Czy Rafał Trzaskowski spełni obietnicę o ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? - zdjęcie
16.07.20, 11:31Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Czy Rafał Trzaskowski spełni obietnicę o ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie?

7

Rafał Trzaskowski w TVN 24 mówił, że złoży wniosek o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Ma to zrobić bardzo szybko. Polityk KO zaznaczył, że najpierw jednak musi omówić sprawę z radnymi. Czy sprawa znajdzie swój finał?

Prezydent Warszawy tym samym potwierdził swoją deklarację z kampanii wyborczej, że złoży wniosek o nazwanie w Warszawie ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że zmarły w katastrofie w Smoleńsku prezydent naszego kraju miał przez kilka miesięcy ulicę w Warszawie. W listopadzie 2017 r. na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze, które zmieniło nazwę Alei Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. To wywołało wielkie poruszenie i niezadowolenie nie tylko w Warszawie

Sprawa miała swój dalszy ciąg w ostatnich latach a w czasie kampanii Rafał Trzaskowski zapowiedział, że po wyborach nada jednej z ulic imię zmarłego tragicznie polityka.Teraz zapytany o tę kwestię stwierdził, że najpierw musi naradzić się z radnymi. Czy sprawa znajdzie swój finał w postaci ulicy Lecha Kaczyńskiego?

,,Będzie mój wniosek o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie i to bardzo szybko” – zadeklarował w „Faktach po faktach” w TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Trzaskowski był pytany w programie ,,Fakty po faktach” też o zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, na co odpowiedział, że w tym tygodniu nie mógł i  zaproponował inny termin.

rr, PAP, TVN24

Komentarze (7):

XD2020.07.16 14:43
Och wniosek będzie super! Po konsultacjach z mieszkańcami, ale tylko tymi którzy płacą tu podatki ;) Miazga będzie piękna kiedy taki wniosek zostanie obalony przez "warszawkę" XD
Gość2020.07.16 14:41
Tak jakby politycy PO realizowali obietnice przedwyborcze... Śmiechu warte.
Warszawka nie chce ulicy Kaczyńskiego2020.07.16 14:40
Zróbcie sobie ulice Kaczyńskiego w swoich Pścimiach. Warszawka drapie się w oko środkowym palcem ;)
Izydor2020.07.16 12:48
Lech Kaczyński zasłużył na cały płac swojego imienia. Za toaletami w zajezdni MPO.
Dell2020.07.16 14:29
Co chcesz osiągnąć pogardą? Chcesz przyczynić się do "wyhodowania" drugiego Cyby? Chcesz wywołać nienawiść? Nienawiść wraca. Jak każde zło. I każde dobro. Mam nadzieję, że ta nienawiść, którą siejesz nie wróci ani do Ciebie ani do nikogo z Twoich najbliższych. Szczególnie Twoich dzieci i rodziców.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 12:09
zapomnieliście dodać że ulica powstanie jak Pan Trzaskowski WYGRA wybory i zostanie prezydentem!
Dell2020.07.16 14:22
Nie przypuszczałem, że dam Ci, kiedykolwiek, drugiego "lajka". Pierwszy był tygodnie temu po tym jak w Twoim "komentrzu"(po długiej serii innych przepełnionych "bluzgamami") nie było ani jednego chamskiego zwrotu. Dziś jest za realistyczne spojrzenie na kłamstwa RT. Wiesz, że łże (Rafał), ale na niego głosujesz. Inaczej jak syndromem sztokholmskim wytłumaczyć tego nie potrafię, bo jeśli nie to, to by znaczyło, że jesteś głupkiem, a to wydaje się niemożliwe, bo zza fasady z chamstwa, którą odgradzasz się od nas, da się dostrzec u Ciebie inteligencję.