Dziennikarz Wyborczej "jojczy" w "Die Zeit": PiS nie słucha Franciszka - zdjęcie
05.08.16, 09:15fot. Papież (media), Jarosław Kaczyński (Super Express)

Dziennikarz Wyborczej "jojczy" w "Die Zeit": PiS nie słucha Franciszka

„Papież pozostaje w Polsce niesłyszany” - grzmi lewicowa niemiecka „Zeit Online”. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” „tłumaczy” Niemcom, że chociaż Ojciec Święty wzywał Polaków do przyjmowania uchodźców, to rząd nie zmienia swojej polityki, a co więcej „obciąża Franciszka teoriami spiskowymi” - pisze portal pch24.pl.

We wpisie zatytułowanym „Polska instrumentalizuje papieża” przekonuje, że Polacy odrzucają nauczanie Franciszka. „Na pytanie, czy nauczanie papieża – na przykład odnośnie pomocy uchodźcom – będzie miało przełożenie na rzeczywistą polską politykę, odpowiedź brzmi: Nie” – pisze Imielski.

Dziennikarz imputuje też politykom Prawa i Sprawiedliwości głęboką hipokryzję. Pisze, że chociaż politycy ci chętnie fotografowali się z papieżem, to jednak nie zamierzają zmieniać swojej polityki uchodźczej. 

Redaktor „Wyborczej” stwierdza także, że rząd PiS „wykorzystał wizytę papieża do swoich własnych celów”. Ma tu chodzić o „intrygi” w związku z katastrofą smoleńską. Imielski przypomina, że minister Antoni Macierewicz podczas spotkania z Ojcem Świętym mówił papieżowi o szeregu poważnych niewiadomych wokół Smoleńska.

tag/pch24.pl