Duda wygrywa z Komorowskim. Nowy sondaż! - zdjęcie
21.05.15, 14:27

Duda wygrywa z Komorowskim. Nowy sondaż!

12

Według sondażu CBOS na Andrzeja Dudę chce zagłosować 48 proc. respondentów, podczas gdy na urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego - 44 proc. ankietowanych.

Niezdecydowanych było 5 procent, a chcących oddać głos nieważny lub odmawiających odpowiedzi - w sumie 3 procent. Deklarowana frekwencja wyniosła 72 procent.

To wreszcie sondaż, który pokazuje, że Andrzej Duda uzyskuje przewagę nad coraz bardziej skompromitowanym Prezydentem Komorowskim.

Przypomnijmy: IBRIS na zlecenie "SE" przygotował sondaż z którego wynika, że na Komorowskiego chce oddać głos 47,3 procent ankietowanych. Na jego konkurenta Andrzeja Dudę chce oddać głos 47 procent badanych.

Z kolei - chyba najbardziej kompromitujący sondaż - 18 maja pojawił się sondaż Millward Brown przygotowany dla "Faktów" TVN. Bronisława Komorowskiego popiera 47 procent badanych. Andrzej Duda może liczyć na głosy 44 procent Polaków.

Bronisław Komorowski traci z godziny na godzinę. Popracie byłych ubeków i komuchów na pewno czyni z Komorowskiego postać po prostu żałosną!

mm

Komentarze (12):

anonim2015.05.21 14:36
Publikacja sondaży to grzech społeczny.
anonim2015.05.21 14:40
Właśnie niejaki Hołdys, koncesjonowany "buntownik" stanu wojennego, agituje za Komorowskim na "info" w ramach dodatkowego czasu jego sztabu wyborczego. Przypominają się tamte czasy.
anonim2015.05.21 14:41
"Bronisław Komorowski traci z godziny na godzinę. Popracie byłych ubeków i komuchów na pewno czyni z Komorowskiego postać po prostu żałosną!" A takie teksty czynią redaktorów Frondy postaciami żałosnymi. Przytaczacie dwa sondaże w których różnica między kandydatami jest w granicach błędu statystycznego i uznajecie że ten który daje więcej Dudzie jest prawdziwy a ten który daje więcej Komorowskiemu jest "kompromitacją". Na jakiej podstawie? Macie własną sondażownie? Robiliście własne badania? Jesteście mniej warci niż te wszystkie sondażownie razem wzięte...
anonim2015.05.21 15:13
Dzisiaj o poranku w rządowym radio podawali, że sondaż przygotowany dla TVN wskazuje na 2-procentową przewagę Komorowskiego.
anonim2015.05.21 15:20
Pnie Tomaszu, proszę o sprawdzenie wg mnie pomówień dotyczących pochodzenia Andrzeja Dudy. Czy to może być prawda? Ktoś wysyła mi już kolejnego maila z taką wiadomością. Pozdrawiam Pana Redaktora!
anonim2015.05.21 16:52
Kto tu pisujący na Komorowskiego głosował, niech się przyzna. Bez bicia będzie, bo ludzi chorych umysłowo nie należy karać. Ja głosowałem na Dudę.
anonim2015.05.21 17:06
Powtarzam jeszcze raz: Duda jest taką samą bezmyślną marionetką jak Komorowski, a najlepiej to widać po tym, że jako potencjalny przyszły reprezentant naszego narodu identycznie jak Komorowski nie wspomina ani słowem o tym co zrobi z astronomicznymi roszczeniami żydowskich hucpiarzy: https://www.youtube.com/watch?v=NWDi66ttZyM I powtarzam: głosowanie na Dudę, a nie na Bula to faktycznie mniejsze zło, ale niczego istotnego w Polsce nie zmieni poza tym, że gdyby za pół roku wygrało PiS, może nie będzie się tyle kraść.
anonim2015.05.21 17:29
W swoim spocie powtarza, iż "Tak dla Unii Europejskiej, nie dla euro w Polsce, dopóki Polacy nie będą zarabiać jak na zachodzie Europy" Dobrze by było, gdyby podczas spotkań ze zrozpaczonymi Polakami ktoś z tłumu zadał mu pytanie: a gdy Polacy zaczną zarabiać jak na zachodzie Europy, to czy pozbędzie się złotówki: "Zasadniczym terenem tej polityki miała być gospodarka, uzależnienie państw przez pozbawienie ich zasadniczego elementu polityki gospodarczej w postaci własnej waluty. Romano Prodi w wywiadzie dla „Financial Times" z kwietnia 1999 r. mówił, że „dwoma filarami państwa narodowego są miecz i waluta: właśnie obaliliśmy jeden z tych filarów". Co więcej, ten sam Prodi przyznał dwa lata później w wywiadzie dla CNN, iż „wprowadzenie euro nie ma znaczenia ekonomicznego. To posunięcie w pełni polityczne" (http://www.rp.pl/artykul/925196.html?print=tak&p=0) Skoro tak, to pozbądźmy się i reszty atrybutów naszej suwerenności narodowej i sfinalizujmy budowę socjalistycznego Eurokołchozu.
anonim2015.05.21 17:51
@WojciechA Ja głosowałem na Pawła Tanajno. A w drugiej turze, cóż, nie pozostaje mi nic innego niż oddać głos nieważny... BTW. Po raz pierwszy normalne zdjęcie Bula na Frondzie :)
anonim2015.05.21 17:57
WojciechA - głosowałem na Kukiza. Też jestem chory umysłowo, bo nie głosowałem na Dudę?
anonim2015.05.21 19:39
@grzechol - ja - o ile wybiorę się na wybory - zagłosuję na pana Dudę, choć bez specjalnego entuzjazmu. Gdybym miał oddać głos nieważny, to w ogóle bym się nie fatygował do komisji wyborczej, choć mam do niej tylko ze 400 metrów. Oddanie głosu nieważnego, np. skreślenie iksa przy obydwu kandydatach spowoduje niepotrzebne złośliwe komentarze jakoby Polacy byli głupcami nie potrafiącymi zrozumieć jak się głosuje w wyborach między dwoma kandydatami:-) Natomiast na głosowanie za Bulem Komorowskim mogą sobie pozwolić czytelniczki "Pani Domu" i "Twojego Stylu" oraz szemrane postaci z postPRL-owskich tajnych służb plus kilkaset tysięcy urzędasów i wyborcy przebywający w miejscach czasowego odosobnienia.
anonim2015.05.21 19:50
Jak to jest, ze jak sondaz pokazuje przewage Bronislawa, to musi bys zmanipulowany, albo kompromitujacy (wg Frondy), a jak pokazuje, ze wygra Duda, to jest wrecz przeciwnie...