J. Ardanowski: PiS musi się wycofać z ,,Piątki dla zwierząt’’    - zdjęcie
10.10.20, 10:53Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

J. Ardanowski: PiS musi się wycofać z ,,Piątki dla zwierząt’’

24

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski opublikował oświadczenie, w którym apeluje do Prawa i Sprawiedliwości o wycofanie się ze szkodliwych dla rolnictwa zapisów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Polityk zapewnia, że chce pozostać w swojej partii, której poświęcił 20 lat życia, ale będzie mógł pozostać tylko wówczas, gdy partia z tych zapisów się wycofa.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się w swoim oświadczeniu do wczorajszych słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który poinformował na konferencji prasowej, że były minister zapewnił o swojej lojalności wobec partii:

- „Otóż informuję, że moja chęć pozostania w PiS, partii, której poświęciłem prawie 20 lat życia, ciężko pracując na przekonanie polskiej wsi do programu tej partii, który to nota bene program współtworzyłem, jest chyba dla wszystkich zrozumiała. Jednak, by pozostanie było możliwe, musi nastąpić wycofanie się PiS ze szkodliwych zapisów ustawy” – podkreśla polityk.

Ardanowski przekonuje, że rolnikom z branży futerkowej trzeba zagwarantować odpowiednio długi czas na przekwalifikowanie się oraz wypłacić pełne odszkodowania. Ponadto trzeba wprowadzić zakaz samodzielnego wchodzenia na prywatne posesje osobom z organizacji ekologicznych oraz zrezygnować z ograniczeń dot. uboju rytualnego.

- „Zapowiedź jakichś odszkodowań za zakaz uboju halal i koszer jest zasłoną dymną i świadczy o braku wiedzy o długotrwałych skutkach zakazu eksportu” – pisze polityk.

Zaznacza, że przyjęcie przepisów, jakie obecnie przewiduje „Piątka dla zwierząt”, będzie wiązało się z załamaniem w polskiej hodowli bydła mięsnego i drobiu, a w konsekwencji też z konsekwencjami dla producentów zbóż i przetwórstwa mięsa.

- „Żadne rekompensaty, szczególnie w czasie upadku gospodarek spowodowanych pandemią COVID-19, nie są możliwe do wprowadzenia i uratowania rolnictwa. Wiem ile wysiłku kosztowało znalezienie środków finansowych na pomoc suszową, a straty spowodowane wejściem w życie ustawy o ochronie zwierząt będą wielokrotnie większe” – kończy swoje oświadczenie.

kak/pressmania.pl

Komentarze (24):

B.2020.10.11 9:49
Ardanowski uważa się pewnie za dobrego katolika. Ale nie chce pamiętać, ze Chrystus zniósł wszelkie krwawe ofiary i koszerne jedzenie raz na zawsze. Czy zatem katolik powinien hodować bydło na koszerny ubój dla ANTYCHRZEŚCIJAŃSKICH RELIGII?? Przecież w ten sposób popiera antychrześcijańskie rytuały! Zastanówcie się hipokryci, razem z ministrem, jacy z was chrześcijanie, że gotowi jesteście podeptać zasady chrześcijańskie DLA KASY!!!! Dla mnie tylko straszna, prymitywna hołota dla kasy gotowa jest zrobić wszystko i do niej zapisał się właśnie były minister ardanowski. Na szczęście większość Polaków myśli inaczej.
kazioo2020.10.11 8:52
Co za wredny typ z tego Ardanowskiego, Czemu go PiS nie wyrzuci z partii natychmiast???
Paweł2020.10.11 7:05
Podsumowanie działalności politycznej Jarosława Kaczyńskiego. 1. Nakazał Beacie Szydło głosować w Europarlamencie przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Następnie głosowanie to uznał swoje za zwycięstwo. 2. Angeli Merkel powiedział żeby nie popierała kandydatury Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, bo on może trafić do więzienia. 3. Wypromował kandydaturę Andrzeja Dudę na stanowisko Prezydenta, a Beatę Szydło i Mateusza Morawieckiego na stanowisko Premiera. Wszyscy oni pod jego dyktando wielokrotnie złamali konstytucję, na którą przysięgali mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". 4. Jego niekonstytucyjne działania zmierzają do przejęcia kontroli politycznej nad całym sądownictwem i nad niezależnymi mediami. 5. Chciał przeprowadzić wybory prezydenckie w dniu 10 maja 2020 roku, które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Bez podstawy prawnej Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin pod jego dyktando wydali z budżetu państwa 70 mln zł na drukowanie kart do głosowania. 6. Austriak złożył zeznania w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. 7. Chce przeforsować ustawę tzw. "piątkę dla zwierząt", która zakaże hodowli zwierząt futerkowych, a futra będą sprowadzane z zagranicy. 8. Afera związana z zakupem respiratorów przez Łukasza Szumowskiego, których nie ma i nie będzie została zamieciona pod dywan. 9. Obawiając się przegrania ewentualnych wyborów przedterminowych poszedł na ugodę ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem.
B.2020.10.11 9:58
Pleciesz trzy po trzy Pawełku!!! Ja wiem, ze wyniku rządów prawicy moja emerytura wzrosła o ponad 300 zł w ciągu 5 lat, pensja mego syna trzy razy więcej. W końcu nie należymy do NATO tylko na papierze, lecz mamy u siebie wojska NATO, jak wszystkie kraje należące do paktu. Dzięki Kaczyńskiemu i prawicy nie mamy u siebie obozów dla uchodźców, których musiałbyś utrzymywać Pawełku i nie boimy się chodzić po ulicach. Te trzy punkty wystarczą, żeby obalić twoje misterne bzdury i wymysły, choć dokonań rządów prawicy jest o wiele, wiele więcej.
Maciej Płatov2020.10.10 17:12
Pośle J.Ardanowski ROLNICY Pana Wybrali ,i przed Rolnikami Pan Odpowiada.A nie przed EKO---Prezesem Jarosławem Kaczyńskim.
kxtolickx derxtyzxcjx Polski2020.10.10 16:15
Xrdxnowski mx rxcje,bo NIKT ze zwolennikow PIS-u nie rozumie CO SIE DZIEJE ...
Anonim2020.10.10 15:14
Które ze zwierząt najbardziej nadaje się do jedzenia? Mysle, ze kura, gdyz mozna ją zjeść przed jej urodzeniem i po jej śmierci.
Anonim2020.10.10 15:03
Trzeba tym firmom wypłacić rekompesate w wysokości dekleranowegon dochodu do Urzedu Skarbowego. Problem w tym , że oni wykazywali strate, ale to ich sprawa.
Cudny Zenon2020.10.10 13:32
Były minister musi znaleźć się w nowej roli. Najgorsze, co stara się robić, to szantaźowanie władz swojej partii. Reakcja będzie jedna - NDB (noga, d..., brama). Taki los wybrało szereg byłych polityków PiS. Jeden z nich "Kaz" - celebrytaoczekuje na kolejne rozprawy sądowe z byłą źoną. Misiek to karykatura dawnego czołowego polityka PiS, Poncyliusz i Kowal oraz Kluzik-Rostkowska wegetują w PO. Ardanowski opanujcie się człowieku!
OLI2020.10.10 14:58
Bez względu na to, co zrobi Ardanowski - prezes na wsi nie ma już czego szukać. U konserwatywnego elektoratu zresztą także. Granica oszustw tym razem została nie tylko osiągnięta, ale i grubo przekroczona. Nie będzie dalszych premii za zwodzenie, nieudolność, brak szacunku dla własnego elektoratu.
Anonim2020.10.10 15:05
Zenek myślisz i piszesz jakbyś był szatniarzem kaczora.
Glaudiusman2020.10.10 13:15
Oczywiście minister ma zupełną rację. Ustawa musi koniecznie trafić do kosza. To lewacki pomysł prezesie, wstyd i hańba prezesie. A co z aborcją. Zwierzęta maja prawa a dzieci nie mają podstawowego prawa do życia ????? Precz z oczu, prezesie. Won.
Japa Ja Japa2020.10.10 14:07
Ja Japa , marny komentator Frądelkowy , załatwię ta sprawę , jeśli mądrzejsi ode mnie odmówią Ci , Sz " Glaudiusmanie" realizacji Twoich postulatów .Cały świat stoi murem przeciwko ustawie tylko Kaczyński jest za . Tego "Cudnego Zenona " jakkolwiek ma w 100% rację nalezy jak najszybciej odseperować od Frondy. Głupie , co? A to pisanie sobie a muzom , to mądre .
OLI2020.10.10 13:04
5 dla zwierząt - to robota Morawieckiego. "Wynegocjował" kupę kasy w Brukseli, tylko się nie przyznał za co. A ta kasa była za likwidację górnictwa węgla i likwidację rolnictwa. Teraz Kaczyński pcha na siłę tę 5-tkę dla zwierząt i robi to całkiem za bezdurno, bo żadnych pieniędzy i tak nie zobaczymy. Unia ma na Polskę więcej batów, co też załatwił nam lebiega Morawiecki, bo pokazał, że wystarczy potupać i 9 on zaraz ustąpi i to z naddatkiem.
rewers2020.10.10 13:52
nie pie**ol OLI, skąd czerpiesz te głupoty...
Figo Fago2020.10.10 14:11
A " Oli " to ma farmę lisów czy norek?
Anonim2020.10.10 12:30
brawo panie ardanowski
Anonim2020.10.10 12:22
Kaczyński mści się na rolnikach za Samoobronę i zaczyna ich niszczyć.
Jan Radziszewski2020.10.10 12:09
Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. żydzi i Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Figo Fago2020.10.10 14:20
Coś mi się widzi ,że ten ''Przekażnik " z nieba , Ojciec Jan , nie bardzo jest skuteczny. Albo Fronda to lewy nadajnik .I bezskuteczny . To może by zmienić na TVN , albo Polsat .
Anonim2020.10.10 11:31
Naczelnik Kaczyński przystąpił do likwidacji polskiej klasy średniej a PiS mu w tym pomaga. Kiedyś za to zapłacą bo wszystkich nie zniszczą.
Szybka Randka2020.10.10 11:24
Hello- Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. ____________________________________________________________________
"Ależ się żrą" hehehe2020.10.10 11:20
https://www.fronda.pl/a/alez-sie-zra-w-platformie-budka-ostro-o-tusku-glos-zabral-tez-schetyna,148930.html
verizanus2020.10.10 11:00
Tak gada jakby Polska była suwerennym krajem i mogła robić co chce ;). On chyba naprawdę jest nie wtajemniczony (i mało domyślny)i nie może być ministrem ;)