Franciszek o aborcyjno-eutanazyjnej kulturze odrzucenia: To przerażające morderstwo - zdjęcie
30.09.21, 12:40Fot. Screenshot You Tube Vatican News

Franciszek o aborcyjno-eutanazyjnej kulturze odrzucenia: To przerażające morderstwo

7

„Jesteśmy ofiarami kultury odrzucenia. Jest to odrzucenie dzieci, których nie chcemy przyjąć, z tym prawem aborcji, które odsyła je do nadawcy i bezpośrednio zabija. I dzisiaj stało się to «normalnym sposobem», zwyczajem, który jest przeraźliwy. To prawdziwe morderstwo” – powiedział Franciszek w czasie audiencji dla uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia.

„Może warto postawić podwójne pytanie: czy słuszne jest eliminowanie, odbieranie życia ludzkiego, aby rozwiązać problem? Czy słuszne jest wynajęcie zabójcy w celu rozwiązania problemu? To jest aborcja” – zauważył papież.

Biskup Rzymu obok problemu aborcji, nawiązał też innego przejawu współczesnej kultury odrzucenia i cywilizacji śmierci, jakim jest zalegalizowany już w wielu zachodnich krajach, proceder eutanazji. „Z drugiej strony są ludzie starsi: czyż nie są traktowani trochę jak odpady, ponieważ nie są użyteczni... Ale są mądrością, są korzeniami mądrości naszej cywilizacji, a ta cywilizacja ich odrzuca. W wielu miejscach istnieje prawo «ukrytej eutanazji», jak ja to nazywam: «leki są drogie, podajcie tylko połowę», a to oznacza skrócenie życia osób starszych. W ten sposób zaprzeczamy nadziei” – stwierdził Franciszek.

Papież skonstatował: „Bądźmy ostrożni z tą kulturą odrzucania” i przestrzegł: „To jest droga, którą nie możemy podążać”.

 

ren/vaticannews.va, medianarodowe.com, deon.pl

Komentarze (7):

Detonator2021.09.30 17:39
Przy produkcji "szczepionek" na Covida morduje się właśnie dzieci. I co w związku z tym? Tu nie można, a tu można? Schizofrenia czy tzw. letni chrześcijanin?
Anonim2021.09.30 15:41
Nie zabijaj=nie odrzucaj narzuconej przez oligarchów inżynierii biologicznej i społecznej, Religia boga Franciszka!
Anonim2021.09.30 15:37
Tak, a potem goszczenie i wyróżnianie znanych rzeczników aborcji, krok w tył dwa do przodu, ciekawe co za numer przygotowuje. Odrzucenie to oczywiście termin imigracyjny, nie aborcyjno-eutanazyjny. Iście szatańskie metody!
matis892021.09.30 14:16
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
matis892021.09.30 14:15
Przecież Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik popiera aborcyjno-eutanazyjne szczepionki Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Nawet prześladuje ludzi zmuszając ich do przyjęcia aborcyjnych szczepionek Antychrysta.
Anonim2021.09.30 13:07
Eutanazja to jedyny ratunek tortur pod respiratorem czy innych machin. Nie bylo covidu, a tortury tez sie odbywaly. OIOMy z mysla o opiece osob po operacjach, wspolczesnie sa zamieniane w oddzialy tortur. Wyrokiem sadu ktos z rodziny wbrew wlasnej woli byl torturowany miesiacami. Szczepionki ktore w pewnych grupach daja wiecej szkod niz korzysci, Franciszek w formie przymusu juz zaakceptowal. W przyszlosci kto nie wstawi sobie czipa bedzie okreslany jako cywilizaja smierci.
silni mlodzi egoisci2021.09.30 13:00
to jest kultura egoistycznych ludzi ktorzy uwazaja ze tylko oni maja prawo do zycia:Jestes stary i chory to twoj wkald pracy dla spoleczenstwa sie nie liczy bo ich nie wyskrobano sa mlodzi silni i moga wszyskich gnoic .Egoisci chca zrac pelnym pyskiem najlepiej jakby zostali sami na swiecie