Grzegorz Braun pod Grunwaldem - zdjęcie
14.04.15, 15:05Grzegorz Braun, Gwiazda Dawida, Bohdan Poręba

Grzegorz Braun pod Grunwaldem

88

5 sierpnia opinia publiczna zwolniła z Berezy Kartuskiej bezkompromisowego reżysera dokumentalistę, super patriotę a przy tym nadzwyczajnego analityka lokalnej i ponadlokalnej polityki Grzegorza Brauna. Reżyser Grzegorz Braun ma w swoim dorobku wiele udanych filmów, takich jak „Wielka ucieczka cenzora”, „Defilada zwycięzców” czy „Oskarżenie”. Aktualnie jeździ po kraju i ex catedra z logo Pch24 w tle udziela, nieuświadomionemu narodowi, lekcji prawdziwego narodowego patriotyzmu. Opartego oczywiście na politycznym realizmie.

Handel, fundament polskiego "patriotyzmu"

Jakiej proweniencji jest ten patriotyzm Grzegorza Brauna, można wywnioskować np. z lektury wywiadu, którego udzielił "Gazecie Warszawskiej" (1-7 sierpnia 2014r.). Braun opisuje swoją wizję konfliktu na Ukrainie i szyje scenariusz dotyczący tego, jaką rolę powinna odgrywać w nim Polska. Najkrócej rzecz ujmując – nasze strategiczne cele powinny się sprowadzać do ochrony polskich interesów handlowych. Właśnie ta kwestia ma przesądzać o tym, kto jest patriotą.

"Gdyby w Polsce u władzy byli prawdziwi patrioci, a nie zdrajcy, a w opozycji patrioci nie zaczadzeni własnym frazesem jak to ma miejsce obecnie, to ci pierwsi już od pół roku prowadziliby bardzo intensywne działania właśnie na kierunku mińskim i to nie militarne, tylko dyplomatyczne, a to dlatego, że z tej fatalnej dla Ukraińców sytuacji przynajmniej tyle dobrego mogło wyniknąć dla Polski, że można było podnieść na wyższy poziom nasze stosunki z Białorusią. Ci drudzy domagaliby się tego od władzy" - mówi Braun. "Ale jedni i drudzy na ten temat milczą. Polski interes to utrzymywanie i rozwijanie wymiany handlowej. I jeśli dziś w Warszawie, w obozie patriotycznym ktoś lekceważy te miliony ton jabłek z Polski, które nie pojadą w najbliższych latach ani na ogarniętą wojną Ukrainą, ani na Białoruś, jeśli ktoś je lekceważy, to jest bęcwałem, a nie patriotą" - przekonuje reżyser.

Twierdzi następnie, że Polska powinna zacieśnić współpracę gospodarczą z Białorusią, bo nasze militarne zaangażowanie się w konflikt rosyjsko-ukraiński pozbawi nas możliwości prowadzenia skutecznej wymiany handlowej, która przecież najpełniej leży w naszym narodowym interesie. Zaś Białoruś ma być "ostatnim, jeśli nie oknem, to lufcikiem możliwości otwartym dla polskiej polityki zagranicznej”. Gdyby nasze wojska skoncentrowały się przy północnych, czyli białoruskich rubieżach państwa ukraińskiego – a takie plany według wiedzy Brauna ma Waszyngton – to fakt ten rzeczywiście mógłby mieć znaczenie dla polsko-białoruskich kontaktów handlowych.

Polska pionkiem w rękach USA?

Warto zapytać pana Brauna, co jego zdaniem stanowi dla Europy punkt odniesienia w obecnej sytuacji geopolitycznej – zagrożenie dla gospodarki powodowane rosyjskimi sankcjami, czy zagrożenie rosyjskim imperializmem? Jeżeli uznamy, że jednak to drugie, to demokratyzacja Ukrainy leży przede wszystkim w interesie nas – Polaków. Ukraińcy przechodzą dziś proces, który był naszym udziałem 25 lat temu. Wyzwolone spod rosyjskiego protektoratu, w pełni cywilizowane państwo ukraińskie będzie stanowić dla nas najsilniejsze obwarowanie przeciw zakusom Rosji. Wydaje się więc, że wspierając Ukrainę w jej dążeniach niepodległościowych, wyraźnie wykażemy się postawą patriotyczną.

Jednak podążając tokiem rozumowania Grzegorza Brauna, próby wypracowania optymalnej dla Polski strategii pomocy Ukrainie, obecne w dyskursie medialnym od wielu tygodni, dowodzą tego, że Polska – korzystając z naszych skromnych posiłków wojskowych – po prostu szykuje się do wojny z potężną Rosją. "Sądzę, że wojna ukraińska (….) jest przedmiotem wielu rażących, upraszczających interpretacji. W dodatku tradycyjnie już polskie środki masowej dezinformacji więcej na jej temat dezinformują niż informują. Z moich informacji wynika, że jesteśmy w fazie nakręcania kampanii propagandowej, która ma Polskę doprowadzić do tej wojny. Jest ogromne niebezpieczeństwo bardzo bezpośrednio nam zagrażające” – mówi Braun.

Reżyser bezpardonowo rozgrzesza Rosję z odpowiedzialności za rozpętanie agresji na Ukrainie. Twierdzi po prostu, że konflikt to wina Ameryki! USA pomagają dziś Ukrainie z kilku powodów. Jednym z nich jest próba rozbicia osi Berlin-Moskwa, co, jak przyznaje Braun, jest dla Polski bardzo korzystne, jednak mało prawdopodobne ze względu na silne związki Niemiec i Rosji.

Z tego zresztą powodu według wizji amerykańskiej, jak uważa Braun, na Ukrainę miałyby pojechać polskie czołgi. "Na Ukrainie mają Polacy wystąpić „per prokura” – zakulisowo nami jakby pionkiem ktoś mógłby tę wojnę rozgrywać. Polski „pionek” jest trzymany amerykańską ręką" - tłumaczy. Amerykanie swoim działaniem na Ukrainie chcą jeszcze wedłub Brauna odpłacić Kremlowi za to, że ze względu na rosyjskie zaangażowanie nie udało im się zdemokratyzować Syrii, co ułatwiłoby działania armii USA w Iranie. "Sądzę, że poprzez wojnę na Ukrainie imperium amerykańskie próbuje wypłacić rekompensatę za kontrakt niezrealizowany dwa lata temu w Iranie" - tłumaczy reżyser. "Skoro wtedy Rosja ośmieliła się tak czy inaczej, ale wtrącić, to teraz Rosji podpalono jej bliską zagranicę. Oczywiście rękami miejscowych. (…) Jestem zdania, że Rosja i reżim kremlowski (…) znajdują się w tej aktualnej rozgrywce w defensywie. Inicjatywa strategiczna, którą było wywołanie wojny ukraińskiej, leży po stronie imperium amerykańskiego" – orzeka.

Żydowskie zagrożenie

W wywodach Brauna nie mogło też zabraknąć straszenia Żydami. Reżyser sądzi, że Stany Zjednoczone mogą wykorzystać Polskę dla realizacji celów Izraela. Otóż jest niewykluczone, jak twierdzi, że państwo żydowskie potrzebuje "nowego kształtu geopolitycznego" ze względu na klęskę polityki amerykańskiej na Bliskim Wschodzie. "Jeśli tak jest, to nie byłoby niczym dziwnym, gdyby nowa baza dla niego [Izraela - red.] - była poszukiwana właśnie w Europie Środkowej" - mówi "Gazecie Warszwskiej" Braun. A to oznacza, że do roku 2050 Polska może "zakwitnąć z Żydami jako siłą kierowniczą (...). Takich horyzontów sięga moim zdaniem rzeczywista wizja tych, którzy prowadzą do dalszej destabilizacji naszego regionu" - wyjaśnia na koniec, dodając do swojej wizji ostatni, miażdżącą jakoby zwolenników niesienia pomocy Ukrainie prognozę. Otóż jeżeli zaangażujemy się w konflikt ukraińsko-rosyjski i oprzemy się na sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, to w ciągu kilkudziesięciu latach Polska może stracić suwerenność... jednak, broń Boże, nie przez agresję Rosji, ale przez Żydów. W chwili, gdy kremlowski imperializm się odrodza, gdy Putin zagraża państwu, z którym graniczy Polska, gdy staje się jasne, że dąży do odbudowy dawnego Imperium... polscy patrioci powinni bać się nie Moskwy, ale Amerykanów i Żydów.

W PRL-u istniał neoendecki „Pax”, który lansował ten sam co Braun model patriotyzmu, koncesjonowany i zorientowany na Moskwę. Podobny model propagował za Jaruzelskiego inny znakomity reżyser, Bogdan Poręba, twórca Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald, skupiający największy beton partyjny PZPR. Poręba, reżyser tak doskonałych obrazów jak „Hubal' czy „Złoty pociąg”. Kiedy reżyserzy tej miary co Braun i Poręba kręcą filmy, te filmy budzą zachwyt. Ale kiedy wchodzą w obszary polityki, to tylko kręcą. I to widać jasno!


Tadeusz Grzesik, Emilia Drożdż

Komentarze (88):

anonim2014.08.11 5:30
Polecam starcie TPT z Grzegorzem Braunem w Klubie Ronina na temat Żydów. Nadredaktor odbił się od ściany...
anonim2014.08.11 5:34
Zawsze stawałem w obronie Frondy, ale takie teksty jak ten nie odbiegają retoryką od FSB24 i Polszmatu... Ten sam poziom demagogii, nie mówiąc już o kompletnym braku rozeznania w geopolityce. Ale tak jest najprościej. Zły Putin i super USA. I świat jest czarno-biały. Pogratulować przenikliwości. Radziłbym, by redakcja zajęła się raczej kwestiami obrony życia, prześladowań chrześcijan i duchowości, bo pisząc takie analizy tylko się ośmieszacie. I stajecie w jednym szeregu z mediami, które na co dzień krytykujecie. Ta analiza jest żenująca. Co za banda naiwnych nieuków!
anonim2014.08.11 5:46
"Od lat 1982 - 83 nie było bardziej śmiertelnego niebezpieczeństwa dla Polski. Jałta jest tuż za rogiem" - mówi Grzegorz Braun. W najnowszym 12-minutowym filmie - wideo mówi Grzegorz Braun o aktualnej niebezpiecznej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska. Na przykładzie Wrocławia opisuje bajzel, panujący w naszym kraju. "Z całym tym bałaganem musimy ponoć jechać na wojnę. Powoli zbliża się bankructwo, po którym przyjdą z zewnątrz naprawiacze państwa - twierdzi reżyser. - Sytuacja jest beznadziejna: za wojną są nie tylko łajdacy i złodzieje z partii rządzącej, ale też partie opozycyjne, liczące na pomoc Stanów Zjednoczonych w ustabilizowaniu sytuacji w kraju". Rzecz w tym, że USA zagięły parol na Putina, który powstrzymał imperialne zapędy Obamy w Syrii. Chodzi też o destabilizację w Europie Środkowej, by móc rozdać karty na nowo (Jałta II). Politycy polscy dają się nabrać na frazeologię wojenną. Podobno polskie czołgi są już dyslokowane na wschodzie kraju. "Od lat 1982 - 83 nie było bardziej śmiertelnego niebezpieczeństwa dla Polski. Jałta jest tuż za rogiem - mówi Grzegorz Braun. - Przetrwajmy to, nie dajmy się nabrać na plewy. Bo to może kosztować nasze istnienie".
anonim2014.08.11 5:48
GenesisX, co ty tu jeszcze robisz? Ukraina zdycha, żydo-banderowska ojczyzna w największym niebezpieczeństwie. Powinieneś być na froncie!
anonim2014.08.11 5:53
@Miller W tym wypadku to wycieczka osobista, TPT uważa, że w sprawach teologicznych jest absolutnym autorytetem. Nie chce zrozumieć faktu , że w pełni objawiony Trójjedyny Bóg nie jest tożsamy z Adonaj -Bogiem Żydów, którego poznali w Biblii jako jedynie zapowiedź Chrystusa. Fakt posiadania wspólnych korzeni nie zmienia faktu, że Żydzi odrzucili Boga... Lub jest na tyle pragmatyczny, że zdaje sobie sprawę, że pełna prawda może być bardzo kłopotliwa...
anonim2014.08.11 5:55
Oj, kogoś bolą tyły na słowa prawdy... ciekawe, że "ałtor" "artikuła" skrupulatnie pomija wszelkie dowody przytaczana przez Brauna na poparcie jego tezy... oj, ciekawe - bo na 100% "ałtor" pomija świadomie i celowo usiłując nas oszukać. Cóż, propaganda hamerykska jest równie parszywa jak niegdyś sowiecka. Frondo nie idź tą drogą!
anonim2014.08.11 6:07
cytat z powyższego tekstu:"..Braun opisuje swoją wizję konfliktu na Ukrainie i szyje scenariusz dotyczący tego, jaką rolę powinna odgrywać w nim Polska. Najkrócej rzecz ujmując – nasze strategiczne cele powinny się sprowadzać do ochrony polskich interesów handlowych. Właśnie ta kwestia ma przesądzać o tym, kto jest patriotą...". Każdy, kto zna wsytąpienia Brauna wie, że nie mógł wyrazić powyższego poglądu. Przytoczone słowa albo są kłamliwe, albo są interpretacją autorów. Owszem, Braun kładzie nacisk na uzdrowienie relacji ekonomicznych, także tych międzynarodowych, bo widzi w tym podstawę dobrobytu i szczęścia społeczeństw, lecz majętności ziemskie w ujęciu pana reżysera nie są celem, ale środkiem, pozwalającym szczęśliwym i zadowolonym obywatelom zadbać o sprawy publiczne. Po przeczytaniu pierwszych dwóch akapitów, wobec jawnych kłamstw autorów, zrezygnowałem z przestudiowania pozostałego tekstu. Jednocześnie wyrażam zadowolenie, że w tak jasny i klarowny sposób "dziennikarze" dają nam znać, co o nich myśleć.
anonim2014.08.11 6:11
Ten tekst był pisany "wedłub" mnie w wielkim pośpiechu.
anonim2014.08.11 6:19
Braun sam się broni, ja nie muszę.
anonim2014.08.11 6:34
Program Brauna -Kościół, szkoła, strzelnica. No, iście zdradziecki plan...
anonim2014.08.11 6:36
rozumiem. Ty albo Braun, niech Orzeł wybiera.
anonim2014.08.11 6:36
@GenesisX Nie popieram Ukrainy - jestem Ukraińcożercą... krytykuję Żydów - jestem Żydożercą... Zupełnie jak za komuny! Buntowałem się przeciwko władzy, byłem faszystowskim antydemokratycznym karłem reakcji!
anonim2014.08.11 6:41
@GenesisX Za zdradę stanu to powinieneś siedzieć Ty, sympatyku neobanderowski. Grzegorz Braun może jest nieco zbyt prowatykański, ale za to wali prawdę prosto w oczy waszej propagandzie wbrew!
anonim2014.08.11 6:50
Jak patrzę na mojego syna, który na trzy zmiany zapieprza w piekarni za 1200, to tezy Brauna o planowym niszczeniu Polski są jak najbardziej prawdziwe. Poza tym, fajnie jest na śniadanie zjeść chrupiącą bułeczkę...
anonim2014.08.11 6:52
Jeszcze sekunda a bycie "żydożercą" będzie czyms chwalebnym. Może juz jest? Dla kumatych: projekt banderukrainy to stary projekt Judeopolonii dopasowany do dzisiejszych realiów. Żymianie szykują sobie dwie prowincje imperium: Polską (3RP bez Ziem Odzyskanych) i Wschodniopolską (Ukraina zachodnia). Na Ukrainie władają bezpośrednio i zupełnie jawnie, w Polsce nieco się chowają (ale tylko troszeczkę) - Jak tylko posypie się projekt eurounijny dogadają się z niemcami, potem scalą obie prowincje w jedno i GOTOWE. Judeopolonia jak malowanie!
anonim2014.08.11 6:55
I co jeszcze nie ma na prozydowskiej frondzie artykułów krytykujacych Majdan, że nowa deomokratyczna władza może ich rozjechac czołgami, że same pijaczki tam stoja. Sorry był weekend nie dostaliscie wytycznych.
anonim2014.08.11 6:59
Ma chłop rację i tyle. A że prawda w oczy kole i czasami boli ... to Wasz droga Frondo problem.
anonim2014.08.11 7:04
@Zerro A w mediach cisza o tym, że Neobanderowcy ostrzą sobie zęby na polską ziemię. Ani o okrzykach na Majdanie że 'Lachom Smiert'. Dobry wujek Polska znowu otworzy serce przed bandytami i znowu tego gorzko pożałuje. Nie ma innych środków na walkę z tym szalonym Putinem?
anonim2014.08.11 7:05
Genesis, lepiej by było żebyś stąd się wyniósł, bo samjesteś zdrajcą polskiej racji stanu, co ciągle udowadniasz gnido lewacka
anonim2014.08.11 7:18
Ciekawe kto sfinansował ukraiński majdan i jaką rolę odegrali ludzie Sorosa.
anonim2014.08.11 7:18
Fronda ostatnio zajmuje sie tropieniem Putinolfilów....i czasami trafia celnie, tym razem chybiła jak kulą w płot. Kolejną pasją Frondy jest tropienie antysemitów na prawicy....i każdy kto krytycznie ocenia politykę państwa Izrael z miejsca staje się antysemitą....Te działania Frondy coraz bardziej przypominają działalność Gaz Wyb....a może z racji przyjaźni Terlikowskiego ze środowiskiem GW, te zadania są Frondzie przez tych ludzi zlecane....To ostatnie zdanie było utrzymane w poetyce powyższego artykułu.
anonim2014.08.11 7:29
Plugawe oszczerstwa, manipulacje w stylu urbanowskim itp frondowe ataki na osoby mówiące prawdę serwowane w momencie represji jakich doznaje obiekt ataku to czystej wody draństwo.
anonim2014.08.11 7:37
@blumkwist Smutne ale tak właśnie jest jak piszesz. Co prawda frondę czytam ale idzie to niestety w dół, trzeba analizować artykuły może przestać mi się chcieć w pewnym momencie.
anonim2014.08.11 7:56
Grzegorz Braun mówi prawdę : czytaj : Żmijowe plemię wraca na Ukrainę Wojna Polska. W tej wojnie "ukraińskiej" chodzi o wykrwawienie się narodów: Ukrainy, a razie zaangażowania się w konflikt Polski również i Polaków. Jest to przygotowywanie gruntu dla Judeoukrainy i Judeopolonii Kaczyńskich-Kalksteinów z przyzwoleniem na "Księstwo Warszawskie" dla wybranych z zawodu "patriotów" będących na usługach chazarskich - i nie wspomnę o podpisanej już umowie na 50 lat przez Shel, Chevron na wydobycie gazu łupkowego na wschodzie Ukrainy, a miasto Słowiańska ma zniknąć z powierzchni - bo tam przewiduje się najwięcej odwiertów - w sumie jest przewidzianych od 14 000 do 180 000 odwiertów na gaz łupkowy. Wojna Ukrainy spowoduje jej depopulację jak również udział Polski pozbawi życia wielu tysięcy młodych Polaków.
anonim2014.08.11 8:08
...kto nie skacze ten... od Putina. oj Frondo, Frondo...
anonim2014.08.11 8:19
Co tu komentować podobno każdy ma prawo do własnego zdania. Ostatnio dowiedziałem się że słynna pomoc IMF dla Ukrainy została wstrzymana do czasu rozbicia przez juntę powstania na wschodzie. Idąc torem myślenia frondiarzy można stwierdzić, że w związku z bezwarunkowym poparciem dla działań kijowskiej junty przez frondiarzy i innych pisowsczyków wspiera politykę IMF tzn. wymuszanie legalizacji aborcji, antykoncepcji depopulacji itd. w krajach które od tej instytucji otrzymują kredyty i będzie to tak samo trafne i uprawnione jak te zmyślenia w stosunku do Brauna. p. to ciekawe jak tanimi chwytami budowany jest fałszywy konsensus wobec serwilizmu wględem USA i Izraela przez Frondiarzy. Kto nie popiera i nie przeinacza faktów, zastanawia się ten popiera Putina, który jest absolutnym złem i dąży do napaści na Polskę chociaż walki toczą się na Ukrainie i siły prorosyjskie słabsze są w odwrocie.
anonim2014.08.11 9:30
Braun ma rację! I to potwierdza zachowanie Frondy!
anonim2014.08.11 10:20
Tak się postępuje kiedy konfrontacja na argumenty jest skazana na niepowodzenie bo oponent to człowiek przerastający wiedzą i mądrością „niepokornych” Ziemkiewiczów, Terlikowskich i Wildsteinów razem wziętych. Braun to katolik najczystszej wody, nieugięty w kwestii prawdy, mający odwagę cywilną, przy tym świetnie zorientowany historycznie. Kto chce się przekonać jaka mizeria przebija z powszechnie znanych nam „niepokornych” publicystów w rozmowie z Braunem, niech zobaczy na Youtube debatę pt. „Izrael, Polska, Żydzi” w klubie ronina. To jest jeden jedyny raz, kiedy ośmielili się zasiąść z nim do rozmowy, którą i tak pokrętnie ustawili tak aby za dużo nie mógł się wypowiadać. Rzecz jasna nie ma co liczyć na kolejne tego typu bezcenne debaty bo zbyt duża liczba Polaków przyznałaby Braunowi rację, głębiej rozpoznałaby rzeczywistość. Dlatego ośmiesza się go i przedstawia karykaturę jego poglądów uciekając się do metod znanych z GW (czyt. żydowskiej gazety wydawanej po polsku). Portal Fronda czytają przede wszystkim katolicy myśląc, że mają do czynienia inicjatywą na wskroś katolicką. I wszystko by się zgadzało gdyby nie jeden szczegół, pewna luka: chodzi o sposób relacjonowania i linię polityczną w sprawie ludobójstwa w strefie Gazy. To jest punkt, nad którym nie da się przejść do porządku dziennego jeśli się poważnie traktuje swój katolicyzm. Osobiście do niedawna byłem przekonany, że Fronda jest ucieleśnieniem katolickości, że tu odnajduje się moje katolickie serce i rozum, jednak to co się tu mówi o żydowskim mordzie na Palestyńczykach jest obrazą dla mojego rozumu! Portal Fronda.pl nie tylko nie liczy się kompletnie z faktami historycznymi w sprawie państwa żydowskiego ale perfidnie zakłamuje ludobójstwo w strefie Gazy. Nie wiem wobec tego jak traktować Frondę, czy jest to tylko rezultatem niefrasobliwości politycznej redaktora naczelnego? Apeluję tu do wszystkich katolików o głębszy namysł nad tym co się dzieje na świecie. Nieocenioną pomocą są w tym wykłady Grzegorza Brauna dostępne w internecie (tajne komplety i wiele innych - bezcenne). Ze wszech miar warto słuchać tego bezkompromisowego polskiego patrioty, katolika o niespotykanej inteligencji i erudycji. Otóż proszę zauważyć, że to jak gazety czy portale internetowe piszą o międzynarodowych przestępstwach Izraela jest papierkiem lakmusowym tego, czy i jakim wpływom podlegają. Oto na przykład, oprócz Frondy, podająca się za katolicką gazeta „Gość Niedzielny” usprawiedliwia zbrodnie wojenne w strefie Gazy i powtarza goebbelsowską propagandę, że Izrael się broni (sic!). Pomińmy już tytuły ewidentnie antykatolickie i antypolskie takie jak „Tygodnik Powszechny”. Fronda staje tu w jednym szeregu z komunistycznym TVN’em i deklaratywnie „niezależną” TV Republika. Zobaczcie Państwo co się dzieje: nawet pisma „katolickie” zakłamują rzeczywistość i to w sprawie fundamentalnej czyli mordu na ludności cywilnej. Surowe fakty są takie: Izrael jest osią zła na bliskim wschodzie, systematycznie dąży do eskalacji przemocy i odpalenia wojny w regionie przy wykorzystaniu USA. Państwo żydowskie od początku bezprawnego zajęcia terenów Palestyny ma na swoim koncie wielokrotne zbrodnie wojenne, co kilka lat przeprowadza częściową eksterminację ludności palestyńskiej, zagarnia im systematycznie ziemię, upycha w getcie, traktuje jak podludzi, odmawia dostępu do podstawowych środków (woda pitna, lekarstwa). Mamy tu do czynienia z agresywną politykę obliczoną na podporządkowywanie sobie coraz większego terytorium i kontrolowanie krajów arabskimi. Stosunek do zagrożenia islamskiego to temat na odrębną dyskusję. Dziennikarze, którzy to usprawiedliwiają i nawołują do sojuszu Polski z państwem żydowskim są spaczeni w sumieniu i krótkowzroczni w polityce. Często też są agenturą interesów Izraela w Polsce (ostatnio obserwujemy wysyp takich dziennikarzy w „niepokornych” prawicowych mediach). Każda katolickie medium, które milczy czy wręcz zakłamuje tę rzeczywistość, w istocie przestaje być katolickie ponieważ zdradza mordowane ofiary i staje po stronie oprawcy. Jaki ma to związek z wydarzeniami na Ukrainie? Posłuchajcie Państwo Grzegorza Brauna.
anonim2014.08.11 10:27
Ta wojna skończy się bez naszego udziału,wojsko ukraińskie da sobie radę(jeśli armia rosyjska się nie wchrzani w paradę),pieprzenie Brauna czy naszego drogiego Piotra nie ocali separatystów i ich pseudo-republiki.
anonim2014.08.11 10:50
@GenesisX Wystarczyło kilka mln wepchnietych w solidarnosc przez zydków z USA w latach 80 zeby już w latach 90 mogli zebrac owoce w postaci wyprzedazy majatku panstwa.
anonim2014.08.11 11:34
Ilość pomyj wylewana na Romana Dmowskiego była nieporównanie większa. Teraz, po latach okazuje, że miał rację. Uwielbiam słuchać Brauna, Żebrowskiego, Nowaka i Chodakiewicza. Ksiądz profesor Chrostowski także sporo mógłby ekipę Frondy nauczyć...
anonim2014.08.11 11:54
Orban zły, Braun zły, za chwilę RAZ będzie zły, a dobry Tusk!
anonim2014.08.11 11:56
Posłuchajcie Pana Grzegorza. Obejrzyjcie sobie jego programy i filmy. Różne rzeczy można mu zarzucać ale bycie sprzedawczykiem i brak patriotyzmu to świństwo. Bycie przeciwko polityce Izraela nie jest antysemityzmem. Facet za swoje poglądy ląduje w więzieniu a Wy go zajadle atakujecie ramię w ramię z Wyborczą i Newsweekiem. Naprawdę nie powoduje to u Was chęci zapoznania się choćby z jego poglądami ? Braun trafił na czarną listę i będzie teraz opluwany na frondzie bez przytaczania argumentów tak jak Korwin. może dlatego, że obaj od lat ostrzegają przed obcą agenturą i jej wpływami w Polsce?
anonim2014.08.11 12:10
@Archaniol_Michal 10/10, od czasu Soboru Watykańskiego 2 gdzie zydzi zrobili prawie co chcieli mamy chrzescijanstwo jakie mamy a raczej mamy jego brak. Przykład idzie z góry , jesli "chrzescijanskie" portale pisza to co piszą a góra nic z tym nie robi to znaczy że cała hierachia mysli w podobnym tonie. I to umacia mnie w wierze ze watykan jest juz tylko marionetka w rekach pejsatych.
anonim2014.08.11 12:25
"Od 1990 do 1994 pracował w redakcji kwartalnika „Fronda”." Wikipedia.
anonim2014.08.11 12:26
Od 1990 do 1994 pracował w redakcji kwartalnika „Fronda”. Informacja z Wikipedii
anonim2014.08.11 12:30
" I jeśli dziś w Warszawie, w obozie patriotycznym ktoś lekceważy te miliony ton jabłek z Polski, które nie pojadą w najbliższych latach ani na ogarniętą wojną Ukrainą, ani na Białoruś, " 1. Pozwolę sobie zauważyć, że w tej samej sytuacji co polscy rolnicy są WSZYSCY eksporterzy do Rosji z UE, ale i Norwegii, i z Australii, i z Kanady, i z USA. Inne państwa mają nawet trudniejszą sytuację, bo dostarczały ruskim znacznie droższe towary, a więc i straty będą miały większe. 2. Niemcy i inne kraje Europy będą eksportowały na Ukrainę, bo stać nas na udzielenie kredytów temu państwu. 3. Na Białorusi rządzi satrapa, który cały kraj trzyma w ostrym reżymie, przy tym prześladuje mniejszość polską, jeżeli ta nie bije mu głębokich pokłonów - z bandytą się nie handluje. *** " Jednym z nich jest próba rozbicia osi Berlin-Moskwa, co, jak przyznaje Braun, jest dla Polski bardzo korzystne, jednak mało prawdopodobne ze względu na silne związki Niemiec i Rosji. " Za kadencji Putina nie będzie już żadnych związków Niemcy-Rosja - poszły się na drzewo bujać. Nawet niemiecka lewica (SPD) zdecydowanie opowiedziała się za sankcjami nałożonymi na Rosję. *** " jeżeli zaangażujemy się w konflikt ukraińsko-rosyjski i oprzemy się na sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, to w ciągu kilkudziesięciu latach Polska może stracić suwerenność... jednak, broń Boże, nie przez agresję Rosji, ale przez Żydów. " Za takie teksty, w Europie zachodniej ma się Prokuratora na karku. *** " W PRL-u istniał neoendecki „Pax”, który lansował ten sam co Braun model patriotyzmu, koncesjonowany i zorientowany na Moskwę. " Spadkobiercami powyższego jest obecnie większość należąca do Ruchu Narodowego.
anonim2014.08.11 12:42
Ems napisał: " Ciekawe kto sfinansował ukraiński majdan i jaką rolę odegrali ludzie Sorosa. " A kto finansuje dzisiaj Majdan? - bo ten trzyma się dobrze i nie myśli o rozwiązaniu miasteczka namiotowego, do czasu ustanowienia stałego rządu Ukrainy i unormowaniu się sytuacji w kraju.
anonim2014.08.11 12:42
blumkwist napisał: " Fronda ostatnio zajmuje sie tropieniem Putinolfilów. " Gdyby tak było, to niejaki PiortZW nie publikował by na Blogowisku moskiewskiej propagandy.
anonim2014.08.11 12:45
Mudek napisał: " frondę czytam ale idzie to niestety w dół, trzeba analizować artykuły. " Pozwolę sobie zauważyć, że bezkrytycznie to tylko Biblię można czytać. Jest klar, iż wszelkie publikacje medialne (bez względu na opcję polityczną) należy uważnie analizować, a czasami nawet sprawdzić ich wiarygodność.
anonim2014.08.11 12:55
Archaniol_Michal napisał: " Braun to katolik najczystszej wody " Ani on katolik, ani - tym bardziej - chrześcijanin. To co głosi ten facet jest czystej wody faszyzmem.
anonim2014.08.11 12:56
pablo81 napisał: " Wystarczyło kilka mln wepchnietych w solidarnosc przez zydków z USA w latach 80 zeby już w latach 90 mogli zebrac owoce w postaci wyprzedazy majatku panstwa. " To trzeba było zrobić wtedy Majdan (po Okrągłym Stole), a nie dzisiaj wylewać gorzkie żale. Tak się jakoś składa, że co najmniej 80% polskiego społeczeństwa woli być w strefie wpływów Zachodu, aniżeli Moskwy - zresztą i w Rosji też "Zydy" ton nadają.
anonim2014.08.11 13:09
@Klara (oporna uczennica Pańska) Jeszcze nigdy w historii nie powstała rewolucja, bunt bez kasy i organizacji (agentów) z zewnatrz. cyt"Tak się jakoś składa, że co najmniej 80% polskiego społeczeństwa woli być w strefie wpływów Zachodu, aniżeli Moskwy - zresztą i w Rosji też "Zydy" ton nadają." Tak to już zostało od XVIII, polska to strefa wpływów Zachodu i Wschodu co dla ogłupienia społeczenstwa mówi sie niepodleglosc. Zydy w kazdym kraju ton nadaja bo jak to powiedzil - Mayer Amschel Rothschild „Pozwólcie mi emitować i kontrolować pie­niądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa”
anonim2014.08.11 13:15
Pan Grzegorz zwraca uwagę na jeszcze jeden, kto wie, czy nie zasadniczy aspekt współczesnej polityki. Wszystkie państwa świata są koszmarnie zadłużone. Drukarnie pieniędzy pracują pełną parą. Kiedy nastąpi totalne przesilenie, a to jest tylko kwestia czasu, odpowiedzialność najlepiej jest utopić we krwi...
anonim2014.08.11 13:35
@GenesisX Ten człowiek od lat walczył o prawdę (w szerokim rozumieniu tego słowa). Jego filmy uderzały w Jaruzelskiego, Eugenikę, komunistów, układ okrągłostołowy. A teraz jest flekowany na Frondzie. To jest żałosne. Dlaczego za zdroworozsądkowe wyrażanie opinii posyłasz go do więzienia? Czy naprawdę wierzysz w to, że on jest agentem Putina? Miej trochę niezależnego myślenia. Co najzabawniejsze specjalistą od wskazywania agentów stał się Pan, który niedawno chwalił Gierka.
anonim2014.08.11 13:38
Polecam tez film Brauna "Marsz wyzwolicieli" w którym atakuje Rosję i pokazuje jej historyczne oblicze. To ci agent.
anonim2014.08.11 13:44
W kraju, w którym Jaruzelski może być zbawcą Narodu, Wałęsa mężem stanu, Kiszczak człowiekiem honoru, Bauman wybitnym naukowcem to Braun musi być zdrajcą... co nie? gieniuśX?
anonim2014.08.11 14:32
Reżyser Grzegorz Braun ma 100 procent racji i jest prawdziwym polskim patriotą.
anonim2014.08.11 14:33
@Klara - "Za takie teksty, w Europie zachodniej ma się Prokuratora na karku" Może się i dostaje. A jeśli ktoś w owej Europie Zachodniej coś takiego powie, zaczną go szlajać po sądach, a potem okaże się, że jednak miał rację, to w tej Europie Zachodniej go przepraszają? Czy też może Żyd jest tam u Was osobą, której dobrego samopoczucia pod żadnym pozorem nie wolno zakłócać? Ale wtedy to byłby przywilej dla Żyda, a dyskryminacja reszty, właściwie rasizm!
anonim2014.08.11 14:34
Tak jak się zgadzam z odłamem teologiczno-moralnym frondy,taki mam problem z oddziałem politycznym tego medium.Ciągłe lizanie doopy amerykańsko-unijno-żydowskie,ruso-i putinfobia=Rzygnąć się chce!
anonim2014.08.11 14:46
@GenesisX - w zacytowanym przez nią urywku nie doszukałem się opluwania "Narodu Wybranego". W ogóle obserwując Cię odnoszę wrażenie, że masz słabość do Żydów - mam nadzieję, że z wzajemnością.
anonim2014.08.11 14:50
Drodzy Autorzy. Nie wstydźcie się. Jeśli jesteście syjonistami, to macie prawo. Tylko nie udawajcie, że to ma coś wspólnego z interesem Polski. Grzegorz Braun mówi rzeczy oczywiste dla większości Polaków. Wasze żałosne próby przyrównania go do PAX czy Jaruzelskiego są więcej niż żałosne. Samo stwierdzenie , że "to nie Putin zaczął" ma być dowodem na "miłość do Putina"? Piszecie dokładnie to samo co gazownia. No ale ilu wśród was "nowa-Frondo" to katolicy? A ilu to tzw. mniejszości etniczne. A argument , że normalne państwo i uczciwi politycy za podatki od podatników mają psi obowiązek troszczyć się przede wszystkim o interes podatnika i Polaka - to dla was "nienormalność"? Ciekawe, że Francuzi wcale nie mają pretensji do swojego prezydenta, że dalej upycha te Mistrale Putinowi. Ale oni są normalni. I rządzą się sami u siebie. W Polsce jest oczywiście inaczej.
anonim2014.08.11 14:52
@GenesisX Mniej emocji a więcej argumentów. I trochę kultury. Ja z tego kraju nigdzie nie zamierzam wyjeżdżać bo Go kocham. Po kolei: 1. Ukraińcy walczą z Rosją w chwili obecnej i to jest ok. A niepodległa Ukraina jest Polsce potrzebna. Ale ta Ukraina pieczołowicie hołubi pamięć morderców Polaków i jest państwem nam de facto wrogim. Możesz mi wytłumaczyć Ukraińskie sankcje na polską żywność ? A może wyjaśnisz mi istnienie w centrum Lwowa knajpy "kryjówka" całkowicie poświęconej Banderowcom? - USA nie są żadnym gwarantem. Nie zaangażują się militarnie przeciw Rosji. Za to z chęcią popatrzą na jej destabilizację w konflikcie z Ukraińcami i Polakami. Czyli naszymi rękami i krwią (Ukraińców) oraz destabilizacją gospodarczą (Polski). USA to mocarstwo i nie ma żadnej moralności w ich polityce. A my jak nie nauczymy się myśleć o sobie to znowu w czasie negocjacji pokojowych po kolejnej wojnie amerykański prezydent będzie prosił, żeby go obudzić jak będzie rozmowa o czymś istotnym a nie o Polsce (Roosevelt w Jałcie).
anonim2014.08.11 14:55
Ma rację Braun w sprawie Ukrainy. Natomiast nie ma w sprawie Izraela. Izrael de facto nadstawia karku za cywilizację zachodnią, której jest przedłużeniem. Powiem szczerze że bardzo się rozczarowałem co do RN w kwestii popierania przez niego Palestyny. Otóż to nie jest tak, że Polacy powinni popierać każdego kto walczy o niepodległość. Powinni popierać tych, którzy nie stanowią zagrożenia dla naszej cywilizacji.Islam zaś stanowi potężne zagrożenie.Dziwne że RN tego nie rozumie.
anonim2014.08.11 15:00
@GenesisX - jak są upały, to chodź w kaszkiecie, co by głowy nie przegrzać.
anonim2014.08.11 15:26
Jak wielokrotnie tu pisałem, ta okrutna wojna ma tylko jedną dobrą stronę. Kurwy, bandyci i łgarze zmuszeni są odsłonić twarze.
anonim2014.08.11 16:01
Panowie ja po prostu uważam, że Ukraina miała wiele czasu na propolskie gesty. Przypomnijcie sobie sprawę cmentarza w Lwowie czy wiele innych. To nie jest "zaprzeszła" historia bo część niedobitków jeszcze żyje. I patrzy jak w imię nowo rozumianej politycznej poprawności zapomina się o Rzezi Wołyńskiej. Ja tam do Ukraińców nic nie mam ale z tymi braćmi byłbym bardzo ostrożny. Ukraińcy postanowili oprzeć swoją młodą ojczyznę o antypolski nacjonalizm i nie widzę powodu by temu przyklaskiwać. Co do USA to ono nie ma emocji tylko interesy. Powtarzam NIE MOŻEMY NA NICH LICZYĆ chyba, że pomoc nam będzie w interesie USA. Tu nie ma sentymentów. Zobacz jaką dostaliśmy pomoc w uzbrojeniu, poczytaj o sławnym offsecie, zobacz jak nas potraktowano w sprawie tarczy antyrakietowej. Oczywiście, że Rosja jest wrogiem i należy rozsądnie z nim walczyć. Ale doprowadzić się do upadku ekonomicznego to znaczy stracić realny wpływ na swoja ekonomię. W naszym interesie jest Gazoport, szybka technologia wydobycia gazu łupkowego, obniżenie wydatków na bzdety i danie oddechu polskim firmom poprzez obniżenie podatków. A nie spalanie się i udawanie mocarstwa w sprawie Ukrainy w sytuacji gdy największe państwa UE nadal sprzedają jej uzbrojenie. Nasze osłabienie ekonomiczne to ustawianie nas w roli wasala Niemiec, które z Rosja dogadują się świetnie - patrz North stream.
anonim2014.08.11 16:15
@Legioner Masz rację. Dodam tylko że gdyby Ukraińcom tak bardzo zależało na wsparciu Polski już dawno uregulowano by wiele drażliwych spraw jak choćby polskie kościoły we Lwowie. Ani Kuczma, ani Juszczenko, ani Janukowycz ani Poroszenko jednak tego nie zrobił. Tak samo Litwa. Widocznie Litwini nie dostrzegają zagrożenia ze strony Rosji, skoro gnębią Polaków na Wileńszczyźnie.Albo co gorsza, widzą zagrożenie, jest ono realne, ale wiedzą, że pomoc Polaków zawsze będą mieć, bo dla polskich środowisk politycznych od lewa do prawa Polacy na Kresach się nie liczą. Więc skoro rzad polski o nich nie dba, to czemu my mamy dbać myślą sobie Ukraińcy i Litwini. I mają rację.
anonim2014.08.11 18:13
@GenesisX Żadne kpiny. Po prostu nie ma żadnego sensu wychodzić przed szereg. Nie mamy do tego potencjału militarnego ani ekonomicznego. I oba powinniśmy budować. Nie dając się sprowokować do ich bezcelowego trwonienia. Ja nie mówię o krzykaczach z majdanu. ja mówię o prominentnych politykach ukraińskich, żeby było zabawniej powołam się na ... Frondę: http://www.fronda.pl/a/gorny-ukrainski-klopot-z-bandera,3730.html Proszę poczytać komu i jak schlebiali zwycięzcy "pomarańczowej rewolucji". A co do traktowania Brauna przez "pierwszą solidarność" ... Chodzi o tą z Lechem Wałęsą ? Faktycznie umieli pozbyć się agentów.
anonim2014.08.11 19:09
@GenesisX Czyli rozumiem, że tacy np. galicyjscy samorządowcy to agenci Moskwy? I że nie oddają nam kościołów we Lwowie na rozkaz Moskwy? I że ich wyborcy to też agenci Moskwy? Juszczenko też nim był?
anonim2014.08.11 19:09
@GenesisX Czyli rozumiem, że tacy np. galicyjscy samorządowcy to agenci Moskwy? I że nie oddają nam kościołów we Lwowie na rozkaz Moskwy? I że ich wyborcy to też agenci Moskwy? Juszczenko też nim był?
anonim2014.08.11 19:14
Europa nie postawiła się Hitlerowi bo nie chciała. I nie widziała w tym swego interesu. gdy już wojny nie dało się uniknąć to posłała Polskę wraz z nic nie wartymi gwarancjami do walki by zyskać na czasie. Nie widzisz podobieństw? Ja nie mówię o wiecach tylko o prominentnych politykach ukraińskich. Co do agenturalności Wałęsy to chyba nie masz wątpliwości ? To, że do rozgrywek używały go frakcje w ramach PZPR to jest argument in plus czy in minus bo się zgubiłem. Większość świata postrzega też pozytywnie Lenina a spora część Stalina tez mam się z tym zgodzić ? Wypowiedź Żyrinowskiego jest straszakiem podnoszonym przez media (w większości niemieckie). Powiedz mi GenesisX czym my mamy walczyć z tym Putinem? Bo gospodarczo jesteśmy od niego zależni całkowicie (patrz gaz) w czym wydatnie pomógł mu nasz największy partner z NATO w Europie (Niemcy). A militarnie mamy mniej żołnierzy niż policjantów a Amerykanie bez mrugnięcia okiem wycofali się z tarczy antyrakietowej. Wkleić ci nagranie jak Obama sprzedawał nas Putinowi ? Gdzieś jest jeszcze w sieci na pewno. Nie bądź naiwny. Pracuj, pomóż zmienić rząd, zrób dużo zdrowych dzieci i wychowaj ich na patriotów a przede wszystkim na uczciwych ludzi. I nie zarzucaj agenturalności wszystkim, którzy myślą inaczej niż Ty. Wrogowi tez należy się szacunek.
anonim2014.08.11 19:18
KOlejna kpina bez argumentów. C
anonim2014.08.11 19:23
@monitor ma całkowitą rację.
anonim2014.08.11 19:23
@monitor ma całkowitą rację.
anonim2014.08.11 22:51
@Spas12 Nawet gdybyś przeczytał nagłos to muły i tak by stawały okoniem. Do tej publikacji trzeba dołożyć "Herosi spod znaku tryzuba" i możne jeszcze "waffen ss" ale to nie do przeskoczenia dla niektórych Gjenjuszów
anonim2014.08.11 23:10
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ixw84rFiE-g kto naprawdę jest durniem i sługusem Putina, USA
anonim2014.08.12 7:09
@GenesisX 1. Od kiedy to państwa małe bez znaczenia geopolitycznego są w stanie "mobilizować" państwa duże ? Razem z pribałtiką i Rumunią nadal nie mamy żadnego wpływu na Niemcy i Francję. 2. Skąd pomysł, że USA nas poprze ? Zobacz jaką minimalną pomoc oferowało Ukrainie. 3. Od Rosyjskiego gazu jesteśmy uzależnieni całkowicie. Można odciąć dostawy nam bez odcinania reszcie europy a za nas nikt umierać nie będzie. 4. Niczego nie kalam tylko roztkliwia mnie Twoja wiara w niezłomną Solidarność bez agentów. Obejrzyj sobie film dokumentalny z obrad okrągłego stołu, że o nocnej zmianie nie wspomnę. 5. Proszę żebyś zamiast górnolotnych frazesów jasno napisał jak Polska ma się zachować wobec Rosji w chwili obecnej. Opisz konkrety bo ta rozmowa jest trochę o niczym.
anonim2014.08.12 9:15
Zawsze lubiłem czytać Frondę, ale myślenie zero-jedynkowe w sprawie konfliktu Rosja-Ukraina to nie jest najlepszy pomysł. Zresztą Polonia Christiana dobrze zrobiła krytykując was za to. To, że ktoś chce być neutralny w sprawie owego konfliktu nie oznacza bynajmniej, że sympatyzuje z Rosjanami. Podobnie z JKM, choć nie jestem jego zwolennikiem. Zerro ma rację: Frondo, naprawdę nie idź taką drogą, bo to droga donikąd.
anonim2014.08.12 9:24
Na stronie Pch24 jest ciekawy dział: święci na każdy dzień. Proponuję dopisać władymira władymirowicza.
anonim2014.08.12 11:00
Polecam komentarz z prawego.pl http://www.prawy.pl/z-kraju/6648-grzegorz-braun-o-dekonspiracji-oficerow-frontu-ideologicznego-na-lamach-frondy
anonim2014.08.12 11:24
na froncie się walczy, wszystko jedno w jakim stanie :-) https://www.facebook.com/photo.php?v=649798901794171
anonim2014.08.12 12:10
@GenezisX, USA jako "gwarant naszej niepodległości" - właśnie mi się zajady ze śmiechu porobiły. W Teheranie i w Jałcie urzędujący prezydent USA oddaje ponad połowę terytorium swojego "sojusznika czasu wojny" czyli Polski, gdyby Pan nie zaczaił - we władanie reżymu, o którym doskonale wiedział, że wymordował już jakieś 2 mln Polaków po 1939 r. Jeśli to jest "gwarant naszej niepodległości" to kto jest wrogiem? PS. Podobno państwo polskie nie istnieje, co potwierdził urzędujący minister, więc o jaką "niepodległość" Panu chodzi? A tak "wogle" , to co się Pan tak emocjonuje? Pewnie ma Pan drugi (a może i trzeci) paszport poza polskim i w razie czego zniknie Pan z horyzontu, gdyby udało się WAM tego Putina sprowokować jeszcze bardziej. Histeryczne wyzywanie lepszych od siebie to teraz taka "nowoczesna forma bohaterstwa"? Odpiórkuj się od Grzegorza Brauna, bo nie dorastasz mu do zelówek. Pod każdym względem.
anonim2014.08.12 12:14
@GenezisX, USA jako "gwarant naszej niepodległości" - właśnie mi się zajady ze śmiechu porobiły. W Teheranie i w Jałcie urzędujący prezydent USA oddaje ponad połowę terytorium swojego "sojusznika czasu wojny" czyli Polski, gdyby Pan nie zaczaił - we władanie reżymu, o którym doskonale wiedział, że wymordował już jakieś 2 mln Polaków po 1939 r. Jeśli to jest "gwarant naszej niepodległości" to kto jest wrogiem? PS. Podobno państwo polskie nie istnieje, co potwierdził urzędujący minister, więc o jaką "niepodległość" Panu chodzi? A tak "wogle" , to co się Pan tak emocjonuje? Pewnie ma Pan drugi (a może i trzeci) paszport poza polskim i w razie czego zniknie Pan z horyzontu, gdyby udało się WAM tego Putina sprowokować jeszcze bardziej. Histeryczne wyzywanie lepszych od siebie to teraz taka "nowoczesna forma bohaterstwa"? Odpiórkuj się od Grzegorza Brauna, bo nie dorastasz mu do zelówek. Pod każdym względem.
anonim2014.08.12 16:24
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy:)
anonim2014.08.12 19:39
Co za durnie dołączają do ekipy Frondy ?? Podwieszają się, bądź są podwieszani pod całkiem jeszcze szanowaną markę i ciągną w dół z maksymalną siłą i zdolnościami. Robi się z tego koszmarek.
anonim2014.08.12 23:32
"Grzegorz Braun nie boi się Rosji. Konflikt na Ukrainie wywołały Stany Zjednoczone, a Putin po prostu broni się przed agresją. Prawdziwy Polacy powinni za to bać się Żydów." Czy Autor sugeruje, że coś z tego nie jest prawdą? Kto przekazał 10 mld dolarów na "akcję na majdanie"? Marsjanie? Dla potrafiących czytać:https://www.youtube.com/watch?v=HhCYdlA-DxA Punkt drugi. Autor słyszał kiedyś słowo "Judeopolonia"? Nie? To douczyć się. Trzecia sprawa. Z tego co słyszałem, to pan Braun nigdy nie mówił, aby "bać się Żydów". Lecz, że "Pan Bóg jest po naszej stronie, więc nie mamy się czego bać". (Chyba, że nie słyszałem wszystkich jego wypowiedzi)
anonim2014.08.12 23:47
@GenezisX A ja bym Tobie polecił obejrzeć parę filmów pana G. Brauna. "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Towarzysz Generał", "Eugenika". Chociaż jeżeli nadal uważasz TW "Bolka" za bohatera, to niestety już Ci nic chyba nie pomoże.Przestałeś myśleć, albo też jesteś tu po to aby wprowadzać zamęt u czytelników.
anonim2014.08.26 18:21
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy:)
anonim2014.10.21 18:22
Filmy Grzegorz Brauna, Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu:))
anonim2015.01.25 21:29
Gratuluję Frondzie ubeckich metod walki ze swoimi przeciwnikami.
anonim2015.01.26 10:04
@nolo-besaro +++
anonim2015.01.26 10:30
Przykro mi nikomu nie wierzę nawet temu panu. Bez uzasadnienia.
anonim2015.01.28 17:42
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.01.28 20:54
@GenesisX Nie ośmieszaj się ubliżając Braunowi. Posłuchaj, poczytaj i powiedz w czym konkretnie się myli lub mówi nieprawdę. Tak się składa, że nie widzę nic złego w twierdzeniu, że obowiązkiem Polaka jest dbanie o ekonomiczną pozycję swego kraju. Tak samo jak cenię Brauna za walkę z eutanazją, aborcją czy też za FAKTYCZNĄ walkę z komunizmem i jego symbolami.
anonim2015.02.23 10:48
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.02.23 10:48
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.
anonim2015.04.1 17:45
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy do zakupu.