IPN chce pozwać Mitchell za jej skandaliczne słowa - zdjęcie
28.02.19, 10:30screenshot Youtube

IPN chce pozwać Mitchell za jej skandaliczne słowa

12

Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że nie uznaje sprostowania amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell, które ta opublikowała na swoim twitterze. „W sprawie wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell przygotowaliśmy pozew z powództwa cywilnego” - poinformował prezes IPN Jarosław Szarek.

Chodzi oczywiście o skandaliczne słowa Mitchell, które ta wypowiedziała w trakcie relacjonowania konferencji bliskowschodniej, która miała miejsce w Polsce. W swojej relacji, gdy mówiła o wizycie wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a i jego żony w dawnym getcie warszawskim stwierdziła, że w 1943 roku Żydzi „[…] przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Ostatecznie dziennikarka przeprosiła za swoje słowa i na twitterze stwierdziła, że w jej słowach znalazła się „niefortunna nieścisłość”. Prezes IPN w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” podkreślił, że słowa Mitchell wyczerpują znamiona „kłamstwa oświęcimskiego” i dlatego przygotowano w tej sprawie pozew z powództwa cywilnego.

Nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze. Nieprawdziwą informację przekazała w relacji, którą śledziły miliony ludzi na całym świecie. Domagamy się sprostowania na wizji, a więc w miejscu, gdzie kłamliwa informacja została podana”

- poinformował prezes IPN.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (12):

Hanys2019.03.1 8:31
Wreszcie ktos zrozumiał, że trzeba wykorzystać samodzielnie podkładających się pod nóż celebrytów. Sytuacja jest oczywista i wyrok może być tylko jeden - rozdmuchanie tego wyroku może przynieść Polsce ogromną korzyść. A jeśli za tym pójdą miliony za odszkodowania za zepsuty wizerunek, to już niebo.
Maria Błaszczyk2019.02.28 21:08
Tak sobie myślę - serio głupia wypowiedź tej pani w tej całej historii jest największym problemem? Zastanówmy się, co się stało - najpierw, jak to ujął swojego czasu pan minister Sikorski, postanowiliśmy zrobić Amerykanom laskę - i wywołać co najmniej napięcie, a być może wojnę (tak, kochane owieczki - przyłożyliśmy nasze s łodkie niewinne łapki do czegoś, co ma spore szanse stać się kolejną "hatakumbą" w regionie, choć jako żywo nie ma żadnego powodu, byśmy mieli tłuc się z Persami o cokolwiek; ale te powody ma trzech panów: pan prezydent Trump, co go właśnie Russiagate ciągnie na dno, jego wysokość Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, który z kolei chciałby być najważniejszym muzułmaninem na świecie, i w tej sprawie co jakiś czas jakiemuś narodzonemu dzieciątku główkę urżnie albo wojenkę sobie urządzi; no i pan premier Netanjahu, któremu łatwiej będzie wygrać wybory w obliczu jakiegoś zagrożenia niż bez niego, a do tego czymś musi przykryć aferę łapówkarską). No i wielkie halo jest o słowa jakiejś pani, co jest czyjąś żoną - a tymczasem nikomu nie przeszkadzają analogiczne słowa pana premiera Netanjahu... On sobie przyjechał, nas wykorzystał, skonfliktował z Iranem, dał sobie zrobić laskę - a potem nam nawymyślał od nazistowskich kolaborantów... Może więc zajmijmy się tym, jak to się dzieje, że za pieniądze podatników wciąga się nas w konflikt, w którym zapewne będą ginąć ludzie (ja wiem, narodzeni, a do tego muzułmanie, a może i Żydzi, więc kogo to obchodzi), a do tego zostaliśmy mianowani nazistami. Tymczasem PFN za setki milionów oświadczyła, że wreszcie nas się na świecie szanuje. No więc prosta ze mnie kobieta, ale robienie laski trzem facetom, co człowieka sponiewierają i zwyzywają za jego własną kasę, nie kojarzy mi się z byciem szanowaną. Raczej, że znów wspomnę słowa pana ministra Sikorskiego, choć wcalę go nie lubię, jest to kompletne frajerstwo. Ale co ja mogę wiedzieć o wielkiej polityce... Nie lubię pana ministra Sikorskiego, ale
Ela2019.02.28 18:33
Chyba się komuś coś pomyliło. Od kiedy naród polski mordował Żydów. Może pojedynczy ludzie Proszę nauczyć się prawdziwej historii .To Zydzi wydawali Polaków a po wojnie mordowali w więzieniach.NKWD-jakie było. A te niby partyzantki żydowskie.to co robiły z Polakami ?.
Alojzy Cedzidlo2019.02.28 16:23
Chce pozwać ? To tak jak ja ; Powiedziałem - jadę ZNÓW do Ameryki . A kiedy tam byłeś - pyta kumpel ? Nie byłem , ale chciałem .
Luzifer2019.02.28 15:16
Ale za co? Poliedziala glosno prawde, ktora w Pomrocznej jest tabu: Polska podczas 2 wojny, aktywnie brala udzial w morderstwach na Zydach i taka jest prawda. Nie mozna zapomniej oczywiscie o ludziach, ktorzy narazajac wlasne zycie, pomagali i ocalali Zydow, ale drugie tyle wysylalo ich na smierc, mordowalo i tak - Polska jest temu winna. I tego nikt nie zmieni, IPN nie bedzie falszowac historii. Za granica o tym wiedza.
słowiczek poznański2019.02.28 16:16
Nawet nie wiesz co ona powiedziała. Du schweinehunde. Popracuj nad polskom jazykom.
Alojzy Cedzidlo2019.02.28 16:32
No wreszcie Gross albo Grabowski ujawnili swoje prawdziswe nazwisko LUCYFER" Co tam w piekle słychać. ?
wania bolszewik2019.02.28 13:02
Patrzac na jej fotografie kazdy nazista powiedzialby NIECZYSTA RASOWO
OZ2019.02.28 12:14
chce, chce, chce, - no to do dzieła. !!!!
zaskoczony2019.02.28 11:41
Gdzie opluła tam ma przeprosić. Przy okazji można wnieść o wielomilionową rekompensatę o utraconą cześć i przeznaczyć ją dla rodzin ofiar Stefana Michnika, Heleny Wolińskiej czy Julii Brystygier.
Alojzy Cedzidlo2019.02.28 11:28
No dobra ! A co z resztą ? Grossa zaproszą na odczyt ? A Grabowski też ,,dziewica semicka ' pod specjalną opieką ?
Kryspin2019.02.28 11:01
No i dobrze - niech pozywa