Fiński wywiad: Rosja jest gotowa do prowadzenia działań wojennych w Europie - zdjęcie
14.05.21, 10:45Fot. Kremlin.ru CC 4.0

Fiński wywiad: Rosja jest gotowa do prowadzenia działań wojennych w Europie

42

Z raportu wywiadu wojskowego Finlandii wynika, że Rosja wykazuje gotowość do prowadzenia działań wojennych w Europie. Ten fakt zintensyfikował konfrontację i aktywność militarną w regionie bałtyckim oraz wywołał napięcia na starym kontynencie związane z powrotem do polityki brutalnej siły, co powoduje destabilizację w Europie, zwłaszcza ze względu na trudną sytuację na Ukrainie i wokół krajów bałtyckich.

Dokument zwraca również szczególną uwagę na rosnące znaczenie strategiczne regionu Morza Bałtyckiego. W szczególności Rosja rozmieściła nowoczesne i zmodernizowane systemy uzbrojenia w regionach sąsiadujących z Finlandią. Jednocześnie rosyjskie wojsko nadal zwiększa koncentrację wojsk i zwiększa gotowość bojową.

Narastająca konfrontacja polityczna przejawia się również w zdolności i chęci państw lub koalicji do użycia, w razie potrzeby, sił zbrojnych na terytorium innego państwa w celu ochrony swoich kluczowych interesów, jeśli uznają to za konieczne”

czytamy w raporcie.

Fiński wywiad uważa, że bezpośrednie użycie sił zbrojnych w interesach polityki zagranicznej nie jest skuteczną metodą, ale państwa przygotowują się do ich wykorzystania w razie potrzeby.

Oprócz tego, autorzy raportu uważają, że Arktyka może stać się miejscem zderzenia interesów światowych mocarstw, w którym obserwuje się także wzmocnienie obecności wojskowej Rosji.

Jagiellonia.org

Komentarze (42):

mojauwaga+_2021.05.19 18:30
w parlamencie EU są dwa dominujące tematy: biedna, dyskryminowana społeczność lgbt, oraz ochrona przyrody z jednoczesną tendencją do eliminacji człowieka jako "szkodnika zagrażającego" ziemi której klimat cyklicznie i naturalnie ocieplają się co jakiś czas........, natomiast sprawy bezpieczeństwa militarnego obywateli unii... nie ma takiego tematu; tym czasem Putin w ciągu maksymalnie 2 dni byłby w Berlinie z wojskiem, albo przeorał mniej więcej 3/4 terytorium unii samymi pociskami przeznaczonymi jedynie do utylizacji, to tylko dobra wola Putina, że jeszcze chłopaki nie zrobili sobie wypadu aż po Gibraltal.... na gąsienicach
przemyśl-72021.05.16 5:09
Rosja nie zaatakuje Europy ,bo by ten konflikt przegrała.Rosja marzy tylko o tym ,żeby się jej Europa bała.
uff2021.05.14 17:53
wieczny problem z tą Rosją, już XXI wiek a oni ciągle swoje, nie potrafią żyć bez napadania, zabijania, zamordyzmu
AK472021.05.14 21:01
a mogą brać przykład z krowopasów, którzy nie zabili 1,2 miliona Irakijczyków, kilkudziesięciu tysięcy Afgańczyków, nie okupują wschodniej Syrii, nie strzelali zubożonym uranem do pociągu pasażerskiego w Jugosławii, nie bombardowali Libii
Jakub2021.05.15 1:45
Idź kacapski matole na swój portal i przestań tu smrodzić ludobójco komunistyczny. Ameryka walczy z bandytami, do których zalicza się kacapia i jej sojusznicy a raczej państwa, które wykorzystuje do siania zamętu w świecie i terroru.
AK472021.05.15 7:06
o, wystawił łeb z pisowskiej żopy i zatruł się świeżym powietrzem, w smrodzie lepiej?
Jakub2021.05.15 7:24
Gdy z kacapskim kałem mam do czynienia zakładam skafander i aparat tlenowy.
Tajemnica chłopki bez chujka - Alojzy Cedzidło2021.05.14 17:28
Wraz z nadchodzącym łykendem ponownie mam dyżur przy dupskach Polskich Panów . Za co mnie los kara ? Że jezdem z czworaków i gupi ? No juz lecę , lecę nakarmić psa hrabiego !
moryc2021.05.14 17:53
podziwiam, ciągle w formie
gruz 2002021.05.14 17:24
młodzi Rosjanie nie wiedzą co to wojna na dyzą skalę , od Afganistanu minęło już ponad 30 lat
III Tajemnica Fatimska2021.05.14 16:52
Poważną aktywność militarną Rosji wobec państw NATO natychmiast wykorzysta armia ChRL i wkroczy na Syberię odbierając to co Moskwa ukradła Chinom . Gospodarka Chin coraz bardziej potrzebuje syberyjskich bogactw naturalnych i Chiny we właściwym momencie nie zawahają się użyć broni atomowej aby zrealizować istniejące plany przejęcia rosyjskiej Syberii . Amen
Jakub2021.05.15 1:49
Ja bym się tym nie pocieszał. Chiny komunistyczne mają apetyt na cały świat, a ta rzekoma tajemnica to jest prawdopodobnie robiona przez moczarowców (takich komuno eND-eków) z czasów pieerdelu.
Jakub2021.05.16 6:58
Mówię o rzekomej przepowiedni n.t. III WW, którą dodając redakcja frondaPL zmanipulowała przekaz KRK.
Prawda2021.05.14 16:52
Putina już szukają ,,jak zliwidować === swoi bo mają tysiace domow w USA Angli Hiszpani Majorka itd -- a brak jest wjazdu dla Bogatych Ruskich do USA czy UNII
milczenie owiec2021.05.14 15:58
PIS na zlecenie Putina ukrywa prawde o Smolensku jaka odkryl Macierewicz a po wyborach maja zrobic koalicje z konfederacja. Tak ustalili w daczy na Krymie najwazniejsi pisowcy z Putinem . Dlaczego PIS nie naglosnil nic w parlemencie europejskim, u Trumpa czy Bidena? Bo takie sa uzgodnienia krymskie. Orban I Salvini w tej daczy nawet sie zaszczepili. A Korwin co? Przechorowal lekko jak sie przechwala? On juz w tamtym roku Sputnika odebral na Nowogrodzkiej w ramach uzgodnien koaiicyjnych a teraz moze dalej pitolic o niegroznej grypce.
kacapy za Ural2021.05.14 16:47
Coś ci się we łbie poprzewracało, Moskalu !
milczenie owieczek2021.05.14 18:56
Mas dowody ze PIS nie tuszuje zabojstwa naszych obywateli? Czy prokuratura postawila komus zarzuty? Wydano jakis miedzynarodowy list gonczy? Czy bratanek Orban choc raz wypowiedzial sie w tym temacie?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.24 14:27
Konfederacja to agentura rosyjska ,ktora zmierza do Rozbiorow.
Antoni M.2021.05.14 15:30
PiS ma problem z młodymi, PiS młodym chce po nowemu zorganizować życie. Pomysł jest banalnie prosty: trzeba przywrócić obowiązkową służbę wojskową. To już nie jakieś tam niestworzone mrzonki i bajdurzenie, to realne zagrożenie. Pisiarstwo gra tu na patriotycznej nucie. Koronny argument: agresywna, antypolska polityka Rosji i Białorusi i realne niebezpieczeństwo wojny do której trzeba się przygotować. Musimy więc być gotowi i zwarci. Tak naprawdę ta obowiązkowa zasadnicza służba wojskowa ma być batem na coraz bardziej niepokornych młodych. Tak to jest pomyślane. Słabnące w ocenie władzy poczucie patriotyzmu i brak poczucia odpowiedzialności za ojczyznę wśród młodego pokolenia. Wszyscy ci niepokorni będą siedzieć dwa lata w koszarach, a kolejny kretyn sierżant nauczy ich moresu i szacunku dla władzy oraz ojczyzny. Jedyne co w tej chwili w zasadniczy sposób wstrzymuje wprowadzenie w życie tego pomysłu, to problem, że tak powiem logistyczny. Mianowicie nikt nie ma pomysłu na to, jak powstrzymać ucieczkę młodych zagranicę, poza zasięg wojskowych komisji uzupełnień. Pod tym względem komuniści mieli zdecydowanie łatwiej.
Jakub2021.05.15 2:20
Na razie chciałbym zadać tobie dwa pytania. ___ Czy wg ciebie, Polska powinna istnieć jako państwo z własnym rządem? ___ Czy Polski byt państwowy jest zagrożony a jeśli tak to przez kogo? ___
fcuk piss2021.05.14 15:27
rosja to nie uklad warszawski po miesiacu musieliby bronic moskwy ale ani plan podboju europy ani oblezenie moskwy na dzien dzisiejszy jest nierealny wiec po co ten artykul ?
AK472021.05.14 14:31
a to ciekawe, nie ma dnia aby oficerowie propagandy (Fronda) reżimu Partii Interesu Syjonu (PIS) nie opowiadali jacy to prymitywni są Rosjanie nazywając ich onucami, kacapami wyśmiewając ich na każdym kroku i ci sami funkcjonariusze reżimu PIS opowiadają (straszą) jak to sprawnie Putin potrafi w 3 dni przerzucić 150 tys żołnierzy pod ukraińską granicę i jest gotowy do wojny, jak to się ma po pisowskiego trepostwa, które z całej Polski zbierało sprzęt aby jechać za swoim krowopaskim panem do Afganistanu i jemu wiernie służyć, to się pisowskie kundle zdecydujcie czy te kacapy to takie prymitywne czy tacy specjaliści w swoim wojskowym fachu, że w 3 dni zajmą kraj rządzony przez pisowskich kolesi realizujących program "pisowska rodzina na swoim o kryptonimie "Rychu Kilometrówka"
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.14 13:51
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.14 13:50
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
matis892021.05.14 13:35
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
chłopka2021.05.14 13:24
Jest gotowo bo musi być gotowo . Jest otoczono Amerykańcami i ich sojusznikami . Finom siy dziwia , bo Rosjanie na nich napadli ale Poloki ? Ale Żydow kuszom te dobra naturalne Rosji . I co tam znojdom ? Śmierć . Opłaci sie im . Jo sie jyno tymu praipatruja i napisza tak jak fachowcy napisali o tym kaj spadnie ta chińsko rakieta . Godali że spadnie abo kajś na lond abo do morza . Spadła do morza . Jo napisza : abo bydzie z tego wielko wojna abo jij niy bydzie . A jak bydzie to niy bydzie zwyciynzcow jyno sami zwyciynżyni .
chłopka2021.05.14 13:27
Zaś byk . Czy jo se niy moga nojprzod poczytać tego co napisza ? Niypoprawno . Zawsze to same . Miało być : Finom sie NIY dziwia . A Polokom sie dziwia .
Jakub2021.05.15 2:07
Pitoń, przestań pitolić Volkskazapen. Ściągnij tą babską szmatę, zobaczymy co za żołędzie tam hodujesz.
Włodek2021.05.14 13:13
To będą prawdopodobnie działania wojenno-pokojowe przecież jako zgłoszony kandydat do pokojowej nagrody Nobla Władimir nie rozpocznie żadnej wojny agresywnej, tylko pokojową.
AK472021.05.14 14:17
krowopas Obama dostał "pokojowego Nobla" za to, że mógł zaatakować Iran a nie zaatakował
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński - Żyd2021.05.14 12:30
𝐩𝐬𝐞𝐮𝐝. 𝐓𝐡𝐨𝐦𝐚𝐬𝐙𝐍𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜 udaje Niemca ...jakie to k urwa żenujące... CYT.: Jeśli jestem wsród Niemców i ktoś zaczyna na ten temat kombinować, manipulować, mówiąc „ale, ale, oni też, Gdansk, Versailles itd”, wtedy mu mówię: „ale MY (Niemcy) zaczynaliśmy, MY zrobiliśmy znacznie gorzej niż on itd…. .” Czyli bedzie „my” o to mi chodzi."
chazar2021.05.14 14:47
żałosny jesteś jak cała opozycja
bękart wojny2021.05.14 12:05
wywiad broni, wywiad radzi, wywiad nigdy was nie zdradzi.
Nimrodel2021.05.14 11:57
W takim razie - jak radzi lider opozycji Hołownia - trzeba już jutro zbombardować Kreml.
MaxFiend2021.05.14 11:19
Niesamowite! Taka informacja! A myślałem, że oni są gotowi od 1945 roku, gdy kończyli z Niemcami i szykowali się uderzyć na Pattona w Czechach i Austrii.
Cool2021.05.14 11:26
To Patton szykował się na ruskich! ... ruscy bez dostaw alianckiego sprzetu walczyliby bronią biologiczno-chemiczną, czyli onucami! :-))
Yo...Cool,2021.05.14 12:38
that's cool!
Włodek2021.05.14 13:16
I dlatego, że szykował się do obrony Europy został odstrzelony. W Niemczech w 1945.
MaxFiend2021.05.14 13:43
No nie przekonamy się już o tym. Widocznie nie było tak wesoło skoro Truman zabronił dalszego marszu Pattonowi i kazał się wycofać.
Jakub2021.05.15 2:31
Były z kacapami porozumienia z Teheranu z 1943r. w/s Europy Środkowo Wschodniej, rozgraniczenie wojsk i wisiał nad Aliantami, szczególnie nad USA, jeszcze całkiem żwawy, mimo ostatnich klęsk Japończyk.
moryc2021.05.14 14:33
cała głupota twoja i PIS-u w twoim komentarzu
Ix Ypsilon2021.05.14 10:58
O, o, o! Na Arktyce mogą się prać, tylko misiom niech nie robią krzywdy.