Czy Trzaskowski za rok zgodzi się na Marsz Niepodległości? - zdjęcie
15.11.18, 15:58Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

Czy Trzaskowski za rok zgodzi się na Marsz Niepodległości?

Rafał Trzaskowski już wkrótce oficjalnie obejmie urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Poglądy tego polityka są powszechnie znane- z całą pewnością woli parady LGBT niż marsze narodowców.

Czy istnieje szansa, że Trzaskowski już po objęciu urzędu podejmie w sprawie przyszłorocznego Marszu Niepodległości taką decyzję jak w tym roku jego poprzedniczka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która postanowiła zakazać tego wydarzenia, a sąd (jeszcze niezawisły czy już "PiS-owski"?) uznał, że taka decyzja nie była dobra.

Czy nowy prezydent stolicy również będzie walczył z Marszem Niepodległości? A może pozwoli, aby to zgromadzenie odbyło się? Między innymi na to pytanie odpowiedział Rafał Trzaskowski w programie Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. 

"Jeżeli będzie szansa na to, że rząd będzie brał za to odpowiedzialność, tak jak ostatnio został do tego zmuszony, to tak. Widzę sojusz PiS-u z narodowcami (...)Jasnym jest to, że jeżeli nie ma przesłanek, że marsz może być niebezpieczny, tak jak było w tym roku, to w tym momencie a priori nie można go zakazać"- stwierdził polityk. 

Miejmy nadzieję, że w listopadzie 2019 r. prezydent Warszawy będzie pamiętał o tej wypowiedzi, zamiast- tak jak w tym roku uczyniła ustępująca prezydent stolicy- wbijać kij w mrowisko.

yenn/TVN24, Fronda.pl