Coraz więcej kobiet ma wpływ na watykańskie finanse - zdjęcie
07.08.20, 15:15fot. pxhere.com

Coraz więcej kobiet ma wpływ na watykańskie finanse

4

Papież Franciszek mianował 13 nowych członków Rady ds. Ekonomicznych. Wśród nich znalazło się aż sześć świeckich kobiet. Rada ta została powołana przez Franciszka w ramach reformy finansów watykańskich

Nominację od Papieża otrzymała profesor prawa z Düsseldorfu Charlotte Kreuter-Kirchhof, przewodnicząca ruchu kobiet katolickich, który wspiera młodzież w trudnej sytuacji. Drugą Niemką w radzie jest Marija Kolak, ekonomistka, menedżerka i szefowa dużych instytucji biznesowych, mężatka z trójką dzieci.

W skład rady wejdą także dwie Hiszpanki: Eva Castillo Sanz, związana niegdyś z brytyjską rodziną królewską jako skarbniczka. Kolejną jest Maria Concepcion Osacar Garaicoechea, współzałożycielka Grupy Azora, która działa na rynku nieruchomości, także w Polsce.

Watykańskimi finansami zajmą się też dwie Brytyjki: Lesile Jane Ferrar, była skarbnik księcia Karola i Ruth Mary Kelly, która służyła w laburzystowskim rządzie jako sekretarz stanu ds. edukacji. Jedynym świeckim mężczyzną powołanym do tego grona jest Włoch Alberto Minali, pracujący w sektorze ubezpieczeń.

Rada ds. Ekonomii składa się z piętnastu członków, z których ośmiu to kardynałowie i biskupi, a reszta to eksperci różnych narodowości, specjaliści w swoich dziedzinach. Radą kieruje kard. Reinhard Marx, arcybiskup Monachium i Fryzyngi.

Nowi kardynałowie, którzy zasilą radę to: Péter Erdö, arcybiskup Esztergom; Odilo Pedro Scherer, arcybiskup São Paulo w Brazylii; Gerald Cyprien Lacroix, arcybiskup Quebecu; Joseph William Tobin, arcybiskup Newark; Anders Arborelius, biskup Sztokholmu oraz Giuseppe Petrocchi, arcybiskup L'Aquila.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze (4):

JPII2020.08.7 19:05
„Człowiek w całej prawdzie swego istnienia i bycia osobowego i zarazem „wspólnotowego”, i zarazem „społecznego”, w obrębie własnej rodziny, w obrębie tylu różnych społeczności, środowisk, w obrębie swojego narodu, ten człowiek jest pierwszą drogą, po której winien kroczyć Kościół w wypełnianiu swojego posłannictwa, jest pierwszą i podstawową drogą Kościoła, drogą wyznaczoną przez samego Chrystusa, drogą, która nieodmiennie prowadzi przez Tajemnice Wcielenia i Odkupienia.”
Szybka Randka2020.08.7 18:34
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
;]2020.08.7 15:34
i co tutaj komentowac ;] sam fakt ze artykul powstal swiadczy o waszym warcholstwie.
katolik2020.08.7 15:32
następuje wdrażanie zapowiadanych reform, dotyczacych powoli calego Kosciola, kobiety jako zarządca parafii, diakonis, zniesienie celibatu( tu chyba Niemcy tego dokonają, jak i pozostałych)