Archidiecezja Krakowska: Fundacja ,,Nie Lękajcie Się'' manipuluje - zdjęcie
24.02.19, 10:20fot. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Archidiecezja Krakowska: Fundacja ,,Nie Lękajcie Się'' manipuluje

28

Fundacja ,,Nie Lękajcie Się'' to grupa, która odpowiada za bardzo agresywne ataki na Kościół katolicki w Polsce. Kilka dni temu jej przedstawiciele wraz z Joanną Scheuring-Wielgus wybrali się do Watykanu, gdzie wręczyli papieżowi Franciszkowi ,,raport'' na temat Kościoła w Polsce.

,,Ujawniono'' w nim nazwiska biskupów, którzy mieli rzekomo chronić księży oskarżanych o nadużycia seksualne. Cała sprawa to czysta hucpa i próba politycznego wykorzystania kryzysu nadużyć w Kościele. Kłopot w tym, że fundacja dopuszcza się po prostu oszczerstw. Na to zareagowała Archidiecezja Krakowska.

W ,,raporcie'' umieszczono bowiem między innymi nazwisko abp. Marka Jędraszewskiego, krakowskiego metropolity. Środowiska lewackie twierdzą, jakoby abp Jędraszewski próbował ,,tuszować'' skandal wokół abp Juliusza Paetza. 

Oto komunikat, jaki opublikowano na stronie Archidiecezji Krakowskiej, Diecezja.pl:

 

W  „Raporcie nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych” z dnia 19 lutego 2019 roku zostały przekazane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.

Wszystkie wypowiedzi abpa Marka Jędraszewskiego jako metropolity krakowskiego, są w całości możliwe do zweryfikowania w niemontowanych, nagrywanych w całości przez biuro prasowe archidiecezji krakowskiej filmach ze wszystkich wystąpień publicznych od początku objęcia przez Niego archidiecezji krakowskiej, aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie nagrania dostępne są na oficjalnym kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

Abp Marek Jędraszewski jako wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jest w pełni zaangażowany w tworzenie mechanizmów prewencji i obrony ofiar wykorzystywania seksualnego przez niektórych kapłanów w polskim Kościele. Jako metropolita krakowski szczególną wagę przykłada do skrupulatnego, rzetelnego i sprawiedliwego rozeznawania ewentualnych przypadków oskarżeń o wykorzystywanie seksualne przez kapłanów. Na stronie internetowej archidiecezji polecił w kilku, najbardziej widocznych miejscach, również na stronie głównej, zamieścić wszelkie informacje na temat ochrony dzieci i młodzieży oraz kontakt do osób odpowiedzialnych w archidiecezji za pomoc ofiarom przemocy seksualnej, aby pomóc ewentualnym ofiarom i ich bliskim.

To właśnie w archidiecezji krakowskiej powstało, działa i rozwija się na rzecz całego Kościoła polskiego Centrum Ochrony Dzieci.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Komentarze (28):

asd2019.02.25 17:41
Oskarżenia Jędraszewskiego dotyczą okresu, kiedy biskup pracował w kurii poznańskiej - gdyż tam nie reagował na skargi gwałconych kleryków przez Paetza. Więc jeśli chce dowodzić swojej rzekomej niewinności filmami posiadanymi przez kurię krakowską - to traktuje swoje "owieczki" jak barany pozbawione mózgu.
Helena2019.02.24 22:55
Księże Arcybiskupie zapracowaliście na to co Was spotyka teraz.Nie przeprowadziliście lustracji w kościele chociaż obiecywaliście. Od dawna jest w kościele problem z homolobby seksualnym, czas mija a władze kościelne nadal nic nie robią......A można było własnymi siłami ustalić, którzy dostojnicy kościelni są w obydwu sprawach najbardziej winni i stopniowo, bez rozgłosu wycofywać ich z kościelnych urzędów i stanowisk---najpierw tych, którzy mają największą władzę żeby ograniczyć ich wpływy....Nie podjęliście żadnych działań,
Foster2019.02.24 22:12
Tylko niezależna od Kościoła i polityków Komisja Zaufania Publicznego może to rozstrzygnąć.
igor2019.02.24 19:57
a papież jej szefa po rękach całował, ale jaja, ten papież bardziej rozwala Kościół niż pedofilia
www2019.02.25 9:04
Nie daj się zwieść jakiemuś całowaniu po rękach i zbyt daleko idącemu interpretowaniu tego. Rozwaleniem Kościoła przez papieża byłoby odwołanie oskarżanych w raporcie biskupów, publiczne uznanie ich win, rozwiązanie ich diecezji, odradzenie ludziom chodzenia do kościoła ze względu na rzekome zagożenie pedofilą, itp. Ale żadnej z tych rzeczy nie ma. Papież nadal mianuje biskupów, mieszka w otoczeniu kurii rzymskiej, odwiedza diecezje, czyli w przyjęty od wieków sposób wspiera działanie Kościoła. A że całuje po rękach kogoś, kto ma pretensje? Cóż, jest to sygnałem tego, że papież jako szef Kościoła z uwagą podchodzi do zarzutów pod de facto swoim adresem. Zwróć uwagę, że krytycy Kościoła, a nawet oszołomy jak Scheuring-Wielgus, zjednują sobie poprzez te gesty sympatię do papieża, a katolicy konserwatywni mimo wyrażanych obaw gestami papieża, nadal w Kościele pozostają. Tak więc w całościowym rozrachunku Kościół się umacnia.
Elisnho2019.02.24 17:38
Jak powiedział Benedykt XVI Kościół musi się wciąż nawracać!
Amok Wawelski2019.02.24 17:22
To prawda, ze łatwiej zobaczyć źdźbło w oku bliźniego niż belkę we własnym, ale jeśli wszyscy mówią, że masz belkę w oku, to może czas spojrzeć w lustro.
Lorneta2019.02.24 14:55
to nie lewackie dzieci było molestowane przez księży,one nie chodziły do kościoła czy na religię,nie miały styczności z księżmi
lolek kremówka2019.02.24 14:27
Aj waj! Kościół jest prześladowany!!!.
Foster2019.02.24 13:13
Tylko ks. Węcławski, Karkosz, Stępczak i Wanda Półtawska zachowali się jak trzeba. Pozostali( (pomimo,że o sprawie było w diecezji i nie tylko głośno) zapomnieli, ze są chrześcijanami.
JaKi2019.02.24 12:55
Nie dziwi histeria Archidiecezji Krakowskiej skoro ksiądz Jędraszewski jest wymieniony w raporcie.To normalne że we własnej sprawie trzeba sie bronić rękami i nogami.
www2019.02.24 13:05
Histeria nie dziwi, bo żadnej histerii nie ma. No może oprócz Twoich histerycznych prób oczerniania arcybiskupa, bez podania dowodów przeciw niemu. Może podasz jakieś informacje, zamiast próbować oskarżać bez dowodów?
JaKi2019.02.24 13:15
Skoro nie ma histerii to po co jest ten komunikat? I proszę czytać ze zrozumieniem ,to tylko dwa zdania. To nie JA oczerniam ani nie podaje informacji bo nie brałem udziału w tworzeniu raportu,wiec proszę pytania takie kierować do twórców raportu "Nie lękajcie sie"
www2019.02.24 16:59
Komunikat jest celu informowania. Trudno na to wpaść, czy jak? A czytać ze zrozumieniem można dopiero wtedy, jak ktoś pisze się ze zrozumieniem. Oczywiście że oczerniasz, bo piszesz kłamstwa, czyli o histerii, której nie ma.
Anna2019.02.24 12:52
Ktoś się włamuje na strony Frondy!!! Kiedy dodajesz łapke do komentarza prawicowego, leci od razu kilka łapek odwrotnych, na lewactwo. Zróbcie coś z tym!!!!!
www2019.02.24 12:24
To oczywiste, że "raport" jest jedynie próbą manipulowania opinii publicznej. Żadnych informacji o przestępstwie nie zawiera. Gdyby bowiem takie informacje były, to Scheuring-Wielgus poleciałaby do prokuratury, a potem cieszyłaby się widokiem aresztowanego arcybiskupa. To byłaby jakaś woda na młyn antyklerykalnej propagandy, a i sam antyklerykalizm uzyskałby jakiś merytoryczny powód. Widok biskupa w kajdankach, wyprowadzanego wśród błysku fleszy, to byłoby nielicha pożywka dla lewackiej propagandy. No ale, że lewactwo wie, że na taki obrót sprawy nie ma szans, no bo nie ma dowodów na przestępstwo, pozostaje mu jedynie manipulowanie opinią publiczną i robienie sztucznego dymu z dostarczeniem jakichś raportów do Watykanu. Na opinii publicznej ma to wywrzeć wrażenie, że lewactwo coś tam wie i zarzuty są uzasadnione. Celem tych działań jest zdyskredytowanie Kościoła i podważenie jego krytycznego głosu sprzeciwu wobec niemoralnej obyczajowości współczesnego, coraz bardziej upadającego świata. Kościół katolcki jest obecnie właściwie jedyną instytucją w sferze publicznej, wyrażającej zdecydowaną krytykę lekkomyślenej seksualności i nieodpowiedzialnego stylu życia, którego głównym ideologiem jast obecnie ruch LGBT. Osłabienie autorytetu moralnego Kościoła katolickiego, będącego ostoją moralności i głosem sprzeciwu światopoglądu lewackiego, znaczeie polepszyłoby skuteczność i wzmogłoby szybkość upadku obyczajów i rózwój cywilizacji śmierci. Stąd te próby dyskredytowania głosów moralności. Eliminowanie opoki moralności ma po prostu przyspieszyć jej upadek, a hasła o ochronie życia i wolności, są jedynie fałszywymi frazesami lewaków.
jozef2019.02.24 12:30
Kościół jest ostoją moralności, jaja sobie robisz, albo jesteś księdzem?
www2019.02.24 12:59
A kto oprócz Kościoła głosi nierozerwalność małżeństwa i sprzeciwia się pederastii? Zlaicyzowane prawo krok po kroku coraz bardziej dopuszcza homozwiązki wraz a adopcją, aborcję, eutanazję, rozwody. Zlaicyzowany świat niestety nie mówi głosem moralności. Jedynym głosem sprzeciwu przeciw upadkowi obyczajów jest Kościół.
jozef2019.02.24 12:23
Nie zdziwię się, ze za kilka dni dowiem się na Frondzie, że to niewinni księża zostali namówieni przez członków fundacji do niegodnych czynów. Następnie chcieli się do wszystkiego przyznać, lecz znowu członkowie fundacji i m zakazali. Biskupi chcieli powiadomić Papieża, ale członkowie fundacji powiedzieli im, ze lepiej będzie jeżeli oni to zrobią sami. A następny artykuł będzie już o tym, ze pedofilii w polskim kościele nie było tylko w fundacji "Nie lękajcie się".
PomawianiSzkalowaniPrześladowaniKlerodewianci2019.02.24 12:19
Okrutni ministranci, klerycy i świeccy napadają bezbożnie na czcigodnych proboszczów i biskupów, którzy ich molestowali i gwałcili. Niechaj pambuk i bozia z jezuskiem wejrzą na tych jakże strasznie doświadczanych kapłanów i ulżą im w niewypowiedzianych cierpieniach! Najlepiej za pomocą pioruna - w sam łeb, aż w popiół się obrócą.
gośka2019.02.24 12:04
ten biskup dziadzio nie wie co się dzieje w jego Kościele...skoro ja jako dziewczynka doznałam ataku od 3 księży...to co dopiero inni?
www2019.02.24 12:26
Byłaś u prokuratora albo na policji? Nie? No to nieładnie, bo umożliwiasz tym księżom kontynuowanie ich procederu.
Wojtek Polak2019.02.24 13:24
i poco te kłamstwa czy wy nie możecie żyć bez kłamstw. i pewnie masz 70 lat a to działo się jak miałaś lat kilka lub kilkanaście. czemu tego nie zgłosiłaś do odpowiednich organów. czemu lewacka ochlokracia nie pilnuje swoich pederastów, transpederastów i pedofilów pchających się na siłę do przedszkoli i szkół
Reytan2019.02.24 14:10
Jestes prostytutka,i mowisz ,ze zostalas zgwalcona? To dopiero zydowska chucpa.
Sławek2019.02.24 11:15
Skoro oszczerstwa to dlaczego kuria nie pójdzie z tym do sądu? Może dlatego, że napisać w gazecie można wszystko, przed sądem to już co innego. Faryzeusze!
ect2019.02.24 11:21
To Ty idź do sądu, może Ci się uda skazać faryzeuszy, masz już jeden dowód.
www2019.02.24 11:55
Kto miałby iść do sądu za oszczerstwa? Przecież to komentarz frondy mówi o oszczerstwach, a w wypowiedzi Archidiecezji słowo oszczerstwo nie pada. Więc juz wiesz, dlaczego kuria nie pójdzie do sądu z powodu oszczerstw - dlatego, że o oszczerstwach wcale nie mówi. To jedynie Twoja wyobraźnia widziała jakieś oszczerstwa w wypowiedzi kurii :)
ks. emeryt krakowski2019.02.24 13:53
Bo jest "uderzy cie kto, nadstaw drugi policzek" - to wyższa forma moralności. Brawo abp Jędraszewski