Co Jan Paweł II i kard. Dziwisz wiedzieli o sprawie McCarricka? Watykan publikuje raport - zdjęcie
10.11.20, 15:51Fot. screenshot - YouTube ( trwamVideoStream)

Co Jan Paweł II i kard. Dziwisz wiedzieli o sprawie McCarricka? Watykan publikuje raport

145

Papież Franciszek wydalił ze stanu duchownego kard. Theodore McCarricka w związku z molestowaniem seksualnym nieletnich i dorosłych. Ojciec Święty zlecił tez sporządzenie raportu dot. wiedzy, jaką Watykan miał nt. nadużyć hierarchy. Po dwóch latach pracy Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej opublikował liczący 461 stron raport. Wskazano w nim, co na temat McCarricka wiedzieli św. Jan Paweł II i kard. Stanisław Dziwisz.

W raporcie zebrano świadectwa dostojników kościelnych oraz ofiar, na temat przestępczej działalności McCarricka. Jak dowiadujemy się z dokumentu, sam hierarcha był promowany na kolejne urzędy od 1977 roku, kiedy papieżem był Paweł VI. Nic wówczas nie wiedziano w Stolicy Apostolskiej o nadużyciach, jakich się dopuszczał.

Pierwsze głosy do Watykanu dotarły w 1999 roku. Wówczas to Stolicę Apostolską przed nominacją McCarricka na metropolitę Waszyngtonu ostrzegła nuncjatura apostolska w Waszyngtonie, przekazując informacje o krążących głosach na temat zachowania duchownego wobec młodych mężczyzn.

Św. Janowi Pawłowi II miał wówczas zostać przekazany list z zeznaniami księdza, który był świadkiem molestowania oraz zeznaniami biskupów, którzy twierdzili, że hierarcha „dzielił łóżko z dorosłymi seminarzystami”.

Zweryfikowanie tych doniesień św. Jan Paweł II zlecił nuncjuszowi w USA. Wstrzymał wówczas planowane dla oskarżonego hierarchy awanse. W dochodzeniu nie zgromadzono jednak żadnych dowodów. Tymczasem duchowny, który miał być świadkiem molestowania, sam został skazany za pedofilię. Wobec tego, zeznania w tej sprawie uznano za niewiarygodne.

W sierpniu 2000 roku, kiedy McCarrick dowiedział się o wątpliwościach dot. jego kandydatury, skierował list do bpa Stanisława Dziwisza, w którym zapewniał o swojej niewinności i przekonywał, że nigdy nie utrzymywał z żadną osobą stosunków seksualnych. List ten miał przeczytać św. Jan Paweł II i dać wiarę słowom McCarricka. Po tym liście papież miał być przekonany, że zarzuty są fałszywe i nakazał przywrócić duchownego na listę kandydatów na metropolitę Waszyngtonu.

McCarrick przez lata był bardzo wpływowym hierarchą Kościoła katolickiego. Śledztwa w jego sprawie wszczęto w 2018 roku. Wtedy to sam zrezygnował z godności kardynała. Proces kanoniczny w jego sprawie został zakończony w ub. roku, a papież Franciszek wydalił go ze stanu duchownego.

kak/PAP, RMF FM

Komentarze (145):

Maria2020.11.12 19:37
A mnie interesuje, dlaczego ci pokrzywdzeni nie udają się do odpowiednich, powołanych do ścigania przestępców organów tylko po latach wyznają, że przekazali jakiś list jakiemuś biskupowi. Czy kiedy nauczyciel dajmy na to dopuszcza się przestępstwa to rozstrzygać o winie ma dyrektor szkoły i może pani pedagog? Ludzie, co to za nagonka! Teraz, po latach, kiedy nie może się bronić, obrzucać błotem wielkiego człowieka? Ja tam nie ufam nawet temu zarządzeniu Watykanu. Co to za gremium, jakie ma kompetencje? Czemu nie zajmują się tymi sprawami świeckie sądy, jak w każdej innej sprawie. Na jakiej podstawie pierwszy lepszy dzisiaj pisarczyk czy krzykacz oskarża ludzi, którzy nie mają orzeczonych prawomocnych wyroków. To w innych sprawach nie ufają kościołowi, ale jak Watykan pomaga w oskarżaniu duchownych, to już ma pełne zaufanie? Ja tam mam spore wątpliwości co do osoby obecnego papieża w przeciwieństwie do jego poprzedników. A jeśli pasterze zostaną skazani prawomocnymi wyrokami sądów, to naprawdę biedny ten nasz kościół i nasze dzieci, których zapewne nie ominie ta plugawa i haniebna sprawa. Taki czyn w wykonaniu duchownego woła o pomstę do nieba!
pp2020.11.24 12:42
A wiesz co to KONKORDAT? Poczytaj, wróć i przeproś idiotko. Jak można się publicznie wypowiadać nie mając o niczym pojęcia?
ciekawy2020.11.11 12:44
To nie kardynał Dziwisz popełniał te grzechy. Ocenianie tego z dzisiejszego punktu widzenia i odzieranie z wielkich zasług dla Kościoła i świata jest po prostu niegodziwe.
Hue2020.11.11 14:18
O to prawica. Co prawda nie lubicie pedofilii, lgbt i komuchów. Chyha, że to są wasi ludzie, wtedy sa ok.
Maciej2020.11.11 12:23
BRAWO !! BRAWO !!! BRAWO !! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
Prawdziwi Polacy2020.11.11 10:51
Módlmy się za tych wszystkich opętanych i chorych psychicznie owładniętych nienawiścią do Polski i Polaków, bo oni są chorzy i nieświadomi tego co mówią i czynią, działają pod wpływem choroby, narkotyków i zgodnie z poleceniami tych, którzy nimi manipulują, by zniszczyć silną i moralną POLSKĘ. Zło dobrem zwyciężaj. Módlmy się wszyscy za nich, a znowu Polska będzie Polską......Niepodległą, odzyskamy wolność jak 102 lata temu. Niech żyje POLSKA
cam2020.11.11 10:50
Obłuda, hipokryzja, zakłamanie, dwulicowość, dulszczyzna - oto polski instytucjonalny kościół katolicki w pełnej krasie. Epidiaskop urządził sobie w tym kraju ciepły coorwidołek dla sukienkowych pedofili, kombinatorów i oszustów pokroju toruńskiego belzebuba i koniunkturalistów co nic nie widzą, nie słyszą i nie mówią jak Dziwisz. Nawet Terlikowski pisze, że w polskim kościele kariery robi się przez łóżko. Najwyższa pora wykopać czarną mafijną bandę do Watykanu!
gumowa kaczka2020.11.11 10:47
co za obłuda
Zbg.2020.11.11 10:29
Na zdjęciu: Alle sięzdziwisz,przecież to Dziwisz.
x2020.11.11 10:28
Pytanie czy Wojtyła tylko umożliwiał i krył pedofili, czy sam też gwałcił dzieci.
gwito2020.11.11 10:23
Co by nie mowic o Kaczynskiem to jego najwiekszym sukcesem bedzie obalenie KK w Polsce. A dokonal tego symbolicznie w momencie zawarcia paktu z Dziwiszem dot. pochowku Lecha na Wawelu. To byl punkt zwrotny w historii kraju a jego konsekwencje siegaja do dzisiaj i wydaje sie ze to dopiero poczatek zmian. Mowi sie ze Polacy nie potrafia sami sie rzadzic i duzo w tym prawdy ale to samo mozna powiedziec o polskim klerze. Mieli wszystko a zapragneli jeszcze wiecej. Nie wystarczyly im luksusy, palace, limuzyny, uwielbienie narodu i bezkarnosc. Zapragneli jeszcze pelnej wladzy do spolki z Kaczorem...
XD2020.11.11 9:30
But if you find me more offensive than the fucking possibility The pope protected priests when they were getting fucking fiddly Then listen to me, motherfucker, this here is a fact: You are just as morally misguided as that motherfucking Power-hungry, self-aggrandised bigot in the stupid fucking hat
Foster2020.11.11 8:49
Mamy tylko trzech kardynałów i wszyscy ubrudzeni po szyję pedofilią. Czy znajdzie się pośród biskupów chociaż jeden, który o tym nie wiedział ?
Albert2020.11.11 9:19
Nie, bo to jedyny powód by zostać biszkoptem.
Koroner2020.11.11 10:27
Uważam że znajdą się normalni zwykli plebani po wsiach gdzieś. Ale ci wyżej to banda zboczków jest.
Lennon2020.11.11 8:38
Prawda was wyzwoli - Jezus Prokuratura was nie zamknie, bo to szuje od Ziobry i byłe ubeki - Lennon
Anonim2020.11.11 8:22
Oni byli jak te hinduskie małpy nic nie widzieli nic nie słyszeli i nic nie mowili ale za to Dziwisz brał całkiem niezła kase
Chińczyk2020.11.11 10:24
Hehehehee!Hinduskie małpy?Twa wiedza POraża niczym "cipomajdański piorun"
Sebastian2020.11.11 7:42
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
talar2020.11.11 10:17
Autor książki opłacony judaszowymi srebrnikami. Nie wierz słowu pisanemu.
Anonim2020.11.11 11:33
Słusznie, nie wierz słowu pisanemu. Biblia do kosza.
KK2020.11.11 7:36
Papaj wiedział, nie powiedział
Foster2020.11.11 7:23
Za taką kasę wielu by postąpiło podobnie, Dla górali dutki zawsze są najważniejsze.
Anonim2020.11.11 6:32
Dlaczego list był pisany do Kardynała Dziwisza, a nie bezpośrednio do Papieża, chodziło jakąś formę uwiarygodnienia?
Anonim2020.11.11 6:29
Kto był wówczas nuncjuszem w USA i kto prowadził dochodzenie, które niczego nie udowodniło, nie potwierdziło oskarżeń?
Al-kilo2020.11.11 5:05
Przecież to widać jak na dłoni że jest to celowy ruch lewactwa w ramch aktualnej wojny z KK! Znani prawicowi dziennikarze , księża i Polacy dali się jak dzieci wciągnąć w tą pułapkę.Wszystko to w ramach tzw "cipmajdanu" Polacy opamietajcie się.
xyz1232020.11.11 6:44
eeee Watykan to lewactwo chcesz nam powiedziec?? No was katotaliby (nie mylic z wierzacymi) charakteryzuje: niskie IQ + syndrom wyparcia + syndrom oblezonej twierdzy + ciezki dysonans poznawczy ;)))... PiC i konfa co bardziej popyrtanym stworzyli wroga idealnego "lefaki atakuuuujooo" :D hehehe
Al-kilo2020.11.11 10:20
Z pijanymi nie rozmawiam.
Stańczyk2020.11.11 1:45
Piekło jest koloru czarnego! Ale nie od koloru smoły, tylko od sutann rzymsko-katolickiego duchowieństwa!
koniec autorytetów2020.11.11 1:18
w piekle chyba coraz większy tłok
To dlatego2020.11.11 1:08
Prezes powiedział ze w aneksie WSI nic nie ma.
Moly2020.11.11 1:03
Swiety pawel... Jak on takie rzeczy robil i jest swiety to co robia " normalni" hierarchowie...
Dyzma2020.11.10 23:58
Stasiu wdowa ma Problem...🚬
PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ!2020.11.10 23:01
WY NA GÓRZE DLA WŁASNEJ CHWAŁY I WŁASNEJ KORZYŚCI!
to słabo2020.11.10 22:59
Jak nie można wierzyć czołowym osobom kościoła.. ALE TO UCZY SZUKAĆ PRAWDY U SAMEGO BOGA, ale to wymaga pokuty, świętości i pełni Ducha św. 'Pytaj mnie a objawię ci rzeczy wielkie i niedostępne o których nie wiesz', ale też jest wielu fałszywych proroków już dzisiaj - OBRONĄ PRZED ICH KŁAMSTWEM JEST POZNANIE BOGA OSOBIŚCIE, ODDANIE MU CAŁEGO ŻYCIA, SERCA, WŁADZY , PANOWANIA NAD SOBĄ . Zanim poprosimy Boga o panowanie nad Polską, poprośmy o panowanie nad swoim sercem.
O tym nie dowiesz się z Frondy2020.11.10 20:59
Po godzinie 19 pod krakowską kurią przy ulicy Franciszkańskiej 3 rozpoczął się protest pod hasłem "Mamy dość Don Stanislao!" zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kardynał Dziwisz od 2016 roku jest właśnie arcybiskupem seniorem archidiecezji krakowskiej. "Mamy dość! Ci sami, którzy cieszyli się z wyroku pseudo Trybunału, latami bronili pedofilów, czerpiąc na tym korzyści finansowe. Dziwisz się? My nie!" - wskazują organizatorki.
Wyklęty powstań, ludu ziemi,2020.11.10 21:04
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Foster2020.11.10 20:54
Ajednak Jan Paweł II wiedział, że na amerykańskim duchownym, którego mianował kardynałem, ciążyły poważne zarzuty obyczajowe. Tak wynika z raportu w sprawie kard. Theodore′a McCarricka, podanego we wtorek 10 listopada do wiadomości publicznej przez watykański Sekretariat Stanu. To wydarzenie wielkiej wagi nie tylko w Kościele rzymskokatolickim, lecz także dla niekatolików zainteresowanych sprawami tej największej światowej konfesji i mechanizmami rządzącymi tym Kościołem.
Styki2020.11.10 21:00
a o kard. Pellu z Australii czytal?
Hak Ci w smark2020.11.10 20:41
Wiecie co? Wychodzi na to, że Urban prawdę pisał
Anonim2020.11.10 21:07
Urban zawsze prawdę pisał, tylko mu nie wierzono, bo stał po złej strone barykady. To wielki polski patriota jest, choć kpiarz i prześmiewca.
Styki2020.11.10 20:24
(...)" Jesli przyjda niszczyc ten Narod, zaczna od Kosciola, gdyz Kosciol jest sila tego Narodu(...)" Kard. Stefan Wyszynski
AAAtomek2020.11.10 20:55
Teraz pytanie: kto? Watykańscy hierarchowie czy Polscy hierarchowie?
Styki2020.11.10 20:58
Z plaskostopiem mozgowym nie douczam.
AAAtomek2020.11.10 22:22
Ciężko ci z tym żyć? Ale nie martw się. Ty także jesteś dzieckiem bożym.
Przekora2020.11.10 21:07
Jedno mnie nurtuje od dłuższego czasu. Co ludzie o lewicowych poglądach, ateiści i wszelkiego rodzaju przeciwnicy kościoła robią na katolickich forach? Chyba swój zapał i energie powinni poświęcić szturmując gmach policji, prokuratury i sądów, zgłaszając przestępstwa o charakterze nadużyć seksualnych. Tu ich rola się kończy bo sami się od kościoła katolickiego odgrodzili "grubą" kreską i nikt ich do tego kościoła na siłę nie ciągnie. A co do oceny każdego człowieka to katolik musi podchodzić bardzo ostrożnie pamiętając o słowach Pana Jezusa " kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci na Nią kamień", zwłaszcza w kontekście tzw. rewelacji medialnych...
Katolik2020.11.10 20:16
Żyjemy w czasach ostatecznych. Ataki na Boga i Kościół nasilają się z dnia na dzień. Codziennie wylewają się bluźnierstwa i oszczerstwa.... potrzeba dużo postu i modlitwy.
zorro2020.11.11 10:15
Nie mieszaj do tego Boga.
Wojtek Polak2020.11.10 19:24
nie ma pozwolenia i nie może być wyświęcania homoseksualistów na księży. a wszystkich homosi usunąć z kapłaństwa i z seminariów. to w przypadku księży 99% homosi okazuje się pedofilami czy to przypadek?. kościół powinien pozbyć się wszystkich homoseksualistów z wszystkich szczebli i stanów kapłaństwa. księża i biskupi wiedzący o takich przypadkach w śród duchownych powinni głośno o tym mówić i wywierać presję na hierarchach aby jak najszybciej ich wywalić za nim zaczną wdrażać chore obrzydliwe popędy seksualne a nawet informować służby policje i prokuratury w stosunku do czynów zabronionych dokonywanych na nieletnich. dla czego nie mówi się że czynów pedofilskich w ogromnym stopniu dopuszczają się pederaści przynajmniej w śród księży? tej hordzie lawendowych zwyrodnialców trzeba raz na zawsze ukręcić łeb!
matis892020.11.10 19:31
Bo na czele sodomskiej lawendowej gej mafii stanął Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik. Mason i lewak. Tym samym Bergoglio Nie Katolik wspiera pedofilię. Ostatnio jego wierny, lojalny człowiek James Martin mówił wprost o pedofilskiej adopcji dzieci przez sodomitów, a mason Bergoglio go wspiera w tej pedofili.
Anonim2020.11.10 19:35
Franciszek poruszył truchło świętego Lolka Obrońcy Pedofili, to się od razu smród rozszedł...
matis892020.11.10 19:47
Lewakoateista nazywa, tytułuje swojego Pana Głowę Watykanu Franciszkiem :))). Otóż Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik jest oszustem i tchórzem więc nie cofnie beatyfikacji JP2, bo wiem że kłamie. Inaczej by cofnął beatyfikację katolickiego papieża JP2.
Anonim2020.11.10 21:08
A co, Duch Święty się zjëbał w czasie konklawe?
matis892020.11.10 21:27
Powtarzasz się kiedy odpowiedź jasna już padła.
matis892020.11.10 21:30
Ludzie mogą odrzucić Boga i Ducha Św, i dokonać wyboru oszusta Bergoglio co Bóg dokładnie przepowiedział na ten czas.
Hue2020.11.11 7:33
No tak. Jan Paweł drugi jest dobry, chociaż krył pedofilię. A Franciszek jest zły, bo pokazuje prawdę i usuwa biskupów, którzy chronili pedofilów . Coś nie tak u ciebie z systemem wartości.
gej2020.11.10 19:54
Twoim obowiązkiem jako katolika jest szanować papieża (nawet jako "sodomite, masona, żyda, nie-katolika")
rebeliant2020.11.10 20:15
A może to Pan Bóg powinien zacząć stwarzać jak trzeba - idź później do takego Ojcza niebieskiego, który cię stworzył psychopatą (np. seksualnym). To jest prawdziwy zuch, a on to jeszcze wytrze i będzie nas przekonywać, że teraz... będzie... już tylko dobrze. I oczywiście my mu w to uwierzymy (bo i tak nie będziemy mieli wyjścia).
Jan2020.11.11 1:10
Homoseksualiści i pedofile zostali zainstalowani w KK przez masonerię. Następnie, ci zdeprawowani i skorumpowani księża byli promowani i awansowani na wysokie stanowiska kościelne. Celem masonerii jest zdeprawowanie i skompromitowanie KK, co ma obecnie miejsce.
Hue2020.11.11 7:40
I o to prawdziwa prawica. Zawsze niewinni, to zawsze wina jest lewakow. A tu pis, taki prawicowy wprowadza komune, zadluza kraj, galopuje inflacja. Księża z kościoła wyciągają majtek Polski w komisjach, chociaż poodobno gardzą dobrami tego świata. Przestańcie zachowywać się jak dzieci i weźcie odpowiedzialność za swoje czyny. Bo na razie Prawica kojarzy się z obłuda.
leszczyna2020.11.11 13:09
To nie jest żadna prawica, ale zwykła banda obłudników. To zjawisko - powiedzmy - ponad podziałami, czego dobrym przykładem może być sejmowa nocka nad ustawą o uposażeniu urzędników: ci, którzy zarzucali PiSowi lewe ustawy przepychane po nocach, gdy zapachniało pieniędzmi, samo się cichcem dosiedli i pod stołem dogadali. I pretensja do tych, co sprawę ujawnili - zupełnie jak "zdrada tajemnicy papieskiej".
on2020.11.10 19:18
W pewnym ujęciu jest to wygodne dla kościoła polskiego bo ten już dawno odkleił się od nauk papieskich. Coraz większy szum wokół Dziwisza może być trudny jednak dla armii biskupiej zarówno do zamiecenia pod dywan sprawy i zrozumienia jednocześnie. Kościół polski otóż zarabia na wizerunku JPII i jego maskotkach w tym i na cynicznym Dziwiszu. Facet żył w zamku całe życie i jest, delikatnie pisząc, nieświadom chyba tego, co się zaczęło w związku z jego ukrywaną wiedzą dziać a czasy się trochę zmieniły. Na własne życzenie wyniesie się na ołtarze widłami.
matis892020.11.10 19:11
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik, mason przeprowadza szturm na katolickiego papieża JP2. Lewakoateiści już zaczynają masowo się na to powoływać. Tyle że mason, lewak, poganin i heretyk Bergoglio musiałby cofnąć beatyfikację JP2. Oczywiście tego nie zrobi bo jest tchórzem, ale jego atak na katolickiego papieża JP2 już jest powielany przez lewakoateistów czcicieli swojego Pana Głowy Watykanu Bergoglio.
Foster2020.11.10 19:03
Żaden przestępca nie przyzna się do winy, ale kumpel Don Stanislawo mu uwierzył i nawet przekonał o jego niwinności Jana Pawła II. Pomyśleć, że w średniowieczu ten arcybiskup (polskiego pochodzenia) spłonął by na stosie.
Katolik2020.11.10 19:02
Wiedzieli wszystko. Dla mnie są moralnym dnem - co nie stoi na przeszkodzie, aby dla innych katolików i instytucji kościoła byli świętymi.Każdy ma prawo do własnej oceny.
Papa wiedział nie powiedział...2020.11.10 18:52
no i dziś mamy tak.
Czytaj artykuł ze zrozumieniem2020.11.10 19:15
A co miał wiedzieć i powiedzieć, że dziś mamy tak?
AAAtomek2020.11.10 18:51
Gdzie jest Staż Narodowa? Dlaczego nie bronią kościoła, Dziwisza i innych arcyłotrów??????
Kobieta2020.11.10 18:47
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem
ks. Bogusław2020.11.10 21:17
Szanowna kobieto chcesz bagna w Kościele? Nie słyszałaś o jak patron Europy św. Benedykt pisał "parszywą owce usunąć ze stada bo sparszywi całe stado". Nie interpretuj Pisma św. po sekciarsku bo niebawem oko sobie wyłupisz.
Hue2020.11.11 7:36
Każdego dnia jazda na opozycje, na lgbt, na lewakow, na każdego kogo pis nie lubi. Mamy dowody na systemowe krycie pedofilii, to od razu nie ma problemu, bo każdy grzechy popelnia. Jasne, że popełnia. Ale w odróżnieniu od kościoła, ani opozycja, ani lgbt, ani lewaki nie zmuszają cię do określonego sposobu zycia.
Klejnot Nilu2020.11.10 18:36
W Talmudzie i Torah jak byk stoi, że każdy parch z pejsami do ziemi ma obowiązek sprawdzić każdą Rojze. Nie tylko złapać za cyycki i pieroga, ale i spróbować smaku tegoż. Czy jest "rybny" czy już padliny. Rabin ma paluszkami usuwać chłopczykom "serek" z siusiaka tuż przed bar micwą oczywiście probówać smaku. Czy katole się od nich tego nauczyli? Zachodzi poważne podejrzenie, że TAK. W końcu to "starsi bracia" w molestowaniu.
A2020.11.10 19:02
A masz inne objawy? Jakaś wysypka w pachwinach, swędzenie skóry?
Tak, mam w samym rectum!2020.11.10 21:00
Byłem na ślubie znajomego parcha w synagodze. Żenił się z rojzą którą rżnęło całe miasto. I garnizon. Ja byłem na punktowanym miejscu zaraz po podstawówce. Mam nie tylko pryszcze w rectum, ale i pchły złapałem.
Anonim2020.11.10 21:09
Te pryszcze w rectum to od spożywania ciała Chrystusa.
Od siedzenia w zasyfiałej bożnicy!2020.11.10 21:28
Ale parch może powiedzieć do całego miasta, i garnizonu, "szwagry". A ta twoja? Kto ją rżnął przed tobą? Hi, hi .... A kto jej nie rżnał? Pan młody. Jak Talmud i Torah nakazuje.
Anonim2020.11.10 19:34
Fuj, ale plebanią zajeżdża od tego trolla...
Anonim2020.11.10 18:31
Kiedyś ŁOTRÓW wieszano na krzyżach . Obecnie ŁOTRZY noszą krzyże na piersiach .
s.2020.11.10 22:30
ŁOTRZY to ty masz iloraz inteligencji mniejszy od Lempart
Zenon2020.11.10 18:28
Czyż trzeba więcej https://ksiazki.wp.pl/gwalciciel-klamca-zepsute-serce-czarna-dusza-kim-byl-ojciec-maciel-przyjaciel-jana-pawla-ii-6574120196901760a ?
Lennon2020.11.10 18:23
To jest ten moment, kiedy ci, co du..ę lizali Dziwiszowi z przerażeniem i absmakiem oblizują usta.
zofia2020.11.10 18:16
McCarrick został kardynałem w 2001 r. Jan Paweł II już wtedy od wielu lat chorował na chorobę Parkinsona. To straszna choroba, która odbiera człowiekowi po kolei funkcje życiowe. Myślę, że został wmanewrowany. Pytanie brzmi; przez kogo.
AAAtomek2020.11.10 18:17
Skoro JP2 nie kontaktował, to wszystkie jego "nauki" w tym czasie są do.........
Anonim2020.11.10 18:37
Ahaha, zaorane, zagrabione, siano zwiezione :D
ladychapel2020.11.10 18:15
z Polski wyjdzie iskra - ta iskra wlasnie :)
AAAtomek2020.11.10 18:16
I ta iskra podpali gmach kościoła powszechnego na świecie :] Daj Polakom zapałki....
AAAtomek2020.11.10 18:14
Dziwisz wiedział, nie powiedział, a to było tak...
Ben2020.11.10 18:11
Jakby tego było mało to: Przed sądem w Paryżu rozpoczyna się dziś proces byłego nuncjusza apostolskiego we Francji abp. Luigiego Ventury, oskarżonego o obmacywanie młodych mężczyzn.
Foster2020.11.10 19:09
Skąd oni tylu tych pederastów zwerbowali ?. Teraz rozumiem dlaczego arc. Jędraszewski nazwał LGBT zarazą, dlaczego tak walczą z gender. Typowe wyparcie poprzez atak. Każdy psycholog to potwierdzi.
Anonim2020.11.10 21:11
Nie, to nie jest wyparcie przez atak. To jest napędzanie sobie nowych kadr. Zauważ, że tam, gdzie na gejów nikt nie szczuje i mogą oni legalnie zawrzeć związek cywilny, nie muszą już ukrywać się po seminariach i klasztorach - i liczba tzw. "powołań" spadła właściwie do zera.
Symetrysa2020.11.10 21:16
Walczą z LGBT, ponieważ zostali wmanewrowani przez neomarksizm. Kościół szczuje na LGBT, lewica na Kościół. Konflikt nakręcony, marksiści się cieszą, bo o to im chodzi.
Hue2020.11.11 7:43
Walczą poprzez systemowe ukrywanie noemarksizmu i lgbt w swoich szeregach? Wspaniała walka, heroiczna wręcz. Ofiary pedofilów klaszczą w zachwycie.
Izydor2020.11.10 17:57
Jak to najświętsza kremówka wiedziała i nie powiedział. Tyle pomników do likwidacji, tyle ulic do zmiany nazwy i tylu księży do więzienia.
Piotr2020.11.10 19:23
Ciul z ulicami. Szkoły!!! Jak te dzieci będą patrona traktować? JP2 na pierwszym miejscu w patronacie.
JPIII2020.11.10 17:48
Katole w kieckach to pedophile, którzy naśladują swojego bożyszcze zw. bogiem. To ten stary pedophil i hoo..oj gwałcił14-letnie dziecko zw. maryśką. później ta maryśka urodziła pe--dała zw. jezuskiem. I ten właśnie hoooj łajdaczył się na pustyni z 12-toma innymi pedzia---mi zw. apostołami. A papieżak wojtyła razem z dziwiszem ostro tę prawdę ukrywali tak jak pedophilię wśród kolesiów. Zresztą papiżak łajdaczył się z dziwiszem.
Piotr2020.11.10 17:58
Musisz leki zmienic na lepsze bo widac ze przestały działać !
AAAtomek2020.11.10 18:15
Niezłe zioło jarasz koleś! :]
Anonim2020.11.10 19:00
Zioło? On chyba jakieś dopalacze rodem z piekła zażył.
Styki2020.11.10 17:32
No dawac komuszki, wasz Biden byl oskarzony o gwalt i molestowanie.
Po 11 ...2020.11.10 17:50
Bidena o napaść oskarżyła była pracownica jego biura senackiego Tara Reade. Jak twierdzi, w 1993 roku ówczesny senator ze stanu Delaware przycisnął ją do ściany w podziemnym korytarzu jednego z senackich budynków i dotykał w miejscach intymnych.
Po 11...2020.11.10 17:53
W obliczu gwałcenia dzieci przez księży, prawdopodobny uczynek Bidena, jest doprawdy straszny. Ale z drugiej strony łapanie kobiet za cycki nie jest ładne.
ateusz2020.11.10 18:38
Eeee, a jakaś wina Bidena została udowodniona? Albo chociaż uprawdopodobniona? Amber Heard też różne rzeczy opowiadała. McCarricka jest winny molestowania, to fakt. JP2 i Dziwisz wiedzieli o tych zarzutach, to też fakt. I co zrobili? Olali sprawę i pozwolili mu dalej krzywdzić innych. To też fakt potwierdzony dzisiejszym raportem Watykanu.
Co się Dziwisz2020.11.10 17:30
Już wiadomo na pewno! Jan Paweł Drugi Gwałcił Małe Dzieci! Całuski!
mm2020.11.10 18:10
Zgłaszam sprawę do Prokuratury. Nie zartuję
Anonim2020.11.10 18:37
Słusznie, nie żartuj
Co się Dziwisz2020.11.10 20:39
JP2 wprawdzie już zdechł, ale w kościele nie brakuje pedofili, na których możesz donieść. Spełnij swój obywatelski obowiązek już dziś!
cam2020.11.10 21:28
mm - za późno. Prokuratura nie może ścigać nieżyjącego...
ateusz2020.11.10 17:01
Jest jakaś procedura żeby odwołać ogłoszenie świętym? Jeśli tak to radzę się pospieszyć. Z burzeniem pomników będzie więcej roboty ale chętnie pomogę jakby co.
Styki2020.11.10 17:08
Najpierw musisz wyleczyc plaskostopie mozgowe.
Czytaj Durniu ze zrozumieniem2020.11.10 17:17
Ktoś dowiódł - fałszywie lub nie, że zeznający przeciw McCarrickowi sam był pedofilem, więc Jan Paweł II został wprowadzony w błąd i uwierzył w niewinność tego biskupa. Być może w robieniu w konia Jana Pawła II pomagał ks. Dziwisz - do wyjaśnienia jest, czy świadomie, czy z naiwności. Jeśli obstajesz za poszukiwaniem Prawdy, to nie Łżyj. Poza tym być może Papieża łatwo było oszukać, bo był już schorowany i niedołężny. Pamiętaj Durniu - tylko Prawda jest ciekawa.
Oko2020.11.10 17:22
Z racji na agresje w tłumaczeniu- obronie sytuacji można twój wywód uznać za fałszywy.
ateusz2020.11.10 17:26
Hehe, jak to szybko katolicy przechodzą od papieża, który jest nieomylny i dowodzi calym Kościołem, do niedołężnego papieża, którego byle prostaczek może łatwo oszukać.
Marchołt2020.11.10 16:58
Już w roku 1992 podczas programu Saturday Night Live, Sinead O'Connor w proteście przeciwko ukrywaniu pedofilii w Kościele katolickim porwała zdjęcie papieża Jana Pawła II. Skąd teraz zdziwienie, że "nagle" wychodzą takie sprawy. Zmieniło się jedynie to, że nareszcie można o tym mówić głośno. https://www.youtube.com/watch?v=ZSLyEPeWjNk
ateusz2020.11.10 16:52
"skierował list, w którym zapewniał o swojej niewinności" :D :D :D Nie mogę. No tak, przecież napisał w liście że jest niewinny, więc to musi być prawda. Naiwność level kremówkowy Lolek xD
🎃Jaceniacka2020.11.10 16:35
Wszystkich funkcjonariuszy czarnej pedofilskiej mafii trzeba spakować w pociąg jak innego okupanta - Armię Czerwoną w 1993 r., wyekspediować do Papo di tutti capi, a zagrabiony majątek zrepolonizować. Kościół to największy wróg Polski i Polaków, a ci którzy mu pomagają to kolaboranci.
Anonim2020.11.10 16:44
Lepiej utylizować na miejscu.
ladychapel2020.11.10 16:31
J. Kaczyński: Przebaczenie potrzebne. Ale najpierw przyznanie się do winy i odpowiednia kara
katolik zgorszony2020.11.10 16:26
McCarrick "Deklaruje, że jest niewinny i przysięga, że nie miał „nigdy stosunków seksualnych z żadną osobą," (wg oryginału raportu) PRZYSIĘGAŁ! Jak potwornie są zdegenerowani niektórzy z dostojników! Pasterze czy wilki ?
AAAtomek2020.11.10 16:25
Jeśli JP2 wiedział, to straci niedługo świętość :D
Anonim2020.11.10 16:46
Co straci???
Anonim2020.11.10 16:17
Panie Dziwisz, ja to bym teściową na Wawelu chciał pochować, ile to będzie kosztować i na kiedy ma być gotowa?
Anonim2020.11.10 16:22
Chciałbyś, żeby teściowa leżała obok ścierwa Zimnego Lecha? Musisz strasznie jej nie lubić!
Anonim2020.11.10 16:24
Faktycznie, żywię delikatną niechęć....
jula2020.11.10 16:16
Kamień młyński u szyi i do morza.
jula2020.11.10 16:17
Nie podszywaj się.
jula2020.11.10 16:12
Piekło i szatani dla dewianta i tych co go kryli, mataczyli. Jeśli Dziwisz wiedział a dużo tego bagna wokół niego (Wesołowski, Gulbinowicz, dewiant z Legionu Chrystusa) to jest z Dziwisza kierownik projektu drogi Kościoła Katolickiego w Polsce do Irlandii i Chile.
Anonim2020.11.10 16:15
amen
Grzech zaniechania2020.11.10 16:10
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". Jak to jest z tą obroną najmniejszych? Bronimy ich dopóki siedzą cicho i dają na tacę? "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Podsuwają dłonie z pierścieniami do całowania, władza absolutna. Wstyd i hańba!
Anonim2020.11.10 16:24
Swoją drogą, współczuję temu biednemu Jezusowi. To, co mu robią klechy, krzywdząc tych najmniejszych, to gorzej niż bukkake...
ZERRO2020.11.10 16:10
Pan Bóg się zabrał za Sodomę i Gomorę.
jula2020.11.10 16:14
Kara jedna, strach na to patrzeć pamiętając żonę Lota
Wstyd i hańba!2020.11.10 16:06
Wstyd i hańba! Zachowanie jak-gdyby Boga nie było!
Anonim2020.11.10 16:11
Zdziwiony? Czarna banda traktuje KK jak korporację, celem jest zysk, reszta to fasada, która jak to już niejednokrotnie bywało, zawsze można zmienić.
Jarek2020.11.10 16:05
Ciekaw jestem ile wziął Don Stanislao? To rzuca naprawdę wielki cień na Św. JPII. Dziwisz, aby wyjść z twarzą i ochronić dobre imię Św. JPII powinien poblicznie wyznać winę. A tak, to każdy będzie powątpiewał w świętość JPII.
Anonim2020.11.10 16:25
Już w tej chwili każdy, kto wie cokolwiek na temat, nie "powątpiewa", tylko otwarcie kwestionuje świętość tego skürwysyna Wojtyły. Poza może paroma katołackimi przygłupami z Katolifatu Bolandy.
Anonim2020.11.10 16:46
Biedny głupcze, ty naprawdę sądzisz że Wojtyła o niczym nie wiedział? Breżniew watykanu który miał absolutnie wszystko pod kontrolą?
MT(*)2020.11.10 16:03
Czyli klasyczny pederasta. Pełen obłudy i fałszu, skłonny do największego kłamstwa. Za nic mający Boga, pewnie nawet nie wierzący Niego.
Anonim2020.11.10 16:01
No i się zesrało... Okazuję się, że świntemu Lolkowi pedofile aż tak bardzo nie przeszkadzali.
Świadomy2020.11.10 16:00
OBUDŹ SIĘ KATOLIKU. Religia katolicka oszukuje swoich wyznawców wmawiając im że 'żyjemy tylko raz'. Rzeczywistość jest inna. Reinkarnacja istnieje. Powtarzam. Reinkarnacja istnieje. Dusza wędruje poprzez kolejne wcielenia!
jula2020.11.10 16:16
Nie bluźń przeciw Panu Bogu.
Pambuk2020.11.10 16:50
Pan bóg robi mi gałę xD
Kret2020.11.10 16:25
Właściwie to reinkarnacja była uznawana przez odłamy wczesnych chrześcijan. Nie rozumiem w czym tu bluźnierstwo
Świadomy2020.11.10 16:34
Dokładnie. Wcześni Chrześcijanie wierzyli w reinkarnację!
Człek2020.11.10 19:40
Nie, nie wierzyli w reinkarnację. "A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu" Tu więcej: http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_25.htm
matis892020.11.10 16:32
Jak będziesz zabijał ludzi to kosmici zrobią z Ciebie świnię. A jak zrobią z Ciebie szynkę to awansujesz na kosmitę. A jak będziesz kamieniem i ktoś nasra na Ciebie to awansujesz na świnię. A jak jako świnia nasrasz na kamień, to kamień awansuje, a Ty staniesz się kupką gnoju. Loteria, ale ważne że można robić zło i zawsze jest możliwość awansu.