Jacek Ozdoba: CBA w warszawskim ratuszu przygląda się nie tylko ,,Czajce’’ - zdjęcie
10.09.20, 16:44Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Jacek Ozdoba: CBA w warszawskim ratuszu przygląda się nie tylko ,,Czajce’’

13

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś, że funkcjonariusze podjęli działania w warszawskim ratuszu w związku z awarią, do jakiej ponownie doszło w oczyszczalni ścieków „Czajka”. W rozmowie z portalem wPolityce.pl wiceminister klimatu Jacek Ozdoba podkreśla jednak, że nieprawidłowości jest znacznie więcej i CBA przyjrzy się również kwestiom z „Czajką” niezwiązanym.

- „10 września 2020 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Urzędzie m.st. Warszawy dotyczącą nadzoru władz Warszawy nad funkcjonowaniem przesyłu ścieków przez Wisłę do Oczyszczalni Ścieków Czajka” – poinformowało dziś Centralne Biuro Antykorupcyjne, zaznaczając, że działania te są podejmowane z inicjatywy Biura i nie mają związku z trwającym w tej sprawie śledztwem Prokuratury.

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba przekonuje, że takich działań CBA należało się spodziewać:

- „Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności w instytucjach samorządowych Warszawy dlatego, że skala nieprawidłowości jest tutaj gigantyczna. Przecież CBA, jak widać, nie zajmuje się tylko kwestią dotyczącą Czajki. Mamy nieprawidłowości w MPWiK, gdzie przecież pod koniec zeszłego roku również były prowadzone czynności. Ale i w dzielnicach wystąpiły problemy – mieliśmy burmistrza, który dostawał pieniądze przekazywane mu z samochodu do samochodu. Tam również Centralne Biuro Antykorupcyjne działało” – mówi wiceminister portalowi wPolityce.pl.

- „Nie jest tajemnicą, że w Warszawie od wielu lat problemy samorządowe z prawem są czymś oczywistym – dodaje.

Odnosząc się do tych wydarzeń polityk zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do Prawa i Sprawiedliwości, politycy Platformy Obywatelskiej, również wobec nieprawidłowości wśród samorządowców ze swojego ugrupowania, realizują doktrynę Sławomira Neumanna i bez względu na wszystko starają się bronić kolegów.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (13):

Anonim2020.09.11 8:19
Żona „dziennikarza” TVP dostała kolejną fuchę w państwowej spółce ....... https://nczas.com/2020/09/11/zona-dziennikarza-tvp-dostala-kolejna-fuche-w-panstwowej-spolce/
fdf2020.09.11 7:26
Kiedy CBA zajmie się przekrętem elektrowni Ostrołęka?
ladychapel2020.09.11 6:58
A to czysta wariacja ta demokracja!
noga2020.09.10 23:35
a w Krakowie przydałby się nadzór finansowy bo Prezydent miasta bierze kredyt za kredytem a płacić będą mieszkańcy...czy izba obrachunkowa to pozytywnie opiniuje? tego nie wie nikt...
silny nocnik, wspólna Polska2020.09.10 23:30
Wiecie co znajdzie CBA? To samo co w uszkodzonym kanale czyli gówno. Nic. Biała księga będzie pełna pustych kartek i zero dowodów że Trzaskowski coś popsuł
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.09.10 18:39
Z wiadomości tzw. göwno wartych, ale prawdziwych. . . .Znana agencja amerykańska Gallup przeprowadziła ciekawy sondaż popularności polityków w Polsce. Rozdała setki zdjęć-portretów polityków właścicielom ptaków domowych; kanarków, papug, szpaków, itp. Sondaż polegał na tym, że właściciel wyścielał klatkę swego ptaszka portretem polityka i raz na tydzień zmieniał na inny portrtet. Po ponad 2 m-cach portrety te wysłał do agencji Gallup. Oczywiście, agencja Gallup wraz portretami wysłała specjalny pojemnik w którym to "zużyte" już portrety były zmagazynowane, higieniczne i tak przesłane do agencji. Rezultaty były zaskakujace; który z polityków byl najbardziej osrany. Specjaliści z agencji Gallup nie mogli jednoznacznie stwierdzić czy kompletnie osrany Biedroń, Bosak, Trzaskowski, Tusk to oznaka popularności czy coś odwrotnego.
Randka juz dzis2020.09.10 18:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Dekalog IV2020.09.10 17:55
Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go. (Wj 20:8-11)
ladychapel2020.09.10 17:16
Korespondencja z Riazania. . . . A O TYM CISZA???? OMON wraz KGB zatrzymało cztery osoby związane z branżą alkoholową w tym byłego towarzysza dyrektora gorzelni im. Rewolucji Październikowej Aleksandra Kwaśniewskiego. Jeżeli nazwisko to wydaje ci się znajomym, to żadna pomyłka. Towarzysz były prezydent miał tą fuchę od jakiegos czasu. Sąd zadecyduje czy wysłać towarzysza dyrektora na przymusową odwykówkę czy po prostu go wypierrdolić do Polszy.
ladychapel2020.09.10 17:17
Nie kradnij nicków i nie podszywaj się pod innych podlaski chamie
ladychapel2020.09.10 16:58
A O TYM CISZA???? CBA zatrzymało cztery osoby związane z branżą energetyczną, w tym byłego prezesa Elektrowni Ostrołęka oraz menadżera PGE Dystrybucja, w związku z łapówkami przy przetargach. Okazuje się też, że tzw. „dwie wieże Kaczyńskiego” na terenie wstrzymanej budowy elektrowni będą musiały zostać rozebrane. https://kresy.pl/wydarzenia/ostroleka-dwie-wieze-kaczynskiego-do-rozbiorki-i-zatrzymania-osob-zwiazanych-z-budowa-elektrowni/
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.10 16:53
kolejna PiSia göwno burza która za dwa tyg. ucichnie...
Doctor Pasikonik2020.09.10 16:48
Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z seksu ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga - przyznał papież.