,,Borys, stoisz po złej stronie historii’’. Fala krytyki na lidera PO - zdjęcie
01.10.20, 18:29Fot. screenshot - Twitter (PlatformaObywatelska)

,,Borys, stoisz po złej stronie historii’’. Fala krytyki na lidera PO

5

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zabrał głos w debacie na temat nominacji prof. Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Środowiska lewicowe oskarżają przyszłego ministra o homofobię i protestują przeciwko jego kandydaturze. Budka zapytał na Twitterze, czy teraz „wszyscy będą zajmować się jednymi ministrem-homofobem”. W efekcie wylała się na niego fala krytyki.

- „Blisko 2 tys. nowych zachorowań, rekordowy deficyt, kryzys gospodarczy. Ale wszyscy będą zajmować się jednym ministrem-homofobem, który w dodatku dopuszcza kary cielesne wobec dzieci? Przecież właśnie o to chodzi #Kaczyński.emu. O kolejną wojnę ideologiczną. Hipokryta” – napisał Borys Budka na Twitterze.

Mimo, że swoim wpisem Budka sam zaatakował prof. Czarnka, to jego wpis nie spodobał się lewicowym środowiskom. Internauci oskarżają lidera PO, że nie jest zainteresowany dobrem ludzi, a jedynie walką polityczną.

Budce odpowiedziała m.in. europosłanka Sylwia Spurek, wedle której pomaga on Jarosławowi Kaczyńskiemu w „sprowadzaniu równości, szacunku i godności do tematów zastępczych”.

Nie zabrakło też komentarza Joanny Scheuring-Wielgus, która przekonuje, że nominacja prof. Czarnka jest „katastrofą dla naszych dzieci”.

kak/Twitter

Komentarze (5):

astm.2020.10.2 7:36
Wściekłe i tępe psy szczekają ale karawana jedzie dalej...
Anonim2020.10.1 19:24
"Prawa człowieka" to dorobek Chrześcijaństwa bo to Chrystus uczył, że drugi człowiek jest bliźnim. Natomiast ten sam Bóg w Biblii dał jasno do zrozumienia co myśli o skłonnościach LGBT+. Zarówno to jest w Starym Testamencie jak i w Nowym Testamencie. Z tym, że w ST jest nakaz kamienowania różnych sodomitów a w NT kara została przesunięta do wieczności, co prawda nie do końca bo Apokalipsa św. Jana wyraźnie mówi także o karze doczesnej wymierzonej przez Boga.
Anonim2020.10.1 18:44
Szlezwig-Hoksztapler od kiedy chodzenie z gołą d... i piórkiem jest prawem człowieka
Piszesz z Ostankino, trolu?2020.10.1 19:02
he?
Profesor neutralny2020.10.1 18:43
Profesor uczelniany z KUL-u.