Banowanie polityków przez social media. Kontrofensywa Donalda Trumpa? Nowe prawo na Florydzie - zdjęcie
01.05.21, 11:00Fot. screenshot YouTube (TVP Info) / Pixabay - Pixelkult

Banowanie polityków przez social media. Kontrofensywa Donalda Trumpa? Nowe prawo na Florydzie

9

Amerykański stan Floryda przygotowuje się do uchwalenia nowego prawa, które powstrzyma platformy społecznościowe od banowania kont polityków. Ustawa przeszła już przez dwie izby stanowego parlamentu i czeka tylko na podpis gubernatora Rona DeSantisa. Ten zaś to bliski polityczny sojusznik Donalda Trumpa.

Trum zapowiedział niedawno ponowny start w wyborach prezydenckich w USA. Stwierdził przy tym, że w roli wiceprezydenta w swojej administracji widziałbym właśnie gubernatora Florydy Rona DeSantisa - więcej czytaj tutaj.

Nowe prawo stanu Floryda zezwala platformom społecznościowym na zawieszanie kont, ale jedynie na okres 14 dni. Nakłada ponadto grzywnę w wysokości 250 tys. dolarów za każdy dzień naruszenia nowych przepisów.

Konta Donalda Trumpa na Twitterze, Facebooku i YouTube zostały zbanowane po zamieszkach w Białym Domu.

Po opuszczeniu urzędu prezydenta Trump spędził dużo czasu na Florydzie. Jest w bardzo dobrych stosunkach z DeSantisem oraz innymi republikanami z Florydy.

Pomimo tego, że ustawa przeszła przez obydwie izby stanowej legislatury, najprawdopodobniej platformy społecznościowe skierują ją do sądu ze względu na naruszenie pierwszej poprawki do Konstytucji USA, która gwarantuje wolność słowa.

W lutym sam DeSantis powiedział, że media społecznościowe przypominają w dzisiejszych czasach Wielkiego Brata.

Steve DelBianco z grupy NetChoice promującej wolność słowa w internecie wypowiedział się przeciwko ustawie.

-Wyobraźcie sobie, że rząd wymaga od kościoła dopuszczenia na jego stronie internetowej komentarzy lub kampanii promującej aborcję. Naruszałoby to pierwszą poprawkę, tak samo jak narusza ją ustawa (omawiana ustawa stanu Floryda - red.), która zmusza platformy do promowania treści, których te z własnej woli by nie dopuściły - stwierdził.

jkg/bbc


Komentarze (9):

to wam planowali2021.05.2 12:38
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zimna-wojna-amerykanie-planowali-zrzucic-na-polske-deszcz-bomb-atomowych/fk8sg05,79cfc278
Anonim2021.05.2 3:01
"platformy społecznościowe skierują ją do sądu ze względu na naruszenie pierwszej poprawki do Konstytucji USA, która gwarantuje wolność słowa." To jakiś żart.
Grr2021.05.1 20:34
Najbardziej komiczne jest, że "media społecznościowe" które zbanowały Trumpa powołują się na...wolność słowa.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 19:46
Trump to agent Mossadu i przygotowuje wojne domowa w Ameryce za pieniadze Rosji i Chin.
Anonim2021.05.2 3:03
wojnę domową wywołuje pewna rasistowska organizacja przed którą klękają głupi kopacze.
Anonim2021.05.1 19:18
BRAWO !!!!! Panie Prezydencie Trump !!!!! A naziści rasiści i inni folksdojcze won ze strony !!!!
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.1 19:48
Trump to fanatyk zydowski i syjonista ,wierny agent Izraela i tajny wierzacy judaista.
"białas"2021.05.1 15:45
Czy jest rasizm gorszy i lepszy, czy jest tylko rasizm? - - - Jest rasizm zwykły codzienny, taki se z zazdrości, jest rasizm ideologiczny (bolszewizm), jest rasizm "szczery" jak tych z KKK czy Antifa, ale i jest KÖREWSKI RASIZM - - - Jest to rasizm przykładowo prowincjonalnego wycieracza dupsk Polskich Panów, rasizm zakompleksionego ludzika żyjącego w nano-światku. I taki to ludzik, ze Szczecina dodam, popisując się swym "angielskim" napisał: "nigger is a nigger". A teraz "bialasek". Nigdy na co dzień nie przebywał z czarnymi, z nimi nie pracował, takich sąsiadów nie ma i nie miał, jego dzieci z czarnymi się nie kolesiują... itp., itd. I taki ch ujek pisze; "nigger is a nigger", a w tym samym czasie prezentuje się obrońca homos, atakuje KK ...za rasizm, Polaków za ...rasizm... - - - - I to jest KÖREWSKI RASIZM; bezinteresowny, prymitywny, zapełniający szeregi bolszewizmu.
Znaczy od tej pory każdy portal społecznościowy2021.05.1 13:27
z siedzibą np. w hrabstwie Hamilton nie będzie mógł banować białasów będących politykami?