07.12.17, 10:07Zdj. MSW RP, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Haniebne słowa Sienkiewicza! 'Sprawa Pytla jak działania bezpieki wobec AK'

Na antenie TVN24 były szef MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się do sprawy zatrzymania generała Piotra Pytla, b. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

W środę rano Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Były szef SKW ma status podejrzanego w związku z domniemanymi kontaktami z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. W prokuraturze miał usłyszeć nowy zarzut. Generał Piotr Pytel w rozmowie z dziennikarzami po przesłuchaniu poinformował, że odmówił składania zeznań, a sprawa jest w jego ocenie polityczna. 

"To jest dokładnie taka sytuacja, w jakiej komunistyczna bezpieka bohaterom Armii Krajowej po pięciu latach walki z okupantem stawiała zarzuty współpracy z hitlerowcami, żeby ich upokorzyć, zniszczyć, złamać. To jest dokładnie ta sama metoda"-ocenił  w środę Bartłomiej Sienkiewicz na antenie stacji TVN24. 

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, skompromitowany nagraniami z restauracji "Sowa i Przyjaciele" zastanawiał się również, dlaczego "niszczeni" są dziś ludzie z "największymi zasługami w walce z obcymi wywiadami i ochronie państwa" (tego teoretycznego?)

"Można rozbierać tę sytuację prawnie, dokonywać politycznych analiz, ale mam wrażenie, że ta historia się zamyka w trzech słowach: podłość, podłość, podłość"-skonstatował.

ajk/TVN24, Fronda.pl