Film opowiada o studentce college'u, która dowiaduje się, że nie tylko jest adoptowana, ale przeżyła aborcję jako dziecko. Chcąc dowiedzieć się o swojej przeszłości wraz z przyjaciółmi jedzie przez Amerykę szukać swojej matki.


- Organizując pokaz tego filmu na Uniwersytecie Warszawskim chcieliśmy przede wszystkim zapoznać studentów z niezwykłą historią głównej bohaterki - mówi Michał Gawriłow z Soli Deo UW. - Myślę, że jest to film bardzo potrzebny, ponieważ podejmuje kwestie aborcji nie tracąc z oczu ludzkich dramatów które jej towarzyszą. Pokazując losy zarówno matki, która zdecydowała się na usunięcie ciąży jak i córki którą tą aborcję przeżyła. Film pokazuje, że odpowiedzią na cierpienie zawsze może być miłość i przebaczenie – dodaje.


October Baby” to obraz oparty na autentycznej historii Gianny Jessen. Matka Jassen, poddała się aborcji w jednej z klinik Planned Parenthood. Kobieta dostała do macicy zastrzyk z roztworem, zawierającym sól i substancje powodujące skurcze. Córka kobiety jednak nie tylko jakimś cudem nie umarła, ale będąc już uznana za nieżywą zaczęła płakać. W akcie urodzenia zapisano: „urodzona w trakcie aborcji”, a poniżej jest podpis lekarza, który tę aborcję przeprowadzał. W wieku 17 miesięcy Gianna został oddana pod opiekę zastępczej matce. Więcej informacji: www.youtube.com


Pokaz filmu „October Baby” na Uniwersytecie Warszawskim to pierwszy z cyklu specjalnych pokazów organizowanych przez Stowarzyszenie Koliber w ramach „Koliber dla Życia” oraz pierwsze ze spotkań w ramach projektu ASK Soli Deo UW „Laboratorium Miłości”. Fronda.pl objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.


"KoLiber dla życia" to akcja naszej organizacji na rzecz ochrony życia od poczęcia - mówi Seweryn Szwarocki prezes KoLibra. - Jak mówił papież Jan Paweł II - prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest najbardziej podstawowym prawem człowieka! - poprzez naszą akcję chcemy zwrócić uwagę na problem aborcji w naszym kraju oraz upominać się o prawo do życia w imieniu tych, którzy jeszcze nie są w stanie bronić się sami – dodaje.


Laboratorium Miłości”– cykl konferencji i warsztatów „Soli Deo” UW, poruszający różne aspekty ludzkiej miłości, min. relacje damsko-męskie, samoakceptacja, miłość rodzicielska.

 

Równocześnie zapraszamy na Dni Kultury Chrześcijańskiej. W ramach tego projektu odbędą się następujące spotkania: „Między Wschodem a Zachodem...":


 

Katolicy -protestanci - ekumenizm drogą do jedności? - czwartek, 15 listopada, Aula B (pastor Marek Budziński, ks. dr hab. Przemysław Kantyka),


Relacje Zachód-islam - wielkie wyzwanie współczesności - wtorek, 20 listopada, Aula III (imam Nezar Charif, dr Agata Skowron-Nalborczyk, ks. dr Adam Wąs SVD).

 

Zapraszamy. Wstęp. wolny.

 

JW