Bosak przeprasza. Zwolennicy zarzucają mu zdradę ideałów - zdjęcie
08.09.20, 15:30Fot. screenshot - YouTube (Konfederacja TV)

Bosak przeprasza. Zwolennicy zarzucają mu zdradę ideałów

39

Wiele zamieszania w środowisku wyborców Konfederacji wywołał wywiad Krzysztofa Bosaka w programie wRealu24, gdzie zapewniał on, że nosi maseczkę w miejscach, w których jest taki obowiązek. Duża część zwolenników Konfederacji nie zgadza się z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Po fali krytyki Bosak przeprosił, jednak wyborcy oskarżają go o zdradę ideałów.

Jeden z liderów Konfederacji i kandydat na prezydenta w ostatnich wyborach Krzysztof Bosak gościł w programie wRealu24, gdzie odniósł się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Polityk zapewniał, że zakłada maseczkę w miejscach, które do tego zobowiązują:

- „Jak gdzieś trzeba te maseczki założyć, w sklepach, czy środkach transportu, to zakładam. Dopiero co wróciłem z urlopu, byłem w Hiszpanii i tam jest znacznie większa dyscyplina pod tym względem, bo też mieli większy problem z tą chorobą (…) I powiem szczerze, da się do tego przyzwyczaić. Zdaję sobie sprawę, że są osoby, które tego nienawidzą. Rozumiem te osoby” – mówił poseł Konfederacji.

Zdaniem wyborców Konfederacji jednak nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej jest zamachem na wolność, jedną z najważniejszych wartości partii, dlatego na Krzysztofa Bosaka spadła lawina krytyki po tym wywiadzie. I chociaż Bosak przeprosił za swoje słowa w mediach społecznościowych, to jego wyborcy wciąż oskarżają go o zdradę ideałów.

kak/Twitter

Komentarze (39):

Andrzej2020.09.10 10:40
jednakowosz widać ż Krzysztof Bosak wrogiem jest... i zostanie Pisiory na forum sie brandzlują aż miło,jaki to on dziecinny i wogule, jestescie żałośni
Jarosław Karłowaty2020.09.9 12:12
o mafijnych działaniach PIS w Przemyślu cisza
Jarosław Karłowaty2020.09.9 6:35
czy 100% wyborców PIS-u chodzi z kagańcem na ryju?
Hanys GórnoŚląski2020.09.9 7:09
Jedyny ryj a nawet morda jaką tu widzę, to twoja - wystaje z lewackiego szamba.
Jarosław Karłowaty2020.09.9 12:04
czytając widzisz? wytrzeźwiej wyborco PIS-u beneficjencie 500+, to nie na wódę są te pieniądze
Głos Rozsądku2020.09.9 9:04
Używasz nicku sugerującego drwinę ze wzrostu JK, tymczasem twój zapijaczony, ideologiczny "bóg", który m.in w chocholim tańcu alkoholika bełkotał bzdury nad mogiłami w Charkowie ma 1cm(!) więcej wzrostu.
Jarosław Karłowaty2020.09.9 12:10
mówiła, że ten 1 cm robi kolosalną różnice, ma większe doznania, Olek też tak mówił
Anonim2020.09.9 13:38
Oczywiście, że nie. Tylko, w przeciwieństwie do wyborców Konfederacji, nie trzepie językami o takich bzdurach, bo ma normalne, życiowe problemu. Nie ma czasu koncentrować się na sprawach nieistotnych.
Anonim2020.09.9 13:40
Ale trudno dziwić się gimbazie, która nie ma żadnych obowiązków, ani odpowiedzialności za nic istotnego. Jakoś ten czas trzeba zabić.
Anonim2020.09.8 20:42
Mają w tej Konfederacji problemy, nie ma co. XD
Antek z Czerniakowa2020.09.8 20:00
To śmieszne i żałosne. że cała propagandowa polityka tej parti to kontra do wszystkiego, - gdy świeci słońce to oni chcą deszczu, wyrośnięte chłopaczki w kótkich gaciach. Żenada ! ! !
KATON STARSZY2020.09.8 19:54
Liberum Veto-pseudo wolność,która doprowadziła do zguby nasz naród.Obecnie jest zastąpione słowem-konstytucja,szemrowanym przeż cymbałów.WOLNOŚĆ wymaga wyrzeczeń i odpowiedzialności! A Bosak jest krętaczem, podobno żyd - mocno się zawiodłem na nim.
czekista2020.09.8 19:18
Dać Krzysiowi łopatkę i wiadereczko, pójdzie sobie do piaskownicy, nasiusia, i zbuduje pałac prezydencki...
czekista2020.09.8 21:38
A ty czekisto nasiusiasz do wiaderka i wylejesz sobie na glowe, bo ci sie tam zagrzalo.Przy okazji;Tak ci sie spodobal moj nik, ze od jakiego czasu go uzywasz?
man.of.Stagira2020.09.8 17:35
Czyżby Pan Krzysztof Bosak zmieniał swoją opinię jak rękawiczki (anty-Sars)? Hm..
Polak z Polski2020.09.8 17:01
Antykovidowcy, podobnie jak płaskoziemcy, nie wierzą w oczywistą oczywistość. Szkoda, że wydają brawurową wojnę zdrowemu rozsądkowi. Jeżeli ktoś powątpiewa w takie fakty, jak: - obecność w przestrzeni publicznej, wśród nas, osób ze znacząco osłabionym (z rożnych przyczyn) układem immunologicznym, - zagrożenie ciężkimi powikłaniami i śmiercią w przypadku zachorowania na covid przez taką osobę, - rozsiewanie metodą kropelkową wirusów, w tym sars-cov2, - oddech jako kilkumetrowa "wyrzutnia" pary przez nos i usta, - zasłonięcie nosa/ust jako metoda znaczącego ograniczenia promienia zasięgu "wyrzutu" pary z oddechu, to trudno mówić o logice, empatii, szacunku dla chorych/starszych, solidarności społecznej. Szkoda, że u Konfederatów w wielu przypadkach indoktrynacja bierze górę nad intelektem.
Michał Jan2020.09.8 17:19
Masz typowo kobiece rozumowanie, czyli wąskie (to ze "Zmienników"). Rzecz w tym, że rząd nakazał noszenie byle czego, byle się osłonić (sam p. Pinkas przyznał, że to nie pomaga, ale przypomina o epidemii) swoim rozporządzeniem, niemającym mocy prawnej. Jeżeli dziś się na to zgodzisz, to jutro się niczemu nie dziw.
@Michał Jan2020.09.8 19:49
Widzisz, są w Polsce ludzie, którym do racjonalnego, adekwatnego do danej sytuacji, postępowania nie potrzeba żadnych aktów prawnych typu Rozporządzenie. Kierują się zdrowym rozsądkiem, intelektem i sumieniem. Są też ludzie, którzy bez namysłu, posłusznie wykonają obowiązki płynące z aktów prawnych typu Rozporządzenie. Jest jeszcze jedna grupa, która postanowień płynących z "jakichś Rozporządzeń" nie wykona przede wszystkim na przekór władzy i nie przeszkadza im, że upór jest irracjonalny. Chciałoby się napisać, że to takie anarchistyczne, ale ta cecha raczej była zarezerwowana (dotychczas przynajmniej) dla lewaków. Nie chcę wchodzić w dyskusję o umocowaniu prawnym postanowień tego Rozporządzenia. Chodzi mi raczej o to, że z przyczyn opisanych w moim inauguracyjnym wpisie zasłanianie nosa/ust w pewnych okolicznościach jest racjonalne i zasadne. Zdaje się, że nawet KB to dostrzegł, ale presja jego środowiska zrobiła swoje. Część środowiska Konfederacji, ku mojemu zdumieniu i rozczarowaniu, zachowuje się w tej kwestii jak tęczowi forsujący swoje poronione pomysły , dla których inni (przytłaczająca większość) zupełnie się nie liczą. Sorry, ale taka analogia wydaje się być całkowicie trafna. Ale cóż, gdy guru Korwin powie, że zasłanianie ust przy kichaniu jest głupotą, to głupota uzna niezasłanianie za kanon.
Michał Jan2020.09.9 6:04
Rozporządzenie niby MZ, a de facto jakiegoś spin doktora (wybory! wybory!) było tyle warte, na ile oceniły je ostatnio sądy. Zatem posądzenie Konfederacji o anarchię ma sens tylko z punktu widzenia totalitarniaka. Zatem ogarnij się i zacznij myśleć kategoriami "ile wolności możemy uzyskać", a nie "ile wolności możemy zabrać".
Polak z Polski2020.09.9 8:59
Możesz tu prezentować różne bzdury, nad czym ubolewam, bo być może poza nimi jesteś wartościowym człowiekiem. Na przywołaną przeze mnie powyżej argumentację jesteś głuchy, choć takimi faktami prawdopodobnie kierował się KB przedstawiając swoje stanowisko. Gdybym jako bezobjawowy chory, olewając irracjonalnie poczucie obowiązku zasłaniania nosa/ust, zaraził np. w tramwaju Twoją matkę, która z powodu bardzo osłabionego układu odpornościowego (o czym mogła nie wiedzieć) walczyłaby teraz o życie pod respiratorem, to też uznałbyś, że prawo do wolności bezmaseczkowej w obecnej sytuacji jest bardziej racjonalne od zdrowego rozsądku, solidarności społecznej, sumienia...? Nie idź tą drogą, bo jest jednokierunkowa i ślepa. Możesz nie zgadzać się z obecną władzą, możesz być zafascynowany Konfederacją, ale to nie powinno wyłączać racjonalnego myślenia i zachowań dyktowanych przez własne sumienie.
Michał Jan2020.09.9 13:45
Akurat w pomieszczeniach zamkniętych zakładam, ale jest to akt dobrowolny. I tak właściwie, to chronię siebie, a nie innych (tylko nieliczni mają coś, co mnie lub ich chroni, więc co mi tam). Bezprawność karania mandatami za brak potwierdził gdyński Sanepid. I tym samym - leżysz z tym swoim oddaniem zamordyzmowi. Chcesz bezpieczeństwa kosztem wolności - na pewno stracisz ją.
Renata2020.09.9 8:32
Typowo kobiece rozumowanie, czyli wąskie? Intelygent Michał Jan dał sobie namieszać w głowie Korwinowi i Grzesiowi i wydaje mu się że jest mądry.
BieS2020.09.9 13:30
Co ty "konfederato" wiesz o mocy prawnej? Ten bełkot niczego nie zmienia. Możesz się szybko przekonać o mocy prawnej rozporządzenia wiec lepiej uważaj.
man.of.Stagira2020.09.8 16:58
A swoją drogą od kiedy to wycie w wytresowanym STADZIE nazywa się 'obroną ideałów'? Myślcie ludzie trochę, myślcie samodzielnie bo życie jest krótkie, a potem się umiera we wstydzie za te głupoty których się broniło ze STADEM baranów z którym się wyło. ŻE NIKT NIE będzie pamiętał? A TY nie będziesz jedno binarne z drugim niebinarnym pamiętać? Hę?..
man.of.Stagira jak twoja gira?2020.09.8 16:38
Ciągle gips nosisz?
man.of.Stagira2020.09.8 16:29
'Tresura' to również być zmuszanym myśleć i mówić to czego się nie chce. Tymczasem Polacy definiują ten termin podług upodobań politycznych -inaczej PO CO się odzywać?. Pan Krzysztof został natychmiast poddany tresurze swojego własnego stada treserów gdy tylko zauważył rzecz oczywistą, że w jakimś minimalnym stopniu, w pewnych dość nieprecyzyjnie określonych okolicznościach takie noszenie maseczki może mieć sens (choć nie musi). PODRÓŻE kształcą...hiszpańska tresura NIE działa, niestety, na terytorium Polski. Eh...Ci treserzy umysłów z forum fronda.pl. Dziś prawdziwych treserów ...już NIE MA.
Do juzera Michał Jan2020.09.8 16:22
Wpadka! Sierioża miał w kieszeni nóż. ____________________________________________________________________________________________________ Pójdziemy na noże?
Michał Jan2020.09.8 15:50
Anty-covidowcy zareagowali na te słowa jeszcze bardziej nerwowo niż covidowcy na sars. Nakazywanie osobom niepracujących w branżach, w których trzeba te maski mieć na okrągło, to tresura, ale jak ktoś chce, to niech sobie chodzi - rzeczywiście można się do tego przyzwyczaić. A pracujący w miejscach, w których stykają się z obcymi, mogą sobie stworzyć regulamin takie osłony narzucający. Kretyństwem były te "kagańce" na otwartej przestrzeni, ale w pomieszczeniach zamkniętych nie są bez sensu.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.8 16:54
Michal Jan nigdy nie zrezygnuje z mordowania Polakow,do ktoryxch zywi nienawisc,jako typowy patriota rosyjski z Konfederacji.
Michał Jan2020.09.8 17:12
Ktoś wie, czy to prymitywny bot, czy zwyczajny wiejski głupek?
BieS2020.09.9 13:37
Te wydumane, fanatyczne idee w oczach wielu, ciebie czynią tym prymitywnym botem.
Torchwood2020.09.8 15:49
Cóż, po bandzie nazistów trudno oczekiwać myślenia - coś tak trudnego, jak założenie maseczki w sklepie w okresie pandemii niewątpliwie ich przerasta.
Michał Jan2020.09.8 15:53
Po bandzie neo-bolszewików trudno spodziewać się czegoś innego niż określenie inaczej myślących "nazistami" lub "faszystami" oraz myślenia innego niż w kierunku ograniczania wolności.
janie michale2020.09.8 16:14
nie lubię cię wcale :/
katolicka deratyzacja Polski2020.09.8 17:00
Konfederacja TO SA RASISTOWSCY NAZISCI wedlug definicji encyklopedycznych,i wcale niekoniecznie lewicowych Nazizm to zjawisko obiektywne.i wiele milionow Polakow zostalo zamordowanych przez niemieckich nazistow,ktorych obecnie antypolscy naziole z Konfedercji popieraja,co widzielismy na spedzie hitlerowskim w Berlinie.
Randka juz dzis2020.09.8 15:48
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Złóż maskę skinie, skinie załóż maskę2020.09.8 15:36
Gdy cowid szaleje, gdy pogoda w kratkę.
ladychapel2020.09.8 15:42
Konfederaci to skinole, ktore fleyersy na gangole pozamienialy, glany na trzewiki a na lysych palach nutrie pozapuszczaly
Michał Jan2020.09.8 16:08
Specjalnie to sobie zapisałeś w jakimś programie tekstowym, czy walisz z pamięci? W obu wypadkach szacun za konsekwencję.