Europejskie Ruchy Pro-Life za profesorem Chazanem - zdjęcie
10.08.14, 07:45Prof. Bogdan Chazan (fot. Polsat News/YouTube)

Europejskie Ruchy Pro-Life za profesorem Chazanem

22

Oświadczenie JEDEN Z NAS:

Chcemy wyrazić nasze jednoznaczne poparcie dla niewzruszonej postawy Profesora Bogdana Chazana w walce o wolność sumienia w Polsce, zwłaszcza zaś o wolność sumienia lekarzy upominających się o poszanowanie prawa do życia najsłabszych spośród nas. 

Profesor Chazan, swym zaangażowaniem na rzecz ochrony życia zarówno matki, jak i dziecka, jest wzorem do naśladowania dla wszystkich ludzi, którym droga jest wolność sumienia i ochrona najsłabszych.

Stanowisko Profesora Chazana jest dyskredytowane w oparciu o błędne założenia. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, iż urzędnicy państwowi ulegają tym założeniom i tym samym jeszcze bardziej dyskredytują Profesora Chazana.

Dlatego też wzywany do ponownego rozważenia pochopnych decyzji podjętych w sprawie Profesora Chazana, by były one zgodne z prawem, szanujące godność człowieka, wolność sumienia i fundamentalne prawo do życia.

W imieniu Komitetu Wykonawczego,
Carlo Casini
Jaime Mayor Oreja

Strasburg w siedzibie Parlamentu Europejskiego, 18 VII 2014 r. 

W oświadczeniu złożonym w imieniu Komitetu Wykonawczego (władz) Federacji podpisali się obaj prezydenci Federacji: Carlo Casini, były eurodeputowany EPL i sędzia włoskiego sądu najwyższego, a dzisiaj przewodniczący największego włoskiego ruchu pro-life Movimento per la Vita" oraz Jaime Mayor Oreja, w poprzedniej kadencji szef delegacji hiszpańskiej w EPL w Parlamencie Europejskim, a także były minister spraw wewnętrznych Hiszpanii w rządzie Jose Marii Aznara.

W swoim komentarzu Jakub Bałtroszewicz dodaje: z radością odnotowuję fakt, że ta międzynarodowa organizacja która zrzesza najważniejsze organizacje pozarządowe walczące o prawo do życia w UE mocno i jednoznacznie wsparła Pana Profesora. Nie jestem jednak tym faktem zaskoczony. Profesor Chazan jest dobrze znany w europejskich środowiskach obrońców życia i był jednym z kluczowych ekspertów medycznych I Europejskiego Kongresu Ruchów Obrony Życia, który odbył się w listopadzie zeszłego roku w Krakowie. Sytuacja w której człowiek tej miary - dzięki któremu wzrósł wyraźnie poziom opieki i medycznej troski o polskie matki - zostaje wyrzucony z pracy, jest trudna do wyobrażenia. Warto zauważyć, że wsparcie udzielone przez prezydentów Federacji to wsparcie ludzi pochodzących z tej samej europejskiej rodziny politycznej do której należy rządząca w Polsce koalicja, czyli Europejskiej Partii Ludowej. Bronimy więc Pana Profesora nie z racji politycznych. Wymaga tego jak wskazuje oświadczenie - szacunek dla prawa, godności człowieka, wolności sumienia i fundamentalnego prawa do życia. 

MaR/Opoka.org/Jeden z nas

Komentarze (22):

anonim2014.08.10 8:55
#adam.tam A byłeś osobiście przez Piechę abortowany? Jak nie to zamknij pysk.,gdyż jak dotąd prawo do wypowiedzi w temacie to mają jedynie matki- zabójczynie tych -aniołków o ile sumienie im pozwala.
anonim2014.08.10 8:59
#Nowakowska Polskie prawo to nie talmud. Jednego i drugiegio nie znasz i się nie wypowiadaj.Ignorantów i bez ciebie na tym forum jest dostattek
anonim2014.08.10 9:13
@ondraszek - zarówno piecha jak i chazan mają na sumieniu tysiące istnień ludzkich, więc mam nadzieję że jeden i drugi będzie się w piekle smażył
anonim2014.08.10 9:36
#thaal Stare powiedzenie mówi że- "nadzieja to matka głupków" i mniemam że za takego się w swym "felietonie" uważąsz.
anonim2014.08.10 10:08
@thaal Badz konsekwentny! Jesli poslugujesz sie terminami spotykanymi dziedzinie religii chrzescijanskiej, (będzie się w piekle smażył ), to uwzglednij rowniez to,ze w tej religii objawionej, Bog wybacza grzesznikom,pod warunkiem,ze sie od grzech zdecydowanie odwroca.Dlaczego chcesz byc tak niemilosierny i tak inny niz Bog katolikow ?dr Chazan zrozumial czym jest aborcja i juz jej nie praktykuje, a Ty nadal chcesz go usmazyc w piekle ! Brzydko i zle myslisz o ludziach,ktorzy przejrzeli i dostrzegli Prawde.Badz jak Bog katolikow, badz milosierny, moze i Ty milosierdzia dostapisz.
anonim2014.08.10 10:19
#Tepi "Dlaczego chcesz byc tak niemilosierny i tak inny niz Bog katolikow ?" "Tepi" z ślaskiego nie brzmi dumnie. A swoją drogą nawiedzony neofito wytłumacz w czym się różni "Bóg kaltolicki" od np.luterańskiego?
anonim2014.08.10 10:28
@Ondraszek1 "Tepi" z ślaskiego nie brzmi dumnie. To mnie uswiadom,bo nie jestem "z ślaskiego". Natomiast ja jestem wyznania rzymskokatolickiego i o takim wyznaniu moge sie wypowiadac zgodnie z moja wiedza.O luteranizmie wiem znacznie mniej, ale wiem,ze tam promuje sie zwiazki homoseksualne,a to juz jest niezgodne z moim swiatopogladem.Jesli jestes innego wyznania niz katolickie, to moze odebrales moja wypowiedz jako wywyzszenia jakiegos boga nad innego boga. To zla interpretacja mojego wpisu.Pozdrawiam "nawiedzony neofito"-to brzmi bardzo jadowicie.Co ja Tobie zrobilam?
anonim2014.08.10 10:36
@tepi jeden z drugim dorobili się tytułów naukowych i pieniędzy na aborcjach - co z nich za katolicy że nie oddali tych krwawych tytułów i pieniędzy? Co to za katolicy co praktykują rozwody i życie w grzechu?
anonim2014.08.10 10:38
@ondraszek - a po co te wycieczki osobiste? Krowa która dużo ryczy malo mleka daje
anonim2014.08.10 10:41
#Tepi Dziecinko! brak ci rozeznania w tym okrutnym świecie w którym wszelkie zasady dobrych obyczai jak i reguły moralne są deptane na każdym kroku. Tak że pozostań w swym kaltolickim spokoju i nie ruszaj diłabła gdy go nie widzisz.
anonim2014.08.10 10:44
thaal O mnie Obserwowane Plonki Wątki na forum Posty na forum Blogi Filmy Modlitwy opis:brak podpis: brak dołączył(a): 8.08.2014, 9:28 z twegio "CV" wynika że jestes tu po to by zaistnieć.
anonim2014.08.10 10:54
@Ondraszek1 napisales: Tak że pozostań w swym kaltolickim spokoju i nie ruszaj diłabła gdy go nie widzisz. Pierwszy moj wpis na Frondzie pojawił sie pod artykulem"SMS od szatana to zadna nowosc" http://www.fronda.pl/blogi/najlepsze-pastwiska-sa-w-cova-da-iria/smsy-od-szatana-to-zadna-nowosc,39999.html?page=4&#comments zacznij czytac od wpisu Tepi Sie 1, 2014, 12:45 po południu Rzeczywistosc duchowa jest nawet, nawet kiedy diabla nie widzisz. Niektorzy o wierze duzo pisza, ale nie wierza. Byc moze jestem starsza niz Ty, a moze nawet dzieli nas wiekowa odleglosc pokolenia i to ja moglabym powiedziec do Ciebie "Dziecinko" uwazaj , bo zle sie bawisz.
anonim2014.08.10 11:00
#Tepi Niech ci będzie.Amen.
anonim2014.08.10 11:10
@ondraszek oj pycha przez kolegę przemawia....
anonim2014.08.10 11:22
@Nowakowska, parlamentarzyści powinn sto razy sie zastanowić, zanim wydadzą prawo sprzeczne z moralnością i ze sumieniami większości społczeństwa. Powinni wiedzieć, że jeżeli takie sprzeczne prawo przegłosują, nie będzie ono mogło być zachowane. Kiedy głosowali, jak pamiętam, upominali ich. Niektórzy, a właściwie większość, zgodzili się "na całość" ustawy tylko ze względu na inne jej ważne posunięcie dla ochrony życia. Ale zastrzegali, że te negatywne rozstrzygnięcia przeciw życiu nie mogą być zachowane w przyszłości. Dzisiejsi prawnicy powinni o tym wiedzieć!
anonim2014.08.10 13:11
#thaal Pycha i Boota!! Kolegę to se znańdź w piaskownicy.
anonim2014.08.10 13:53
+++
anonim2014.08.10 17:29
#adam.tam A tyś nawrócony czy zawrócony?
anonim2014.08.10 22:49
@Ateizm_to_zlo ... "wynika z sondażu CBOS" ...i wszystko jasne...
anonim2014.08.10 23:07
@adam.tam ... " morderca - nawet jezeli uzyskal rozgrzeszenie, dalej pozostaje mordercą" Owszem. Ale na tym polega logika naszej wiary, że chociaż uważamy, iż popełnionych czynów nie da się "odkręcić" (nie można się cofnąć w czasie), a zło popełnione pozostaje złem popełnionym, to jednak człowiek, który je popełnił może się nawrócić, czyli zerwać całkowicie z przeszłością. Jeżeli zatem wyzna swą winę, ma szczere postanowienie poprawy swego postępowania, odbędzie pokutę oraz zadośćuczyni swe przewinienia, to dostąpi miłosierdzia - ze strony współwyznawców, którzy mają obowiązek przebaczyć innym nawet 77 razy, oraz od Boga, którego miłosierdzie jest nieograniczone. Chrystus sprawiał, że ktoś: był ślepy, a przejrzał. był trędowaty, a został uzdrowiony. był grzesznikiem, a otrzymywał zbawienie. Czyli staje się "nowym człowiekiem". Warunkiem jedynie: "Idź, i nie czyń tego więcej". Ci, co ciągle wypominają prof. Chazanowi jego postępki w przeszłości, są natomiast niekonsekwentni w swych zarzutach. Z jednej strony uważają, że złamał prawo, bo nie dość, że nie wykonał aborcji, to nie chciał w niej uczestniczyć, czyli uważają, że aborcja nie jest niczym złym, skoro zgodnie z prawem można, a nawet należy (!) wykonać. A z drugiej strony, gdy chcą znaleźć bata na Chazana, piętnując go za przeszłość, to nagle uważają, że aborcja jest zła. Zdecydujcie się zatem - jest zła, czy dobra?
anonim2014.08.11 11:32
chazan postąpił najnormalniej w świecie
anonim2014.08.13 0:01
@adam.tam ... "podobnie jak niejaki piecha - mordował kiedyd setki albo tysiace nienarodzonych dzieciatek i to w najokrutniejszy sposób - wtedy rozszarpywano niewinnych szczypcami." Oczywiście, że przeszłości nic nie zmieni. Niemniej jesteś kłamcą, bo przypisujesz mu zabicie "tysięcy" dzieci. Zabił ich, zgodnie z obowiązującym ówcześnie prawem (!), według jego szacunku, ok. 500 w Szpitalu Wolskim w W-wie. Chciał pracować jako ginekolog, to musiał to robić. Nie obowiązywała wówczas "klauzula sumienia".