Były biskup episkopalny zwierzchnikiem anglokatolickiego ordynariatu - zdjęcie
27.12.11, 09:37

Były biskup episkopalny zwierzchnikiem anglokatolickiego ordynariatu

4

Jeffrey Steenson porzucił episkopalianizm w roku 2007 i przystąpił do Kościoła katolickiego, gdzie został ponownie wyświęcony (warunkowo) na kapłana. Powodem były zmiany w łonie Kościoła episkopalnego, które – zdaniem biskupa – oddalały go od ortodoksyjnego chrześcijaństwa, a także oddzielały od reszty Wspólnoty Anglikańskiej.

 

Wcześniej Steenson był przed dwadzieścia cztery lata duchownym episkopalnym. Na biskupa został ordynowany w 2004 roku, a w 2005 został ordynariuszem Rio Grande. Po dwóch latach posługi w tej diecezji, zdecydował się – po długich poszukiwaniach – na konwersję na katolicyzm. Do pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim Steenson został przyjęty w grudniu 2007 roku w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore. Rok po konwersji został wyświęcony na diakona, a miesiąc później na kapłana. Po przyjęciu święceń kapłańskich został mianowany odpowiedzialnym za przyjmowanie do Kościoła i ewentualne przygotowanie do powtórnych święceń byłych księży anglikańskich.

 

Ks. Steenson, choć został już wprowadzony do amerykańskiego episkopatu, nie zostanie wyświęcony na biskupa, jest bowiem mężczyzną żonatym. Jednak, tak jak opaci klasztorów benedyktyńskich, będzie on wypełniał wszystkie funkcje biskupie. Jego diecezja nie będzie miała ograniczeń terytorialnych.

 

TPT/VirtueOnline

Komentarze (4):

anonim2011.12.27 9:43
<p>I bardzo dobrze. Witamy w domu.</p>
anonim2011.12.27 9:48
<p>\"<span \"font-size: x-small;\">będzie on wypełniał wszystkie funkcje biskupie\" wyświęcic biskupa też może?</span></p>
anonim2011.12.27 9:52
<p>Wielka łaska Pana - powr&oacute;t rozbitka do Owczarni.</p>
anonim2011.12.27 10:13
<p>@Redakcja: Co to znaczy wyświęcony \"warunkowo\". Za dobre sprawowanie???...</p>