Hartman: słowa rapowej piosenki Dudy pochodzą z Talmudu - zdjęcie
12.05.20, 11:03

Hartman: słowa rapowej piosenki Dudy pochodzą z Talmudu

39

Andrzej Duda po wyznaczeniu przez rapera Zeusa do #hot16 challenge nagrał filmik, w którym rapuje.

Przypomnijmy, że wyzwanie #hot16challenge polega na napisaniu i zarapowaniu 16 linijek tekstu oraz wyznaczeniu kolejnych osób, które mają przyłączyć się do akcji. W nagraniach uczestnicy namawiają również na wsparcie datkami służby zdrowia. W #hot16challenge wzięła już udział nie tylko czołówka polskich artystów hip-hopowych, ale też takie postaci jak Marcin Matczak, Adam Bodnar czy Janusz Korwin-Mikke.

W pierwszym wersie przygotowanego przez Prezydenta utworu pada zdanie "nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły".

Słowa te zaintrygowały internautów, którzy zastanawiali się, jaki kryje się za nimi przekaz.

Jan Hartman na Twitterze wyjaśnił, że powyższe słowa to cytat z Talmudu.

 

g/twitter

Komentarze (39):

hartmantocvel2020.07.2 22:16
Widzisz Jasiu, ja nie muszę tego wiedzieć, skąd to jest. Nie interesuje mnie to. Talmudem podcieram sobie tyłek po defekacji. Twoim wizerunkiem robię to samo.
Jan Radziszewski 2020.05.22 21:49
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi
Robert2020.05.14 13:47
Forum Żydów Polskich-Paweł Jędrzejewski... "Talmud to grube tomy i nikt nie udowodni – zwłaszcza, że w Polsce Talmud znają najwyżej cztery osoby (a może już tylko trzy, bo rabin Pecaric wyjechał do USA) – że czegoś tam na 100 proc. nie ma. Może gdzieś w tych kilkudziesięciu tomach coś podobnego jest? Kto wie? A jeśli nie da się udowodnić, że nie ma, to co z tym zrobić? Najwyraźniej, według mediów, należy bezwarunkowo uwierzyć w taką oczywistą bzdurę, że prezydent Duda po prostu sięgnął na półkę, na której trzyma swoją ulubioną lekturę, czyli Talmud – i coś pasującego do okazji z niego wybrał. Lewicowy profesor Hartman zarzuca wędkę i czeka. Łowi w mętnej i mulistej wodzie. Sam ją też mąci. Jako wytrawny wędkarz wie, że groza, jaką budzi u niektórych Talmud, utrzymuje się na wysokim, niezmiennym poziomie od średniowiecza. Wszyscy łykają ten ostentacyjny nonsens, ale najbardziej głupio i nerwowo reaguje kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak (ktory już skazował wszystkie swoje wpisy w tym temacie). " wszyscy wiemy że to fake, ale media połknęły
prof2020.05.12 21:14
Odezwal sie starozakonny ! Cziliyli nadal starozakonny, wiec nie Polak to i o polskim prezydencie niech sie nie wypowiada. Marne jego profesorskie kompetencje.
Jan Radziszewski 2020.05.12 20:23
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
anonim2020.05.12 19:14
DLACZEGO POKAZUJA TEGO OBRZYDLIWEGO ZYDA NATYCHMIAST BENICJA TO JEST PROFAN
Jan Radziszewski 2020.05.12 18:28
13.03 2020 Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Siedzisz sam w domu jak ja? 2020.05.12 18:23
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 15:59
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
sylwe2020.05.12 15:23
pane Hartman a nie masz tam pan jakiej siostry, coby ja z nią poswawolił, a tak rodzinnie
Karol2020.05.12 14:25
I oto cała katolicka Polska nie zna Biblii i bierze za pewnik Hartmana. Wstyd! Kim wy ludzie jesteście? Idem per idem, nie pytaj mnie o imię (Ja po prostu jestem/Jestem bo jestem) - Tak Bóg mówi o sobie, on nie ma imienia - jest bo jest, jest istnieniem! (np. Księga wyjścia). To samo dotyczy tajemnicy imion Aniołów, które nie chciały zdradzić swoich imion (np. Księga Sędziów). Biblia Wujka 1923 Księga Jeremiasza 13:16 "Dajcie Panu, Bogu waszemu, chwałę, nim się zaćmi, i nim się otrącą nogi wasze o góry ciemne: będziecie czekać światła, a obróci je w cień śmierci i we mgłę."
stan2020.05.12 13:51
Do "Agnieszki": Nie mogę sprawdzić prawdomówności Hartmana, ale nie ufam ludziom, którzy chcą deprawować nie swoje dzieci, którzy bezpodstawnie z pogardą i nienawiścią mówią o Polakach, a właśnie tak robi mason Hartman. Może właśnie wydając takie świadectwo chce, by ludzie zwątpili w Dudę, bo przecież ten typ - jego słowa "wielu was, chamy, ale zrobimy z wami porządek, jak nie z wami, to z waszymi dziećmi" - popiera totalną lewacka opozycję, nie Dudę.
No, no... szmondaki ateiści a znają Talmud...2020.05.12 13:23
A co na to towarzysz z B’nai B’rith – Loża Polin OBOJĘTNY, też Jasiu?
Pat2020.05.12 13:21
Proponuję nową jednostkę pomiarową nienawiści.Ile będzie zawierał nienawiści jeden Hartman?
stan2020.05.12 14:01
już się gubię - w jakich jednostkach powinna być mierzona nienawiść - Palikotach, Hartmanach, Sadurkich, Michnikach, Tuskach, Komorowskich, Sikorskich, Schetynach, i wielu pomniejszych typu Cibor, Kuleta. Kurasz, czy inne sokizburaka, raczej z bydlaka.
Agnieszka2020.05.12 14:21
Nie ma takiej możliwości i sensu, bo nie miałby konkurencji, która osiągnęłaby choć jedną tą jednostkę. Gdyby jego nienawiść nie rozwaliła każdej skali i szła w nieskończoność, to możnaby robić pomiary na zasadzie, że ktoś ma 50% nienawiści Hartmana. To mniej więcej tak jak z głupotą Dudy, którą udowodnił włączając się w tą akcję i to jeszcze w taki sposób.
Agnieszka2020.05.12 13:20
O Boże czyli znów 1. Mruganie oczkiem do Żydów za plecami Polaków. Do tego: 2. Nie daj Boże talmudyzowanie A na dokładkę jak Hartman ma rację to: 3. Satanizowanie przez umieszczenie w tej parafrazie bohaterskich ratowników tam, gdzie szatani w oryginale i oddawanie wszystkim im czci jako jednej wspólnocie? To za dużo na moje nerwy. Hartman zawsze umiał mnie dobić. No ale przynajmniej po raz kolejny odkryłam, że niepotrzebnie denerwowałam się w innej kwestii, że PiS wykluczył z wyborów masę wyborców, co najprawdopodobniej na Dudę by głosowali. Nie wart on ich głosów, bo widać gorszego nie będzie. A na dokładkę Duda nominował do tej akcji Morawieckiego. Czy on nie rozumie, że jak mu się nudzi przy pilnowaniu żyrandola, że żona origami składa a on pioseneczki przynajmniej cały dzień nagrywa, to premier rządu naprawdę w dobie zagrożenia epidemiologicznego, przy tak napiętej sytuacji politycznej, przy tylu problemach do rozwiązania, od których ludzkie życie zależy, to każdej minuty poza snem (a nawet kosztem snu) powinien zajmować się poważnymi sprawami a nie dziecinadą i marnowaniem czasu na gwaizdorzenie głupimi pioseneczkami, za które każdy szanujący się mężczyzna będący ratownikiem i każdy poważny, szanujący się człowiek poświęcający się, ryzykujący dla innych najwyżej się obrazi, że się tak infantylnie do niego podchodzi zamiast mając realną władzę w poświęceniu mu pomóc? Jak Morawiecki też jest takim durnym, pustym dzieciuchem jak Duda i czas będzie marnował na durnoty, lekceważąc tych, których rzekomo miał uczcić w tej durnej akcji dla znudzonych pustaków, to już nie ma szans, że z tej klasy politycznej jeszcze jest coś do uratowania. Weź ty panie prezydencie już lepiej idź do internetu pogadać sobie do końca kadencji z "Leśnym Ruchadełkiem", bo jak pożytek z ciebie żaden i nic dobrego dla ludzi, mając taką władzę nie potrafisz, to choć szkód Polsce nie rób szukając rozrywki, wkurzających pijarowskich zabaw, gdy ci się nudzi.
Kama2020.05.13 2:20
Lechu "Agnieszko" ! Skończ! Zamknij dzioba ! Nie rżni9j głupa! Nie baw sie w "Agnieszkę" ! Takie słowa jak tu używasz, to tak kobieta wulgarnie nie pisze ! Tobie zboku, zawsze tylko jedno we łbie !
Contral2020.05.12 13:14
Skąd ten ateista wie co pisze Talmud skoro nie wie co pisze Biblia. Ja nawet nie wiem co pisze Talmud, to skąd Hartman wie? Czytał?
stan2020.05.12 13:55
Hartman jest wnukiem rabina, a sam - masonem, nienawidzącym Polaków, siewcą deprawacji, pochwala kazirodztwo i zboczenia. Taki jest Jasio Hartman i jeśli ktoś mu wierzy, to jest naiwniakiem.
Grzegorz 2020.05.12 13:07
No to teraz się zacznie nowa nagonka na Dudę. Zresztą nie jest tajemnicą kto jest jego teściem, być może teść na szybko mu to skrobnął albo żona zainspirowana tym co usłyszała w dzieciństwie. Bo co do inspiracji Dudy talmudem to raczej wątpię , raczej Ewangelią i Dekalogiem . Poza tym żywi on wielkie nabożeństwo do Matki Boskiej Częstochowskiej naszej Królowej .
jula2020.05.12 12:48
Czy to ten Hartman co propagował kazirodztwo? Pytam bo nie jednemu psu Burek.
stan2020.05.12 14:02
A któż by inny. Masonom zależy na zniszczeniu Polski, dlatego opluwają i ośmieszają Polaków.
Agnieszka2020.05.12 12:22
Mniejsza o ścisłość i sens parafrazy, ale jak to prawda, że stamtąd to ciekawe czy Duda świadomie znów za plecami Polaków mruga do Żydów czy mu tylko świnię podłożyli.
Pat2020.05.12 12:14
Hartman jest tak bardzo w złym guście,że profesorowie UJ powinni dystansować się od niego jak tylko to możliwe
ladychapel2020.05.12 11:55
Dziś rano nieboskłon i miasto przeszył ostry cień mgły wyłaniający się z przestworzy jak miecz obosieczny tnący na oślep joł joł - tekst: pn z TikToka
Czytelnik2020.05.12 11:43
Po co cytujecie tego buca?
f232020.05.12 12:08
żeby zwiekszyć jego szanse na wygraną w wyborach.
urząd skarbowy2020.05.12 11:35
Hartman najlepiej sprawdza się w tłumaczeniu Talmudu i przy przy tym powinien pozostać.
stan2020.05.12 11:33
Nie znam Talmudu, chociaż chętnie bym poznał. Gdzie można nabyć? Ale proszę zauważyć, nawet w tym, co napisał Hartman jest pewna różnica. W Talmudzie wg Hartmana jest "Nie pytają Cię o imię, kiedy walczysz z ostrym cieniem mgły", natomiast Duda rapuje "nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły". Jednym zdaniem - wymowa zupełnie inna, odwrotna.
Agnieszka2020.05.12 12:35
Nie chodzi o dokładny sens a o to skąd czerpie inspirację i co parafrazuje. Mi już te wieczne ukłony za plecami Polaków i mruganka do Żydów zupełnie wystarczą, by nie był moim prezydentem. Jeszcze jakby z Tory czerpał to ok, ale jak po Talmud sięga, to tragedia! A już parafraza stworzona tak, że w niej jak mówi Hartman ratownicy stoją tam, gdzie szatani stali w oryginale to łajdactwo, co już nie o judaizmie a o satanizmie mogłoby świadczyć, gdyby to świadome było. Pociecha tym razem w tym, że Duda jest tak durny i filosemicki, że jak do niego jakiś Żyd podszedł i tekst zaproponował, to wszystko od niego łyknął bez rozumienia, co robi.
Contral2020.05.12 13:17
A co ty masz do filosemitów? Ja do Żydów nic nie mam.
Agnieszka2020.05.12 14:01
Też się miałam za filosemitę z powodu Biblii i holokaustu, ale nigdy nie sadziłam, że będę musiała wybierać między filosemityzmem a patriotyzmem i obroną Polski, mojej Ojczyzny przed Żydami, co ją oczerniają, chcą zagrabić i zniszczyć. Skoro taki wybór przede mną postawiono to nie było wyboru i nagle, brutalnie uświadomiona natychmiast z ufnego filosemityzmu zrezygnowałam i wstyd mi swojej ślepoty i zaprzeczaniu, niedopuszczaniu prawdy, gdy usiłowano mi ją wytłumaczyć. Burzyła mnie wszelka krytyka tej nacji i przekreślałam ją jako przejaw antysemityzmu i marginalnego w Polsce, ale oszołomstwa. To się skończyło po wyskoku Nazari i ujawnieniu skrywanej od lat przed Polakami prawdy, że w Izraelu i na świecie antypolskie oszołomstwo rządzi i przeważa, wychowując w nim na kłamstwach, oszczerstwach całe lata wciąż nowe pokolenia m.in. przywożone do obozów koncentracyjnych w Polsce, by w końcu oskarżając nas o holokaust i żydowska gangsterka mogła nas okraść i zniszczyć. A polska władza każdej opcji i dzisiejszej z jawnym, dumnym zaangażowaniem (właśnie otwarcie chwaląc się swoim filosemityzmem) tkwi w ślepej ufności, uwielbieniu i poodkładaniu się tej nacji, zamilczając, manipulując, okłamując Polaków i czyniąc nas im poddanymi, nieświadomymi zagrożeń, sposobów i konieczności obrony czyli czyni nas w imię swojego tzw. filosemityzmu bezbronnymi wobec tych, co tam dla forsy gotowi byli i są każdego, nie tylko nas, ale i własnych braci wykorzystać i oddać na zagładę. Mam więc wiele do rodzimych zdrajców zwących się z dumą "filosemitami". To oni z podłymi Żydami przewartościowali pojęcia, nazywając antysemitami, nazistami, faszystami polskich patriotów, którzy ojczyzny chcą bronić również przed nieuczciwością Żydów lub choćby ich za coś krytykują. Kiedyś podziwiałam, ufałam i za przyjaciela Polski uważałam Weissa, ale on nie umiał nawet otwarcie powiedzieć, że żydowska dziennikarka łgała jak z nut, że powstanie w getcie warszawskim było przeciw hitlerowskiemu i polskiemu nazizmowi i to kłamstwo jest niedopuszczalne i oburzające. Zamiast odważnych, prostych słów prawdy jąkał się i dukał, że wtedy to było to, było tamto, podłość była i bohaterstwo było i wszystko było... Czyli polski reżim też? Czy to za mało, żeby uznać, że nawet ten podobno najprzyzwoitszy Weiss - stawiany nam latami za wzór przyjaciela - to tylko uprawiał z nami znaną manipulację i nadzór na zasadzie złego i dobrego policjanta z rolą tego ostatniego? To co powiedzieć o jeszcze podlejszych i otwarcie podlejszych?
Agnieszka2020.05.12 14:02
Ja zakładam, że gdzieś przyzwoici Żydzi istnieją, ale już ich zmarginalizowano tak, że ich nie widać nigdzie. Więc to mam, że widząc jak nas nienawidzą i czego od nas chcą, to wiem że im ufać nie wolno nawet jak tam jeszcze ocalało sporo przyzwoitych ludzi. A do takich ludzi Duda mruga i takich adoruje i takim siebie i Polskę podkłada do używania. Wygląda tak, że proporcje są takie, że u nas oszołomów ślepoantysemickich jest mniejszość, bo większość Polaków Żydów lubi albo jest wobec nich neutralna a u nich większość Polaków nienawidzi i tylko nieliczni zachowali przyzwoite nie antypolskie nastawienie.
Ali-baba2020.07.25 15:27
Szanowna "Agniesiu"? Miło mi, że wreszcie zmieniłaś front ? Przecież ta nacja, NIGDY NIC DOBREGO DLA POLSKI NIE UCZYNIŁA !!! Od zarania, na temat żydostwa, wielu osobowości i mężów stanu nic dobrego nie powiedziało np. Tacyt: "prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym u nich jest wszystko co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych I ROZKŁADAJĄC ICH" ? I następny przykład Cycero: "Żydzi należą do sił ciemności i zła. Wiadomo jak liczna jest ich klika, jak się popierają i jaki wpływ wywierają. JEST TO NARÓD ŁOBUZÓW I OSZUSTÓW"? Są dalsze wypowiedzi innych wielkich ludzi: Seneki, Napoleona, św. Tomasza z Akwinu, Gethe'go i wielu, wielu innych. Ja tylko przytoczę wypowiedź przez. George'a washington'a: "Oni działają przeciwko nam skuteczniej niż armie wroga... Należy żałować, iż każdy stan dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną I NAJWIĘKSZYCH WROGÓW SZCZĘŚCIA DLA AMERYKI ? Jak widać, dla "szczęścia" Ameryki, żydostwo rękami tychże, napisało ustawę 447 !? Ha! ha! ha!
Gruz2020.05.13 9:45
Dajecie się łapać jak młode pelikany. Takiego wersu nie ma w Talmudzie, a Hartman, znany z intelektualnych prowokacji, jest jego jedynym źródłem. Wszyscy się nakręcacie i bierzecie jego słowa za pewnik bo ma tytuł "profesor". I jak wy macie się bronić przed jakimikolwiek fake newsami?
Contral2020.05.12 13:15
Czyli ktoś coś pokręcił.
Izi Napletek z Anną POchewą2020.05.12 11:12
Hartmann nie jest rabinem, a i nawet cadykiem. To ateista, kacyk lewacki - analizy jego Talmudu są nieuprawnione
stan2020.05.12 11:28
To jest wnuk trabina, a sam jest masonem z Loży Synów Przymierza "B'nai B'rith".