Kamil Stoch zwyciężył w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Choć w pierwszej serii oddał skok dobry, to nic nie zapowiadało tego, co stało się w serii drugiej. Wówczas to Stoch jako jedyny przekroczył granicę 130 metrów - i to od razu o metrów siedem. W ten sposób zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce na podium.

Co cieszy jeszcze bardziej, na trzecim miejscu również znalazł się Polak - Dawid Kubacki, który oddał dwa znakomite skoki. Polaków przedzielił Niemiec Richard Freitag, od Kubackiego niewiele tylko lepszy, od Stocha za to wyraźnie gorszy.

Dodatkowo na miejscu piątym konkurs zakończył Stefan Hula, potwierdzając swoją doskonałą dyspozycję po niedawnym zwycięstwie w Mistrzostwach Polskich.

Nieco gorzej poszło Maciejowi Kotowi, który zakończył zawody na miejscu 14. Piotr Żyła miał za to po prostu pecha, bo po świetnym skoku w pierwszej serii całkowicie zepsuł skok w serii drugiej i wylądowawszy przed 110 metrem zajął ostatecznie 22 lokatę.

Polacy w każdym razie potwierdzili nadzieje i można oczekiwać, że ten Turniej Czterech Skoczni będzie prawdziwie biało-czerwonym turniejem. Szczęść Wam Boże!