Dworczyk: dzielą nas tygodnie od chwili, kiedy każdy będzie miał skierowanie na szczepienie - zdjęcie
19.04.21, 10:31fot. yt/onet news

Dworczyk: dzielą nas tygodnie od chwili, kiedy każdy będzie miał skierowanie na szczepienie

18

- Dzielą nas już naprawdę tygodnie od chwili, kiedy wszyscy będą mieli wystawione skierowania - powiedział odpowiedzialny za szczepienia w Polsce Michał Dworczyk w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Dodał, że zwiększona dostawa szczepionek Pfizera, która dotarła właśnie do Polski, przyspieszy cały proces szczepień.

- (...) możliwości szczepienia, które zabezpiecza obecnie działająca sieć punktów w całej Polsce, są o wiele większe, niż do tej pory mieliśmy szczepionek. Tempo szczepień uzależnione jest wyłącznie od dostaw - dodał Dworczyk, odnosząc się do wymienionej dostawy szczepionek Pfizera.

Zapowiedział również przedstawienie dalszego harmonogramu szczepień w najbliższych dniach.

Dworczyk zapewnił także, że "Każda osoba, która ma ograniczoną mobilność i musi być zaszczepiona w domu, zostanie w tym domu zaszczepiona". Przyznał jednak, że każde województwo dysponuje ograniczoną liczbą mobilnych zespołów wykonujących szczepionki, zaś zadania wyjazdowe są realizowane w oparciu o dostępne zasoby.

Stwierdził również, że ze względu na brak odpowiednich uprawnień w procesie szczepień nie będą brać udziału żołnierze WOT. Dworczyk stwierdził jednak, że "różne służby państwowe w czasie pandemii mają różne zadania, z których wywiązują się wyśmienicie".

Dworczk skomentował także kwestię szczepienia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

- Apeli o to, by szczepić poszczególne grupy, w tym osób przewlekle chorych czy osób niepełnosprawnych, jest bardzo wiele. W oparciu o rekomendacje Rady Medycznej wyodrębnione zostały grupy – osoby z takimi chorobami przewlekłymi, które powodują szczególne zagrożenie w przypadku zachorowania na Covid-19. Są to np. pacjenci wentylowani mechanicznie czy chorzy onkologicznie. Ale musimy pamiętać, że również z punktu widzenia osób niepełnosprawnych lub tych z ograniczoną mobilnością bardzo ważne jest, abyśmy nabrali odporności zbiorowej - stwierdził.

Dodał także, że decyzje w tym zakresie są na bieżąco konsultowane z naukowcami z Rady Medycznej.

Ponadto Dworczyk stwierdził, że "nie ma żalu do Episkopatu" w związku z niedawnym oświadczeniem na temat szczepionek AstryZeneki. - Kwestie wiary są indywidualną sprawą każdego człowieka. Najważniejsze w nim jest to, że Episkopat nie mówi: „Nie szczepcie się tą szczepionką". Mówi, że w sytuacji, gdy nasze zdrowie i życie jest zagrożone, można te szczepionki wykorzystywać, a dziś mamy z taką sytuacją do czynienia. Stanowisko Episkopatu należy czytać w całości - stwierdził.

Dworczyk powiedział także, że przypadków zakrzepicy po szczepionce Johnson&Johnson było wielokrotnie mniej niż po AstrzeZenece. Zapowiedział, że w najbliższych dniach członkowie Rady Medycznej będą rozwiewać wszystkie wątpliwości w zakresie szczepionki Johnson&Johnson.

jkg/rp.pl

Komentarze (18):

M.2021.04.21 16:34
Ja i moja rodzina jesteśmy wspaniałomyślni i odstąpimy dla pana i pana rodziny swoje ewentualne skierowania szczepionkowe.
katolik2021.04.19 14:53
Przeciwnicy Holocaustu i pseudoszczepionek sie nie zaszczepia. Nikt nie ma prawa nikogo zmuszać, nikt nie podpiszę zgody na szczepienie nazisto!
katolik2021.04.19 14:50
do eksperymentu medycznego zwiazkiem chemiczno- genetycznym naziści nie maja prawa zmuszać NIKOGO!
katolik2021.04.19 14:48
Niech nie igrają z ogniem!
PLAN-DEMIA2021.04.19 13:43
Ty dworczyk możesz spać spokojnie ??? Wg mnie to masz dwa powody: po pierwsze to powinieneś drżeć przed konsekwencjami swoich haniebnych czynów ,a po wtóre to paraliżuje cię strach że ludzie nie chcą się szczepić i nie wywiążesz się wobec globalistów. Życzę ci żebys chodził POsxxny po kres twego marnego jestestwa.
LL2021.04.19 13:45
Ty najgorszy sorcie!!!! na ciebie głosowałam !!!!
JohnyBravo2021.04.19 13:43
A ja bardzo chętnie przyjmę owo skierowanie! Jak to będzie papierowe to nezwłocznie zużyję to w kiblu.
...2021.04.19 13:25
Jak to wszyscy, przecież szczepienia covid nie są obowiązkowe tylko dobrowolne!.
oj2021.04.19 13:24
Dworczyk, dzielą nas tygodnie, kiedy, być może, za oszukiwanie Polaków, namawianie do faszerowania się trucizną, będziesz jadł obiadek, podawany przez okienko z kratą.
matis892021.04.19 12:51
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Prawdziwe proroctwo2021.04.19 14:28
Błogosławieństwo Moje dam Słowianom, a Słowianie, choć wielu z nich dzisiaj błądzi, lepiej je przyjmą i obfitszy przyniosą owoc. Będą prawdziwym ludem Moim, ludem Słowa Przedwiecznego i pojmą naukę Moją, i staną się posłusznymi. Nie ci bowiem są wybrani, którzy sami się wybierają, lecz ci, którzy na wołanie Boga wstaną. Nie będą daremne łzy pokuty i modlitwy, a wierność wytrwania nie będzie bez błogosławieństwa i nagrody. Zdejmie niewolnica kajdany swoje i stanie się jako królowa. Wstawią się za nią łzy, które Matka Moja pod Krzyżem przelała, a naród, który Ją czci, nie będzie między narodami ostatni. Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaśWarszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Polska, która pierwsza karę poniosła, choć wina jej nie była największa, prędzej niż inni się podniosła. W czym zawiniła, przez to musiała doznać kary. Ale już bliski jest koniec jej pokuty. Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia. Nieprzyjaciołom swoim krzywdy pamiętać nie będzie, dobrem za zło zapłaci. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej.
Michał Jan2021.04.19 12:25
"Wyszczepiło" się raptem 46% lekarzy. Ciekawe, z której grupy dalej stosują teleporadę i z automatu wysyłają na PCR.
Michał Jan2021.04.19 12:23
A pod koniec grudnia, to dzieliły nas niby lata?
JM2021.04.19 11:45
Ja nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi. W podobnym tonie wypowiadał się premier Morawiecki w Legnicy. Co z tego, że każdy otrzyma skierowanie. Ja na przykład dość ciężko przeszedłem tę chorobę, zrobiłem po 2 miesiącach badania na przeciwciała i to zostało w tych badaniach potwierdzone. Przeciwciał miałem bardzo dużo. Nawet nie myślę się szczepić.
AAAtomek2021.04.19 11:27
"dzielą nas tygodnie od chwili, kiedy każdy będzie miał skierowanie na szczepienie" Jedni w 2021 roku, inni w 2040.....
trust2021.04.19 11:22
Ja ci Dworczyk oddam swoje. Zawsze to lepiej mieć dwa, zamiast jednego.
Anonim2021.04.19 11:02
Jak Dworczyk mówi, że nie będzie, to nie będzie. A jak mówi że będzie, to mówi.
Jak2021.04.19 10:59
to rozumieć? "Każdy będzie miał skierowanie na szczepienie"? Czy to już przymus mafijnej masonerii, czy lapsus językowy?