29.10.19, 10:45

Bp Azcona: Demoniczne świętokradztwo w Watykanie

Emerytowany biskup Marajó, położonego w Amazonii, który w sierpniu nazwał dokument roboczy synodu amazońskiego „dokumentem ze słomy”, potępił „demoniczne świętokradztwo”, do jakiego jego zdaniem doszło w Watykanie.


W swoim kazaniu, dostępnym w Internecie, wygłoszonym 16 X po portugalsku w Bazylice Matki Bożej z Nazaretu w Belem w stanie Para w Brazylii, biskup José Luis Azcona odniósł się do Pachamamy i dziwnych obrzędów, jakie miały miejsce w Watykanie w czasie synodu amazońskiego: „W tych rytuałach jest diabeł, jest magia. Najświętsza Panna nie jest Pachamamą, jest Dziewicą z Nazaretu”.

Zwracając uwagę na obrzędy rdzennych mieszkańców Amazonii oraz ich „inwokacje i modlitwy, w których uczestniczyli także niektórzy biskupi”, bp Azcona powiedział: „w Amazonii znamy sens Macumba lub Condomblè. To są obrzędy magiczne i przekleństwa pochodzące z południowo-wschodniej Brazylii”, przywołuje się w nich duchy i „jest oczywiste, że są to czary, przed jakimi ostrzega nas rozdz. 5,20 Listu do Galatów św. Pawła, kiedy potępia bałwochwalstwo niezgodne z Ewangelią i misją”.

Biskup porównał także Pachamamę do bogini płodności: anatolijskiej bogini Cybele i helleńskiej bogini Astarte. Następnie stwierdził: „Przywołanie posążków, przed którymi niektórzy zakonnicy pochylali głowy w Watykanie (...) jest przywołaniem mitycznej mocy Matki Ziemi, którą prosi się o błogosławieństwa dla ludzkości albo której składa wyrazy wdzięczności. To są skandaliczne demoniczne świętokradztwa, szczególnie wobec tych maluczkich, którzy nie potrafią rozeznać”.

„Nie powinno się oddawać czci Matce Ziemi – dodał – ponieważ wszystko, nawet ziemia, jest pod panowaniem Jezusa Chrystusa. Nie mogą istnieć duchy o mocy równej czy nawet większej od Naszego Pana czy od mocy Najświętszej Panny”.

Zwracając uwagę na podkreślane przez papieża Franciszka rozeznanie, bp Azcona wołał o rozeznanie Ducha Świętego, by odróżnić to, co pochodzi od diabła lub człowieka.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Albo jesteście katolikami albo nie?2019.10.29 14:52
Ciekawe czy Katolicki ksiądz jakby na koniec Mszy udostępniał ambonę bluźniercom aby znieważali Boga i jego wiernych byłby nadal katolickim księdzem i chrześcijaninem? Oczywiście pytam retorycznie. FRONDA udostępniła system komentarzy każdej bluźniącej mendzie jaką ziemia nosi i jeszcze chce uchodzić za katolicki i chrześcijański portal. Zróbcie z tym porządek albo jesteście tylko przebierańcami. Wystarczy Disqus aby mieć nad tą tęczową hołotą kontrolę. Ale jak widać Wy chcecie aby te szumowiny obrażały Boga. Prawdziwy katolik nie pozwala na takie grzechy a jeśli pozwala uczestniczy w cudzym grzechu. Jako katolicy powinniście o tym wiedzieć. Oburzacie się na tęczowe aureole na obrazach Matki Boskiej i naklejanie wizerunków na śmietnikach i w toaletach a pozwalacie na używane najohydniejszych bluźnierstw w komentarzach.
src2019.10.29 22:17
Był disqus, była i tam tęczowa hołota.Brakuje moderacji.Tylko tyle.
Katolik2019.10.29 14:28
"Zło Dobrem Zwyciężaj" tzn. nie bluzgaj nie opluwaj nie popadaj w zwątpienie (bo co posiejesz to zbierzesz). Módl się wytrwale i ewangelizuj co dnia od nowa- siłą wiary i mocą Ducha: niewiernych, błądzących, opętanych, bluźniących i upadłych ludzi, podawaj im rękę. To jest Ewangelia Miłości i nadstawienie drugiego policzka o którym mówi Jezus, nie zniechęcaj się módl się za nich i bądź gotów znów im pomóc, co nie oznacza że mamy pozwolić wejść sobie na głowę, profanować Świętości i pozwolić na zniszczenie Wiary i Katolickiego Kościoła Chrystusowego. Szatan szaleje bo wie że przegrał i jego czas się kończy więc chce na koniec pociągnąć z sobą jak najwięcej dusz na zatracenie. Nie daj się skusić- nie pozwól mu na to i nie podejmuj jego Nienawistnej Gry, pt. Kto Komu Bardziej Dokopie. Nie dziwcie się że księża bywają grzeszni są tylko Ludźmi jak my wszyscy. Apostołowie też grzeszyli a szatan ośmielił się kusić nawet Jezusa, zawsze tak było od grzechu pierworodnego więc módlmy się za Kościół i księży. Zło Dobrem Zwyciężając. Z Dobrem zło nie zwycięży ponieważ zło nie jest w stanie czynić prawdziwego dobra bo musiało by wpierw siebie unicestwić ament.
Michał Pasierb 2019.10.29 14:10
Smutne i znamienne jest to, że prawdę mówią otwarcie i mocnym głosem dopiero ci hierarchowie KK ,którzy są na emeryturze...a co z resztą ?? Czyżby bali się utraty wpływów, stanowisk, apanaży etc....
Andrzej2019.10.29 12:11
najlepszą odpowiedzią na ostatnie gorszące wydarzenia w Watykanie jest Sobór jaki odbył się w Grzechynii u księdza Piotra Natanka którego rezultatem jest powołanie Zakonu Rycerskiego ! ciekawe czy nasz episkopat jest czcicielem Matki Bożej czy też paczamamy?
AB2019.10.29 12:29
Jedno warte drugiego. Nie dajmy się wyrzucać poza obręb Kościoła i popierać sekty oraz suspendowanych kapłanów; niektórzy mają do tego demoniczną skłonność. Natanek szerzy wiele zła, sama nazwa: Grzechynia jest symboliczna. Ile trzeba mieć w sobie pychy, żeby rozbijać Kościół w imię własnego widzimisię i prywatnych objawień. "Królestwo moje nie jest z tego świata" - mówił Chrystus. Trzymajmy się nauczania Jana Pawła II i Benedykta XVI, resztę należy - póki co - puszczać mimo uszu i intensywnie modlić się za Kościół.
meowia2019.10.29 12:01
Najgorsze jest to, że na Synodzie Amazońskim zabierali głos murzyni przebrani za dostojników kościelnych
wacula2019.10.29 11:47
A kościół katolicki Boży ma za zadanie chrystianizacja i tylko chrystianizacja i będzie nadal to czynił ,ponieważ jest to misja i nakaz samego J.CH. Na wszystkie narody wedle słów Ewangelii aby się stała jedna Owczarnia jeden pasterz Jezus. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.A przecież papież Franciszek ani my nie stracił wiary przyjmując innowierców Indian i tym podobne.W czym problem?????
Jarek2019.10.29 11:44
Gorszego świętokradztwa dopuszczają się Rydzyk i Głódź i nie ma larum. Ciekawe posłuszeństwo w KK. A już wiem tylko dla zwykłych żołnierzy - tych można "zesłać" na kilka tygodni ścisłego. Ale biskupi - oooo, to już generalicja. Dobrze by było, aby papież Franciszek wysłał kilku stawiających się biskupów do najdalszej misji w Amazonii - przynajmniej na rok. Nabrali by wówczas pokory i przypomnieli sobie swoje prawa i obowiązki.
Stanislaw2019.10.29 13:25
Istotnie coś innego jest prywatnie upaść i wstydzić się, a co innego wprowadzać odgórnie stałe zwyczaje przeciw wierze - w glorii swej władzy!
anonim2019.10.29 18:48
Skończonym zaś głupcem jest ten co wpadłszy w bagno po szyję wcale tego nie zauważył i dalej powiela z uśmiechem niezrozumiałe dla się brednie i herezje, ciesząc się jak ulatujący mol- że to jemu klaszczą. Gdybyś tylko zdołał wymienić te wielkie dzieła które z pomocą Bożą i wiernych udało się zbudować O. Rydzykowi jak np. TV Trwam, Radio Maryja, Świątynię- Wotum Wdzięczności, szkoły, termy dające tanią i ekologiczną energię cieplną, 1000ce miejsc pracy i setki innych przedsięwzięć a przez to przybliżyć Ludzi do Boga, to nie byłbyś już takim pospolitym skopiowanym głupcem. Najpierw wiedzę zdobądź a później rozważnie jej używaj. Księdzem Rydzykiem się nie farasónkuj i bez ciebie zajmie godne miejsce w historii Polski i Kościoła
anonim2019.10.29 11:05
To oczywiste.
Stanislaw2019.10.29 11:04
Od razu na wejrzenie zauważułem w tych rzeźbach postacie bogini płodnoiści, paleolityczne wenuski. Nic dobrego... Płakać się chce!
AB2019.10.29 12:13
Oczywiście, to nawet laik rozpozna, ale nie papież Franciszek. Panie Jezu Chryste, ratuj Swój Kościół!!!!
DrodzyMieszkańcyAmazoniiZjedzcieTłustychBiskupów2019.10.29 11:02
Żaden kleruch, który wkradnie się na terytoria rdzennych plemion Amazonii, nie powinien opuścić ich inaczej, niż jako produkt przemiany materii. W procesie upolowania klero-tłuściocha, upieczenia nad ogniem, skonsumowania podczas wesołej biesiady wioskowej i strawienia wspomaganego naturalnymi suplementami, jak wódka z jąder kapibary i buch z liściowego papierocha.
set2019.10.29 11:50
Powinieneś się leczyć debilu.
stan2019.10.29 12:46
Czy mamy życzyć Tobie tego samego?
edward2019.10.29 13:31
Zjedz twoją tłustą babcie, i zanim ją zjesz powiedz jej, że jest obrzydliwym tłuściochem, niech ma stara baba.
JONASIK2019.10.29 10:50
Na szczęście Franciszek wpuścił tylko makumba białą, która leczy. Natomiast makumba czarna, która zabija, sprowadza śmierć została za drzwiami kościoła. Mój ojciec Makumba być królem wioski Ja mieszkać w Afryka, przyjechać do Polski Żeby studiować w waszym pięknym kraju Skinheadzi mi tu jednak żyć nie dają Ja uczyć się ciężko waszego języka I dostac raz w zęby, gdy iść po ulica Polak, tu rasizm, każdy to powie I nikt tu nie lubić czarny człowiek Makumba, Makumba, Makumba-ska Polska Afryka, Afryka Polska Makumba, Makumba, Makumba-ska Ja chcieć już uciekać, szykować do drogi Lecz poznać dziewczyna, co ma piękne nogi Ja pałać uczuciem i pałać szalenie I tak się Makumba zakochać w Helenie My szybko wziąć ślub i mieć dużo dzieci Rodzice z Afryka przysyłać prezenty Ja ciągle studiować i uczyć do rana Hela się cieszyć z naszego mieszkania Ja kończyć studia i robić kariera My mieć samochód i bulteriera Ja mieszkać tu długo i nie wiedzieć czemu Nie chcą mnie przyjąć do KPN-u
kolo2019.10.29 11:01
Biała i czarna to jednak magia. Wymuszanie jakiejkolwiek decyzji na Bogu w obojętnie jakiej wierze i zwracanie się nawet do świętych o działanie magiczne, jest niegodne. Intencją nie jest dobro Boga na pierwszym miejscu, ale nasze dobro. Na tym polega demoniczność białej magii - stoi w przeciwieństwie do pierwszego przykazania.
Unrug2019.10.29 11:26
PIER*DO*LENIE lewa-ckie-go oszołoma!
JONASIK2019.10.29 14:03
CA*ŁU*SKI XXX
src2019.10.29 22:14
Pedał!
etiopczyk2019.10.29 11:44
tak ci diabeł podpowiedział, wy to komuniści i masoni macie przechlapane, ale nadal sobie pijaczki wierzcie w wasze zabobony biało czarne, diabeł biały czy diabeł czarny jest zawsze diabłem, logiki cię faryzeuszu nie uczyli
ja2019.10.29 13:48
Makumba biała i czarna pochodzi od tego samego złego ducha.
$$$2019.10.29 14:57
Tia, a od dobrego woda święcona i taca.