Aresztowano 17 osób. Gang tworzył laboratoria, plantacje konopi i przemycał narkotyki - zdjęcie
31.03.21, 14:58fot. policja.pl

Aresztowano 17 osób. Gang tworzył laboratoria, plantacje konopi i przemycał narkotyki

5

17 osób zatrzymanych, zlikwidowany kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów UE, ujawnione 2 plantacje konopi, przejęte 4 jednostki broni, ponad 18 kg marihuany i inne narkotyki, to efekt działań CBŚP z Wrocławia i Poznania prowadzonych pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Członkowie gangu są podejrzani o przemyt, obrót i wytwarzanie narkotyków, w tym „piko”. W działaniach wsparcia udzielili funkcjonariusze dolnośląskiej KAS. Śledztwo jest rozwojowe.

Policjanci z Zarządu we Wrocławiu i w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzą czynności w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledztwa wynika, że jej członkowie zajmowali się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i na teren innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą w kraju. Wszystko wskazuje na to, że członkowie gangu zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków, tj.: prowadzeniem plantacji konopi i uzyskiwaniem marihuany oraz tworzeniem laboratoriów metamfetaminy nazywanej „piko”. Członkom grupy zarzuca się również popełnianie przestępstw akcyzowych polegających na wytwarzaniu i handlu wyrobami tytoniowymi bez odprowadzania podatku VAT.

W wyniku działań przeprowadzonych na terenie Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca oraz pobliskich miejscowości zatrzymano 17 osób. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 4 jednostki broni palnej, 87 szt. amunicji, zlikwidowali dwie plantacje konopi, przejęli ponad 18 kg marihuany, kokainę oraz metamfetaminę. Podczas przeszukań ujawniono również tzw. próby tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczono do badań telefony, tablety oraz wiele części do samochodów. Wówczas także zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 200 tys. zł i ponad 3 tys. euro, znalezione w miejscach zamieszkania podejrzanych.

W trakcie działań wsparcia udzielili funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS).

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski. Jedna osoba usłyszała zarzuty związane z nakłanianiem innej osoby do składania fałszywych zeznań w charakterze świadka w zamian za korzyść majątkową. 3 osoby usłyszały zarzut nielegalnego posiadania broni palnej.

Decyzją sądu 10 podejrzanych zostało objętych środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju i dozorów policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami. Jedna z osób ma zakaz wykonywania zawodu.

 

mp/policja.pl

Komentarze (5):

KoryHahn2021.03.31 17:21
Dziś znalazłem nowe media społecznościowE, wydaje mi się, że to Nleporozumienie niż facebook i twitter, Sprawdź t0…. www.Fteeli.com
Anonim2021.03.31 15:41
Jak to dobrze, że wódę można kupić na każdym kroku. Prawdziwy Polak -katolik nie będzie używał jakiś obcych kulturowo używek, tylko naje.bie się w szpadel polską tradycyjną berbeluchą.
ladychapel2021.03.31 15:16
NAPRAWDĘ DZIWNE JEST TO JAK ALKOHOL SPOWSZEDNIAŁ ORAZ CZYNY PO JEGO WYPICIU POPEŁNIANE. A polskie destylarnie pracują na pełnych obrotach dystrybuując ten najcięższy legalnie dostępny narkotyk na świat cały. Katolicka Polsko - wstydź się. Po maryśce nikomu do łba nie strzeli by zakatować metalową rurka swojego syna i jego 10letniego kolegę, tak jak to miało miejsce kilka dni temu, w przypadku pijanego ojca
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.31 15:16
Sztandarowym hasłem PiS-u jest religia, czyli coś co nowe pokolenie ma głęboko w doopie!
Mirek2021.03.31 15:32
Jeżeli młodzi ludzie nie będą chodzili do kościoła to będą chodzili najpierw do WRÓŻKI następnie do PSYCHOLOGA potem do PSYCHIATRY a gdy i to nie pomoże założą sobie sznur na szyję i wio na dół . Na Zachodzie są to metody szeroko rozpowszechnione . Ponad 40% tzw populacji siedzi u psychoanalityków a młodzi Polacy przyjmując lewacki styl życia pędzą na łeb na szyję w kierunku ....SZNURA .