Dubieniecki o Chazanie: Prof. Chazan powinien zatrudnić się w klasztorze - zdjęcie
05.08.14, 05:38Fot. Sxc.hu

Dubieniecki o Chazanie: Prof. Chazan powinien zatrudnić się w klasztorze

28

- Jeśli ktoś boi się krwi, nie powinien zostawać lekarzem, jeśli ma taki a nie inny światopogląd, to nie powinien leczyć. Lekarz jest po to, aby pomóc pacjentom, a nie sądzić i opierać swoje przekonania na religii i sumieniu. Być może prof. Chazan powinien zatrudnić się w klasztorze – oznajmił Dubieniecki w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. I już tylkon te zdania dowodzą zasadnie, że facet nie wie o czym mówi. Z tych wypowiedzi wynika, że katolik nie ma prawa być lekarzem, że ktoś, kto uznaje, że zabijanie nie jest leczeniem może być zatrudniony tylko w klasztorze, i wreszcie, że zamordowanie chorego jest pomocą dla jego rodziny. Przerażająco brzmią też sugestie, że lekarz nie może kierować się sumieniem.

Ale idąc dalej Dubieniecki stwierdza również, że dziecko należało zabić, bon „z medycznego punktu widzenia chłopiec nie miał szans przeżyć, co potwierdziła jego śmierć zaledwie po dziewięciu dniach życia”. A ja odpowiadam mecenasowi Dubienieckiemu, że i on – z medycznego punktu widzenia nie ma szans na przeżycie, co potwierdzi fakt, że w pewnym momencie on umrze. Ale z tego, że mecenas na pewno kiedyś umrze nie wynika, że jakikolwiek lekarz ma prawo przerwać jego życie...

Kompletnym absurdem jest zaś uzasadnienie pomysłu, by za to, że szpital nie zabił człowieka miał wypłacić milion złotych. - Fakt, że miała wolę wykonania zabiegu przerwania ciąży może się w przyszłości wiązać z określonymi konsekwencjami – ze strony pracodawcy, środowiska, które może ją odtrącić. Ludzie mogą się od niej odwrócić – oznajmia Dubieniecki. I dodaje: „już dziś moja klientka i jej mąż ponoszą koszty w postaci silnej depresji. Nie wiadomo, czy klientka będzie jeszcze kiedykolwiek starała się mieć dziecko i czy będzie mogła je mieć”. A ja się pytam, czy gdyby dziecko zostało zlikwidowane, to skutków od pracodawcy, środowiska i ludzi, którzy mogliby się odwrócić, by nie było? I czy, zdaniem mecenasa, zabicie dziecka nie ma dla matki skutków w postaci depresji?

TPT/Rp.pl

Komentarze (28):

anonim2014.08.5 5:50
Ten gośc pobiera nauki u Giertycha,Zupełny odlot.On chyba jest za legalizacją "marychy".
anonim2014.08.5 6:14
Jaki wstyd, to mąż Marty Kaczyńskiej...
anonim2014.08.5 6:20
Chazan postąpił jak KAŻDY NORMALNY człowiek powinien uczynić a Dubieniecki musi gadać inaczej bo mu za to płacą a że jest mało inteligentny to tak bredzi
anonim2014.08.5 6:21
axal13 inteligentny człowiek zrozumie takie literowki,pomyśli o sensie artykułu i zdaje sobie sprawę,że teksty powstają w wielkim pośpiechu,nikt ich nie celebruje literacko,bo przecierz chodzi o informacją i ocenę sytuacji. ,Piszą je ludzie z krwi i kości,ktorzy mają tysiące innych zajęć...rodziny...dzieci... jak Ci się nudzi to policz ile bykow zrobilam,bo wlaśnie lecę do pracy i już niczego nie poprawię,ani przecinkow,ani wielkich liter... pa!
anonim2014.08.5 6:22
A poza tym owa biedna i nieszczęsna matka dziecka - i ojciec dziecka - powinni byli myślęc zanim poszli po zamówienie do kliniki in vitro! Oszuści lekarze nie powiedzieli jej zapewne o zagrożeniach - czyli uszkodzeniach tak "produkowanego" dziecka! Dlaczego sami nie dopełnili zabicia dziecka u siebie w sławetnej klinice sztucznego rozrodu, a odesłali do szpitala Świetej Rodziny? Wyjatkowa perfidia in vitrowców! Przecież zabijając wcześniej rodzeństwo zmarłego dziecka (bo tak się dzieje przy in vitro!) mieli możliwość "eliminacji" wadliwego "produktu"... Mój Boże, ironizuję tutaj strasznie, ale stek kłamstw sączących się przez media już woła o pomstę do nieba i wkurza maksymalnie! Biedna ta rodzina, zmanipulowana mentalnie propagandą in vitro i innymi kłamstwami. Pamiętajmy - działając wbrew woli Bożej zawsze poniesiemy tego opłakane konsekwencje. Sami siebie skazujemy wtedy na cierpienie. A potem, rzecz jasna, w swoim zaślepieniu, zło przypisujemy Bogu! Ot, wszystko po staremu, od Adama i Ewy... Kyrie eleison!!!
anonim2014.08.5 6:22
tak,tak--przecież się pisze przez samo ż
anonim2014.08.5 6:24
Widze, ze fala nienawisci sie wylewa... I to ogolnie na wszystkich ludzi wierzacych. Niedlugo moze dojsc do sytuacji, gdy lekarze i farmaceuci beda masowo zwalniani, bo nie beda chciec dokonac aborcji, albo sprzedac tabletek wczesnoporonnych. I mysle ze czlowiek bedzie musial coraz czesciej stac przed powazna decyzja czy przyznac sie do Chrystusa czy nie. I ktos powie, co tam sprzedac takie tabletki wczesnoporonne, to tylko transakcja, klient placi, farmaceuta sprzedaje... Nie jest swiadkiem rozlewu krwi.. a ile spokoju, pracodawca sie nie czepia, wszystko jest "ok". Ale dla osoby wierzacej sprzedaż takich tabletek wczesnoporonnych oznacza jedno - jakas kobieta zaszla w ciaze, i po zazyciu tych tabletek to dziecko zginie. Czyli zostanie dokonane morderstwo i zginie niewinna istota. I mysle, ze dla wielu ludzi, nie chcacych sluchac swojego sumienia, wolacych kpic, postawa odmowy sprzedania takich tabletek jest powodem do kpin. I tekstow jakie slyszymy, ze ta osoba powinna pracowac w Klasztorze itp. Tym czasem osoby co tak mowia, nie zdaja sobie sprawy, i nie chca zdac sobie sprawy, ze w ten sposob zabija sie czlowieka. : ( Nie jestem sobie w stanie wyobrazic, skad to sie wzielo, ze ludzie tak bardzo chca zabijac. Dzis zabijac dzieci chore, jutro na "zyczenie, po jutrze beda refundowac nawet nastolatkom. A potem co przyjdzie czas na eutanazje, eutanazje dzieci... a potem co? Czy dojdzie do nas do systuacji co jest na Zachodzie, gdzie "kliniki" aborcyjne za okreslona kwote dokonuja poznych aborcji (wieksza kwote niz w przypadku aborcji wczesnych), gdzie zabija sie dziecko w 8 czy 9 mc ciazy... nawet jak przezyje ta aborcje (bo co 5 przezywa) nie daje to gwarancji ze beda walczyc o jego zycie. I spoleczenstwo uzna ten stan za normalny... Skoro tak jest, trzeba isc z "duchem czasu", byc postepowym, nie mozna byc "ciemnogrodem". Ja jednak wole nie isc z "duchem czasu", ale wole isc z Duchem Swietym i postepowac tak jak uczy nas Jezus. : (
anonim2014.08.5 6:25
berto dokladnie tak jest! pozdrawiam Cię!
anonim2014.08.5 6:40
Co do tego co pisze Berto, z pewnoscia rodzice wiedzieli od poczatku, ze z in vitro wiazac sie moga rozne kosekwencje, i zostali o tym poinformowani, ale pragnac z calego serca miec dziecko, pewnie ufali, ze ich to nie spotka. I nie uwazam tego, za kare Boza, bo takie tragedie dotykaja takze dzieci poczetych "po Bozemu". Tragedia jest natomiast, ze chciano to dziecko zabic, i ten caly atak teraz na ludzi wierzacych. Z pewnoscia in vitro przyczynia sie do tego, ze moga pojawiac sie wady rozwojowe, dla tego jest to jeden z powodow dla ktorych in vitro jest zle. Ale nie mozna rzucać wielkich slow, ze to kara od Boga. Bo wielu ludzi ma dzieci poczete w naturalny sposob, a mimo to bywa, ze urodza sie chore. To, ze to malenstwo przyszlo na swiat z powaznymi wadami rozwojowymi, to wina lekkomyslnosci tych, ktorzy propagja in vitro, bedac swiadomym, jakie zagrozenia z tego plyna... jak i pewnie przyczyn naturalnych, ktore byc moze wystapilyby i w przypadku poczecia naturalna droga. Dla tego nie uwazam tego za jakakolwiek kare, bo kogo mialby Bog karac? To niewinne dziecko za winy doroslych?
anonim2014.08.5 6:58
Do @ufam: Otóż o karze ze strony Boga nie ma w moim wpisie ani słowa! Bo Bóg nas nie karze, ale my sami sprowadzamy na siebie nieszczęście, kidy sprzeciwiamy się Bożemu prawu! A ono mówi jednoznacznie, ze poczęcie osoby = człowieka, odbywa się w akcie miłości małżonków, a nie sztuczną metodą w laboratorium na szkle, przy pomocy pipety itp. i wczesniejszej masturbacji ojca przyszłego dziecka! Poza tym warto pamiętać i o tym, że pragnienie posiadania dziecka nie jest na tym samym poziomie, co pragnienie posiadania samochodu, domu czy czegokolwiek! Dziecko jest darem, a wszelka manipulacja życiem jest po prostu grzechem! I zapewne znow spadnie na ten komentarz burza, i nie dziwię się - wielu Polaków nie ma świadomości w ogóle czym jest wiara, kim Pan Bóg i co to znaczy, być katolikiem... Ale proszę Boga, by dał nawrócenie tym, którzy chcą być mądrzejsi od miłującego Boga - miłującego każdego z nas bez wyjątku! Dlatego właśnie dał nam przykazania - drogowskazy, byśmy nie cierpieli przez własną głupotę! Wybieramy inazcej - karzemy siebie sami! Bóg tylko kocha i wobec naszej wolności staje "bezradny" z nieustannym miłosierdziem. Zawsze można się nawrócić! Zachęcam serdecznie!
anonim2014.08.5 7:00
Pocieszające jest w tym wszystkim to że jest wielu ludzi dostrzegających prawdę. Ta cała złość, wściekłe ataki, oskarżenia, są najlepszym dowodem na to że jest mnóstwo ludzi myślących, którzy nie dają się zmanipulować mediom, którzy potrafią ZŁO nazwać po imieniu. Media wściekle atakują ludzi wierzących, wyszukują "autorytety", które zamiast argumentów powtarzają jak mantrę ideologiczne bzdury. To wszystko jest świadectwem tego jak mierna jest ta współczesna "moralność". Miało być łatwo, lekko i przyjemnie, tymczasem okazało się że lewackie działania spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem wielu ludzi którzy stanowią tamę dla kłamstwa a przecież mieli bić brawo.
anonim2014.08.5 7:09
Dio AirWolf - Nie bądź taki agresywny, ale stań w prawdzie! Pomodlę się za Ciebie, dobrze? Ta agresja nie doprowadzi Cię do pokoju ducha i prawdy! A czy wiesz, ze takie jest Twoje powołanie, byś był święty z Bogiem na wieczność? Życzę Ci tego szczęścia, nie wybieraj innej drogi, nie warto1 nie daj się oszukiwać! Pozdrawiam wszystkich agresywnych!!!
anonim2014.08.5 7:11
Do: ks. Marcin - Dziekuję! Właśnie tak!
anonim2014.08.5 7:24
@AirWolf napisał: „Z każdym kolejnym tego typu artykułem i wpisem takich głąbów jak BERTO, każdy normalny człowiek chce mieć mniej wspólnego z katolikami i ich ideologią...” -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Oczywiście poza tobą, bo się oderwać od nas nie możesz, albo jesteś nienormalny.
anonim2014.08.5 7:26
#kawosz_marcin W imieniu PRL podążając słuszną linią PZPR za zasługi na rzecz propagowania jedynych słusznych idei komuniuzmu wnoszę wniosek o przyznanie wam towarzyszu -"orderu budowniczego PRL"
anonim2014.08.5 7:26
@Myslacyinaczej A w was? Czemu w was siedzi taka skłonność do obrażania i nienawiści?
anonim2014.08.5 7:28
@Myslącyinaczej (zdecydowanie inaczej), @kawosz_marcin Szkoda, że nie żyliście w III Rzeszy. Moglibyście bronić przestrzegania ustawy o "ochronie krwi niemieckiej i niemieckiej czci". Niechby się kto spróbował powoływać na sumienie, nie donosząc władzom, mimo swojej wiedzy, np. o miłosnym związku Niemki z Żydem! O, wtedy w Niemczech było dużo gorliwców pilnujących, by nie łamano "prawa". Nie waham się porównywać do nich tych, co zaszczuwają prof. Chazana, domagając się dla niego surowych kar.
anonim2014.08.5 7:46
Marcin Dubieniecki...Czy to przypadkiem nie zięć ś. p. prezydenta Kaczyńskiego?
anonim2014.08.5 8:04
Tylko w trosce o poszanowanie racjonalności . To byłoby działanie całkowicie przeciw skuteczne . Może gdyby do wyroku dołożono prace społeczne w ubojni ,to może mogłoby to jakoś wpłynąć .
anonim2014.08.5 8:23
@Myslacyinaczej, a w którym miejscu ciebie ksiądz obraził? Wskaż.
anonim2014.08.5 8:28
@Myslacyinaczej A III Rzesza ma coś wspólnego z inkwizycją? Jeśli chcesz wyciągać takie argumenty toś zwyczajnie niedouczony.
anonim2014.08.5 10:57
" Mecenas" celebryt dał głos... droga palestro jeśli zależy ci jeszcze () wysoce wątpliwe) na postrzeganiu środowiska ...
anonim2014.08.5 11:00
A babrajcie się dalej w tych emocjonalnych odchodach a'la Dubieniecki zwany "mecenasem" .... Minimum przyzwoitości ze strony m"mecenasa" spodziewać się nie będę ....
anonim2014.08.5 12:09
Marcin Dubieniecki jasno zadeklarowal sie jako nazista i faszysta w tym wywiadzie - jest to jasne jak slonce. Bo jesli tak sie wypowiada, tzn ze pochwala Hitlera i Stalina, ktorzy oczekiwali bezwzglednej, bezkrytycznej poslusznosci prawu, ktore stanowili. Takie to czasy widac,ze jawny zadeklarowany nazista moze byc adwokatem w Polsce, a uczciwy humanista, Chazan, nie moze byc lekarzem. Dubieniecki najwyrazniej rowniez nie obserwuje sondazy albo calkowicie utracil instynkt samozachowawczy,bo w Wolnej Polsce bez nagrzanych sedziow nagle moze sie okazac ze zlamal szereg paragrafow.
anonim2014.08.5 12:40
Hmm, a ilu z Was poszło zapytać czy jakoś nie można pomóc tamtej rodzinie? Ilu księży zapytało się czy ochrzcić "uratowane"dziecko? Czytałem wywiad z lekarzem który opiekował się tym dzieckiem. Zmarło ono bo mózg zaczął gnić. Wcześniej zwiększali tylko dawki morfiny. "I czy, zdaniem mecenasa, zabicie dziecka nie ma dla matki skutków w postaci depresji?" - a oglądanie cierpienia własnego dziecka powoduje co? Skoro prawo dopuszcza pewne rzeczy, to powinny być możliwe do wykonania. A nie, że jakiś zakłamany lekarz, będzie stanowił swoje prawa zasłaniając się Bogiem i sumieniem. Wcześniej mu to jakoś nie przeszkadzało przyjmować kasę za zabiegi...
anonim2014.08.5 16:51
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki.- Ahaaa.pl
anonim2014.08.6 8:08
AirWolf,zrób sobie porządną LEWAtywę...
anonim2014.08.6 19:22
Ciekawe, czy z czasem nie okaże się, że Dubieniecki to kolejny "śpioch" w otoczeniu Kaczyńskich. Ktoś taki zdolny był nawet wziąć ślub byle być blisko Kaczyńskich. Teraz go obudzono pociągnięciem za sznurki i musi być posłuszny: robić co każą, bo okaże się kolejnym seryjnym samobójcą.