Cywilizacja śmierci. Wielka Brytania tym razem odmawia prawa do życia 5-letniej dziewczynce - zdjęcie
27.03.21, 17:09fot. pixabay.com

Cywilizacja śmierci. Wielka Brytania tym razem odmawia prawa do życia 5-letniej dziewczynce

28

W Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy toczy się sądowa batalia o wartość życia i godność 5-letniej dziewczynki, skazywanej na śmierć z powodu ciężkiej niepełnosprawności. Sądy kolejnych instancji podtrzymują stanowisko szpitala o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie, podczas gdy matka walczy o możliwość powrotu swojej córeczki do domu. Jeśli nie zgodzi się na to sąd najwyższej instancji, dziewczynka zostanie uśmiercona w szpitalu.

Sprawa Pippy Knight ujrzała światło dzienne tylko dlatego, że jej matka nie zgodziła się na decyzję szpitala, podjętą w trosce o rzekomy „najlepszy interes pacjenta”. Kierując sprawę do sądu i prosząc o pomoc czołową w Wielkiej Brytanii organizację obrony życia: Stowarzyszenie Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children) nadała tej sprawie rozgłos. Stało się tak, gdyż walka, którą podjęła w Wielkiej Brytanii należy do rzadkości. 

W myśl kultury szacowania przydatności ludzkiego życia sędziowie argumentują, że dziewczynka powinna umrzeć, ponieważ z życia w tym stanie nie czerpie ona żadnych korzyści. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy orzeczenie Wysokiego Trybunału, zgodnie z którym Pippy nie powinna żyć. Wyrok zgodny jest z decyzją lekarzy (Evelina Children’s Hospital) twierdzących, że należy zakończyć dalsze podtrzymywanie życia dziecka. Tymczasem matka Pippy prosi o podłączenie córki do przenośnego respiratora i zgodę na jej powrót do domu.

Pippy od dwóch lat żyje z pomocą specjalistycznej aparatury. Urodziła się w 2015 roku, od 20 miesiąca życia walczyła z chorobami wirusowymi, które uszkodziły jej mózg. Specjaliści zdiagnozowali u niej ostrą encefalopatię martwiczą. Z punktu widzenia brytyjskiego prawa odpowiedzialność za decyzje w sprawie życia lub śmierci dziecka spoczywa na sądzie, a nie na rodzicach, w tym przypadku matki, bo tato Pippy nie żyje. Jak stwierdził jeden z sędziów: „To prawda, że członkowie rodziny mogliby spędzać z nią więcej czasu w domu, w spokojniejszym i bardziej przyjaznym otoczeniu, ale ona nie byłaby świadoma tych wizyt ani nie czerpałaby z nich korzyści. Nie byłaby świadoma jakichkolwiek zmian w swoim środowisku lub w systemie opieki”.

Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych zapłaciło prawnikom reprezentującym panią Parfitt. Zdecydowało się sfinansować skargę do Sądu Najwyższego (Supreme Court), a prawnicy przygotowują teraz wniosek do sądu.

Po przesłuchaniu w Wydziale Rodzinnym Sądu Najwyższego w Londynie, sędzia Poole orzekł, że leczenie podtrzymujące życie powinno się zakończyć i należy pozwolić Pippy umrzeć. Sąd Apelacyjny, sędziowie Lady Justice King, Lord Justice Baker i Lady Justice Elisabeth Laing, rozpatrzyli sprawę w lutym i podtrzymali wcześniejszą decyzję Sądu Najwyższego. Po orzeczeniu Sądu Apelacyjnego pani Parfitt powiedziała: „Chcę, aby Pippy miała wszelkie możliwe szanse powrotu do domu i przebywania z rodziną”.

Bp John Sherrington, zajmujący się tematyką ochrony życia przy Konferencji Episkopatu, odpowiedział na decyzję Sądu Apelacyjnego o utrzymaniu w mocy orzeczenia Sądu Najwyższego o zakończeniu leczenia Pippy Knight: „Tragedia choroby małej Pippy Knight jest bardzo smutna, modlę się za nią, za Paulę, jej matkę, jej rodzinę, opiekujących się nią pracowników służby zdrowia oraz sędziów. Kościół katolicki naucza, że ​​każda osoba ma wartość i godność, niezależnie od stanu jej zdrowia. Brak świadomości nie obniża wartości. Orzeczenie zezwalające lekarzom na zaprzestanie leczenia Pippy w oparciu o jakość jej życia, nie bierze pod uwagę wrodzonej ludzkiej godności, z którą się urodziła. Musimy zapewnić odpowiednią opiekę tam, gdzie nadal istnieje życie, pomimo poważnej choroby lub niepełnosprawności”.

 

Vaticannews.va/Elżbieta Farbotko (Radio Bobola) – Wielka Brytania

Komentarze (28):

Paweł2021.03.28 10:12
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
zibi2021.03.28 4:58
tak bedzie wygladal swiat bez boga,lewacka ideologia smierci,zachorujesz to juz cie nie uspia tylko zaglodza a krolowa angielska juz taka stara a litosci nie zna
greg2021.03.27 22:13
To dobry moment, żeby Terlikowski zameldował się gdzie trzeba.
violencja2021.03.27 20:41
oczy diabła https://www.youtube.com/watch?v=YuoRwKZzu5M
violencja2021.03.27 19:35
Myślę , że chodzi o organy.
Anonim2021.03.28 0:34
Organy pobiera się od zdrowych.
Niby cywilizowany kraj XXI wiek2021.03.27 19:30
ludzie w kosmos latają a w średniowieczu było więcej humanizmu jak dziś, prawda "CYWILIZACJA ŚMIERCI W NATARCIU"
Anonim2021.03.27 19:38
a głupiś
ćwok anonim2021.03.27 20:10
Jesteś zwyrodniałym chamem. Bydle się lepiej zachowuje i ma więcej emapti niż ty.
Po11...ratyzacja Polski...żyd-polakożerca2021.03.27 19:23
nazwiskiem "prof.dr" Jan Hertrich-Woleński który ma swój "tanaka shitshow" w bolszewickiej "Polityka", ale również kryje się pod dziesiątkami pseudonimów w GW, DoRzeczy, tu we Frondzie jak również w "Polityka". Wyjątkowy skürwysyn. Jako "radzilowJedwabne" prezentuje się jako skrajny polakożerca. - - - - Nie mam najmniejszych zatrzymań nazwać go BYDLAKIEM. Powtarzam, w mojej skromnej opinii "prof.dr" Jan Hertrich-Woleński jest BYDLAKIEM - ŻYDEM - POLAKOŻERCĄ.
Moly2021.03.27 19:02
Koscil Katolicki jest obznajomiony z torturami bardzo dobrze. Jest wiec zakochany w cierpieniu ktore jest do unikniecia Wystarczy spojrzec na historiie tej instutucji. Dla niektorych przedstawicieli tej ideologii wspolczucie dla drugiego czlowieka jest niedostepne. Tu oczywiscie jest matka. I moje serce jest zlamane dla niej. Nie ma slow zeby to ujac. Nie ma slow. Wiem tez, ze byly/sa matki ktore nie zgodzily sie na transfuzje dla dzieci z powodow religijnych.
Dam2021.03.27 18:25
Wytłumaczy mi ktoś jak łączycie "życie od poczęcia do NATURALNEJ śmierci" ze "sztucznym podtrzymywaniem życia"? Dwójmyślenie czy jakieś inne fikołki intelektualne?
Po 11 ...2021.03.27 18:47
Z jednego końca nie wolno manipulować zarodkami, a na drugim końcu już można manipulować na maxa :))
ćwok dam2021.03.27 20:12
To po co chodzisz do lekarza?
Dam2021.03.28 4:52
Co ma piernik do wiatraka? To wy wierzycie, że modlitwa was uzdrowi jednocześnie kolejki do lekarza zapychacie.
świadek2021.03.27 18:01
Niebywale gościnny świat stworzył Jehowa Bóg.
Gallus Anonimus2021.03.27 18:40
Mylisz się. To ludzie go tak kształtują.
Szczęść boże2021.03.27 17:54
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 71 lat i zgrabne ciało, lubię koty i ostre orgie, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: http://pis.org.pl/ Wyszukaj mnie po niku: "prezes" , napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam...
i mój email:2021.03.27 17:55
[email protected] lub [email protected]
Odstawcie Grzesia do szpitala2021.03.28 11:13
mail: [email protected] Odpisuje od razu i każdego od Lecha wyzywa.
Po 11 ...2021.03.27 17:43
Znowu naturalna śmierć się kłania. Tak, ta o którą tak walczy KK. Zatem tytuł powinien brzmieć: "Masakra, horror i profanacja!!! Anglicy bawią się zmarłą dziewczynką, podłączając jej ciało do diabelskiej aparatury."
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.27 17:39
Dupczyłem dwóch brudasów: żydowskiego starucha (na jego odbytnicy druta sobie starłem) Lesia Keller-Krawczyk oraz śmyerdziela Łukaszenki matis89 (męża Lesia Keller-Krawczyk). Jedno mają wspólną cechę, lecą lachy jak zawodowcy i z apetytem łykają gluta. Polecam na dupczenie Lesia Keller-Krawczyk i jego męża matis89. Dobrze płacą.
Uwaga: pedofil Grzegorz T.2021.03.28 11:16
Grasuje po frondzie, maskując swoje zboczenie wymyślonym nazwiskiem Lech Keller-Krawczyk. Tymczasem każdy wpis z użyciem tergo nazwiska jest dziełem tego jednego tchórza, pedofila, damskiego boksera.
­2021.03.27 17:38
Jak kania dżdżu, tak lud pragnie cudu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.27 17:35
Watykan homoseksualizmem stoi. Takie są zasady awansu zawodowego w tej sekcie.
JAK ŚMIESZ...!???2021.03.27 17:45
Lechu..."kretynie..."! PRZECIEŻ NIE MA GORSZEGO PEDOFILA OD CIEBIE...! ILE RAZY MAMY CI TO PRZYPOMINAĆ!.?..ZAPOMNIAŁEŚ CO ROBIŁEŚ DZIECIOM I ZA CO SIEDZIAŁEŚ W "MAMRZE"??? Czyżby cię zabolało???
Smród Grzegora T.2021.03.28 11:19
Znów przedostał się na frondę. Już nawet bozi nie widzi, bo wszystko przesłania mu jego wyimaginowany wróg. A widać że mu się pogorszyło: niedawno wydawało mu się, że jest kobietą, a teraz rozmnożył się i mówi o sobie "my". A to wszystko jeden wariat z W.
Anonim2021.03.27 17:26
Tytuł powinien brzmieć: Cywilizacja życia: Nawiedzeni katolicy żądają bolesnej wegetacji dla 5 letniej dziewczynki.